Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2016., 09:30   #1
Raskid ugovora i povrat novca

Dragi forumasi,

Moze li mi ko pomoci oko sljedeceg slucaja:


dali je itko imao problema sa nekom firmom za izradu namjestaja, naime ja imam problem da sam narucio namjestaj u listopadu prosle godine i do danas nije gotovo. naime prvi put su dosli s lose obradenim korpusom kuhinje te im je vraceno na popravak. Prije nego su dosli drugi put trazili su novce u naprijed (cijelokupan iznos), nisam pristao i sve je preuzeo odvjetnik. Nakon opomene dosli su krajem veljace te nakon dva i pol tjedna jos nije kuhinja upotrebljiva, sa pregrst gresaka, cak i deklaracijskom naljepnicom s nekog drugog projekta.
mene zanima dali je netko imao slican problem i kako to rijesiti. da li postoji sudski vjestak za namjestaj koji bi utvrdio cinjenicno stanje i potvrdio da se radi o nekvalitetnom proizvodu. Zelim da mi se vrate novci, raskinem ugovor s doticnom firmom te da uklone sav namjestaj sto su donjeli.

hvala
to-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 22:50   #2
Ukratko...ukoliko se ne dogovoriš s njima, ostaje ti samo privatna tužba.
A ti vidi koliko ti se to isplati.
Bio sam jedno vrijeme u toj branši i nagledao sam se svačega.
Od klijenata koji ne žele platiti kuhinju jer ne ide ravno sa zidom (a zid ne može biti svinutiji), do likova na crnjaka ili sa j.d.o.o. koji pokupe lovu za materijal i jave se za 3 mjeseca ili ni tada, a kad su uzimali kaparu obećavali su odmah u ponedjeljak.

Moj ti je savjet da se probaš dogovoriti.
Ukoliko ne pristanu na kompromis, napomeni im da ćeš slučaj sa imenom firme staviti na net gdje god stigneš tako da svaki gugler može vidjeti o kakvim je fušerima riječ.
Ako se odlučiš na privatnu tužbu, pripremi se na hrpu troškova i godine parničenja.

Edit: Koliko si im do sada platio (u postotcima od cjelokupnog iznosa)?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 20:59   #3
Hvala na odgovoru SmartFart.

kuhinja je ne upotrebljiva, a da ide popravljat greske trebala bi mu dodatna 2 mjeseca, u ostalom ne zelim da imam kuhinju poluproizvod i krpanje gresaka. Za novac koji sam naveo ispod zelim vrhunski proizvod kakav je i obecan.

Mene zanima dali postoji strucna osoba odnosno inspektor koji moze "otvoriti oci" vlasniku obrta i potvrditi da se radi o losem i ne kvalitetno uradenom proizvodu.

Da stvar bude jos gora pobrinuo se radnik montazer koji je odstranio zastitno kuciste pecnice te ostavio kabele i elektroventilator ne zasticene kako bi istu mogao nabiti do zida jer je element za pecnicu 52cm umjesto standardnih 56cm

Radna ploca je od Keroka i spojevi se nebi smjeli vidjeti. Da ne vidis spojeve na mojoj kuhinji trebas imat dioptriju preko +8

Element za perilicu suda ne postoji, gospodin mi je rekao da perilica netreba imat box jer je zavrsna maska kuhinje dovoljna da perilica ne plese dok radi.



uplacena je svota od 35000 kn sto je 30% od ukupnog iznosa
to-ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.