Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2014., 10:22   #121
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ministarstvo financije NE SMIJE biti najvažnije ministarstvo! to sm ogledal idvije i pol godine s katadtrofalnim rezultatima!!

najvažnije treba biti ministarstvo gospodarstva i primarno državi treba biti rast gospodarstva, a ne javne financije!

sređivanje javnih financija može doći samo kao POSLEJDICA rasta, a obrnuto se ne može desit nikako!
To je centralnoplanski pristup u kojoj ministar gospodarstva sa svojom bajnom ekipom stručnjaka osmišljavala velebne gospodarske strategije.

U kojoj je to državi ministarstvo gospodarstva važnije od ministarstva financija?
Evo, ja znam za Schäublea, znam za Osbornea, znam za Lewa, sve redom ministre financija al' za ministre gospodarstva Njemačke, Britanije i SAD-a nemam pojma tko su.

Upravo ministar financija kvalitetnim tokom novca može utjecat na gospodarski rast.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:23   #122
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Ma naravno! I onda pitas po cemu je to za njjih danas Martina Dalic takav strucnjak i sto je konkretno kao ministrica napravila pa da danas ronimo suze i odgovora NEMA.

Nema ga svi znamo zasto, a ovu temu mnogi koriste kako bi popunili kvotu za svoju partiju.

I jos uvijek tvrdim da ako je istina da ce Josip Budimir postati ministar financija ili gospodarstva da je to nesto najbolje sto se moze dogoditi.

Ali ne, treba pljuvati po partijskom nalogu.
Gle. oni su mjerna jedinica za plitkoću.

nekad im je bila bezveznjakuša i ministrica koja je uništila Hrvatsku, član zločinačke organizacije a čim je izišla iz HDZ-ea odmah je postala stručnjakinja i moralna vertikala.

put od člana zločinačke organizacije do moralne vertikale u glavama " hrvatskih" ljevičara je kraći od razmaka među zubima.
Liberthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:24   #123
Po meni glavni razlog odlaska Dalićke je koalicija sa HSLSom sa kojom je došao Josip Budimir i Ferdelj. S obzirom da sa ovim novim ekonomskim stratezima Dalićka nije više prva vilolina. Politički ego je proradio pa imamo njenu ostavku.
OnOff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:25   #124
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
Gle. oni su mjerna jedinica za plitkoću.

nekad im je bila bezveznjakuša i ministrica koja je uništila Hrvatsku, član zločinačke organizacije a čim je izišla iz HDZ-ea odmah je postala stručnjakinja i moralna vertikala.

put od člana zločinačke organizacije do moralne vertikale u glavama " hrvatskih" ljevičara je kraći od razmaka među zubima.
E sad je mogu slavit skupa sa Kosoricom.
OnOff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:26   #125
Ma da, svatko tko kritizira HDZ je tu po partijskom zadatku.

Stvari očito nisu štimale još prije par mjeseci kad je Karamarko počeo laprdati o podvodnim tunelima i sličnim idiotarijama, a Dalićka na to rekla da Hrvatsku neće izvući državne investicije upitne rentabilnosti.

Tko god da dođe od Linića teško da može biti gori doduše.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:27   #126
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
Gle. oni su mjerna jedinica za plitkoću.

nekad im je bila bezveznjakuša i ministrica koja je uništila Hrvatsku, član zločinačke organizacije a čim je izišla iz HDZ-ea odmah je postala stručnjakinja i moralna vertikala.

put od člana zločinačke organizacije do moralne vertikale u glavama " hrvatskih" ljevičara je kraći od razmaka među zubima.
Da, odjednom vise nije bila osoba koju su preko medija ismijavali zato sto ne zna dvije rijeci engleskog jezika, nego kako kazes, moralna vertikala za cije misljenje se pita kad je u pitanju bilo kakva ozbiljnija drustvena tema na tapeti.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:29   #127
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ma da, svatko tko kritizira HDZ je tu po partijskom zadatku.


Jesi vidio da imam nesto protiv toga ili protiv toga da se Martinu Dalic prikazuje kao osobu za kojom sad moramo roniti suze.

Tim vise ako ce njezinu poziciju preuzeti Josip Budimir.

Neka je preuzme, posto je Martina imala priliku da pokaze sto zna, dok Josip nije.

Otvoren sam za sugestije, pa evo, reci ime i prezime osobe koja je clan HDZ-a, a da je bolja od Josipa Budimira.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:29   #128
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Kako se odmah pljuje po ljudima kad ne lizu velikog vodu.

Do nedavno je bila fenomenalna ministrica koja je ostvarila rast.

Ovo vise nije niti za smijati se..
znam da je vjerojatno uzaludno o tebe traziti smisao ali imas li kakav dokaz za ovu prilicno glupu (cak i za tebe) tvrdnju?

ne znam ni ko je veliki 'voda' u ovoj prici ni tko koga pljuje pa bih rekao da si danas ranije nego inace dosegnuo razinu na kojoj te bolje pustiti da sam sa sobom diskutiras i ratujes.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:32   #129
samo čekam da Karamarko izbaci Šeksa ili sam ode pa da mu "hrvatski" ljevičari krenu pisati laude. O stručnosti i poštenju.

zašto mi s ove strane ne hvalimo SDP odpadnike.

Linić je za mene bio i ostao krimos, udbaš i hrvatska nesreća bez obzira što je napustio zločinačku organizaciju zvanu SDP.

A ovima čim napustiš HDZ, odmah si moralna vertikala a jučer ti govorili da si govno i moralno dno dna.

Eto s kakvom sortom mi vodimo borbu.
Liberthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:33   #130
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
To je centralnoplanski pristup u kojoj ministar gospodarstva sa svojom bajnom ekipom stručnjaka osmišljavala velebne gospodarske strategije.

U kojoj je to državi ministarstvo gospodarstva važnije od ministarstva financija?
Evo, ja znam za Schäublea, znam za Osbornea, znam za Lewa, sve redom ministre financija al' za ministre gospodarstva Njemačke, Britanije i SAD-a nemam pojma tko su.

Upravo ministar financija kvalitetnim tokom novca može utjecat na gospodarski rast.
slažem se u načelu, no te tokove novca ne može usmjeravati samo minsitar financija, vlada u cijelini je dužna osigurati tokove novca u pravom smjeru.

ministri finacija su prečesto prefokusirani na javne financije, a ne a gospodarstvo u cijelini. a koliko god netko pokušava sredit javne financije bez da se pokrene gospodarstvo, doživjet će neuspjeh. sređivanje javnih financija može biti samo posljedica rasta.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:35   #131
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
samo čekam da Karamarko izbaci Šeksa ili sam ode pa da mu "hrvatski" ljevičari krenu pisati laude. O stručnosti i poštenju.

zašto mi s ove strane ne hvalimo SDP odpadnike.

Linić je za mene bio i ostao krimos, udbaš i hrvatska nesreća bez obzira što je napustio zločinačku organizaciju zvanu SDP.

A ovima čim napustiš HDZ, odmah si moralna vertikala a jučer ti govorili da si govno i moralno dno dna.

Eto s kakvom sortom mi vodimo borbu.
ali ne treba raditi obrnuto i krenuti ko sad 7nation drvljem i kamenjem po dalički. ili bilo kome ko ode.

dalička nije bila loša ministrica. treba samo reći "sretno" i da je stvarni razlog personalan, a ne programski, tj. da se ponaša kao jadrnka kosor- uvrijeđena frajla broj dva.
i bok. raditi damnatio memoria u boljševičkom stilu je suludo.

ne treba bito fotokopija partije.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:36   #132
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post


Jesi vidio da imam nesto protiv toga ili protiv toga da se Martinu Dalic prikazuje kao osobu za kojom sad moramo roniti suze.

Tim vise ako ce njezinu poziciju preuzeti Josip Budimir.
Kad vidim nešto ovako:
"Kad govorimo o razlozima odlaska vjerojatno je jedan od razloga i činjenica da u svijetu postoje razlike u konceptima prema gospodarstvu. Postoji koncept socijalno-tržišnog gospodarstva koje zagovaraju demokršćanske stranke pa tako i HDZ u svom programu koji se još stvara. Postoji s druge strane i neoliberalni pristup gospodarstvu, jednu varijantu nažalost proživljavamo i mi u Hrvatskoj. Gospođa Dalić je više zagovarala takav neoliberalni pristup i vjerojatno je to jedan od razloga zbog kojih je ona odlučila krenuti svojim putem i mi joj želimo sve najbolje – komentirao je u odlazak istaknute članice u ime stranke akademik Željko Riener. "

... onda mi je sve jasno, točnije ovo mi se savršeno poklapa sa Karamarkovim podvodnim tunelima. Ajde, dajmo i Budimiru priliku, samo se bojim da dotični neće raditi po svom nego plesati kako Karamarko i co. sviraju. Bilo bi mi zaista drago da sam u krivu.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:36   #133
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ma da, svatko tko kritizira HDZ je tu po partijskom zadatku.
ne. daleko od istine, ja zalim za danima kad je ovdje bilo kvalitetne rasprave sa sugovornicima koji su znali zadrzati misao i ne blebetati svako malo skakutajuci s teme na temu kad bi argumentacija izostala. ne moramo se slagati ali neka razina diskusije je ipak potrebna da bi se obranile teze, zar ne.

Quote:
Stvari očito nisu štimale još prije par mjeseci kad je Karamarko počeo laprdati o podvodnim tunelima i sličnim idiotarijama, a Dalićka na to rekla da Hrvatsku neće izvući državne investicije upitne rentabilnosti.
prije par mjeseci? prvi put je tunele spomenuo prije dvije godine. dalicka ima svoje misljenje ali nitko nije ni rekao da ce drzavne investicije ikoga izvuci - posluzit ce kao poticaj, isto kako je autocesta do splita za vrijeme racanove vlade posluzila kao poticaj gradjevinskom sektoru.

Quote:
Tko god da dođe od Linića teško da može biti gori doduše.
e vidis ne slazem se, linic je svoj posao radio kako je mogao - zakazali su grcic, maras, mrsic i naravno vrdoljak, puno vise od linica. zamisli zemlju gdje je ministar financija inicijator ili uteg oko vrata, posao ministra financija je pratiti 'poslovanje' drzave, nista drugo - briga da love ima tamo gdje treba pojedinim sektorima.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:38   #134
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali ne treba raditi obrnuto i krenuti ko sad 7nation drvljem i kamenjem po dalički. ili bilo kome ko ode..
Naravno da ne treba. Martina Dalic je bila jedan od kvalitetniji clanova HDZ-a.

Bilo bi dobro da je ostala, a da je otisao netko drugi.

Medutim, nije osoba takvog kalibra pa da sad ronimo suze i govorimo kako je buduca Vlada ovim potezom zacementirala sudbinu Hrvatske.

Tim vise ako se pokazu tocne najave da njezinu ulogu preuzme Josip Budimir.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:39   #135
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali ne treba raditi obrnuto i krenuti ko sad 7nation drvljem i kamenjem po dalički. ili bilo kome ko ode.

dalička nije bila loša ministrica. treba samo reći "sretno" i da je stvarni razlog personalan, a ne programski, tj. da se ponaša kao jadrnka kosor- uvrijeđena frajla broj dva.
i bok. raditi damnatio memoria u boljševičkom stilu je suludo.

ne treba bito fotokopija partije.
To baš nitko strasno i ne radi ko druga strana.

Nisi se vidjela tu i ćao.

Vrijeme će pokazati tko je u pravu.

Sjećamo se što su govorili o Dalićki kad je bila ministrica. Pa nismo zlatne ribice.

i sad radit ovakav salto moratle..to mogu samo ljudi bez karaktera i obraza a to je temeljni problem Hrvatske. jer je prepuna ljudi bez karaktera i obraza , bez ikakvih moralnih graničnika. To je problem Hrvatske a ne ekonomija.
Liberthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:40   #136
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ministri finacija su prečesto prefokusirani na javne financije, a ne a gospodarstvo u cijelini.
U Hrvatskoj jesu, no ne i drugdje. Hrvatskim ministrima financija je jedini cilj napunit blagajnu. No oni zapravo raspolažu s vrlo moćnim oružjem. Način na koji usmjeravaju novac poreznih obveznika ima snažan efekt na gospodarstvo. Više ovima, manje onima sve to utječe na gospodarska kretanja jedne zemlje kako u kratkom roku tako i dugoročno.

No to je nešto sasvim drugo od po meni bezveznog ministarstva gospodarstva koji tobože stalno neke projekte i strategije osmišljava a ne bih rekao da društvo ima neke naročite koristi od toga.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:41   #137
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
... onda mi je sve jasno, točnije ovo mi se savršeno poklapa sa Karamarkovim podvodnim tunelima. Ajde, dajmo i Budimiru priliku, samo se bojim da dotični neće raditi po svom nego plesati kako Karamarko i co. sviraju. Bilo bi mi zaista drago da sam u krivu.
To je visoka politika.

Ako Budimir dode i nece raditi posao kako treba onda cu biti prvi koji ce na njega pljunuti.

Ako mu nece dati da radi svoj posao onda cu od njega ocekivati da stavi svoju ostavku na stol.

Ako dode monitoring iz vana onda ce moci raditi svoj posao bez da mu podmecu klipove.

Ako ne dode monitornig onda vrlo vjerovatno bumo gledali politiku kakvu provodi ova vlada.

Samo je razlika ta da dug vise nije nizak pa da budu u mogucnosti nista ne raditi.
__________________
Podaci predsjednika Trgovačkog suda u Zagrebu, Nine Radića, pokazuju kako sudac Kolakušić trenutno ima u rješavanju 290 predmeta, a ni u jednome od njih nije održao ni jedno ročište.
vunduker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:44   #138
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj jesu, no ne i drugdje. Hrvatskim ministrima financija je jedini cilj napunit blagajnu. No oni zapravo raspolažu s vrlo moćnim oružjem. Način na koji usmjeravaju novac poreznih obveznika ima snažan efekt na gospodarstvo. Više ovima, manje onima sve to utječe na gospodarska kretanja jedne zemlje kako u kratkom roku tako i dugoročno.

No to je nešto sasvim drugo od po meni bezveznog ministarstva gospodarstva koji tobože stalno neke projekte i strategije osmišljava a ne bih rekao da društvo ima neke naročite koristi od toga.
dobro, u tom kontekstu, ministri financija vani i jesu minsitri gospodarstva na neki način, jer ga usmjeravaju.

i tu mislim da je dalička bila bolje (iako ne dobra, ali bolja) od linića i njegove fokusiranosti na smanjene deficita i javnog duga u uvjetima dok nije pokrenut rast.

a što pritom nije napravio nikakvu preraspodjelu sredstava unutar proračuna i dao gospodarstvu umjesto hrpi NGO parazita, agencija, disfunkcionalnih javnih poduzeća i sl. je druga stvar. no to nije kriv samo on.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:46   #139
Quote:
vunduker kaže: Pogledaj post
Naravno da ne treba. Martina Dalic je bila jedan od kvalitetniji clanova HDZ-a.

Bilo bi dobro da je ostala, a da je otisao netko drugi.

Medutim, nije osoba takvog kalibra pa da sad ronimo suze i govorimo kako je buduca Vlada ovim potezom zacementirala sudbinu Hrvatske.

Tim vise ako se pokazu tocne najave da njezinu ulogu preuzme Josip Budimir.
ma stvar nije u tome koliko je kvalitetna bila, već koji je stvarni razlog njenog odlaska- PERSONALNI.

za nju nema mjesta u budućoj vladi, pa se naljutila. u toj situaicji koliki je sturčnjak je debilno raspravljat.

a sad dje nezamijenjiva, pa bogme nije.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:56   #140
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
Reci mi u kojem trenutku je Martina Dalić postala cijenjeni struučnjak.



kad je napustila HDZ. Jesam možda pogodio



Do tada je bila član zločinačke organizacije.




A opet recikliranje iste zajednicarske sprance ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.