Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2006., 23:05   #81
Quote:
Vojky kaže:
O tome bi odluku donio sudac, slobodnom sudačkom voljom. Telefonski razgovor, ako nije snimljen od strane ovlaštenih osoba nije baš pouzdan dokaz, čak i ako je formalno ispravan (najavljeno snimanje).
Ali T-com uskracuje pismeni dokaz bez obrazlozenja. Jedini vjerodostojni dokaz kojega ja mogu osigurati je snimka razgovora s djelatnikom korisnicke sluzbe. Nisam cak siguran ni hoce li mi dati pismenu potvrdu o tome da ne izdaju potvrde o zabrani poziva.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 23:27   #82
Quote:
wheel kaže:
Ali T-com uskracuje pismeni dokaz bez obrazlozenja. Jedini vjerodostojni dokaz kojega ja mogu osigurati je snimka razgovora s djelatnikom korisnicke sluzbe. Nisam cak siguran ni hoce li mi dati pismenu potvrdu o tome da ne izdaju potvrde o zabrani poziva.
Ukoliko to navedeš u tužbi, provider će morati odgovoriti da li je bilo zabrane poziva ili ne. Možeš i zatražiti vještačenje njegovih logova te povijesnosti računalnih zapisa.

No, smatram da nitko od operatera neće sebe dovoditi u rizik da ide u zatvor radi krivotvorenja dokaza u firmi koja ionako nije njegova.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:33   #83
Ok. Hvala na pomoći.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 08:26   #84
Pa otkud vam sve te ovrhe kad svi redovito plaćate svoje račune!
splicanka4zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 20:19   #85
Wheel, kad se traži aktiviranje neke usluge, među koje spada i aktiviranje zabrane poziva, koliko se sjećam treba doći u T-mobile centar i potpisati zahtjev za aktiviranje usluge. Ti nemaš nikakav takav dokument?

Mrs Flick
Mrs Flick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 21:59   #86
Ljudi brkate T-com (operater fiksne telefonije) i T-mobile (operater mobilne) koji međusobno nemaju nikakve veze osim što su u vlasništvu istog konzorcija.

Uprava je različita pa s time i način rada pojedinih firmi...

Ako je postavljena zabrana međunarodnih poziva to može biti aktivirano isključivo na PISANI zahtjev korisnika ili postavljeno u mobilnom telefonu samovoljno...

A sudski se T-mobile sigurno neće natezati ako je Vas netko nazvao i to na taj način da vi plaćate dolazni poziv jer to nije T-mobileova usluga a prema zakonu o telekomunikacijama (koji nisu donijeli mobilni operateri nego država) operater vam nesmije onemogućiti odlazne/dolazne usluge bilokoje vrste osim ako kršite Opće uvjete operatera (neplaćanje i kriminalne radnje)...

Eto tek toliko da pomognem... Ne radim u nijednom operateru ali me stalno korištenje mobitela tome poučilo...

P.S. - ako nisi ti počinio taj trošak već je dokazivo da ti ga je netko drugi načinio na gorespomenuti način - nijedan operater se zbog toga neće blamirati pred konkurencijom koja samo čeka....
 
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 01:52   #87
Quote:
Mrs Flick kaže:
Wheel, kad se traži aktiviranje neke usluge, među koje spada i aktiviranje zabrane poziva, koliko se sjećam treba doći u T-mobile centar i potpisati zahtjev za aktiviranje usluge. Ti nemaš nikakav takav dokument?

Mrs Flick
Zahtjev je napravljen usmeno s T-mobileom, preko njihove korisnicke sluzbe. Zatrazeno je od djelatnika da to napravi, i za pretpostaviti je da je on to i ucinio. Pismena potvrda se nazalost ne moze dobiti.
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 01:55   #88
Quote:
BOmo kaže:
Ljudi brkate T-com (operater fiksne telefonije) i T-mobile (operater mobilne) koji međusobno nemaju nikakve veze osim što su u vlasništvu istog konzorcija.

Uprava je različita pa s time i način rada pojedinih firmi...

Ako je postavljena zabrana međunarodnih poziva to može biti aktivirano isključivo na PISANI zahtjev korisnika ili postavljeno u mobilnom telefonu samovoljno...

A sudski se T-mobile sigurno neće natezati ako je Vas netko nazvao i to na taj način da vi plaćate dolazni poziv jer to nije T-mobileova usluga a prema zakonu o telekomunikacijama (koji nisu donijeli mobilni operateri nego država) operater vam nesmije onemogućiti odlazne/dolazne usluge bilokoje vrste osim ako kršite Opće uvjete operatera (neplaćanje i kriminalne radnje)...

Eto tek toliko da pomognem... Ne radim u nijednom operateru ali me stalno korištenje mobitela tome poučilo...

P.S. - ako nisi ti počinio taj trošak već je dokazivo da ti ga je netko drugi načinio na gorespomenuti način - nijedan operater se zbog toga neće blamirati pred konkurencijom koja samo čeka....
Kako to dokazati? Da zovem mobilnog operatera u Italiji i pitam jesu li obavljeni razgovori na moj stari broj preko njih na moj racun? Nisam probao, ali sumnjam da ce se muciti i kopati po godinu dana staroj evidenciji..
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 19:32   #89
Zastara neplaćenog mirovinskog

Imam sitni problem: prije 5 godina zatvorio sam obrt, i imam neplaćenih doprinosa za mirovinsko osiguranje u iznosu od cca 30000 kn + kamate, i dobijam uredno svaki mjesec račun i opomenu. Negdje sam pročitao da je apsolutna zastara za ova potraživanja 10 godina. Zanima me jeli moguće izbjeć plaćanje ovog duga angažiranjem odvjetnika da to odvuče u zastaru, ili će država ipak naći način da se naplati?
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 00:10   #90
zavisi da li ti mogu šta zaplijeniti i koliko brzo...i da li su pokrenuli ovrhu uopce
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 13:33   #91
Ovrhu nisu pokrenuli, a mogu mi zapljeniti kuću recimo. Samo mi redovno šalju uplatnice na postojeći dug + obračunate kamate za taj mjesec.
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:15   #92
a to mirovinsko je za tebe??
glupog li fonda
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:56   #93
Ma ne šalje mi opomene fond, nego Porezna uprava
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:06   #94
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Ma ne šalje mi opomene fond, nego Porezna uprava
Moj poznanik je imao sličan problem. Riješio je tako da su mu "brisali" staž. A porezna mu je nabila takve kamate da ih je bilo više nego glavnice, doduše dugovao je desetak god.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:26   #95
Zanimljivo rješenje, no zanima me jesu li oni ažurni prilikom utjerivanja duga ili su troma birokratska mašinerija koju imalo sposoban pravnik može izigrati pomoću institucije zastare?
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:22   #96
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Zanimljivo rješenje, no zanima me jesu li oni ažurni prilikom utjerivanja duga ili su troma birokratska mašinerija koju imalo sposoban pravnik može izigrati pomoću institucije zastare?
Koliko znam razne poreze je moguće uvući u zastaru,ali za mir nisam sigurna baš zbog ovog što su u mogućnosti skinut staž. Nije moja struka,al sam i sama nekakav obrt pa ako neko zna bolje...
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:23   #97
A dobar pravnik će te isto dobro koštat pa razmisli jel bolje platit njega il dug?!
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 09:02   #98
Quote:
_kju_ kaže: Pogledaj post
Zanimljivo rješenje, no zanima me jesu li oni ažurni prilikom utjerivanja duga ili su troma birokratska mašinerija koju imalo sposoban pravnik može izigrati pomoću institucije zastare?
Iz iskustva jednog člana moje uže obitelji mogu ti potvrditi da su vrlo ažurni, sumnjam da ćeš uspjeti to riješiti zastarom.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 20:55   #99
Ok, zastara mi pada u vodu. Koliko bi mi godina staža obrisali za tih 30000 kn?
__________________
...threw you the obvious...
_kju_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:04   #100
mislim da ti je to oko 4 godine.
obzirom na mirovinsku politiku, nevažno. palo mi je na pamet, ima li išta više mirovinsko sa time s obzirom da porezna šalje uplatnice?
a kako si riješio zdravstveno?
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.