Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 09:16   #1961
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Novi fejsbuk status. Sad, sviđa mi se dio u kom kritizira Plenku, a sporan mi je dio o SDP-u. Nisam vidio klijentelizam i korupciju, možda me netko demantira pa to i dokaže. Shvaćam npr. da joj nipošto ne paše SDP-ov odnos prema braniteljima (nijedan izručen, vraćeno ministarstvo), da joj ne paše odnos prema poplavljenima (donesen Zakon o pomoći poplavljenim područjima dok je HDZ izostao zbog stranačkog skupa), da joj ne odgovara doživotan i neraskidiv brak (zato je i definiran kao životna zajednica) i da joj nipošto ne odgovara SDP-ov odnos prema komunističkom režimu (ispričali su se još ranih devedesetih), ali žao mi je šta živi u jednom mitskom svijetu u kom su Hrvati zlo. I da, stvarno misli da izborni zakon sprečava demokratizaciju političke scene u RH samo 17 godina? Zar povijest počinje 2000.? Zašto ne kritizira HDZ koji ju je podržao pri degradaciji braka, a otkantao pri promjeni izbornog zakona?


Desnica je po prirodi stvari negacija uma, utrnuće uma.

Nije bitno što se radi, već tko što radi.

Ako to radimo "mi", sasvim je u redu.

Ako to isto rade "oni", tada to nije u redu, pače, esencijalni je dokaz "njihove" Zloće.

Prema tome, bitna je forma, ne suština. Desnica nema suštine.

S druge strane, njima je potrebna ideja neprijatelja kako bi se uopće mogli mobilizirati oko nekih vrijednosti, jer pozitivnog sadržaja nema, tek putem onih Drugih, nevaljalih, "Mi" ne samo da zadobiva svoj sadržaj, već se "Mi" putem Drugog konstituira.

Pojedinac u pravilu kroz identifikaciju sa "Mi" rješava neke svoje individualne frustracije. Ishodišna točka toga "Mi" u kojem se pojedinac utapa nije racionalna, već duboko potisnuta, to je naizgled svjesna reakcija na problem koji se ne može razriješiti.

S desnicom nema razumne, racionalne i logičke komunikacije. Ako je politika po definiciji racionalna djelatnost, a više od 50% stanovišta ne može se koristiti umom i razumom, tada imamo u osnovi negaciju političkoga.

Iako, iza svega se kriju materijalni interesi. A tu su pak desnica i ne razlikuje previše od ljevice.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:46   #1962
ima da si Markička počupa sve dlake sa pičke i kosu od muke jer će sad joj mrski HNS provesti kurikuralnu reformu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 02:38   #1963
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ima da si Markička počupa sve dlake sa pičke i kosu od muke jer će sad joj mrski HNS provesti kurikuralnu reformu
Dlake na pički?!

Sinko moj nastrani, nemaš ti pojma što je temeljita autoflagelacija - tu trava ne raste...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:27   #1964
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jer će sad joj mrski HNS provesti kurikuralnu reformu
Siguran si u ovo?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:31   #1965
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Siguran si u ovo?
novi ministrica traži odlazak svih osoba do sad koje su bile zadužene za reformu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:38   #1966
Mogu samo ponoviti pitanje: siguran si da će nova ministrica uspjeti provesti Jokić-reformu?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:22   #1967
Tko zna, a ne mora biti osobno Jokić. Ali žena je navodno sposobna i bez sumnjivih repova i interesnih klika, za razliku od ovog mlatimudana, što je za naše prilike izuzetno dobar početak koji zaslužuje da joj se pusti neko vrijeme pa da pokaže rezultate.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:43   #1968
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
novi ministrica traži odlazak svih osoba do sad koje su bile zadužene za reformu
Odlično im ide to.

Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Antonio Zavada‏ @azavada 3 minprije 3 minute
više.
Hrvoje Zekanovic (HRAST) : Hrvoje Slezak (HRAST) ostaje u Ministarstvu obrazovanja #n1info
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 15:35   #1969
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Tko zna, a ne mora biti osobno Jokić. Ali žena je navodno sposobna i bez sumnjivih repova i interesnih klika, za razliku od ovog mlatimudana, što je za naše prilike izuzetno dobar početak koji zaslužuje da joj se pusti neko vrijeme pa da pokaže rezultate.
Pa baš i nije bez sumnjivih repova i interesnih klika.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 15:56   #1970
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Tko zna, a ne mora biti osobno Jokić. Ali žena je navodno sposobna i bez sumnjivih repova i interesnih klika, za razliku od ovog mlatimudana, što je za naše prilike izuzetno dobar početak koji zaslužuje da joj se pusti neko vrijeme pa da pokaže rezultate.
Jesi malo proguglao? Zena je bila i na prosvjedu neki dan... da krepas od smijeha

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:42   #1971
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Pa baš i nije bez sumnjivih repova i interesnih klika.
Jel? Sto?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:49   #1972
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
Jesi malo proguglao? Zena je bila i na prosvjedu neki dan... da krepas od smijeha

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Nije. Bila je na onom prvotnom prosvjedu prije godinu dana...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:51   #1973
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Neistina. Bila je na onom prvotnom prosvjedu prije godinu dana...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Aha... čekala je tramvaj
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:03   #1974
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jel? Sto?
Ne znam detalje, ali bih se mogla raspitati kod nekoga tko je ne voli.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:00   #1975
Ajd se raspitaj, ja dobih pretežno pozitivna mišljenja do sada.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 00:50   #1976
Ja se iskreno nadam da će moje dijete jednog dana biti zaštićeno i od Željkinih ali i od progresivnih reformi. Ako će do reforme uopće doći, nadam se da će posao obaviti ljudi koje će interesirati ekonomija, tržište rada, informatička pismenost i zdrav razum, a ne gayevi i evanđelja jer poštovanje prvih spada u postulate čovječnosti, a drugo je ionako osobna stvar i fakultativni predmet.

Iskreno se nadam da ljubitelji Kinseyja i mjerači crkvenih zvona s jedne te popovi s druge ne misle da bi nekoga trebali odgajati. Ko im je.e mater.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:43   #1977
ipak se može debelo zaraditi kroz rad u ''nevladinom sektoru''

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/98...-ispod-cijene/
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:59   #1978
Sto reci nego- Novi list.
Cak su i sliku pomno odabrali...

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...ila-za-prevaru
Nase objektivno novinarstvo
Sto reci nego sacuvaj me Boze tolerancije nasih ljevicara.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 16:12   #1979
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
Sto reci nego- Novi list.
Cak su i sliku pomno odabrali...

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...ila-za-prevaru
Nase objektivno novinarstvo
Sto reci nego sacuvaj me Boze tolerancije nasih ljevicara.
Što je ona, političarka, politička analitičarka da dobiva medijski prostor i komentira aktualna događanja, osim što ima neku udrugu?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 16:17   #1980
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Što je ona, političarka, politička analitičarka da dobiva medijski prostor i komentira aktualna događanja, osim što ima neku udrugu?
Dobiva ona medijski prostor itekako, samo negativan.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.