Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2020., 19:18   #1
Psihološki utjecaj kaosa s koronom

Kak se nosite s psiholoskim utjecajem ovog kaosa?

Sto vam najviše fali u odnosu na razdoblje prije ovih ogranicenja?

Sto vam je najveca motivacija kada ovo napokon prodje?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 11:49   #2
Mozda malo da pojasnim temu.

Da li vam se cine ove popratne situacije neprirodnim?
Kako utjece sve ovo na privatne, a kako na poslovne {ako jos klasicnog posla ima} odnose?

Sto vas rastuzuje, a sto vas mozda i raduje u svemu ovome?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 14:00   #3
Meni teško pada. Teže nego što sam očekivala.
Ne bojim se za sebe, ako se i zarazim vjerujem da ću biti ok.

Ali bojim se za svoje bližnje kojima ovo predstavlja realnu opasnost za zdravlje. Ljuti me i zapanjuje ljudska glupost i sebičnost koju do sad nisam toliko primjećivala. Fali mi posao. Fale mi prijatelji. Fali mi sloboda.

Ali s druge strane, kuća mi blista. Napokon sam se natjerala da dovršim knjigu s kojom zavlačim već 2 mjeseca, kategorizirala sam hrpu razbacanih spisa za posao, naučila sam psa da se pravi mrtva, napokon sam pobacala skripte koje čuvam još od faksa uvjerena da će mi zatrebati. Odlučila sam ovo vrijeme iskoristiti i napraviti neke stvari s kojima sam prije odugovlačila. Čak sam počela opet tipkati po forumu. Čvrsto sam odlučila izvući nešto dobro iz svega ovoga.
SpringMaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 14:04   #4
Na sto mislis pod ljudska glupost i sebicnost?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 14:18   #5
Npr. čovjek koji zaražen koronom dođe u dječju bolnicui sjedi u čekaoni 2 sata, bez da ikome kaže da je zaražen.
Ljudi koji zovu hitnu i taje da su zaraženi.
Ljudi koji znaju da imaju koronu ali hodaju okolo ne obazirući se na zabrane i upozorenja.

Što je to nego čisti idiotizam i nebriga za ljude oko sebe?
SpringMaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 14:30   #6
A da...to je zalosno i zato bi trebale biti i vece kazne.


No, pretjeruju li neki s onim ,,ostani doma" shemama?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 14:41   #7
mislim da se ne pretjeruje jer se očito virus lako širi.

problem je što se neki sastaju po kućama.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 14:49   #8
sad za sad je ok...
fale mi neke stvari, ali nije da ne mogu bez njih.

Mnogi od nas ce poslije ovoga izaci jaci, a na neke ce nazalost uticati.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 14:54   #9
U cemu bi bio problem ako se neki sataju po kucama?

Jedna drzqva Svedska ima puno zdraviji i prirodniji sistem borbe.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 15:28   #10
Švedska je odlučila boriti se protiv ovoga na drugačiji način.
Ne može svaki pojedinac za sebe odabrati strategiju koja mu je draža. U ovakvim situacijama nije bitno što ti ili ja mislimo da je bolje, nego se trebamo kolektivno držati danih uputa.

Ni meni se ne čami doma, ali čamim, ne zbog sebe nego zbog onih koji su ugroženi.
SpringMaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 15:30   #11
Ali setnje il voznje biciklom ne bi trebale biti problem.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 15:38   #12
Nije problem izaći negdje gdje nema puno ljudi ili u trgovinu po osnovne stvari.

I ja izađem u šetnju sa psom. Ali prošećem sama i na kratko. Ne idem u park gdje sjednem za stol i družim se s još 7 ljudi.

A ljudi ne kuže razliku.
SpringMaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 16:35   #13
A..,a mislim da barem po zg nije bilo.nekih prevelikih okupljanja..onak tu itam se vidi troje al rijetko gje bas pet ili vise ljudi tak da moze se rec da su ljudi uglavnom svjesni
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 21:04   #14
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Jedna drzqva Svedska
Imaš čitav podforum za ovo.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2020., 09:36   #15
Mislila sam da će mi stres i strah oko virusa puno teže sjesti od toga kako se stvarno osjećam. Super sam se držala do potresa koji me prva dva dana čak i nije toliko uzdrmao, ali cijeli tjedan podrhtavanja mi je izazvao poznati grč anksioze u želudcu. Grč je prošao, sve 5, ali sad mi je stari prošvikao do kraja i to od virusa. S tim se teško nosim jer pounutrim tuđe negativne emocije pa me to sjebe, ljudi uzmu moj mir i ostave mi svoje frustracije.
U prvim tjednima sam mu svaki dan prigovarala i govorila da mora ostati u kvadratu dvorišta kolko god mu trebale novine s kioska, a sad kad svaki dan dolaze ogromni brojevi umrlih, sad je panika - da šta mu dolazim doma (dva puta sam bila u tri tjedna), da kakva smo mi to generacija na koju se ne može osloniti, jesam li svjesna da ljudi umiru i da ću ga osobno ubit jer ću ne znam, donijet mu virus na jakni kad mu dofuram lijekove.
Deset mina sam samo ponavljala da će sve bit ok samo nek se pazi, ali ne, optužio me da previše vjerujem Internetu. Meanwhile je jednostavno morao otići na groblje.
Da sam samo ja u cijeloj priči o izolaciji, nebi mi bio bed uopće. Al uopće. Teže mi je zbog tuđih emocija jer ih sve želim utješiti, a ne ide mi, ali nema veze jer neću odustat. Mamu sam uputila neka u narednom periodu glasno sluša muziku alfa valova i kuri lavandu u lampici. Čekam rezultate.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2020., 17:12   #16
Mene je strah da nekoga ne zarazim. Roditelji su mi slabi fizički i sumnjam da bi se dobro proveli već i od obične viroze, a što bi bilo da im ovo donesem, ne znam.
Tati idem dva puta tjedno i ostavim mu hranu vani ispred kuće.
Mama je srčani bolesnik, k njoj uopće ne idem.
Budući da radim među ljudima i nikad nisam sigurna nosim li što na odjeći, obući ili sam se i sama zarazila, svaki odlazak tati je prilično stresan.
forchetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 16:28   #17
Neizravne posljedice korone bit će po meni mnogo teže od izravnih. Ne može ova izolacija trajati vječno ili dok ne nadju cjepovo(ako ga i nadju).
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 16:45   #18
Ljudi će kad tad jednostavno puknuti ako se ovako nastavi!! Pritisak raste, mora biti nekog odušnog ventila!!! Toliko smo bombadirani s tom koronom da je to prešlo sve granice razuma, vozim se jučer automobilom i okrečem stanice, nisam uspija naći stanicu o kojoj se nije govorilo o koroni

Sve je zatvoreno ali ne moramo i mi biti zatvoreni u tim našim kućnim zatvorima, idite ljudi vani, pogotovo kad je sunce, vani nema opasnosti, vani je zdravlje u svakom pogledu, unutra je bolest u svakom pogledu. To da idete vani ne znači da idite medju veliku svjetinu nego to da malo prošetate, biciklirajte ili što li već, sami ili u društvu, sve će dobro doći. Ako se družite ne znači da morate biti točno jedno uz drugo, metar udaljenosti je sasvim dovoljan. Vidim ljude koji voze bicikle, šetaju pse ili se sami voze u automobilu, da nose maske, od koga se oni točno štite, ili možda koga oni štite???

Ovo nije nikakva pošast, ni katastrofa, ni kataklizma, ali bi mogla biti ako se ovo ludilo nastavi
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 17:05   #19
Normalizirat će se ljudi...

Meni najteže pada situacija s propusnicama jer sam odvojena od voljene osobe. I potres je zakomplicirao neke stvari...

Što se tiče korone nekako me sve manje uzrujava. Ako me uopće više uzrujava. Ako dobim upalu pluća šta sad, ako sam baš takav pehist da umrem, mogu umrijeti svaki dan ovako i onako iz ovih ili onih razloga.

Neću se skupljati u grupama i imati kontakte sa starijim osobama, što mi niti prije nije predstavljalo problem...
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 17:17   #20
najteze je prvih nekoliko godina, poslije bude lakse, a nakon 10 godina ovakvog zivota meni je business as usual. sve normalno, ne fali mi nista.
spadam u rizicnu skupinu i obicna gripa me moze pokositi, tako da me korona uopce ne zabrinjava.
disassembled is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.