Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2013., 23:46   #41
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
maltretira roblje pod palmama,
Je, tako je

Quote:
pa ide izletiće koje im upakiraju...šatro sve budzašto...i onda drvlje i kamenje po ekipi koja na našoj obali pokušava prodati izlete po Kornatima ili Elafitima za 20-30€...
Ti i dalje ne želiš prihvatiti činjenicu da nije stvar u cijeni, nego u tome šta ti ponude za tu cijenu
Nije problem uzeti nekom lovu za nešto, problem je u tom nekom stvoriti osjećaj da bude sretan što si mu oteo lovu za to

Quote:
Ma super je Malta
Ne bi znala

Quote:
more kaže: Pogledaj post
(osim onih koji čiste stolove i skupljaju plastične čaše)
---------------------
znači usluga ne 0 zvijezda nego je nema.hrana kao u menzi moraš čekati u redu da sam sebi staviš u pijat u biti sam stavlja sebi i ženi.jebate iša na godišnji pa se na kraju radija kao konobar.
Ne znam ja u kakvima si ti hotelima bio, ali tamo di sam ja bila - nije se pilo iz plastičnih čaša
I ako si tražio konobara da ti nešto donese - donio je bez problema.. i u svakom trenutku je bio neki konobar/konobarica u blizini. Nema šanse da u svakom trenutku netko nije pri ruci

A ovo sa švedskim stolom je fantastična stvar - uzmeš šta hoćeš, probaš pomalo od svega...
Ti mene podsjećaš na moju babu, koja me se umalo odrekla kad sam za dedine karmine naručila catering, jer nisam imala ni vremena, ni volje se jebavati sa krmetinom, janjcima, salatama, juhama i sličnim pizdarijama. Još ni dan danas mi to nije oprostila
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 07:33   #42
Quote:
more kaže: Pogledaj post
...
Možda ja ne znam puno o solarnim panelima ali ti si očito neiskusan u organizaciji putovanja
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 08:47   #43
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Je, tako je
Znao sam da ćeš se prepoznati

Quote:
Ti i dalje ne želiš prihvatiti činjenicu da nije stvar u cijeni, nego u tome šta ti ponude za tu cijenu
Nije problem uzeti nekom lovu za nešto, problem je u tom nekom stvoriti osjećaj da bude sretan što si mu oteo lovu za to
Ti i dalje ne želiš prihvatiti činjenicu da naša raja ne voli kad im pare uzima netko tko priča njihov jezik u njihovoj domovini i to najčešće uz komentare poput 'u mom kraju je to jeftinije'.

O resortima mislim sve najgore, službeno sam bio u preko nekoliko i mene to sve podsjeća na crtić Wall-e, točnije prikaz budućnosti ljudskog življa u istom - lezi i trpaj u se.
Slijedeći korak je da umjesto šarenih narukvica dobiješ čip u dupe koji možeš koristiti u bilo kojem hotelu pojedinog lanca, a i tak bez da upališ GPS ne bi znao gdje si jer je većina slično uređena....žešća patetika.
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 11:05   #44
Ja ne volim kad rade majmuna od mene, a koji jezik uz to pričaju mi je savršeno nebitno.
Malo dojmova iz susjedstva: http://www.index.hr/vijesti/clanak/e...je/690561.aspx
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 22:37   #45
Quote:
Musatom kaže: Pogledaj post
Znao sam da ćeš se prepoznati
Samo ne znam šta je tu negativno
Ja kad pročitam da nude nešto i na temelju toga i fotki se odlučim pljunuti lovu - onda i očekujem da to i dobijem.

Quote:
Ti i dalje ne želiš prihvatiti činjenicu da naša raja ne voli kad im pare uzima netko tko priča njihov jezik u njihovoj domovini i to najčešće uz komentare poput 'u mom kraju je to jeftinije'.
Ne, nego ne volim da me neko guli za lovu i prodaje mi devizu " a vidi more.. ko to more platiti..."
Ono, nabijem te sa morem i friškim zrakom za tu lovu

Quote:
... jer je većina slično uređena....žešća patetika.
Za razliku od raznolike i uzbudljive ponude koju nude kod nas
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 18:55   #46
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Tebi, jer si očito dio "turistčke ponude".
Nemam vremena za forumiranje, samo ću reći - nisam, niti se namjeravam baviti turizmom, niti se itko od mojih bližih bavi time.

Da, subjektivna je kategorija, jer isto tako je meni dizajnerska odjeća skupa, kao i većini ostalih ljudi, ali opet ne možeš reći da je skupa, već "meni je skupa". Neće Hugo Boss zbog nas spuštati cijenu, ako mu prodaja ide dobro, boli ga uvo. Isto vrijedi i za sve ostalo. Ne kažem da se to može primijeniti na naš turizam u cijelosti, ali zasigurno ima onih koji popunjavaju svoje kapacitete po traženoj cijeni, i onda nema mjestu raspravama o skupoći (objektivnoj), kad jedino postoji naš subjektivan dojam.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 19:32   #47
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Neće Hugo Boss zbog nas spuštati cijenu, ako mu prodaja ide dobro, boli ga uvo.
Slažem se da je "skupoća" subjektivan pojam, ali kad si već povukao paralelu sa Hugo Bossom - točno, zastupnici za Hr nisu spuštali cijenu i zato su propali nedugo
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:05   #48
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Slažem se da je "skupoća" subjektivan pojam, ali kad si već povukao paralelu sa Hugo Bossom - točno, zastupnici za Hr nisu spuštali cijenu i zato su propali nedugo
dabogda i ja tako propa profit 2010 god. €185.9 million promet 2010 €1.729 miljardi eura zaposlenih 9940 ljudi
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 23:25   #49
malo ih je koji su hugo boss
puno vise ih je koji bi to samo zeljeli odglumiti

a kad smo kod toga, hugo je hugo bas zbog svoje kvalitete i stila, a ne jer samo tako siva ko i svi drugi

a svijet se jako smanjio od vremena kad se 12 sati putovalo iz zagreba do mora, ili 2 dana iz neke europske zemlje

danas si unutar 24 sata na udoban i siguran nacin u dosegu skoro svih zemalja svijeta i mozes birati kome ces i za sto dati svoj novac, a kome pokazati svu ljepotu srednjeg prsta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:28   #50
Moja jedna kolegica bila u Dominikanskoj republici, dva tjedna all inclusive + dva tri izleta po otoku, za neki razuman iznos.

Vrati se doma, reko kak je bilo, joj super svugdje restorani, kokteli, čilanje kraj bazena, a najbolje je bilo kaj peku male praščiće na ražnju - nevjerojatno kako je to fino.

To je sve što je imala za reči o dvotjednom putu na drugi kraj svijeta u karipski raj. Mislim da se ekipa uglavnom vraća sa istim dojmovima i iz all inclusive hotelskih lanaca Turske, Tunisa, Marocca i slično.

E sad ja sam ove godine bio jedan dan na Dugom otoku, mogu dva sata pričati kako nam je bilo, a vjerujem da Dugi otok nije najbolje šta Hrvatska ima za ponuditi. (OK cijene su nešto skuplje nego u Zagrebu, ali ni najmanji problem mi nije bilo platiti 17 kuna kapučino)
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:39   #51
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Moja jedna kolegica bila u Dominikanskoj republici, dva tjedna all inclusive + dva tri izleta po otoku, za neki razuman iznos.

Vrati se doma, reko kak je bilo, joj super svugdje restorani, kokteli, čilanje kraj bazena, a najbolje je bilo kaj peku male praščiće na ražnju - nevjerojatno kako je to fino.

To je sve što je imala za reči o dvotjednom putu na drugi kraj svijeta u karipski raj. Mislim da se ekipa uglavnom vraća sa istim dojmovima i iz all inclusive hotelskih lanaca Turske, Tunisa, Marocca i slično.

E sad ja sam ove godine bio jedan dan na Dugom otoku, mogu dva sata pričati kako nam je bilo, a vjerujem da Dugi otok nije najbolje šta Hrvatska ima za ponuditi. (OK cijene su nešto skuplje nego u Zagrebu, ali ni najmanji problem mi nije bilo platiti 17 kuna kapučino)
Kakve veze ima smještaj i dali je AI ili nije sa time kako provodiš vrijeme i što te impresionira? Možeš biti i ispod šatora sa bocom rakije pa ne izlaziti iz njega
A ljudi općenito vole pričati o financijama i o tome kako su negdje financijski dobro prošli.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:56   #52
Ma hoću reći ako si mislila krkat prasetinu nisi trebala ići nigdje osim eventualno do konzuma. Također da ljudi govore da je Hrvatska skupa, jel AI u nekim zemljama daje puno više za manje novaca, a kad pogledaš s tog puta zapravo ne donesu ništa osim eventualno "zatvora". Tako da mi je malo glupo odlučiti se na put, pa ostat impresioniran ležanjem kraj bazena i svinjskom kožicom.

Tak ja brijem, možda sam u krivu.
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:17   #53
Pa vjerovatno u konačnici jeftinije prođeš sa prasetinom u resortu nego iz Konzuma
A čuj, netko ide na odmor da bi se odmorio...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 17:37   #54
Quote:
more kaže: Pogledaj post
dabogda i ja tako propa profit 2010 god. €185.9 million promet 2010 €1.729 miljardi eura zaposlenih 9940 ljudi
Čitanje sa razumijevanjem je jedna jako korisna vještina, znaš?

Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Tak ja brijem, možda sam u krivu.
Jesi.. jer ti si svoj sud stvorio na temelju toga što ti je jedna frendica rekla
Vjeruj mi da je prejebeno - od samog izgleda pa nadalje...

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A čuj, netko ide na odmor da bi se odmorio...
E taj feeling stvarnog odmora je nenadjebiv - ono, kad si izvrnut na ležaljci i baš si misliš kako bi si nešto popio "ali ko bu išao do šanka...", a ti si 3 ili 4 metra od njega
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 23:42   #55
Quote:
pero21 kaže: Pogledaj post
Moja jedna kolegica bila u Dominikanskoj republici, dva tjedna all inclusive + dva tri izleta po otoku, za neki razuman iznos.

Vrati se doma, reko kak je bilo, joj super svugdje restorani, kokteli, čilanje kraj bazena, a najbolje je bilo kaj peku male praščiće na ražnju - nevjerojatno kako je to fino.

To je sve što je imala za reči o dvotjednom putu na drugi kraj svijeta u karipski raj. Mislim da se ekipa uglavnom vraća sa istim dojmovima i iz all inclusive hotelskih lanaca Turske, Tunisa, Marocca i slično.

E sad ja sam ove godine bio jedan dan na Dugom otoku, mogu dva sata pričati kako nam je bilo, a vjerujem da Dugi otok nije najbolje šta Hrvatska ima za ponuditi. (OK cijene su nešto skuplje nego u Zagrebu, ali ni najmanji problem mi nije bilo platiti 17 kuna kapučino)
ti mozes pricat...
a je li ta kolegica pricala danima o dozivljajima i ljepotama s jadrana, ili joj je ovo u dom.republiku bilo prvi put da je nekam isla?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 15:47   #56
Svi letovi prema Tunisu i iz Tunisa su otkazani.
ali jebiga bili jeftini aranžmani.jebeš život i živce glavno da su jeftini aranžmani.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 16:56   #57
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Svi letovi prema Tunisu i iz Tunisa su otkazani.
ali jebiga bili jeftini aranžmani.jebeš život i živce glavno da su jeftini aranžmani.
Odakle ti to?

btw. zašto da bi dokazao svoje tvrdnje uzimaš takve ekstremne primjere? Rekli smo da jeftinih aranžmana ima i u Grčkoj npr.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:24   #58
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Odakle ti to?

btw. zašto da bi dokazao svoje tvrdnje uzimaš takve ekstremne primjere? Rekli smo da jeftinih aranžmana ima i u Grčkoj npr.
http://www.reuters.com/article/2013/...96O1CT20130725
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 17:35   #59
Ne kužim zašto odmah širiš paniku ustvari neistine? Ne radi se o otkazivanju nego najavi otkazivanja i ne svih letova nego samo jedne kompanije.

btw.letovi nisu otkazani možeš provjeriti na flightradaru

Kada letiš u aranžmanu ne letiš na svoju odgovornost tako da spominjanje mogućih posljedica po život je potpuno neumjesno.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 21:08   #60
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa vjerovatno u konačnici jeftinije prođeš sa prasetinom u resortu nego iz Konzuma
A čuj, netko ide na odmor da bi se odmorio...
hmmm, da vidimo...
restoran na plazi, princip jedi koliko mozes, ukljucuje i razne juhe i ribu i prasetinu i jos svasta, cijena 25-45 kuna prevedeno u nase novce
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.