Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2013., 11:20   #41
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Čini se da ti baš ne čitaš dobro Bibliju.

Postanak 32, citat

"
25. Jakov ostane sam. I neki se èovjek rvao s njim dok nije zora svanula.
26. Videæi da ga ne može svladati, ugane mu bedro pri zglobu, tako da se Jakovu kuk išèašio dok su se rvali.
27. Potom reèe: "Pusti me jer zora sviæe!" Ali on odgovori: "Neæu te pustiti dok me ne blagosloviš."
28. Nato ga onaj zapita: "Kako ti je ime?" Odgovori: "Jakov."
29. Onaj reèe. "Više se neæeš zvati Jakov nego Izrael, jer si se hrabro borio i s Bogom i s ljudima i nadvladao si."
30. Onda zapita Jakov: "Reci mi svoje ime!" Odgovori onaj: "Za moje me ime ne smiješ pitati!" I tu ga blagoslovi.
31. Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reèe - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Ovdje je očito da se Jakov hrvao s Bogom i to po ADCC pravilima. Prema opisu izgleda da je Jakov uspio napraviti leg lock Bogu.

Kako se ovo uklapa u tvoju priču ?
Čitaj, provjeri, zapamti i ne griješi više:
---------------------------------------------

Postanak 32,25
Jakov ostane sam. I neki se čovjek rvao s njim dok nije zora svanula.

Kad se u Bibliji kaže čovjek - u večini slučajeva to je Anđeo.
Jakov se hrvao sa čovjekom - Anđelom.

Postanak 32,29
Onaj reče. "Više se nećeš zvati Jakov nego Izrael, jer si se hrabro borio i s Bogom i s ljudima i nadvladao si.
--------------------------------------
Da li smatrate da se je Jakov borio sa Bogom?
Ja ne.
Stvorenje se ne može sa Stvoriteljem boriti.
Da li smatrate da je Jakov nadvladao Boga?
Ja ne.
Stvorenje ne može nadvladati Stvoritelja.

----------------------------------------------

Zašto piše - s Bogom?

e-Sword i Strong:

BOG - H430 אלהים 'ĕlôhı̂ym el-o-heem'

Množina od H433, bogova u običnom smislu, aliposebno se koristi (u množini na taj način, osobitočlanak) vrhovnog Boga, povremeno primjenjuju putempoštovanje prema sudaca, a ponekad i kao superlativ: -ANĐELI, X prekoračenja, Bog (bogovi) (-dess,-ly), X (vrlo)veliku, suci, X moćan.

Jedan od mogućih prijevoda je i -
ANĐEO -
a s njim se i Jakov borio.

Da li vjerujete da je čovjek jači od Anđela?
Ja ne.
Anđeo je još superiornije biće od čovjeka.
Da li se možeš boriti sa bićem koje je u stanju ( uz Božju pomoć )
ubiti u jednoj noći 183.000 ljudi? Ili sve Egipatske prvo-rođence?


Pobijedio je u svojoj želji i volji - ali ne u ostvarenju te želje i volje.

----------------------------------------------------------------------
Da bi gornji prijevod bio jasniji, te da ljudi ne bi tvrdili krivo,
da se Jakov s Bogom borio i vidio Boga, postoji još jedan stih:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Hošea 12,5
S Anđelom se borio i nadvladao ga, plakao je i zaklinjao ga. Našao ga je u Betelu i ondje mu je govorio.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Da li je iz gornjega jasno da je u pitanju bio anđeo, koga se može vidjeti,
a ne Bog - Koga se spominje - možda zbog krivog prijevoda?!?!?!?!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:26   #42
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Čitaj, provjeri, zapamti i ne griješi više:
---------------------------------------------

Da li je iz gornjega jasno da je u pitanju bio anđeo, koga se može vidjeti,
a ne Bog - Koga se spominje - možda zbog krivog prijevoda?!?!?!?!

Svejedno. Zbog čega se hrvao s anđelom? Kakve su to nebuloze?
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:37   #43
Nije se hrvao sa bogom nego s andelom.Citaj nastavak.Pa andeo je imao pripreme za turnir pa doso malo vjezbati.

Dado-666 izmislili su nesto revolucionarno kad te pocne boliti ti tapkas i on te pusti.Osim toga judo je jedan od najsigurnijih sportova.Ime mu znaci njezan put.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:49   #44
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Dado-666 izmislili su nesto revolucionarno kad te pocne boliti ti tapkas i on te pusti.Osim toga judo je jedan od najsigurnijih sportova.Ime mu znaci njezan put.
Sori, ali ne kužim što želiš reči.
I ja sam trenirao neko vrijeme karate, kao i moj sin.
Nemam ništa protiv borilačkih sportova, ali priznam da nisam pristalica borbi u ringu. Nije da smatram da ih treba zabraniti, a i Filipovića ponekad pogledam, ali svjedno je to po mom ukusu malo prebrutalno.
dado-666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:50   #45
Prije par godina jedan naš svećenik dao je listu opasnosti za katolike da ih ne preuzmu demoni u formi pitanja.
Neka od njih su bila tipa vježbate li karate, yogu i slično.

Demoni tako ne spavaju već rade s vama karate.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:51   #46
Ti si rekao da mozes nekog povrijediti.Mozes i u nogometu ali judo ozljede su puno lakse nego nogometne.
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 11:58   #47
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Il će muški reć maaa neee, bez šake i noge je kukavičluk! :D
samo šaka :D šaka sve rješava :))
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:26   #48
Quote:
Nije se hrvao sa bogom nego s andelom.Citaj nastavak.Pa andeo je imao pripreme za turnir pa doso malo vjezbati.
S anđelom se isto jebeno hrvati.

Uglavnom, za zaključiti je da to nije bio niti Greco Roman niti Freestyle, odnosno sigurno je varijanta submission wrestlinga, vjerojatno po ADCC pravilima. Ispočetka sam mislio da je riječ o zahvatu koji se zove heel hook, ali ovo je očito neka arhaična metoda, jer je najteže napasti kuk. Daleko elegantnije je bilo napasti manji zglob jednostavnim polugama (armbar, heel hook, kimura, knee bar) ili ići na gušenje (RNC, Anaconda)

Za mene ni anđeo niti Jakov nisu zaslužili niti bijeli pojas BJJ.

Bilo kako bilo, izgleda da religija dopušta borilačke vještine, jer se očito Jakov hrvao s anđelom. Pa ne bi valjda anđeo radio što se ne smije?
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:27   #49
Quote:
Otto Rino kaže: Pogledaj post
Ti si rekao da mozes nekog povrijediti.Mozes i u nogometu ali judo ozljede su puno lakse nego nogometne.
Zamijenio si me s nekim, očito.

Vidim da si "friški" pa ti uopće ne zamjeram. Proskrolaj po temi, pronađi gdje si pročitao ovo gore što tvrdiš, pa klikni na ikonu "Quote" u desnom donjem uglu poruke.
Tako će ti qoutani tekst sa imenom forumaša na koji repliciraš biti iznad tvog odgovora, pa neće biti zabune.
dado-666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:33   #50
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne čitaš ti dobro baš Bibliju. Postanak 32. je jedna od meni simpatičnijih, citat slijedi:


25. Jakov ostane sam. I neki se èovjek rvao s njim dok nije zora svanula.
26. Videæi da ga ne može svladati, ugane mu bedro pri zglobu, tako da se Jakovu kuk išèašio dok su se rvali.
27. Potom reèe: "Pusti me jer zora sviæe!" Ali on odgovori: "Neæu te pustiti dok me ne blagosloviš."
28. Nato ga onaj zapita: "Kako ti je ime?" Odgovori: "Jakov."
29. Onaj reèe. "Više se neæeš zvati Jakov nego Izrael, jer si se hrabro borio i s Bogom i s ljudima i nadvladao si."
30. Onda zapita Jakov: "Reci mi svoje ime!" Odgovori onaj: "Za moje me ime ne smiješ pitati!" I tu ga blagoslovi.
31. Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reèe - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Izgleda da se Jakov borio s Bogom po ADCC pravilima i uspio mu napraviti leg lock.

Kako se ovo uklapa u tvoje tvrdnje ?
Eh, kad bi to bila potvrda, onda bi se raspravljalo dalje. Al kako nije, odnosno spomenuta priča je usmjerena u jednom sasma desetom pravcu, a tada...
Neg, jel ima kakav drugi primjer iz Biblije? Ja ne nađoh nijedan a vezan za kršćane.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:49   #51
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Kakvog idolopoklonstva ako se naklone jedan drugom (iz poštovanja) i nakon toga ulete u klinč?
(cut)
Nemam pojma. A tko tvrdi da je naklon iz poštovanja idolopoklonstvo?
Sad još samo treba da netko kaže da je prosidba na koljenima klanjanje budućoj ženi.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:55   #52
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. A tko tvrdi da je naklon iz poštovanja idolopoklonstvo?
Sad još samo treba da netko kaže da je prosidba na koljenima klanjanje budućoj ženi.
Pa ti u postu koji sam kvotala. Zato je sve skupa nonsens.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 12:55   #53
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Nemam pojma. A tko tvrdi da je naklon iz poštovanja idolopoklonstvo?
Sad još samo treba da netko kaže da je prosidba na koljenima klanjanje budućoj ženi.
Zanimljivo. A onda je klanjanje... zavjetu između njih dvoje? Zvuči kako i obećanje mi u braku nećemo prakticirat "borilačke vještine".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:18   #54
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa ti u postu koji sam kvotala.(cut)
Malo morgen. Dokaži da ja tvrdim da je naklon boraca iz poštovanja idolopoklonstvo, jer ono što si ti citirala je ovo: "pa borilačke vještine koje uključuju elemente klanjanja, molitve... spadaju pod zabranu idolopoklonstva i sl." - iz ovoga nikako ne možeš logički valjano izvući zaključak da ja tvrdim kako je naklon boraca iz poštovanja idolopoklonstvo.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:23   #55
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Malo morgen. Dokaži da ja tvrdim da je naklon boraca iz poštovanja idolopoklonstvo, jer ono što si ti citirala je ovo: "pa borilačke vještine koje uključuju elemente klanjanja, molitve... spadaju pod zabranu idolopoklonstva i sl." - iz ovoga nikako ne možeš logički valjano izvući zaključak da ja tvrdim kako je naklon boraca iz poštovanja idolopoklonstvo.
A što uopće hoćeš reći, ne znaš ni sam? Čemu onda spominajnje borilačkih vještina?
I kojim se to vještinama klanja nečem drugo osim suborcu?
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:28   #56
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
A što uopće hoćeš reći, ne znaš ni sam? Čemu onda spominajnje borilačkih vještina?
Pa.... tema su borilačke vještine.
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
I kojim se to vještinama klanja nečem drugo osim suborcu?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:38   #57
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Pa.... tema su borilačke vještine.

Pa izjavio si ovo:
Quote:
pa borilačke vještine koje uključuju elemente klanjanja, molitve... spadaju pod zabranu idolopoklonstva
a ne znaš ni koje su to vještine ni gdje je tu idolopoklonstvo.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:44   #58
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Ovo je urnebesno.
Da, jest. Ali ne na način na koji se tebi čini da jest.
Quote:
Po ovome će ispasti da su isti i protiv umjetnosti, jer eto glumci/pjevači/plesači i ostali se nakon predstave naklone publici.
Ne znam. Jesu li?

Jer kao što rekoh, bavio sam se borilačkim vještinama. Upoznao sam ih nekoliko.
Ni u jednoj nisam vidio klanjanje nečemu osim a) partneru, b) učitelju i eventualno c) dvorani. Sve je to najobičniji pozdrav.

Dakle, Katolička crkva jedino na to i takvo klanjanje uopće može misliti, kad ga već spominje.


A prilično sam siguran da bi se dalo iskopati nešto starije crkvene njurgove protiv kazališta i inih bezbožnih rabota; nekoć su glumci bili talog društva.

Quote:
Đizis, pored toliko stvari zbog kojih ih vrijedi opravdano napadati, vi izaberete nešto što očigledno nije ni istinito ni opravdano.
Što točno očigledno nije ni istinito ni opravdano? Crkvene optužbe na račun borilačkih vještina? Tu ću se složiti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:49   #59
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Pa izjavio si ovo:

a ne znaš ni koje su to vještine(cut)
A zašto bih morao znati? Ja sam dao (jako poopćen) princip na temelju kojeg sada onaj kojeg zanima može procijeniti bilo koju borilačku vještinu. I svaka borilačka vještina koja uključuje bilo molitve nekim božanstvima, rituale, klanjanje... sa stajališta Katoličke Crkve nije dopuštena. I moj princip će biti ispravan (i koristan) čak i u slučaju da ne postoji niti jedna borilačka vještina koja bi uključivala klanjanje, molitve, rituale...
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:50   #60
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Pa.... tema su borilačke vještine.
Meni još nitko nije odgovorio zašto se Jakov hrvao s anđelom i zašto je završilo baš zahvatom koji je u brazilskoj jiu jitsi poznat kao Banana split submission?
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.