Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 12:33   #1
Prvi spoj nakon duže veze - iskustva

Pozdrav svima

Ne znam dali je ovakva tema bila pa se ispričavam unaprijed ako je, te također ako nema smisla slobodno je brišite

Zanima me kakva su vam bila iskustva prvih spojeva, dogovora za kavu itd. nakon duže veze. Znaći bili ste godinama zajedno s jednom osobom i nakon prekida, preboljevanja... došlo je vrijeme da se nađete s nekim, popijete kavu, piće što god.

Kakva su vam razmišljanja i doživljaji bili tokom tih dogovora, za vrijeme spoja i poslije. Dali ste se osjećali čudno, dali ste očekivali nešto ekstra i onda se razočarali ili se na kraju niste razočarali.

Evo npr. ja sam izašao iz dugogodišnje veze, i nakon što sam raščistio sa sobom da je prošlost stvarno prošlost idem uskoro na kavu s curom koju praktički ne znam ali mi se svidjela preko poruka i izgleda da imamo dosta toga zajedničkog ali eto malo se osjećam čudno jer ne znam što da očekujem i ustvari općenito ne znam kako to opisati

Pa bi volio vaša iskustva, kako je vama bilo
anonimni87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:49   #2
Bit će ti jako čudno. Meni su dva prva izlaska bila k'o u nekoj maglici jer se nisam mogla otrest uspoređivanja bivšeg s potencijalnima.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 12:53   #3
Nemoj previše razmišljati i budi spontan i sve će biti u redu.

Vrijeme je da kreneš dalje.

Nemoj raditi usporedbe jer to neće ispasti baš dobro.

Iz vlastitog iskustva govorim jer ako ćeš cijelo vrijeme raditi usporedbe samo ćeš napraviti veliki problem.
Heart and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:25   #4
ja sam od prekida imala dva neslavna datea, jer sam bila sva u čudu tko je ovaj pokraj mene, boja glasa nije odgovorala, a bome ni stasa

meni su sve cure na poslu znale da imam date, a ja sam odustajala po par puta, jer mi jednostavno sad netko novi nije bio prirodan , ali sam ipak otišla iz znatiželje , a i zato kaj su me cure tjerale naprijed pa kaj bude bude.

Ali je meni to bilo iza prekida oko 30-ak dana pa nije ni čudno da sam bila ko u bunilu

Tek sad nakon 7 mjeseci mislim da sam spremna dati nekome priliku, a još kad bi taj sam pozvonil na moja vrata bilo bi idealno
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:27   #5
Meni je bilo grozno. Cijelu večer feeling da tu ne pripadam i što mi je to trebalo i nisam se nikako mogla opustiti i uživati u toj večeri...
Al ja očito nisam bila spremna za taj korak

Ti ako jesi, moj savjet ti je opusti se i uživaj, ne razmišljaj ni o čemu osim toj novoj curi, nikako o bivšoj!!! Ne uspoređuj, ne analiziraj ju, samo se prepusti..
takooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:38   #6
moraš sam razlučiti da li si spreman za izlaske i novu, potencijalnu vezu s nekom drugom.. nekome za to treba više vremena, nekome manje..

moj prvi izlazak je protekao ok, s tim da smo se družili u društvu oko 2tj prije nego smo izašli baš vani kao dejt, i s tim da je prošlo godinu dana nakon prekida..
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:08   #7
Da, najvjerojatnije će biti čudno, ali neka i to daje neku svoju čar

Ne očekujem ništa previše, bit ću ono što jesam i ukoliko se kliknemo uživo super, a ako ne jbga. nije smak svijeta
anonimni87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 12:08   #8
Hm, jako jako dobra tema, odlična!
Šteta da je ostala pri dnu, zapravo mislim - alo moderatori - da je zaslužila čak da bude i top tema.
Zašto?
Mislim da ne treba objašnjavati.
Zapravo se pitam kako to da ovakva tema još nije ni postojala???

Trenutno nemam ništa za napisati ovdje, na temu, mene takvo što tek očekuje. Kad? Nemam pojma... niti treba razmišljati o tome. Que sera, sera...

No, mislim da bi ova tema bila puno puno korisnija svima, od raznih onih naricajućih (neću ih imenovati) i svakako bi mi bilo drago da se što više forumašica i forumaša ovdje uključi svojim iskustvima i razmišljanjima
Plakanje i tugovanje je OK, i normalno, i poželjno, ali treba ići naprijed.
A ovdje bi moglo biti puno puno više pozitivne energije koja bi svima pomogla
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 13:16   #9
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Hm, jako jako dobra tema, odlična!
Agreed


Definitivno je čudno, al ne znači odmah da je to i loše

Prva runda su mi bile samo kave, a ne dejtovi, i nije bila prva kava tak strašna jer baš nista nisam očekivao, al me zato druga, kad mi se dopala prilično uspaničila

Zapravo su mi još uvijek većinom malo čudni, svaki na svoj način, al sam skuzio da se nema baš smisla živcirati zbog toga, i ne smeta me ako i je malo čudno, jer znam da nije zbog njih. S obzirom da mi je veza bila jako duga, treba mi malo vremena valjda da pohvatam sam sebe uopće, da skuzim kak ću reagirat u kojoj situaciji..

A radije ću to radit uživajući nego živcirajući se zbog toga


Uspoređivanje s bivšom mi se nije dogodilo, al to valjda jer sam si vremena za oporavak dao čist dovoljno..
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 13:43   #10
Mislim da nije svejedno na koji je način završila "duga veza" - naime, nekako mi se čini da ne bi postavljao ovakva pitanja da je to bila veza koju si okončao - ti .

Što očekivati? Pa, za početak očekuj - kavu .

Ono što možeš očekivati nakon toga ovisi o "razini prebolijevanja" - ne o tome koliko ti misliš da si prebolio bivšu, nego o tome koliko si ju stvarno prebolio.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 14:03   #11
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Hm, jako jako dobra tema, odlična!
Šteta da je ostala pri dnu, zapravo mislim - alo moderatori - da je zaslužila čak da bude i top tema.
Dobar prijedlog.

Inače, spajanje veza. To mi nije jasno.
Jesu li ti ljudi uopće voljeli ikad?

Miki, tebi želim sreću na dejtu, samo otvoreno o svojim emocijama.
To je neki moj model. Ne znam koliko imaš godina ali dugogodišnja veza i određeno vrijeme usamljenosti nakon iste su plus kod žena koje imaju imalo mozga.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 14:14   #12
Nisam skužio ovo o "spajanju veza". Jel to neki tipfeler?
Ili misliš na projekciju bivša - potencijalna?
To je već druga priča i svakako sve to nije lako. Čak da smo i najrazumskiji stvor (a, kao, jesmo ), emocije je teško isključiti i sigurno je da je to, u početku, nemoguće.
Zato i rekoh da je ovo savršen kandidat za top temu

Ali da, ovo s otvorenošću po pitanju emocija sigurno je najbolji put. Naravno da je situacija dosta drukčija kad imaš 23 ili 36 (od toga da imamo različite mentalne sklopove, godina iskustva, življenje u socijalizmu i sve to što je iza nas), ali neke stvari su uvijek iste.
Ima nešto u tome što si rekao, i sigurno je da je otvorenost, kao i vrijeme koje je potrebno nakon bivše veze za introspekciju - koliko? to je doista individualno - nešto što svakako treba podržati.
Na koncu, ako se nađeš s nekim u sličnoj situaciji (a to je u principu i očekivano, ako se ne nalaziš s nekim u vezi/braku, no to je tema za drugi podforum ) u tim stvarima je najbolje staviti karte na stol. Oboje ste sigurno više manje u sličnoj situaciji, i svakako ne treba ništa forsirati.
Zapravo, što fali neobaveznom druženju? Kavi, kinu, šetnji, kazalištu...
Možda je zapravo i najbolje tako i sam promatrati stvar. Ne forsirati sam sebe u smislu "ovo je dejt", već "ovo je druženje za koje želim da bude ugodno i tebi i meni". A što bude, bit će
Na koncu... zar nije bolje izaći van u društvu, nego sjediti doma i zdvajati nad sudbom kletom?
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:17   #13
Pogodio si u žilu.
potpisujem tvoje riječi
posebno mi se sviđa izlaz na dejt bez stigme istog
Vrijeme čekanja ovisi o temparamentu i dubini utisaka iz veze, u ovom slučaju (sa teme) možda je pravi indikator spremnosti kada zamišljaš, tj. spreman si na sliku pored tebe a da nije to ona, nego neka druga slika bez okvira i praznog platna (koliko to uopće može biti).
Jučer sam razgovarao sa četiri mlade djeve gdje su one nagovarale jednu od njih (ostale imaju partnera) da se više aktivira u traženju novog partnera. Ne znam, usprotivio sam se tome, rekao sam joj da ne sluša baš previše okolinu jer bi mogla propustiti greške iz prošle veze.

Ima toga, ova tema sadrži i onu od Herbicidne o pumpaži ega, od morcego o prevoljenju, svakako i način pristupa (strah, neugoda, duže vremensko razdoblje bez dodira itd.)
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:20   #14
a sta ti ima bit cudno, ne forsiraj nista
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:45   #15
Hvala, Grahame

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Vrijeme čekanja ovisi o temperamentu i dubini utisaka iz veze, u ovom slučaju (sa teme) možda je pravi indikator spremnosti kada zamišljaš, tj. spreman si na sliku pored tebe a da nije to ona, nego neka druga slika bez okvira i praznog platna (koliko to uopće može biti).
Da, to svakako stoji.
Ne sjećam se više onih "egzaktnih računica", koliko ono treba vremena proći ovisno o dužini veze... 1x? 2x? 0,5x?
Naravno da je to bezveze i individualno, što je s onima koji ubrzo uđu u novu vezu koja čak rezultira i skorim brakom? "Bijeg od stvarnosti"? Ili "biološki sat otkucava"? Nije da ne znam primjere za takvo što.
Vjerojatniji je odgovor za to - onaj eufemistički: "onda kad si spreman", što je i opet, relativno i individualno.

Sudeći po nekim svojim davnoprijašnjim iskustvima, faktor bi mogao biti i 2x, ali jel bi to trebalo značiti da sljedeće 3,4 godine sjedim i ne mrdam?
Naravno da ne i glupo je razmišljati u tim kategorijama.

S prvim "spojem" - ali kojeg svakako treba gledati onako kako sam opisao - ako ga promatramo tako, kao spoj, vjerojatnije je da ćemo sami sebe mentalno zeznuti - ne treba žuriti, ali ne treba ga ni olako odbacivati i odbijati.

Problem neimanja društva - ako sami nemamo baš prevelik krug prijatelja, ili smo već "poodmakli" u godinama kad nemamo više ni puno objektivnih mogućnosti za brza stjecanja novih, a kvalitetnih prijateljstava - možda bi baš trebao biti poticaj za takvo zdravorazumsko razmišljanje na temu i ne gledanje na to kao "prvi spoj". Zašto ne bismo tražili novo prijateljstvo? Druženje? Ugodno provođenje zajedničkih trenutaka? Zašto se uopće sam ograničavati, stavljati u klišeizirani vrtlog "prvospojeva" koji moraju biti ili ?

Na koncu - čast izuzecima i vezama klikabilnim na prvi pogled (ipak se to događa ponajvećma samo na velikim i malim ekranima ) - zar i sama veza - ako očekujemo i tražimo neku dugoročnu - ne bi trebala počivati na prijateljskim osnovama?

Da ne idem sad dalje, malo sam otišao i u širinu od samog naslova, odnosno tematike.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:40   #16
Graham i shef Sale svaka čast, odlični argumenti

Mislim da bi svatko trebao to gledati na takav način... Ne kao prvi spoj, nego kao neobavezno druženje uz kavu jer to i na kraju je baš to, neobavezno druženje.

Ono što dolazi poslije te kave može biti jako dobro, a na kraju i ne mora...vidjet ćemo

Nažalost zbog poslovnih obaveza, kava je dogovorena za slijedeći tjedan, ali naravno reći ću vam okvirno kako je bilo

A do tada, ako još tko ima svojih razmišljanja, iskustava do tell
anonimni87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:59   #17
Odlična tema, definitivno nešto o čemu smo svi razmišljali u nekom razdoblju u svom životu ili još razmišljamo.

Prvo bi se htjela osvrnuti na ovo:

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mislim da nije svejedno na koji je način završila "duga veza" - naime, nekako mi se čini da ne bi postavljao ovakva pitanja da je to bila veza koju si okončao - ti .
Ne bi se složila s ovim nikako. To je individualno.
Ja sam više puta bila ta koja je prekinula vezu, kratku, dugu, nebitno...
Iz nekih nisam vukla repove, barem ne dugo.
Nakon jedne mi je trebalo dobrih 6 mjeseci da zaboravim, prebolim i krenem dalje.
Zadnja veza iz koje sam izašla (brak) - ja sam okončala, ali oporavak je bio najbolniji od svih koje sam dosad imala i to što sam ja prekinula sve, nije mi ništa olakšalo


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ono što možeš očekivati nakon toga ovisi o "razini prebolijevanja" - ne o tome koliko ti misliš da si prebolio bivšu, nego o tome koliko si ju stvarno prebolio.
S ovim se definitivno slažem - često se desi da tek kad odeš na dejt s nekim novim, shvatiš jesi li spreman za novu osobu ili nisi.
Mnogo puta mislimo da je sve daleko iza nas, ali se desi da, kad sjedneš pored nekog novog, shvatiš da još nisi iz srca izbrisao bivšu

Mislim da dužina preboljevanja nema nužno veze s trajanjem prošle veze već s intenzitetom osjećaja, razinom povezanosti i zajedništva koje smo s nekim imali.

Ovo bih mogla povezati s onom temom, postoji li vječna ljubav.
Ako nekog stvarno voliš - taj osjećaj ne prestaje, možete shvatiti da niste jedno za drugo, da veza ne funkcionira, svatko ode svojim putem, ali osjećaji ostaju zauvijek.

Također mislim da preboljevanje ovisi o načinu na koji ste prekinuli, jel to bilo mirno, dogovorno, razišla se dva različita svijeta il je bilo drvlja i kamenja.
Svaka veza je drugačija, svaki prekid je priča za sebe.

Ima tu puno materijala za raspravu i bilo bi dobro da tema oživi

Što se tiče odlaska na novi dejt kad misliš da si spreman, treba ići prazne glave i otvorenog srca.
To je samo kava, upoznavanje, druženje na kojem nemaš što izgubit.

Ja se često u životu držim toga da ne očekujem apsolutno ništa:
ako ne očekuješ ništa - i ništa ne bude pozitivno -ne možeš se razočarati
ako ne očekuješ ništa - i desi se nešto dobro - bit ćeš puno sretniji dobivenim nego da si
imao očekivanje - koje se ispunilo , no ionako si to očekivao pa se nije ništa posebno dogodilo
imao očekivanje - koje se nije ispunilo - ostaje ti veliko razočaranje.


Želim ti dejt na kojem ćete oboje opušteno pričati i smijati se! Sretno
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:27   #18
Thumbs up

Ovo je superiska tema stvarnoo

Neznam sto bih ti rekla anonimni87 jer sam bila donedavno u identicnoj situaciji .. Veza od 2 godine ali kako je netko rekao zavisi i nacin raskida veze kako ces se ti ponasati kasnije .. moj se desio na najgori nacin da sam ostavljena bez svadje ikakce u vezi i iceg dramaticnog prije toga s sms " zasluzujes boljeg " prvo to sookk od kojeg se ni dan danas nisam oporavila ..

Izasla sam s dva decka nakon 8 mjeseci i groznoooo .. S njima sam se cak dugo dopisivala pa tek izasla ali ... Uvike upoređivanje prvo od poljubca Nikav feeeling , ni priblizno nista kemija samo usporedba , od mjesta za sjedit , pjesama , sve me podsjecalo .. Naravno da sam s jedinim tim momkom krenula u vezu jer sam mislila to samo panika na jedan nacin mi se svidjao karakterno i razumjeo me i rekao da ce bit uz mene , da ne upropastavam sebi buducnost s prosloscu ali stvarno nisam mogla .. Prekinula sam to sve i odlucila bit sama ..

E sad da li je to proces preboljevanja ja njega vise ne volim ali osjecaji nedefinisani , usporedbe it postoje sto me koci ..Bojim se pokusat opet s nekim il je stvar mozda sto nije bilo dovoljno kemije izmedju nas tj s moje strane??' Jel ima tko savjet ili bar slicno iskustvo

Sorrry na dugomm postu nije moglo krace ..
ponosna lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:58   #19
Quote:
ponosna lavica kaže: Pogledaj post
E sad da li je to proces preboljevanja ja njega vise ne volim ali osjecaji nedefinisani , usporedbe it postoje sto me koci ..Bojim se pokusat opet s nekim il je stvar mozda sto nije bilo dovoljno kemije izmedju nas tj s moje strane??' Jel ima tko savjet ili bar slicno iskustvo
Sasvim je normalno da radiš usporedbe, svi to rade nakon prekida.
Ali ja mislim da će ti se to prestat događati kad ponovno osjetiš kemiju prema nekome. Tada će te zaokupirati samo ta osoba i neće biti mjesta za bivšega niti će ti on ikad više pasti na pamet. Ne forsiraj ništa, doći će to samo od sebe... Kao što ti je i bivši došao.
_ribitza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 21:28   #20
Budi ležeran, bez očekivanja. Na momente radit ćeš sigurno sebi u glavi neke usporedbe, ali sve je to normalno... Samo budi iskren sebi i drugima.
tonchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.