Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2018., 14:52   #1
Mile Dedaković vs. Slobodan Praljak

Napomena moderatora: Kako se iz jedne usputne primjedbe na topicu "Bitka za Vukovar" razvila rasprava koja je off-topic, a možda može biti zanimljivo nastaviti jer su dvojica iz naslova postavljeni kao u mnogo čemu oprečni, izdvojio sam u poseban topic. Zatvorit ćemo, ako se ustanovi da služi samo trolanju.

Meni samo jedno nije jasno,kako je recimo jedan Praljak mogao dobiti čin generala a veličina od čovjeka Mile Dedaković - Jastreb nije.
Wanted123 is offline  
Old 09.12.2018., 17:59   #2
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Meni samo jedno nije jasno,kako je recimo jedan Praljak mogao dobiti čin generala a veličina od čovjeka Mile Dedaković - Jastreb nije.
Mozes li pojasniti svoje cudjenje. Znas li kako se dodjeljuju cinovi u ratu i miru?
zulualpha is offline  
Old 09.12.2018., 20:12   #3
Jastreb se možda nije na vrijeme ili uopće učlanio u HDZ.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 11.12.2018., 10:36   #4
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Meni samo jedno nije jasno,kako je recimo jedan Praljak mogao dobiti čin generala a veličina od čovjeka Mile Dedaković - Jastreb nije.
Mile nije bio profiter ni HDZ...Praljak je hercegovac , beskičmenjak , ratni profiter....i to je to...
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Old 11.12.2018., 12:52   #5
I tema opet ode u vražiju mater.
Ord Mantel is online now  
Old 11.12.2018., 13:07   #6
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Sto se tice Dedakovica i Praljka, to sam ti vec objasnio.
Obnasanje duznosti nacelnika glavnog stozera u bilo kojoj vojsci nosi cin generala. Nacelnik glavnog stozera je po hijerarhiji znatno iznad zapovjednika brigade. To sto je netko osudjen ili nije osudjen nema nikakve veze sa cinom koji je imao u ratu. Pokusaj povezati te stvari.
Eto,svi su me obmanuli al nemoj me bar ti!
Sad ću ja pokušati razumjeti to u vezi Praljka i Dedakovića;ko je i zašto dao obnašanje dužnosti načelnika stožera pa kasnije i sam čin Đenerala Praljku a nije isto dao i Dedakoviću,čovjeku koji je kud i kamo zaslužniji od bilo kojeg Đenerala?
Jel shvataš li ti koliko si plitak u neshvatanju?
Praljak kao i mnogi su dobili čin Đenerala zbog PODOBNOSTI a nikako zbog SPOSOBNOSTI.
Griješim li možda ili je zate Praljak SVETAC a Dedaković neko nužno zlo?
Wanted123 is offline  
Old 11.12.2018., 13:10   #7
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Mile nije bio profiter ni HDZ...Praljak je hercegovac , beskičmenjak , ratni profiter....i to je to...
Za mene jedini mogući ispravni odgovor a kako vidiš to jednima smeta pa pominju kako tema ide u vražiju mater.
Zar nije fer do Dedakovića da se i o njemu kao velikanu Vukovara piše pa makar i kao usporedba sa ratnim osuđenikom Praljkom,koji je popio praljkovaču.
Wanted123 is offline  
Old 11.12.2018., 14:08   #8
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Za mene jedini mogući ispravni odgovor a kako vidiš to jednima smeta pa pominju kako tema ide u vražiju mater.
Zar nije fer do Dedakovića da se i o njemu kao velikanu Vukovara piše pa makar i kao usporedba sa ratnim osuđenikom Praljkom,koji je popio praljkovaču.
uspoređivati Dedakovića i kikaša Praljka je besmisleno...kao i bilo kojeg mlatimudana iz HVO-a... to je sve bagra koja je napravila više štete Hrvatskoj , nego Srbi i JNA zajedno...šteta što im svima muslimani nisu stavili nož pod vrat ..bilo bi nam bolje danas
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Old 11.12.2018., 15:38   #9
Bojim se da će neki početi jaukati preko PP adminima zbog Praljka
Wanted123 is offline  
Old 11.12.2018., 16:12   #10
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
I tema opet ode u vražiju mater.
I stalno tako. Najbolje bi bilo ugasiti temu i laku noć...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Old 11.12.2018., 16:28   #11
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
I tema opet ode u vražiju mater.
to stoka četnička i želi,ali ne damo,idmo dalje,istinom na laž,Domovini vjerni!!!
VHS-2 is offline  
Old 11.12.2018., 16:38   #12
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Bojim se da će neki početi jaukati preko PP adminima zbog Praljka
samo spriječavanje divljanja omalovažavanja i ismijavanja,nije ovaj forum četnička prčija da "se" divlja kao 91.
VHS-2 is offline  
Old 11.12.2018., 17:43   #13
Quote:
VHS-2 kaže: Pogledaj post
samo spriječavanje divljanja omalovažavanja i ismijavanja,nije ovaj forum četnička prčija da "se" divlja kao 91.
Tako je,kao što nije ni forum Praljkova prčija hrvatskih integralista gdje je skoro svakome članu na avataru Praljak
Wanted123 is offline  
Old 11.12.2018., 18:31   #14
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Eto,svi su me obmanuli al nemoj me bar ti!
Sad ću ja pokušati razumjeti to u vezi Praljka i Dedakovića;ko je i zašto dao obnašanje dužnosti načelnika stožera pa kasnije i sam čin Đenerala Praljku a nije isto dao i Dedakoviću,čovjeku koji je kud i kamo zaslužniji od bilo kojeg Đenerala?
Jel shvataš li ti koliko si plitak u neshvatanju?
Praljak kao i mnogi su dobili čin Đenerala zbog PODOBNOSTI a nikako zbog SPOSOBNOSTI.
Griješim li možda ili je zate Praljak SVETAC a Dedaković neko nužno zlo?
Vi imate djenerala, a mi generala. Koliko je general Praljak bio uspjesan govore rezultati. To sto bi ti volio da je netko drugi bio nacelnik GS HVO-a je tvoja stvar. Nacelnik stozera postaje najsposobniji, a ne najzasluzniji. Opet ti o podobnosti. Nigdje nisam napisao da je stozerni brigadir Mile Dedakovic bio nuzno zlo niti da je Praljak svetac. Samo sam naveo cinjenice. Smatram da Dedakovic treba dobiti pocasni cin generala.
zulualpha is offline  
Old 11.12.2018., 18:40   #15
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Tako je,kao što nije ni forum Praljkova prčija hrvatskih integralista gdje je skoro svakome članu na avataru Praljak
Imas temu o Praljku pa tamo radi usporedbe.
zulualpha is offline  
Old 11.12.2018., 18:46   #16
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
uspoređivati Dedakovića i kikaša Praljka je besmisleno...kao i bilo kojeg mlatimudana iz HVO-a... to je sve bagra koja je napravila više štete Hrvatskoj , nego Srbi i JNA zajedno...šteta što im svima muslimani nisu stavili nož pod vrat ..bilo bi nam bolje danas
Ovom si porukom sve rekao o sebi.
zulualpha is offline  
Old 11.12.2018., 18:50   #17
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Smatram da Dedakovic treba dobiti pocasni cin generala.
Zašto počasni čin generala?
Znači,ostali mogu biti uistinu generali a samo Dedaković počasni?
I Đeneral je namjerno za Praljka jer je bio kao takav,kao neki Crnogorac i još mu ime Slobodan a Tuta za njega je rekao da je titino govno.
Wanted123 is offline  
Old 11.12.2018., 21:09   #18
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Zašto počasni čin generala?
Jer je u mirovini dvadesetak godina. Nisam siguran da moze hodati. Kao takav, tesko bi mogao obnasati zadace generala.

Quote:
Znači,ostali mogu biti uistinu generali a samo Dedaković počasni?
Kao sto vidis, ne mogu svi biti generali. Netko treba biti brigadir, a netko vojnik.
Quote:
I Đeneral je namjerno za Praljka jer je bio kao takav,kao neki Crnogorac i još mu ime Slobodan a Tuta za njega je rekao da je titino govno.
Svoju mrznju prema Praljku prosipaj na nekoj drugoj temi. Imas temu o Slobodanu Praljku pa to radi tamo.
zulualpha is offline  
Old 11.12.2018., 22:04   #19
Nema ja mržnju prema Praljku jer ako ja imam mržnju prema njemu,onda ti imaš prema meni i tako u krug.
Ja samo konstatujem da je Dedaković NAMJERNO zaboravljen a Praljak je nizašta dobio čin generala i to tvoje pojašnjenje je za malu djecu jer su neki odlaskom u mirovinu dobivali čin generala - zbog veće mirovine.
E sad,ako su mogli pojedincima za prazan qrac dodjeljivati čin generala,postavlja se pitanje ZAŠTO Dedaković nije mogao dobiti a ruku na srce NAJZASLUŽNIJI je i ako ćemo biti realni,kad pročitaš nešto ovako https://www.jutarnji.hr/arhiva/ni-da...erala/3947733/ onda ti treba i mora savjest proraditi pa se pitati ZAŠTO Dedaković nije dobio čin generala a obična spadala jesu.
Wanted123 is offline  
Old 11.12.2018., 22:24   #20
Quote:
Wanted123 kaže: Pogledaj post
Nema ja mržnju prema Praljku jer ako ja imam mržnju prema njemu,onda ti imaš prema meni i tako u krug.
Ja samo konstatujem da je Dedaković NAMJERNO zaboravljen a Praljak je nizašta dobio čin generala i to tvoje pojašnjenje je za malu djecu jer su neki odlaskom u mirovinu dobivali čin generala - zbog veće mirovine.
E sad,ako su mogli pojedincima za prazan qrac dodjeljivati čin generala,postavlja se pitanje ZAŠTO Dedaković nije mogao dobiti a ruku na srce NAJZASLUŽNIJI je i ako ćemo biti realni,kad pročitaš nešto ovako https://www.jutarnji.hr/arhiva/ni-da...erala/3947733/ onda ti treba i mora savjest proraditi pa se pitati ZAŠTO Dedaković nije dobio čin generala a obična spadala jesu.
Dobio je cin stozernog brigadira. To je u skladu sa zakonom. Pretpostavljam da ne zivis u RH. Ne znam zbog cega ti smeta to sto Dedakovic nije dobio cin generala nego samo stozernog brigadira?
zulualpha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.