Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2012., 11:29   #1
Napokon nešta dobro - ali ona je aseksualka

Evo i mene opet da potražim jedan savjet
Naime već duže vrijeme sam onak zaljubljen u jednu žensku. Stalno se družimo, najbolji smo prijatelji, skoro sve si govorimo i sl.. Onda smo se sad preko ovih praznika sastali nasamo par puta i shvatio sam tj. i ona je shvatila da je i ona u mene zaljubljena.
I tak izađemo mi nasamo van, pričamo i ona meni kaže da je aseksualka tj. da je seks ne privlači. Ali rekla je samo seks. Kad sam reko da mi to ne smeta rekla je ok i nastavili smo normalno.
Ali nekidan mi se javi i kaže da naša veza nemože uspit jer nju sad odjenom ne privlači samo seks nego ju zbog te aseksualnosti uopće kao nitko nemože fizički privlačit, a ona nemože bit u vezi s osobom koja ju fizički ne privlači, i sad odjenom čak ni nezna šta osjeća prema meni.
Pa koji kur**?

Jel moguće da je ona izmislila te stvari o aseksualnosti samo zato da bi ja reko da mi to smeta i da zbog toga ne želim bit u vezi sa njom zato što to zapravo ni ona ne želi?
Još je dodala da je to za moje dobro jer je ona već bila u par veza i nijedna nije trajala dugo jer njoj u vezi postane dosadno jer ju nitko ne privlači pa tako ne želi da me povrijedi.

Inače patim od manjka samopouzdanja i uvijek mislim na ono najgore pa sad mislim da je sve to samo bila neka šala kojom me htjela sjeb**.
Hvala na pomoći.
Jackie02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:34   #2
mani se corava posla
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:47   #3
A mozda je samo mlada i neiskusna, pomalo i zbunjena. Moj sadasnji, kada sam ga upoznala i dok jos nije bio sadasnji, imao je pomalo cudne izjave o tome da mu seks nije bitan, da ga ne privlaci fizicki izgled i tako, ali sam se kasnije uvjerila da se radilo samo o nesigurnosti i neiskustvu. Mozda je sve sto ti je rekla samo teorija, a praksa pokaze da bas i nije tako
žena dijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:55   #4
Vas dvojica, da sam htio slušat neke gluposti nebi došo ovdje.

Quote:
žena dijete kaže: Pogledaj post
A mozda je samo mlada i neiskusna, pomalo i zbunjena. Moj sadasnji, kada sam ga upoznala i dok jos nije bio sadasnji, imao je pomalo cudne izjave o tome da mu seks nije bitan, da ga ne privlaci fizicki izgled i tako, ali sam se kasnije uvjerila da se radilo samo o nesigurnosti i neiskustvu. Mozda je sve sto ti je rekla samo teorija, a praksa pokaze da bas i nije tako
Kužim ja to, i ona ima takve izjave, al stvar je u tome što ona ne želi bit u vezi samnom zbog te teorije pa nemožemo ni doć do prakse
Jackie02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 11:58   #5
ne palis ju.

nije znatizeljna.

game over?

pali te.

zelis ju.

recept za katastrofu.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 12:50   #6
Quote:
Jackie02 kaže: Pogledaj post
Evo i mene opet da potražim jedan savjet
Naime već duže vrijeme sam onak zaljubljen u jednu žensku. Stalno se družimo, najbolji smo prijatelji, skoro sve si govorimo i sl.. Onda smo se sad preko ovih praznika sastali nasamo par puta i shvatio sam tj. i ona je shvatila da je i ona u mene zaljubljena.
I tak izađemo mi nasamo van, pričamo i ona meni kaže da je aseksualka tj. da je seks ne privlači. Ali rekla je samo seks. Kad sam reko da mi to ne smeta rekla je ok i nastavili smo normalno.
Ali nekidan mi se javi i kaže da naša veza nemože uspit jer nju sad odjenom ne privlači samo seks nego ju zbog te aseksualnosti uopće kao nitko nemože fizički privlačit, a ona nemože bit u vezi s osobom koja ju fizički ne privlači, i sad odjenom čak ni nezna šta osjeća prema meni.
Pa koji kur**?
Koliko godina ima?
Je li imala bilo kakvo seksualno iskustvo tj. probala?

Quote:
Jel moguće da je ona izmislila te stvari o aseksualnosti samo zato da bi ja reko da mi to smeta i da zbog toga ne želim bit u vezi sa njom zato što to zapravo ni ona ne želi?
Moguće je, naravno.
Ali samo ona zna točan odgovor na to pitanje.


U svakom slučaju, ima osoba koje zabriju da su aseksualne, a stvar je samo u tome da nisu naišle na pravog/u i/ili da zbog raznih razloga sami potiskuju seksualnost (nesigurnost, poremećaji u prehrani itd.). No mi ne možemo znati je li ona jedna od njih. To zna samo ona.
I sve dok ti priča ovo što ti priča, moram se složiti s 4funom:

Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ne palis ju.

nije znatizeljna.

game over?

pali te.

zelis ju.

recept za katastrofu.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 13:30   #7
Čuj, mene bi isto kao i tebe pomalo onako, dotuklo, nešto takvo.

Još ako te muči samopouzdanje, možeš mislit kako ćeš se osjećat svaki put kada je poželiš a ona kaže: "Ne". I opet "ne", "ne", "ne"...i tako SVAKI BOŽJI PUT kad je poželiš poljubit, zagrlit uhvatit za ruku, spavati s njom....

Come ON. Šta će ti to?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:04   #8
iskreno, ne vidim tu kruha za tebe..

postoje dvi varijante o kojima ti trebaš razmisliti:

- stvarno je aseksualna - da li ti možeš biti u takvoj vezi?

- nije aseksualna, ali to je rekla samo zato jer ne želi više izlaziti s tobom (iz ovog ili onog razloga) - da li je ona tip osobe kojoj možeš vjerovat?


postoji i treća varijanta, da nije još naišla na nekog zbog koga će riješit te potisnute strahove. ALI.

očigledno TI nisi ta osoba.

jasno ti je to rekla.

koji god bio razlog njene aseksualnosti (potisnuti ili urođeni), nećeš bit taj koji će to riješiti.


imaš dvije opcije:
- ako te to toliko muči, otvoreno porazgovarat s njom, ali bez ikakvih predbacivanja i slično. ukoliko ti kaže da smatra da se ta aseksualnost neće promijenit, nemaš tu šta više tražit.. to ti dođe kao da si u vezi s lezbo curom.

- ako kaže da se možda može mijenjat, razmislit da li imaš dovoljno živaca i strpljenja čekati tu promjenu?
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:06   #9
Quote:
Jackie02 kaže: Pogledaj post

Jel moguće da je ona izmislila te stvari o aseksualnosti samo zato da bi ja reko da mi to smeta i da zbog toga ne želim bit u vezi sa njom zato što to zapravo ni ona ne želi?
Još je dodala da je to za moje dobro jer je ona već bila u par veza i nijedna nije trajala dugo jer njoj u vezi postane dosadno jer ju nitko ne privlači pa tako ne želi da me povrijedi.

Imalo bi smisla da je to izmislila, ako si ti navaljivao na vezu ili na nešto više od prijateljstva. U kojem trenutku ti je to rekla? Od koga je došla inicijativa za vezu?
Ovako mi se čini da nije imala razloga izmišljati.

A kako god bilo, ako ti je seks bitan, traži dalje. Nema ti tu nekog rješenja.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 14:12   #10
Pričaj sa njom. Probaj skužit šta joj je uzrok tog emotivnog 'invaliditeta'.

Neš ništa promjenit ali znat ćeš koji joj je kurac-ili nije.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:42   #11
Recimo da je oženiš, hoće li se ljutiti na tebe kad kresneš neku drugu sa strane?
Ili će pokazati razumijevanje, obzirom da je ona aseksualna?
I obzirom da si i ti spram nje pokazao razumijevanje?

Prvo bi je trebao ovo pitati IMO. Da vidiš ima li vaša veza budućnost


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:49   #12
Možda pije antidepresive, od toga joj se može učinit da voli puno ljudi, al se ne bi seksala.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 17:50   #13
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Možda pije antidepresive
Oho, njušim onda i nasljedstvo..


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:13   #14
Ja osobno ne pušim priče o "aseksualnosti" i ne priznajem to kao nekakvo dugotrajno i "neizlječivo" ili nepromjenjivo stanje.
__________________
Not all those who wander are lost.

Zadnje uređivanje _ribitza_ : 17.01.2012. at 20:47.
_ribitza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:36   #15
Prvo, hvala svima na savjetima.

Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Koliko godina ima?
Je li imala bilo kakvo seksualno iskustvo tj. probala?
18, kao i ja. U povjerenju mi je sama rekla da nikad nije ni pomišljala na to niti da je imala. Ja joj vjerujem.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
- stvarno je aseksualna - da li ti možeš biti u takvoj vezi?

- nije aseksualna, ali to je rekla samo zato jer ne želi više izlaziti s tobom (iz ovog ili onog razloga) - da li je ona tip osobe kojoj možeš vjerovat?


imaš dvije opcije:
- ako te to toliko muči, otvoreno porazgovarat s njom, ali bez ikakvih predbacivanja i slično. ukoliko ti kaže da smatra da se ta aseksualnost neće promijenit, nemaš tu šta više tražit.. to ti dođe kao da si u vezi s lezbo curom.

- ako kaže da se možda može mijenjat, razmislit da li imaš dovoljno živaca i strpljenja čekati tu promjenu?
Da, mogu biti u takvoj vezi pošto se radi o njoj. Da je netko drugi mislim da nebi mogo. Uvijek sam joj vjerovo sve, a ono što mi je bilo pomalo sumnjivo sam znao i provjerit i uvijek mi je govorila istinu, al ovaj slučaj mi je tolko zajeban da neznam više u šta da vjerujem. A za tu promjenu ovisi, u ovom trenutku mislim da bi.

Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
Imalo bi smisla da je to izmislila, ako si ti navaljivao na vezu ili na nešto više od prijateljstva. U kojem trenutku ti je to rekla? Od koga je došla inicijativa za vezu?
Ovako mi se čini da nije imala razloga izmišljati.

A kako god bilo, ako ti je seks bitan, traži dalje. Nema ti tu nekog rješenja.
Nisam ništa navaljivo, više bi se moglo reć da je ona navaljivala jer je onda prva priznala da je zaljubljena u mene. Iako sam ja i prije toga osjećo nešto više od prijateljstva nijednom joj to nisam reko. Neznam baš kad mi je rekla da je aseksualka, negdje onak u sredini svega xD, a inicijativa je više bila od nje.
I kao što rekoh seks mi nije bitan.

Quote:
Chansomps kaže: Pogledaj post
Pričaj sa njom. Probaj skužit šta joj je uzrok tog emotivnog 'invaliditeta'.

Neš ništa promjenit ali znat ćeš koji joj je kurac-ili nije.
Već jesam. Nezna ni sama ili ne želi reć. Ona sama kaže da shvaća da nije normalna.

Quote:
_ribitza_ kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne pušim priče o "aseksualnosti" i ne priznajem to kao nekakvo drugotrajno i "neizlječivo" ili nepromjenjivo stanje.
Takvo razmišljanje i mene muči što nevjerujem da je to nešto nepromijenjivo.
Jackie02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:42   #16
S obzirom da si rekao da ima 18 g., vjerujem da je to privremeno stanje.

Ali bude li se išta forsiralo, pa joj to postane traumatično iskustvo, moglo bi postati nepromjenjivo stanje.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 05:05   #17
Ne postoji aseksualno već hetero ili homo
morski vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 09:52   #18
Quote:
Jackie02 kaže: Pogledaj post
Prvo, hvala svima na savjetima.



18, kao i ja. U povjerenju mi je sama rekla da nikad nije ni pomišljala na to niti da je imala. Ja joj vjerujem.
Hmmm... U tim godinama zbilja je moguće da je samo zabrijala. No ako ne osjeća (a očito je iz onoga što ti je rekla) da bi s tobom mogla probati, onda će i ostati (barem još neko vrijeme) u toj svojoj aseksualnoj priči. Ljudi ponekad imaju aseksualne faze (iz raznih razloga), a često to može biti uslijed straha od seksualnog iskustva i s tim povezane nesigurnosti. To bi moglo biti kod nje, ali nitko to ne može sa sigurnošću, ovako na forumu, utvrditi. Ako jest to slučaj, kad ona bude spremna u svojoj glavi, onda će je i proći aseksualnost.

No sve to tebe ne treba brinuti jer kako god bilo, činjenica jest da u ovome trenutku ne možeš od nje očekivati da bude zainteresirana za vezu s tobom. I zato je bolje za tebe da čim prije prekrižiš tu mogućnost u svojoj glavi, prestaneš kontemlirati što bi moglo ili ne bi moglo biti i ideš dalje. Ima još dobrih cura. Samo dobro otvori oči i uočit ćeš neku.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 10:03   #19
Quote:
Jackie02 kaže: Pogledaj post
I kao što rekoh seks mi nije bitan.
no krasno.


jos ces nam i lagat?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:38   #20
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Hmmm... U tim godinama zbilja je moguće da je samo zabrijala. No ako ne osjeća (a očito je iz onoga što ti je rekla) da bi s tobom mogla probati, onda će i ostati (barem još neko vrijeme) u toj svojoj aseksualnoj priči. Ljudi ponekad imaju aseksualne faze (iz raznih razloga), a često to može biti uslijed straha od seksualnog iskustva i s tim povezane nesigurnosti. To bi moglo biti kod nje, ali nitko to ne može sa sigurnošću, ovako na forumu, utvrditi. Ako jest to slučaj, kad ona bude spremna u svojoj glavi, onda će je i proći aseksualnost.

No sve to tebe ne treba brinuti jer kako god bilo, činjenica jest da u ovome trenutku ne možeš od nje očekivati da bude zainteresirana za vezu s tobom. I zato je bolje za tebe da čim prije prekrižiš tu mogućnost u svojoj glavi, prestaneš kontemlirati što bi moglo ili ne bi moglo biti i ideš dalje. Ima još dobrih cura. Samo dobro otvori oči i uočit ćeš neku.
Ovo me potaklo da porazgovaram sa njom pa da vidim koji je razlog tomu, dal se stvarno boji il je nešt drugo (osim onoga da joj se to gadi). Znam da nemogu očekivat da bude zainteresirana, ali mene muči što smo par dana u vezi i onda ona odjednom vidi veliki problem u toj njezinoj tzv. aseksualnosti.
Jednostavno ću pričekat da vidim kak će se stvari razvijat, hvala na odgovoru
P.S. Što se tiče drugih cura jednostavno u ovom trenutku nisam zainteresiran za takvo nešta osim sa dotičnom.

Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
no krasno.


jos ces nam i lagat?
ok lažem xD. Ali samo zato što sam zaboravio napomenit "sa njom". Jer u ovome trenutku uopće ne pomišljam na seks (sa njom).
Jackie02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.