Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 18:29   #61
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Jel ona bila u vladi za vrijeme HDZ-a? Imala je neki plan, istakla se po nečemu? Pitam, jer ne znam ništa o njoj.
Naslijedila je Šukera a možda ti ovo pomogne http://hr.wikipedia.org/wiki/Martina_Dali%C4%87

Wiki je čudo pa evo piše i ovo
Quote:
Godine 2004. bila je zamjenica predstavnika Vlade u Gospodarsko-socijalnom vijeću. Autorica je HDZ-ovog gospodarskog programa. Udana je i majka je dvoje djece
Imaš životopis na stranicama Sabora http://www.sabor.hr/zivotopis-martine-dalic

Quote:
Obrazovanje: doktorirala na Ekonomskom fakultetu u Splitu, a diplomirala i magistrirala na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu.

Radno iskustvo:
- od prosinca 2011. - zastupnica u Hrvatskom saboru gdje je zamjenica predsjednika Odbora za financije i proračun, članica Odbora ze Europske poslove i Odbora za gospodarstvo
- od prosinca 2010. do prosinca 2011. - ministrica financija u Vladi RH
- od ožujka 2008. do prosinca 2010. - predsjednica Uprave Partner banke Zagreb
- od ožujka 2005. do svibnja 2012. - članica Pregovaračkog tima za pregovore o pristupanju RH Europskoj uniji u kojem je obavljala dužnost zamjenice glavnog pregovarača (2005-2008.) i vodila pregovore u poglavljima Oporezivanje, Carinska unija, Financijske i proračunske odredbe i Financijski nadzor
- od siječnja 2004. do siječnja 2008. - državna tajnica u Ministarstu financija te državna tajnica na čelu Središnjeg državnog ureda za razvojnu strategiju i koordinaciju fonodva EU. U tom je razdoblju bila i supredsjedateljica Odbora za ekonomska i financijska pitanja između EH i EU.
- od travnja 2000. do siječnja 2004. - glavna ekonomistica u Privrednoj banci Zagreb, na čelu Ureda uprave za ekonomska istraživanja i strateško planiranje
- od svibnja 1997. do siječnja 2000. - pomoćnica ministra financija, a u Ministarstvu financija je također radila i kao načelnica Odjela za markoekonomske prognoze
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 22.09.2014. at 18:37.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:30   #62
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Na stranu, meni uglavnom potpuno nezanimljiva, međustranačka natezanja.

Ovaj istup gospođe Dalić izrazito je hrabar (ona ima dovoljno poslovnog iskustva i životne mudrosti da jako dobro zna što u ovakvoj državi znači zamjeriti se HDZ-u) i nesebičan (svjesna ograničenja koja je nakon ovoga čekaju u karijeri, povukla je društveno odgovoran i vrijedan potez).



Nije baš posve mali broj ljudi kojima je unaprijed jasno da sami povratak/dolazak na vlast ne znači gotovo ništa (vidimo i sami koliko se sadašnja garnitura "pripremila" za preuzimanje vlasti) i da vrlo često ljudi, ne samo političari, ne razmišljaju dalje od pobjede na izborima. Ipak, ovakvo svjedočenje iznutra, iz prvog reda u najjačoj oporbenoj stranci, nije onoliko lako odbaciti koliko se lako odbacuju upozorenja gorespomenutih.



Kamo sreće da ovo rezultira stvarnom pripremom za preuzimanjem vlasti, okupljanjem ljudi koji imaju nekakvu jebenu viziju i skupljanjem hrabrosti za povlačenje stvarnih reformskih (i stoga antipopulističkih mjera, čemu je HDZ sve samo ne sklon) mjera! Na temelju dosadašnjeg iskustva, mogu jedino zaključiti da šanse za izvlačenjem takve (društveno korisne) pouke iz ovog istupa uopće ne postoje.

Iako ne vjerujem da njen nastup može dovesti do značajnije promjene u ovakvom društvu, svejedno imam potrebu zahvaliti joj na iskrenosti i hrabrosti.
Dobar upis.

Ja sam gđu Dalić zapamtio iz nekoliko poslovnih kontakata. U 15.g.iskustva, ona je najkvalitetnija osoba s kojom sam došao u kontakt radeći sa nekom bankom. Vjerujem da njoj, kao prekaljenom borcu iz realnog sektora i osobi koja kuži stvari nije bilo lako nadmudrivati se sa proračunskim sisavcima koji cijeli život provode po odborima, Hvidrama, Subnorima, Komitetima, Glavnim stanovima, Mladeži HDZ-a i Omladini SDP-a ...

Kad bi na kup stavio Dalićku, Ferdeljija i slične, mi bi izašli iz krize u roku 5 godina.

Al ne, nama upravljaju Pusićke, Opačićke, Karamrle, Vaso ...
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:32   #63
Quote:
gara1914 kaže: Pogledaj post
Kotulice,daj mi reci čemu naručivanje bavarskih studija?
Al mi nemamo u Hrvatskoj sposobnih,pametnih i obrazovanih pa za savjet kako ćemo se izvući iz govana u koje su nas doveli,moramo ići vani i njih pitati kako ćemo očistiti svoj dvor.
Moj je dojam,da se traži savjet kako ogromni i neučinkoviti državni aparat ostaviti netaknut,a izaći iz krize,jer ipak je to velika glasačka mašinerija .
Pa ne treba biti veliki ekonomski ekspert da bi se skužilo da taj birokratski aparat guši ako nije ugušio privatni sektor.
Treba namaknuti lovu za plaće i davanja,koja se daju šakom i kapom pa onda vladajući lupaju ko narkosi po fiskalitetima.
Da bi privukli iole normalnog inevestitora,treba nam stabilna porezna politika a mi ju mjenjamo svaki put kad dođe nova vlast i vidi da love nema i tako svaki put kako ono : opet Jovo nanovo.
Radio je to i Šuker,i Dalićka,i Linić a sad i ovaj.
Oni drugačije ne znaju,pardon ne žele jer treba zadovoljiti biračko tijelo da bi im opet na izborima dalo svoj glas.
Ove idiote,ma i to je preblaga riječ za ovu hrpu neradnih,nesposobnih i protuhrvatskih nakupina da ne kažem čega treba promtno maknuti,ali što onda?

pa da sam ja na karamarkovoj poziciji, i ja bih vjerojatno naručila neku studiju iz inozemstva, od nekoga u koga imam povjerenja.
ovi naši su skroz potrošeni.
čak mislim da nisu ni dovoljno stručni (nemaju dovoljno znanja, ne prate najnovija događanja, zaostaju u svemu pa i u istraživanjima, projekcijama budućih kretanja, gospodarskih trendova itd.).

karamarko treba nešto od čega će početi, a to upravo može biti ta studija kako bi donio političke odluke u kojem smjeru izvaditi gospodarstvo iz krize.

i ja se ne bih voljela naći u njegovoj situaciji.

oprosti, ne može se ljude jednostavno potrpati na burzu bez ikakvih naznaka da se gospodarstvo oporavlja.

lako je reći da se treba riješiti ljudi u državnom i javnom sektoru, ali kad se o tome govori treba uzeti u obzir da ti ljudi imaju živote, svoje obitelji , djecu i kredite. najlakše je ljude poslati na cestu, a što onda?

ja sam zato da se država brine o tim ljudima dok ne bude nekih naznaka oporavka, brinuti se o njima dok se ne zaposle u privatnom sektoru i stanu na svoje noge.

treba smisliti neki način da se spasi država, ali ne uništavajući ljudske živote.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:46   #64
Index:

Quote:
Gjenero naglašava da je Dalić bila iznimno dobra ministrica financija, ali je u vladu Jadranke Kosor došla prekasno. "Nije mogla puno napraviti jer je stigla na kraju mandata vlade koja je potrošila legitimitet, a budžet je već bio napravljen. Tako da je ona zapravo samo odvozila zadnju godinu mandata, ali to je bila godina koju smo prošli bez rebalansa proračuna", podsjeća Gjenero.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:56   #65
Sad i ova guska Kolinda.....

i ona bi tribala.... već je inako nogirana
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:07   #66
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
ne, nego će povjerovati tvojoj o marksističkim teorijama hdz-ovaca.


karamarko već mjesecima trubi da ozbiljno rade na gospodarskom programu, da su angažirali bavarski institut baš u tom cilju, da okupljaju vrhunske hrvatske top-managere u svijetu, da prikupljaju ideje kako bi hrvatsku izvukli iz krize.
čak je ruža tomašić izjavljivala da je ugodno iznenađena hdz-ovim okupljanjem timova.
karamarko govori i da će s pogramom izaći kad hdz-u to bude odgovarala (a ne godinu ipo dana prije izbora) i sad dalićka prodava priče da se ništa ne radi?

radi se, ali dalićki vjerojatno trenutno ne odgovara demokracija.
HDZ-ov svespasonosni gospodarski program ti je ništa više nego Program HDZ-a sa njihove stranice. Tj. hrpa floskulica. http://www.hdz.hr/sites/default/file...opci_sabor.pdf
Neće on sadržavat ništa novo nego već prožvakane ideje koje naši političari kokodaču već zadnjih 10-ak godina.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:13   #67
Nevažna je Dalićka. Ona se pozdravila od visoke politike.

Nego mene brine Karamarko.
Pogledajte snimku od 17:00 našeg budućeg premijera:
http://www.youtube.com/watch?v=92bE6iGqCaQ

Ovo je tužno.

Mislite li stvarno da HDZ ima plana o ičemu? Nadam se da nešto imaju.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:20   #68
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nevažna je Dalićka. Ona se pozdravila od visoke politike.

Nego mene brine Karamarko.
Pogledajte snimku od 17:00 našeg budućeg premijera:
http://www.youtube.com/watch?v=92bE6iGqCaQ

Ovo je tužno.

Mislite li stvarno da HDZ ima plana o ičemu? Nadam se da nešto imaju.
Mene je bilo malo sram kad sam to onomad gledao. Taj čovjek zaista izgleda kao netko tko nije pročitao nijednu jedinu knjigu o ekonomiji, pa ni o političkoj teoriji. Nakon što se komunisti maknu, Hrvatska bi se mogla sramotiti s ovim čovjekom.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:25   #69


Evo krenula paljba iz vlastitih redova. Sjećam se prije dva-tri mjeseca kritika Dalićke na račun HDZ-ovog neokomunističkog gospodarskog programa (podvodni tuneli, pelješki most i ostale nebuloze), pa je forumski glasnogovornik Suncu optužio EPH i Udbu, a kad ono k.., ipak istina..
Dakle slijedi nam četiri godine uhljebljivanja, poklone braniteljima i penzićima, seljacima i ostalim parazitima, samo da sačuvamo saborsku većinu.
Naravno, za nastavak krize će biti odgovorni Milanović, Račan i Josip Broz.

Sada je i službeno, jedino bankrot i MMF mogu spasiti Hrvatsku.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:28   #70
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nevažna je Dalićka. Ona se pozdravila od visoke politike.

Nego mene brine Karamarko.
Pogledajte snimku od 17:00 našeg budućeg premijera:
http://www.youtube.com/watch?v=92bE6iGqCaQ

Ovo je tužno.

Mislite li stvarno da HDZ ima plana o ičemu? Nadam se da nešto imaju.
A jest to neka vijest, HDZ nema programa!

Dvije sestrinske stranke sve su bliže i bliže.
Nemaju programe, preziru narod, čak im i pravni magovi sliče
Sjeti se neki dan ona dva buzdovana, Mlakara i Bauka, pa počinjem vjerovati da za svaku poziciju imaju zrcalnog dvojnika.

I koalicijom će oni kontra primitivnog naroda, štogod zatreba.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:28   #71
Iznenađenje, doista, Dalićkin istup iz HDZ-a.
No cijeli je taj postupak u neku ruku veći od nje. Navodeći kao razlog napuštanja stranke nepostojanje priprema za preuzimanje vlasti slegla je prašinu koju šire forumaški onanisti na partiju govoreći o nekakvoj spremnosti HDZ-a kada dođe na vlast, kako će oni biti bolji od Kukurikua (još samo čekam apologetski šit da je HDZ u boljoj poziciji jer se nisu pripremili na vlast četiri godine u oporbi za razliku od Kukurikua koji je to bio u osam), ovo, ono itd. Pokazala je da postoje nezadovoljnici koji svojevoljno istupaju zbog razočaranosti u matičnu stranku, tim više šta je HDZ-ovka.
Sad očekujem proceduru koju je prošla Jadranka Kosor, a prije nje i dr. Ivo. Isprva vrli premijeri, potom ljevičarski trojanski konji ubačeni da rastoče HDZ. Dalićka možda u prekrojenoj biografiji postane i komunistiknja.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:31   #72
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
a to bi trebali temeljiti na pismu uvrijedjene sanaderove ministrice koja napusta stranku jer se gospodarski program radi s nekim drugim ljudima? ajde, ajde, znam da je panika ali bas ovako se hvatati za slamcice
Tako je, Suker i Njavro ce nas spasiti. Dok Dalicka nije okrenula leđa gospodaru bila je cist ok. Sada odjednom ne valja i postaje Sanaderov ministar. Zanimljivo.
Studentko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:32   #73
SDP mora pasti baš kao i Prijedor , tu nema dileme, ovakva grupa štetočina teško će se ponoviti. Ali ono što slijedi je isto tako
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:35   #74
Dugo je vagala
Martina Dalić odlazi iz HDZ-a; Reiner: Mi nismo za neoliberalni pristup gospodarstvu

Quote:
17,32 - HDZ je u svojoj službenoj reakciji komentirao kako je Martina Dalić otišla jer joj je neoliberalni gospodarski koncept miliji od onog socijalno-tržišnog kakav oni u stranci zastupaju.

- Kad govorimo o razlozima odlaska vjerojatno je jedan od razloga i činjenica da u svijetu postoje razlike u konceptima prema gospodarstvu. Postoji koncept socijalno-tržišnog gospodarstva koje zagovaraju demokršćanske stranke pa tako i HDZ u svom programu koji se još stvara. Postoji s druge strane i neoliberalni pristup gospodarstvu, jednu varijantu nažalost proživljavamo i mi u Hrvatskoj. Gospođa Dalić je više zagovarala takav neoliberalni pristup i vjerojatno je to jedan od razloga zbog kojih je ona odlučila krenuti svojim putem i mi joj želimo sve najbolje – komentirao je u odlazak istaknute članice u ime stranke akademik Željko Riener.

U Središnjici HDZ-a novinarima je tumačio kako je Dalić imala drugačiji gospodarski koncept i da im je 'žao što nije mogla naći zajednički jezik s drugim stručnjacima u HDZ-u'.

- Gospođa Dalić je dugogodišnji član HDZ-a i bila je na svim vrhunskim pozicijama u stranci. Ona je cijenjeni stručnjak iz područja financija i mi joj želimo sve najbolje u njezinom budućem političkom životu – diplomatski je poručio Reiner i dodao kako stranka ne oskudijeva sa stručnim kadrom.
http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska...1/Default.aspx
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:58   #75
Kako je SDP blokirao Dalićku i Jadranku

Vjerujem da znate, ali SDP-ovci neće primiti na znanje.

Kosorica je pod kraj mandata ipak krenula sa nekim strukturnim reformana. To joj se treba priznati. Jedna od glavnih osoba koje su je uspjele usmjeriti u tom pravcu bila je upravo Dalićka.

1. Kosorica je pokušala ukinuti bezvremensko trajanje koletktivnih ugovora. Blokirao ju je SDP sa "referendumskim ustankom". Ono protiv čega se borio u tom ustanku, SDP je napravio kada je došao na vlast. Ukinuo je bezvremensko trajanje KU-ova Zaknom o reprezentativnosti. Toliko o poštenju i moralu.

2. Kosorica je pokušala otpiliti brodogradilišta. SPD joj je za tri dana u Rijeci izazvao pobunu i na ulice dovukao 10 000 ljudi koji su urlali protiv toga.

3. Pokušala je nešto i sa općinama i gradovima. I tu ju je SDP blokirao sa nekom svojom udrugom na čelu koje je bio Obersnel.

Dakle, iako sam znao da od partije ništ, glasao sam za njih iz nekog očaja.

Sada iz očaja želim glasati za HDZ, ali bez Dalićke više ni to ne mogu!!!
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:04   #76
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
pa da sam ja na karamarkovoj poziciji, i ja bih vjerojatno naručila neku studiju iz inozemstva, od nekoga u koga imam povjerenja.
ovi naši su skroz potrošeni.
čak mislim da nisu ni dovoljno stručni (nemaju dovoljno znanja, ne prate najnovija događanja, zaostaju u svemu pa i u istraživanjima, projekcijama budućih kretanja, gospodarskih trendova itd.).

karamarko treba nešto od čega će početi, a to upravo može biti ta studija kako bi donio političke odluke u kojem smjeru izvaditi gospodarstvo iz krize.

i ja se ne bih voljela naći u njegovoj situaciji.

oprosti, ne može se ljude jednostavno potrpati na burzu bez ikakvih naznaka da se gospodarstvo oporavlja.

lako je reći da se treba riješiti ljudi u državnom i javnom sektoru, ali kad se o tome govori treba uzeti u obzir da ti ljudi imaju živote, svoje obitelji , djecu i kredite. najlakše je ljude poslati na cestu, a što onda?

ja sam zato da se država brine o tim ljudima dok ne bude nekih naznaka oporavka, brinuti se o njima dok se ne zaposle u privatnom sektoru i stanu na svoje noge.

treba smisliti neki način da se spasi država, ali ne uništavajući ljudske živote.
Hrvatska ima itekako školovanog i jako kvalitetnog kadra,koji nije potrošen al nažalost zbog ovakovog sustava partijskog kakav je,njih nema blizu politike ni medija općenito.
Ne razbijam glavu s time kako je Karamarku ali mislim da i nije tako loše. Karamarko prima plaću saborskog zatupnika,kao i dosta njih a na svom poslu se ne pojavljuje .Ne vidim ,da se ne samo on nego i njegovi svi ostali kolege crvene zbog toga i da im je neugodno.Ako ne stignu obavljati svoje funkcije,zašto svoje mjesto ne prepuste nekome drugome.
Što da je očekujem od takvog nekoga?Da će premjersku poziju obnašat mnogo bolje?
Ne mogu zamisliti odraslu osobu koja se tako neodgovorno ponaša,pa bogamu on bi svima trebao biti primjer a ne ruglo i sprdačina
Ne mogu se ovdje ne sjetiti pokojnog Blage Zadre,koji je svima bio primjer vođe ali vođa ne čuči u prikrajku i čeka,već ide prvi i svojim primjerom vodi narod.
Što se pak tiče ljudi u državnom sektoru,bogami ih ja nisam zapošljavala da bi mi svoju naklonost vraćali listićima,niti ću im ja djelit otkaze.
Nisam bešćutna,al istina je takva da ih 60% najmanje mora ići da bi se za početak rasteretio proračun,sad hoće li u valovima ili odjedanput ali to je neminovno.
Neka ih država zbrine kao i sto tisuća ljudi iz privatnog sektora,ne vidim u čemu je problem,i ovi u privatnom sektoru također imaju obitelji i kredite,pa nisam primjetila da je itko u državi imao previše sluha za njih.
Da bi prehranili državni aparat trebalo bi nam gospodarstvo dvije ako ne i tri Švicarske a ne na aparatima ova izmučena i opljačkana zemlja.
Odgađanje neodgodivog ne miriše na dobro,a svi ministri su to radili a čini se da će se ta politika nastaviti i dalje.
gara1914 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:33   #77
Ovo je velika šteta, jedina stručna osoba u HDZ-u odlazi - vjerojatno zato jer ne želi uprljati svoje ime nesposobnošću koju će HDZ prikazati ako dobije izbore. Sad zaista imamo izbor između dvije jednako nesposobne opcije
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:33   #78
Quote:
German kaže: Pogledaj post


Evo krenula paljba iz vlastitih redova. Sjećam se prije dva-tri mjeseca kritika Dalićke na račun HDZ-ovog neokomunističkog gospodarskog programa (podvodni tuneli, pelješki most i ostale nebuloze), pa je forumski glasnogovornik Suncu optužio EPH i Udbu, a kad ono k.., ipak istina..
Dakle slijedi nam četiri godine uhljebljivanja, poklone braniteljima i penzićima, seljacima i ostalim parazitima, samo da sačuvamo saborsku većinu.
Naravno, za nastavak krize će biti odgovorni Milanović, Račan i Josip Broz.

Sada je i službeno, jedino bankrot i MMF mogu spasiti Hrvatsku.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Bilo je rečeno prije po godine godinu da 1.1.2016-te Brisel preuzima upravljanje HR proračunom ako "naši" (čitaj -balkanski politički pastusi svih orijentacija) nište ne naprave po pitanju istog (reforme otpuštanja i smanjenje troškova)

Sad čitam neki dan da je Brisel izgleda izgubio živce i odustao od svake nade da su "naši" sposobni za išta i da je datum promijenjen za 1.1.2015-te.

Dakle za 3 mjeseca....

Očito je po tim nekim potezima da smo mi već u bakrotu i za 3 mjeseca dakle stižu stečajni upravitelji.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:37   #79
nakon lomova u strankama kukuriku koalicije, red je da malo lomi i u hadezeu
__________________
Media: Are the words “I have a cunning plan” marching with ill-deserved confidence in the direction of this press conference?
Sabahudin: They certainly are!
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:38   #80
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
Uopće nisam o tome pričao nego o tome kako će postati nova heroina ljevice. Nešto ko Jadranka Kosor trenutno.

Onako kako se pricalo da ce SDP heroini Kosor dati neko mjesto u diplomaciji ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.