Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2013., 21:45   #21
SPORT I ISUS

Prispodoba:

Dođe Isus na Zemlju
Ti – veliki navijač - nogometaš,
imaš sreću da Ga sretneš.
Odmah mu pristupiš i kažeš:

Hej men – Isuse!
Danas je dobra tekma.
Dinamo protiv Partizana.
Bit će dobro,
daj vodim te.
Prvo ćemo se oblajati pivuše,
malo ćemo nešto porazbijati,
pa na stadion.
Koju bocu i kamen ponest ćemo u gaćama
skriveno – da nam ne oduzmu.
Na tekmi ćeš jako često čuti svoje ime,
čuti ćeš i ime svoga Oca,
a i svoje majke i ostalih svetih.
Super su te tekme.
Onda ćemo izvaditi kamenje i boce iz gaća
i gađati neprijateljsku braću.
Kad nestane municije, trgamo sjedalice,
a da znaš kako lijepo lete.
Gađat ćemo i koga god pogodimo na terenu.
Ubi brata – to je zakon.
Nadam se da ćemo se uspjeti potući sa
kontra navijačima, super.
Ako uspijemo i kojega pandura opalit – super.
Nakon tekme – idemo razbijati aute, tramvaje,
ma šta stignemo.
Joj volim te tekme.
Jedan samo slavi – svi ostali plaču.
Tako im i treba.
Kad su slabi.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 21:45   #22
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Pritom činiš logičku pogrešku: Argumentum ad verecundiam. Za nauk Katoličke Crkve nije mjerodavna izjava svećenika, već dokumenti Katoličke Crkve (tako da ako bi neki svećenik i tvrdio da su borilačke vještine zabranjene od strane KC to i dalje ne bi značilo da one zaista jesu zabranjene. To bi samo značilo da svećenik nije upoznat s naukom KC). Dakle, i svećenik bi morao dokazati da je to zaista nauk Katoličke Crkve.
Ja osobno vjerujem da svećenik poznaje dokumente katoličke crkve jer u suprtonom ne bi bio svećenik. Završio je katolički fakultet, pa su to vjerojatno tamo spomenuli.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 21:48   #23
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Na kojem?
Ne čuvam takve linkove. Ali našao sam ovo, recimo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 21:53   #24
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja osobno vjerujem da svećenik poznaje dokumente katoličke crkve jer u suprtonom ne bi bio svećenik. Završio je katolički fakultet, pa su to vjerojatno tamo spomenuli.
Pritom činiš logičku pogrešku: Argumentum ad populum - jer koristiš subjektivni dojam.
Pa i Arije je bio svećenik pa je iznosio nauk koji nije u skladu s naukom Crkve. Ti osobno vjeruj što hoćeš, ali teze koje iznosiš dokaži argumentom, a ne pozivanjem na svoju vjeru da je nešto vjerojatno netko učio.
Da si ti iznio tezu: ima jedan svećenik koji tvrdi da su borilačke vještine zabranjene od strane KC - onda bi trebao dokazati upravo to i pozivanje na tog svećenika bi bilo dostatno. Ali ti nisi iznio takvu tezu pa pozivanje na svećenika i osobnu vjeru nije dostatno.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:00   #25
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne čuvam takve linkove. Ali našao sam ovo, recimo.
Ovime eventualno dokazuješ da su zabranjene neke borilačke vještine, no to za ovu temu nije dovoljno jer je pitanje u uvodnom postu postavljeno općenito, a i tvoja je tvrdnja glasila općenito: "Katolička crkva brani ili čak proglašava sotonističkima nalaze se, uistinu, i borilačke vještine" - fali ti riječ "neke".
A borilačke vještine koje navodiš su zabranjene jer nisu samo borilačke vještine već imaju i slijedeće elemnte: Zakletve, formule, rituale kojima ulazim u različite stupnjeve odajem počast ili prisižem na poslušnost i odanost nekom ili nečem što nije Bog - tako je navedeno u fusnoti.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:06   #26
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Pritom činiš logičku pogrešku: Argumentum ad populum - jer koristiš subjektivni dojam.
Pa i Arije je bio svećenik pa je iznosio nauk koji nije u skladu s naukom Crkve. Ti osobno vjeruj što hoćeš, ali teze koje iznosiš dokaži argumentom, a ne pozivanjem na svoju vjeru da je nešto vjerojatno netko učio.
Da si ti iznio tezu: ima jedan svećenik koji tvrdi da su borilačke vještine zabranjene od strane KC - onda bi trebao dokazati upravo to i pozivanje na tog svećenika bi bilo dostatno. Ali ti nisi iznio takvu tezu pa pozivanje na svećenika i osobnu vjeru nije dostatno.
Zašto si se ti zapravo zakačio na mene? Ja imam pametnijeg posla nego da si kupim kartu za vatikan i intervjuiram papu Franju da mi potvrdi neku tezu.

Vjerujem da svi svećenici na svijetu dijele mišljenje tog jednog svećenika, pa vjerujem i tvoj lokalni svećenik. Ja ne znam šta si ti umišljaš tko si ti ovdje da ja tebi nešto moram dokazivati preko interneta
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:11   #27
Kao prvo boks nije vjestina.Kao drugo mislio sam vise na hrvacke vjestine npr.judo,bjj.Evo ja ne znam za vas ali ja se sa svojim bratom hrvam.Cesto se braca hrvaju tako da...I ne pitam za katolicku crkvu nego bibliju
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:16   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto si se ti zapravo zakačio na mene?
Nisam se zakačio za tebe, već za tvrdnju da Katolička Crkva brani borilačke vještine. Da ju je iznio bilo koji forumaš ja bi tražio dokaz za tu tvrdnju. Dakle, ništa osobno.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja imam pametnijeg posla nego da si kupim kartu za vatikan i intervjuiram papu Franju da mi potvrdi neku tezu.
Pa to niti nije potrebno, dovoljno je da s neta u pdf-u skineš KKC, il' dokumente II. vat. koncila, il' neku encikliku... i dokažeš svoju tezu il' povučeš tezu i promjeniš je u: ima jedan svećenik koji tvrdi da KC brani borilačke vještine - eto, nešto od toga će biti dovoljno.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Vjerujem da svi svećenici na svijetu dijele mišljenje tog jednog svećenika, pa vjerujem i tvoj lokalni svećenik.
Ja ti ponavljam da tvoja vjera nije argument.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja ne znam šta si ti umišljaš tko si ti ovdje da ja tebi nešto moram dokazivati preko interneta
Umišljam si da nije u redu širiti dezinformacije (činiš li ti to namjerno ili ne u to ne ulazim) i umišljam si da ljudi imaju pravo na točnu informaciju.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:18   #29
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Kao prvo boks nije vjestina.Kao drugo mislio sam vise na hrvacke vjestine npr.judo,bjj.Evo ja ne znam za vas ali ja se sa svojim bratom hrvam.Cesto se braca hrvaju tako da...I ne pitam za katolicku crkvu nego bibliju
Biblija nigdje ne brani borilačke vještine, velikim djelom jer ona niti ne poznaje npr. judo. Ali poznaje idolopoklonstvo, magiju... pa borilačke vještine koje uključuju elemente klanjanja, molitve... spadaju pod zabranu idolopoklonstva i sl.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:18   #30
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ja ti ponavljam da tvoja vjera nije argument.
Baš me briga što ti ponavljaš, imaš scroll pa me zaobiđi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 22:23   #31
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Baš me briga što ti ponavljaš, imaš scroll pa me zaobiđi
Zaboravi. Širenje dezinformacija o Katoličkoj Ckrvi (ili o bilo kome) neću ignorirati.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 23:17   #32
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ovime eventualno dokazuješ da su zabranjene neke borilačke vještine, no to za ovu temu nije dovoljno jer je pitanje u uvodnom postu postavljeno općenito, a i tvoja je tvrdnja glasila općenito: "Katolička crkva brani ili čak proglašava sotonističkima nalaze se, uistinu, i borilačke vještine" - fali ti riječ "neke".
Ajd citiraj kako spada. Ovako ispada da ne znam složiti rečenicu.
Quote:
A borilačke vještine koje navodiš su zabranjene jer nisu samo borilačke vještine već imaju i slijedeće elemnte: Zakletve, formule, rituale kojima ulazim u različite stupnjeve odajem počast ili prisižem na poslušnost i odanost nekom ili nečem što nije Bog - tako je navedeno u fusnoti.
Može u fusnoti pisati što hoće, ali piše točno onoliko općenito koliko je postavljeno pitanje i koliko je općenita moja tvrdnja.

Zamisli rituala: polaganje za pojas. Eto ti rituala kojim ulaziš u različite stupnjeve.
To ima gotovo svaka borilačka vještina, na ovaj ili onaj način.

Japanske borilačke vještine imaju naklon pri ulasku i izlasku iz dvorane; i japanske i kineske i još mnoge druge imaju ili naklon ili koji drugi način iskazivanja poštovanja prema partneru. Eto ti odavanja počasti nekom ili nečem što nije Bog.

Zakletve nisam nigdje vidio ni čuo; najbliže su tome stvari tipa "ovo ne izlazi iz dvorane jer time možeš vrlo lako nekoga ozbiljno ozlijediti".
Formule... toga čak ima, ponegdje, ali ne vidim što je u njima loše (ni što je u njima posebno smisleno, ali o tom potom).

Sve u svemu, praktički nema borilačke vještine koju neće zakačiti neka od navedenih stavki. Dakle, Katolička crkva brani borilačke vještine. QED.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 23:34   #33
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ajd citiraj kako spada. Ovako ispada da ne znam složiti rečenicu.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Može u fusnoti pisati što hoće, ali piše točno onoliko općenito koliko je postavljeno pitanje i koliko je općenita moja tvrdnja.

Krivo. Piše "istočnnjačke borilačke vještine" - dakle ne borilačke vještine općenito, a u fusnoti je navedeno dodatno pojašnjenje onoga što se tu misli kao problematično. Kad bi Katolička Crkva mislila na sve borilačke vještine onda bi ovo "istočnjačke" bilo suvišno.
To što sad tebi niti pojam "istočnjačke", a niti fusnota ne idu u prilog nije moj problem.
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zamisli rituala: polaganje za pojas. Eto ti rituala kojim ulaziš u različite stupnjeve.
To ima gotovo svaka borilačka vještina, na ovaj ili onaj način.
Po tvom poimanju "stupnjeva" ispada da je po Katoličkoj Crkvi i stupanj akademskog obrazovanja nešto sotonsko.
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Japanske borilačke vještine imaju naklon pri ulasku i izlasku iz dvorane; i japanske i kineske i još mnoge druge imaju ili naklon ili koji drugi način iskazivanja poštovanja prema partneru. Eto ti odavanja počasti nekom ili nečem što nije Bog.
Poštovanje i počast nije isto. Da ne govorim dalje o problemu "davanja počasti" stvorenjima.
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, praktički nema borilačke vještine koju neće zakačiti neka od navedenih stavki.
"Praktički nema" i "nema uopće" su različite tvrdnje, a kako ti moraš dokazati upravo "nema uopće" onda su to presudne razlike. Tako da čak i u slučaju da si u pravu da praktički nema takve borilačke vještine još uvijek nisi obranio svoju tvrdnju.
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Dakle, Katolička crkva brani borilačke vještine. QED.
Pa pošto ti premise nisu točne onda zaključak nije valjan.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 00:21   #34
Na kraju se kaze rei sto znaci pozdrav tako se oni pozdravljaju naklonom.To je ko da kazes da je rukovanje iskazivanje casti.Nije,to je jednostavno pozdrav.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 01:24   #35
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Kao prvo boks nije vjestina.Kao drugo mislio sam vise na hrvacke vjestine npr.judo,bjj.Evo ja ne znam za vas ali ja se sa svojim bratom hrvam.Cesto se braca hrvaju tako da...I ne pitam za katolicku crkvu nego bibliju
Borba je dozvoljena kako ne i još ako pobjediš budeš i blagoslovljen ali može i zglob da ti se isčaši...


Quote:
24 Jakov ostade sam. Tada se je jedan borio s njim sve do osvitka zore.
25 I kad ovaj vidje, da ga ne može nadjačati, udari ga po zglavku u stegnu, te se Jakovu isčaši stegno iz zglavka, kad se je borio s njim.
26 Tada reče onaj: "Pusti me; jer je zora već osvanula!" Ali on odgovori: "Ne puštam te, dok me ne blagosloviš."
27 Onaj ga upita: "Kako se zoveš!" On odgovori: "Jakov."
28 A onaj mu reče: "Od sada se nećeš više zvati Jakov, nego Izrael; jer si se borio s Bogom i s ljudima i nadjačao si."
POSTABAK 35
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 09:36   #36
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Japanske borilačke vještine imaju naklon pri ulasku i izlasku iz dvorane; i japanske i kineske i još mnoge druge imaju ili naklon ili koji drugi način iskazivanja poštovanja prema partneru. Eto ti odavanja počasti nekom ili nečem što nije Bog.
Ovo je urnebesno.
Jedan "crkvenjak" (sori za ovo Frost, ne mislim tako kao što ovaj pojam zvuči, zato i je u navodnicima), rastura logički argumentirano i to sa pol posto snage.
Srebrnog medvjeda očito nije baš bilo preteško, jer su njegovi dometi očigledno vrlo niski po tom pitanju, ali tebe Lastane...

pls - izvuci se iz ove rasprave što prije, jer znam da možeš mnogo, mnogo bolje. Očito ti nije dan, a ni tema nije vrijedna toga.

Po ovome će ispasti da su isti i protiv umjetnosti, jer eto glumci/pjevači/plesači i ostali se nakon predstave naklone publici.

Đizis, pored toliko stvari zbog kojih ih vrijedi opravdano napadati, vi izaberete nešto što očigledno nije ni istinito ni opravdano.

Zadnje uređivanje dado-666 : 22.04.2013. at 09:44.
dado-666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:46   #37
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Biblija nigdje ne brani borilačke vještine, velikim djelom jer ona niti ne poznaje npr. judo. Ali poznaje idolopoklonstvo, magiju... pa borilačke vještine koje uključuju elemente klanjanja, molitve... spadaju pod zabranu idolopoklonstva i sl.
Kakvog idolopoklonstva ako se naklone jedan drugom (iz poštovanja) i nakon toga ulete u klinč?

Stvarno nauk sve više liči na šerijat.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:46   #38
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Kao prvo boks nije vjestina.Kao drugo mislio sam vise na hrvacke vjestine npr.judo,bjj.Evo ja ne znam za vas ali ja se sa svojim bratom hrvam.Cesto se braca hrvaju tako da...I ne pitam za katolicku crkvu nego bibliju
Hrvanje kao igra!?
Može - ali!
Do koje granice?
Što ako se jedan zapali i stegne malo više?
Ode vrat! - Ode život!
Gdje je granica?
Slučajno laktom trzneš i izbiješ bratu oko!
----------------------------------------------------

Čitaj kao povijesni dokument.

1.MAKABEJCI 1:13-14
Štoviše, požuriše se neki od naroda i odoše kralju, koji im dopusti da se povedu za poganskim običajima. I sagradiše u Jeruzalemu borilište, kako to običavaju pogani,

2.MAKABEJCI 4:12
Namjerno je dao ispod tvrđave sagraditi borilište, a sam je najbolje efebe vodio pod petazom.

KNJIGA MUDROSTI 2:11 Život u očima bezbožnika:
Nek' naša snaga bude zakon pravde, jer ono što je slabo nije ni za što.


Borba = sport
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:56   #39
Čemu se tuč? Nije li dovoljno posprejat sve oko sebe i zbrisat?
Il će muški reć maaa neee, bez šake i noge je kukavičluk!
Jel dovoljno tek nabildat mišiće i pokazat se... odmaknu li se drugi u stranu dok taj prolazi? I, što je s umom? U koju kategoriju inteligencije spada to?
E da! A što s onim, kršćani se ne smiju šorati?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:15   #40
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čemu se tuč? Nije li dovoljno posprejat sve oko sebe i zbrisat?
Il će muški reć maaa neee, bez šake i noge je kukavičluk!
Jel dovoljno tek nabildat mišiće i pokazat se... odmaknu li se drugi u stranu dok taj prolazi? I, što je s umom? U koju kategoriju inteligencije spada to?
E da! A što s onim, kršćani se ne smiju šorati?
Ne čitaš ti dobro baš Bibliju. Postanak 32. je jedna od meni simpatičnijih, citat slijedi:


25. Jakov ostane sam. I neki se èovjek rvao s njim dok nije zora svanula.
26. Videæi da ga ne može svladati, ugane mu bedro pri zglobu, tako da se Jakovu kuk išèašio dok su se rvali.
27. Potom reèe: "Pusti me jer zora sviæe!" Ali on odgovori: "Neæu te pustiti dok me ne blagosloviš."
28. Nato ga onaj zapita: "Kako ti je ime?" Odgovori: "Jakov."
29. Onaj reèe. "Više se neæeš zvati Jakov nego Izrael, jer si se hrabro borio i s Bogom i s ljudima i nadvladao si."
30. Onda zapita Jakov: "Reci mi svoje ime!" Odgovori onaj: "Za moje me ime ne smiješ pitati!" I tu ga blagoslovi.
31. Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reèe - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Izgleda da se Jakov borio s Bogom po ADCC pravilima i uspio mu napraviti leg lock.

Kako se ovo uklapa u tvoje tvrdnje ?
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.