Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2016., 19:01   #1
Pitanje za muslimane iz Ivana 8, 36 ("Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.")

Biblija, Evanđelje po Ivanu 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.

Dragi muslimani, pitanje za vas. Od čega trebamo biti slobodni, od čega nas to Isus kao Sin Očev može osloboditi?
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 19:12   #2
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Biblija, Evanđelje po Ivanu 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.

Dragi muslimani, pitanje za vas. Od čega trebamo biti slobodni, od čega nas to Isus kao Sin Očev može osloboditi?
Imaš primjer toga oslobođenja konkretan neki čovjek koji je oslobođen po tome pitanju?
Može biti slobodan od nevožnje bicikle može biti slobodan od rada da ima penziju cjeli život..Konkretnije malo ovako to kao neka arija djeluje praznina ..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 20:35   #3
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Biblija, Evanđelje po Ivanu 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.

Dragi muslimani, pitanje za vas. Od čega trebamo biti slobodni, od čega nas to Isus kao Sin Očev može osloboditi?
Dobiti ćeš klasični odgovor, a to je da današnja (j)evanđelja nisu u potpunosti identična Indžilu zbog korupcije teksta. Naravno, to se može i a ne mora odnositi na ovaj citat, ovisno o teološkim akrobacijama.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 05:06   #4
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Biblija, Evanđelje po Ivanu 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.

Dragi muslimani, pitanje za vas. Od čega trebamo biti slobodni, od čega nas to Isus kao Sin Očev može osloboditi?
Isus u evandjelju po Ivanu nije sin očev nego je i otac i sin oboje je on.
Ti očigledno to ne razumiješ pa mješaš teologiju Ivanova evandjelja koje je suprostavljeno Isusu iz npr evandjelja po Mateju gdje Isus je sin oca .Muslimani ne priznaju Isusa iz Ivanova evandjelja nego Isusa iz Metejeva evandjelja koji je klasičan primjer Židovskog vjernika,obrezan,poštuje zakon itd
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:35   #5
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Isus u evandjelju po Ivanu nije sin očev nego je i otac i sin oboje je on.
Ti očigledno to ne razumiješ pa mješaš teologiju Ivanova evandjelja koje je suprostavljeno Isusu iz npr evandjelja po Mateju gdje Isus je sin oca .Muslimani ne priznaju Isusa iz Ivanova evandjelja nego Isusa iz Metejeva evandjelja koji je klasičan primjer Židovskog vjernika,obrezan,poštuje zakon itd
Svašta, gluposti. Gdje to Isus uči da je on sam sebi sin? Ako je Isus oboje, znači da je sam sebi Sin. A gdje to uči učiteljstvo Crkve ili Biblija? Nigdje.
To su vaše tvrdnje, a ne ono što stoji u Bibliji. Morate se naučiti distinkciji u učenju između odnosa Otac i Sin. I terminu odnos, do kojeg još islam nije evoluirao (niti ne može, jer je "nezamislivo" kuranskom psicu ono što je svakom ljudskom biću zamislivo). Površnim tumačenjem tuđeg učenja ne pomažete svojoj doktrini, već si samo dajete plus u činjenici da ste pogrešno vidjeli tuđi nauk.

Isus tvrdi u evanđeljima da je on Sin Očev. Isus nije Otac. U Isusu jest Otac ("ja sam u Ocu i Otac u meni"). To je velika razlika, koju se površni islamski pogled niti ne trudi sagledati.

Inače, kada spominješ Matejevo evanđelje (u koje vi navodno vjerujete (možeš si mislit koliko 'iskreno')), trebao bi znati da je u njemu osim raspeća smrti i svih događanja lijepo opisano da jedino Sotona propituje Isusovo sinovstvo:

Evanđelje po Mateju 4, 3 Tada mu pristupi napasnik i reče: "Ako si Sin Božji, reci da ovo kamenje postane kruhom."


Dakle zli je itekako znao što da je tištalo - da bi Bog sebi uzeo Sina. I znate što Isus odgovara, znajući da Sotoni (baš kao i vama) smeta što je Isus Božji Sin?

Evanđelje po Mateju 4, 4 A on odgovori: "Pisano je: Ne živi čovjek samo o kruhu, nego o svakoj riječi što izlazi iz Božjih usta."

Kakve komedije nastaju kada musliman ide tumačiti evanđelja (ono gdje direktno mora polovicu navoda nijekati)..
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:40   #6
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Imaš primjer toga oslobođenja konkretan neki čovjek koji je oslobođen po tome pitanju?
Pročitaj si Novi zavjet pa ćeš vidjeti od čega su sve bili oslobođeni od Sina. A vi, date li se vi Sinu osloboditi?

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Može biti slobodan od nevožnje bicikle može biti slobodan od rada da ima penziju cjeli život..Konkretnije malo ovako to kao neka arija djeluje praznina ..
Ajde, možete vi bolje od toga. Mislite da je Isus zbilja mislio na vožnju biciklom ili se pravite malo ludim? Nije valjda da vas je islam naučio da tako mehanički gledate na Pismo?
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 14:09   #7
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Biblija, Evanđelje po Ivanu 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.

Dragi muslimani, pitanje za vas. Od čega trebamo biti slobodni, od čega nas to Isus kao Sin Očev može osloboditi?
dragi with one,

Ukoliko sagledamo širi kontekst onda nema dileme da se ovi redci odnose na židove koji su vjerovali u njega (iv. 8,31)
i da se odnosi na grijeh koji su nosili.
tako da je ovo poprilično jasno. utoliko više, ako se ima u vidu misija Isusa tj. da je on poslan židovima sa misijom da dodnese radosnu vijest i da upotpuni ono sa čim su dolazili prijašnji proroci.

Ovo bi se možda moglo proširiti i na današnje Židove i kršćane mada je i ovo upitno...

Moram izraziti čuđenje zbog čega pitaš nas muslimane kada ove riječi nisu upućene ni u kom slučaju nama.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 14:30   #8
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
dragi with one,

Ukoliko sagledamo širi kontekst onda nema dileme da se ovi redci odnose na židove koji su vjerovali u njega (iv. 8,31)
i da se odnosi na grijeh koji su nosili.
tako da je ovo poprilično jasno. utoliko više, ako se ima u vidu misija Isusa tj. da je on poslan židovima sa misijom da dodnese radosnu vijest i da upotpuni ono sa čim su dolazili prijašnji proroci.

Ovo bi se možda moglo proširiti i na današnje Židove i kršćane mada je i ovo upitno...
Potpuno netočno. Židovi nisu (po)vjerovali u Isusa, već obraćenici (oni koji su se odlučili krstiti), oni koje je Isus "oslobodio", izliječio, činio razna čudesa u njihovom životu, posvetio, i tako dalje. Obraćeni (kršćani) su bili oslobođeni. Oni koji još nisu bili oslobođeni su bili svi oni koji nisu prihvatili Sina. Dakle pucanj ti je u prazno tvrditi da je to poruka eksluzivno Židovima. Isus je poruku poslao svima (bez obzira što je fizički bio samo u Izraelu). On kaže da je poslan Izraelu, jer logično - za života nebi stigao obići Brazil, Mongoliju ili Pacifik, karikiram. Nitko nebi (ni Muhamed svoje poslanje). Matematika je gadna stvar kada odlučiš religiju gledati matematički a ne uključi se razum.
Isus za života nebi stigao obići sve zemlje svijeta, zato sam šalje učenike da vrše fizički što on nije stigao:

Evanđelje po Mateju 28,19
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga


Vidite kako je sve logično fino. Isus poslan u Izrael, sam šalje svoje istinske apostole na mjesta gdje za života nije stigao; nakraj zemlje. Dakle Isus sam šalje da čuju poruku o oslobođenju (ono što vam je upit ove teme, koji niste odgovorili).

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Moram izraziti čuđenje zbog čega pitaš nas muslimane kada ove riječi nisu upućene ni u kom slučaju nama.
Onda vi nekako mehaničko slijedite Isusa bez razumijevanja. Morate izraziti čuđenje jer oprostite ili se očito napravite ludim da niste čuli za proroka Isu iz Kurana (za kojeg vam čak sam autor govori da pitate nas kršćane i židove) ili niste očigledno čitali Evanđelje po Mateju 28,19.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 14:45   #9
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Biblija, Evanđelje po Ivanu 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.

Dragi muslimani, pitanje za vas. Od čega trebamo biti slobodni, od čega nas to Isus kao Sin Očev može osloboditi?
izuzetan stih, istinit i pun svevremenske mudrosti. no, razumiju ga samo slobodni.
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 15:03   #10
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Potpuno netočno. Židovi nisu (po)vjerovali u Isusa, već obraćenici (oni koji su se odlučili krstiti), oni koje je Isus "oslobodio", izliječio, činio razna čudesa u njihovom životu, posvetio, i tako dalje.
hajd citiraj 8,31 uzmi bilo čiji prijevod. da ne ispadne da nešto izmišljam

Quote:
tamo lijepo piše oni židovi koji su povjerovali Obraćeni (kršćani) su bili oslobođeni.
nemoj govoriti da piše nešto ne piše.
navedi mi citat bilo gdje unutar iv. 8, 31-40 gdje se spominje obraćenje.
oslobođenje da, obraćenje ne!
Quote:
Oni koji još nisu bili oslobođeni su bili svi oni koji nisu prihvatili Sina. Dakle pucanj ti je u prazno tvrditi da je to poruka eksluzivno Židovima. Isus je poruku poslao svima (bez obzira što je fizički bio samo u Izraelu). On kaže da je poslan Izraelu, jer logično - za života nebi stigao obići Brazil, Mongoliju ili Pacifik, karikiram.
ne ide ti karikiranje! Petar po dunjaluka obiš'o a Isus to nije mogao!? zar je petar bolji od Isusa???
Quote:
Nitko nebi (ni Muhamed svoje poslanje). Matematika je gadna stvar kada odlučiš religiju gledati matematički a ne uključi se razum.
kako se može gledati matematički bez razuma

Quote:
Isus za života nebi stigao obići sve zemlje svijeta, zato sam šalje učenike da vrše fizički što on nije stigao:

Evanđelje po Mateju 28,19
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
ovo je offtopic pitao si za citat iv. 8, 36 a sad nas pitaš ma citat iz mateja...
off
Lijepo sam ti se referirao na tekst i na kontekst- ne znam u čemu je problem?

Quote:
Vidite kako je sve logično fino. Isus poslan u Izrael, sam šalje svoje istinske apostole na mjesta gdje za života nije stigao; nakraj zemlje. Dakle Isus sam šalje da čuju poruku o oslobođenju (ono što vam je upit ove teme, koji niste odgovorili).



Quote:
Onda vi nekako mehaničko slijedite Isusa bez razumijevanja.
ja uopće ne slijedim Isusa ne vidim ni jedan razlog zbog čega bih ga slijedio.

Quote:
Morate izraziti čuđenje jer oprostite ili se očito napravite ludim da niste čuli za proroka Isu iz Kurana (za kojeg vam čak sam autor govori da pitate nas kršćane i židove) ili niste očigledno čitali Evanđelje po Mateju 28,19.
Isa sin Merjemin, a.s. neka je Mir božiji na njega je jedan od poslanika. svakako postoje određene sličnosti sa Isusom iz grčkih tekstova koji se popularno nazivjau Evanđelja.

Što se mene tiče, kao čovjeka i intelektualca ja niti ne mogu razmotriti slijeđenje Isusa jer mi nije dostupan nijedan tekst koji bilježi njegove izvorne riječi. mene ne zanimaju prijevodi prijevoda. Isus je govorio aramejski. to je jedan od jezika koji je Bog odabrao da se na njemu objavi ljudima. Grčki je ipak samo paganski jezik. zamisli kolika je to katastrofa, odbaciti izvorni govor Isusov i zamijeniti ga nekim prijevodom.
ja preko ovoga ne mogu prijeći.
Žao mi je jednostavno ne mogu.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 15:38   #11
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
hajd citiraj 8,31 uzmi bilo čiji prijevod. da ne ispadne da nešto izmišljam
Ne izmišljaš da je pričao sa Židovima, ali ako ispred njega nisu stajali Kinezi, ne znači da se nije obraćao ni Kinezima ni cijelom svijetu ne želi uputiti istu poruku. Upravo o tome je poanta, da je on Sin i da oslobađa sve od "grijeha svijeta", a ne samo grijeha Izraela ili Kine.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
nemoj govoriti da piše nešto ne piše.
navedi mi citat bilo gdje unutar iv. 8, 31-40 gdje se spominje obraćenje.
oslobođenje da, obraćenje ne!
Nema problema:

Evanđelje po Ivanu 8, 34
Odgovori im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: tko god čini grijeh, rob je grijeha. 35 Rob ne ostaje u kući zauvijek, a sin ostaje zauvijek. 36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.


Eto, spominje se grijeh, dakle Isus oslobađa od grijeha. Osloboditi od grijeha znači obratiti nekog od grijeha. Ako ne piše riječ "obratiti"; potrebno je samo koristiti oči i razum i vidjeti da to lijepo piše između redaka.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ne ide ti karikiranje! Petar po dunjaluka obiš'o a Isus to nije mogao!? zar je petar bolji od Isusa???
Ti kažeš, ne ja. Gdje je to Petar obišao pola svijeta? Jel bio u Sjevernoj Americi? Nije. Jel bio u Južnoj Americi. Nije. Jel bio na Antartici. Nije. Jel bio u Oceaniji. Nije. Mogao je fizički biti jedino na malom dijelo afro-azije i europe, a upravo to je i poznato iz povijesti. Ista je stvar sa Isusom: nije bio u Brazilu, Panami, Francuskoj Gvajani, Kanadi ili Mirkoneziji. Kao ni Muhamed. Nije bio u Švedskoj ili Rusiji (tj zemljama/carstvima koje su bile na tim istim teritorijima kao danas). Prema tome baš kao što Muhamed, koji nogom nije kročio u Indiju ili Sloveniju može reći: poslao me Bog svim narodima (a nije, prema Kuranu je bio samo u arapskim predjelima), tako Isus može reći isto - poslan sam svim narodima iako nisam bio u tim zemljama nego samo u Izraelu. A zato svoje apostole šaljem da dalje nakraj zemlje naviještaju što im zapovijedam. U ovoj paraleli koju vi potencirate da se trebalo fizički nalaziti u dalekim zemljama (što nije istina), Isus je točnije i nastupio od Muhameda, za kojeg po toj osnovi netočno stoji da je poslan svim narodima, a to vidjeli smo se nikad nije dogodilo u povijesti jer nikada nije išao nigdje izvan arapskog poluotoka.

A Isus je itekako poslao svoju poruku preko svojih učenika nakraj svijeta i to prorokovao - Isus je poslan svim narodima:

Evanđelje po Mateju 24,14 "I propovijedat će se ovo evanđelje Kraljevstva po svem svijetu za svjedočanstvo svim narodima. Tada će doći svršetak."

Evanđelje po Marku 13,10 A treba da se najprije svim narodima propovijeda evanđelje."

Evanđelje po Luki 21,24 Padat će od oštrice mača, odvodit će ih kao roblje po svim narodima. I Jeruzalem će gaziti pogani sve dok se ne navrše vremena pogana."

Evanđelje po Luki 24,47 i u njegovo će se ime propovijedati obraćenje i otpuštenje grijeha po svim narodima počevši od Jeruzalema.'

Evanđelje po Mateju 28,19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga

Poslanica Rimljanima 16,26 a sada očitovanog i po proročkim pismima odredbom vječnoga Boga svim narodima obznanjenog za poslušnost, vjeru -


Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ovo je offtopic pitao si za citat iv. 8, 36 a sad nas pitaš ma citat iz mateja...
off
Lijepo sam ti se referirao na tekst i na kontekst- ne znam u čemu je problem?
Pardon, drugi komentator a ne ti je tvrdio da ne priznaje citate iz Ivana nego iz Mateja.


Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
ja uopće ne slijedim Isusa ne vidim ni jedan razlog zbog čega bih ga slijedio.
Zbog čega željeti biti grešnik? U Kuranu ti piše da prorok Isa niti jednom nije sagriješio (tj u Bibliji da Božji Sin Isus nije niti jednom sagriješio). Ako ti u svemu tome ne vidiš niti jedan primjer zbog čega ga bi slijedio, onda je u tebi nekakva vjera kakva je krasila farizeje za vrijeme tog istog Isusa.


Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
iz grčkih tekstova koji se popularno nazivjau Evanđelja.
Kuran ti kaže da je "indiž" (evanđelje) Allahova riječ naziva objavljene knjige. Blatiš Allaha ako smatraš da se indžil samo popularno tako naziva.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče, kao čovjeka i intelektualca ja niti ne mogu razmotriti slijeđenje Isusa jer mi nije dostupan nijedan tekst koji bilježi njegove izvorne riječi.
Zbog čega ga onda uopće citiraš i komentiraš ako navodno ne vjeruješ da je to rekao? Komedija ili licemjerje, kako to nazvati?
Inače, valjda ti je "kao čovjeku i intelektualcu" kako si naveo, smisenije razmotriti tekstove koji su zapisivani na komad kože od životinje (što je bio slučaj kod kompajliranja Kurana kako hadisi Buharija pokazuju), i da navodno pamte isti izvorni (a ne neki dogovorni) sadržaj napamet, onda svaka čast.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
mene ne zanimaju prijevodi prijevoda. Isus je govorio aramejski. to je jedan od jezika koji je Bog odabrao da se na njemu objavi ljudima.
Bog je objavio da je pomiješao ljudima jezike u Starom zavjetu. Imaš u Bibliji u Novom zavjetu da su ljudi govorili drugim jezicima mimo aramejskog i grčkog i da su ih razumjeli ostali po Duhu Svetom. Bog nije matematičar da tako želi da promatramo stvari, to je farizejski nauk.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Grčki je ipak samo paganski jezik.
Jezik samo po sebi ne može biti poganski. Poganska može biti vjera ili božanstvo, a jezik je samo način komunikacije nekog naroda i sve jezike je jedini Bog omogućio.

Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
zamisli kolika je to katastrofa, odbaciti izvorni govor Isusov i zamijeniti ga nekim prijevodom.
ja preko ovoga ne mogu prijeći.
Žao mi je jednostavno ne mogu.
Ti bi onda trebao razmisliti pa reći Korkutu i Mustafi Mlivi da su napravili katastrofu: obacili izvoran govor Allaha (koji je pisan na arapski) i zamijenili ga svojim prijevodom. Dvostruka mjerila: za Bibliju si to uzimate za pravo, za Kuran ne.
A ista poruka nekog teksta (bio on prevden ili ne), a korištenje razuma? Pa i da je preveden - zar ni glavninu poruke da ne možete razumjeti? Ništa nema od matematičko-mehaničkog shvaćanja religije.

Da ste vi musliman za kakvog se prikazujete, niti jedan ajet nebiste prikazivali bosansko-hrvatskim, već biste koristili arapski izvornik. A upitno je poznajete li ga u potpunosti i u samom Kuranu.

Zadnje uređivanje with_one : 04.08.2016. at 15:48.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 16:32   #12
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
iv. 8, 31-40 gdje se spominje obraćenje.
oslobođenje da, obraćenje ne!

ja uopće ne slijedim Isusa ne vidim ni jedan razlog zbog čega bih ga slijedio.
Ni jedan razlog?, ok, poznato je za slijeđenje Isusa je potreban RAZLOG.
(razlog kojeg u islamu nikad nećeš pronaći)

Ivan: " I upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi... Zašto ne razumijete ono što ja govorim, zato što ne možete slušati moju riječ. Vi ste od svog oca đavla, i želite vršiti želje svog oca... A meni, jer istinu govorim, meni ne vjerujete" (45.stavak, a vi muslimani poslušajte riječ Isusa Krista, on je daleko iznad svih vas pa i iznad Muhameda)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 21:12   #13
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ni jedan razlog?, ok, poznato je za slijeđenje Isusa je potreban RAZLOG.
(razlog kojeg u islamu nikad nećeš pronaći)
ma nije bona, sve ste pobrkali...cuj potreban razlog...
sarmantan_sarlatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 06:02   #14
Otvarac teme @ konkretno pitanje i konkretan odgovor zahtjevam..Od cega si ti oslobodjen u ovom zivotu a Musliman nije?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 06:11   #15
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Pročitaj si Novi zavjet pa ćeš vidjeti od čega su sve bili oslobođeni od Sina. A vi, date li se vi Sinu osloboditi?


Ajde, možete vi bolje od toga. Mislite da je Isus zbilja mislio na vožnju biciklom ili se pravite malo ludim? Nije valjda da vas je islam naučio da tako mehanički gledate na Pismo?
Ja da se dam Sinu? Na sto aludiras crni sinko?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 06:15   #16
Ako je bog mogao je i u Brazil bez problema a mogao je i u Kinu no nije jer je poslat samo Zidovima tako rece a ne sto nije imao avion
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 09:13   #17
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Otvarac teme @ konkretno pitanje i konkretan odgovor zahtjevam..Od cega si ti oslobodjen u ovom zivotu a Musliman nije?
Evo konkretno oslobođen od površnog gledanja na stvari, oslobođen za istinu:

Evanđelje po Ivanu 8,32
upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi."

Evanđelje po Mateju 11,27
Sve je meni predao Otac moj i nitko ne pozna Sina doli Otac niti tko pozna Oca doli Sin i onaj kome Sin hoće objaviti."


Isus nam svima govori između redaka.


Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ako je bog mogao je i u Brazil bez problema a mogao je i u Kinu no nije jer je poslat samo Zidovima tako rece a ne sto nije imao avion
Mogao je biti poslan u Brazil, pa nebi stigao u Francusku Gvajanu i Bangladeš opet. Ista stvar. Muhamed je onda trebao pokazati na vaš način objašnjavanja da je sam poslan svim narodima. No nije kročio u druge zemlje. Naspram, njegovi nasljedovatelji su to činili umjesto njega, baš kao što je slučaj sa Isusom, koji je to i zapovijedio na više mjesta.

Čitajte lijepo kako piše: Isus poslan u Izrael, a budući da za života nije uspio oblijeći sve zemlje svijeta - lijepo poslao izrijekom učenike da šalju njegovu poruku nakraj zemlje. Lako shvatljivo, i jako logično. A povrh svega u potpunosti točno (samo što se to muslimanima ne sviđa).
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 18:36   #18
Pusti ti izmedju redaka price nego reci konkretno od cega si ti oslobodjen u tom tvom zivotu a Musliman nije? A sto se tice nekog tko je poslat u Afriku on nema potrebe da ide u Japan jer je poslat u Afriku.To ne sjeda bas dobro?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 18:29   #19
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Ne izmišljaš da je pričao sa Židovima, ali ako ispred njega nisu stajali Kinezi, ne znači da se nije obraćao ni Kinezima ni cijelom svijetu ne želi uputiti istu poruku. Upravo o tome je poanta, da je on Sin i da oslobađa sve od "grijeha svijeta", a ne samo grijeha Izraela ili Kine.
nevažno za temu koju si sam pokrenuo
Quote:
Nema problema:

Evanđelje po Ivanu 8, 34
Odgovori im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: tko god čini grijeh, rob je grijeha. 35 Rob ne ostaje u kući zauvijek, a sin ostaje zauvijek. 36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.


Eto, spominje se grijeh, dakle Isus oslobađa od grijeha. Osloboditi od grijeha znači obratiti nekog od grijeha. Ako ne piše riječ "obratiti"; potrebno je samo koristiti oči i razum i vidjeti da to lijepo piše između redaka.
da spominje se grijeh zar ne bi onda u ovom kontekstu stajati pokajanje- ne obraćenje. Jevreji vjeruju u Boga ono sa čim je Isus došao nije nova vjera nego update zar ne!

Kad smo već kod ove riječi, hebrejski ne znam arapski znam. arapska riječ Tevbe nosi cijeli jedan cluster značenja. pa tako znači kajati se , okrenuti od pa i osloboditi.
stvari bi puno bile jasnije da imamo ovu izreku zapisanu onako kako je sam Isus izgovorio.

Quote:
Ti kažeš, ne ja. Gdje je to Petar obišao pola svijeta? Jel bio u Sjevernoj Americi? Nije. Jel bio u Južnoj Americi. Nije. Jel bio na Antartici. Nije. Jel bio u Oceaniji. Nije. Mogao je fizički biti jedino na malom dijelo afro-azije i europe, a upravo to je i poznato iz povijesti. Ista je stvar sa Isusom: nije bio u Brazilu, Panami, Francuskoj Gvajani, Kanadi ili Mirkoneziji. Kao ni Muhamed. Nije bio u Švedskoj ili Rusiji (tj zemljama/carstvima koje su bile na tim istim teritorijima kao danas). Prema tome baš kao što Muhamed, koji nogom nije kročio u Indiju ili Sloveniju može reći: poslao me Bog svim narodima (a nije, prema Kuranu je bio samo u arapskim predjelima), tako Isus može reći isto - poslan sam svim narodima iako nisam bio u tim zemljama nego samo u Izraelu. A zato svoje apostole šaljem da dalje nakraj zemlje naviještaju što im zapovijedam. U ovoj paraleli koju vi potencirate da se trebalo fizički nalaziti u dalekim zemljama (što nije istina), Isus je točnije i nastupio od Muhameda, za kojeg po toj osnovi netočno stoji da je poslan svim narodima, a to vidjeli smo se nikad nije dogodilo u povijesti jer nikada nije išao nigdje izvan arapskog poluotoka.
za one pojmovje Petar je tada obišao sve važnije lokacije u onom sivjetu koji su poznavali- ostalo što pišeš je nevažno za ovu temu.


Quote:
A Isus je itekako poslao svoju poruku preko svojih učenika nakraj svijeta i to prorokovao - Isus je poslan svim narodima:

Evanđelje po Mateju 24,14 "I propovijedat će se ovo evanđelje Kraljevstva po svem svijetu za svjedočanstvo svim narodima. Tada će doći svršetak."

Evanđelje po Marku 13,10 A treba da se najprije svim narodima propovijeda evanđelje."

da, ništa sporno. propovijeda se Evanđelje ova četvrerica propovijedaju Evanđenje. šteta što ga nemamo u izvornom obliku

Quote:
Evanđelje po Luki 21,24 Padat će od oštrice mača, odvodit će ih kao roblje po svim narodima. I Jeruzalem će gaziti pogani sve dok se ne navrše vremena pogana."

Evanđelje po Luki 24,47 i u njegovo će se ime propovijedati obraćenje i otpuštenje grijeha po svim narodima počevši od Jeruzalema.'

Evanđelje po Mateju 28,19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga

Poslanica Rimljanima 16,26 a sada očitovanog i po proročkim pismima odredbom vječnoga Boga svim narodima obznanjenog za poslušnost, vjeru -
za ovu temu krajnje nevažno!


Pardon, drugi komentator a ne ti je tvrdio da ne priznaje citate iz Ivana nego iz Mateja.



Quote:
Zbog čega željeti biti grešnik? U Kuranu ti piše da prorok Isa niti jednom nije sagriješio (tj u Bibliji da Božji Sin Isus nije niti jednom sagriješio). Ako ti u svemu tome ne vidiš niti jedan primjer zbog čega ga bi slijedio, onda je u tebi nekakva vjera kakva je krasila farizeje za vrijeme tog istog Isusa.
ne vidim odakle vadiš inspiraciju za ove redke!?
Šerijat koji je objavljen Isa a.s. je zaključen sa šerijatom Muhammeda a.s.
to ti je nešto kao inačice windowsa.
Muhammed a.s. je po meni nešto kao win 10

Što se tiče Isa. sina Merjeme najbolje bi bilo da navedeš te ajete o kojim pričaš. U Kur'anu imaš oko 90 ajeta koji govore o njemu, pa ne bi stvarno bilo loše


Quote:
Kuran ti kaže da je "indiž" (evanđelje) Allahova riječ naziva objavljene knjige. Blatiš Allaha ako smatraš da se indžil samo popularno tako naziva.
Indžil ili Evanđelje. Ja mislim na onaj Indžil koji je objavljen Isa a.s. ne ne ono što je pisano "po nadahnuću".
Bog je odabrao aramejski jezik da se ne njemu objavi Njegova Riječ. Riječ Božija je na aramejskom.
Nadahnuće može biti na grčkom, bosanskom hrvatskom, njemačkom.
Vidi, ja iskreno volim Isa, sina Mejreminog i žudim za tim da čujem kako njegove riječi zvuče. Inšallah mi( ti i ja) smo među onim koji će ga imati priliku čuti i vidjeti.
Quote:
Zbog čega ga onda uopće citiraš i komentiraš ako navodno ne vjeruješ da je to rekao? Komedija ili licemjerje, kako to nazvati?
gore piše " pitanje za muslimane..." vjerujem da sam musliman

Quote:
Inače, valjda ti je "kao čovjeku i intelektualcu" kako si naveo, smisenije razmotriti tekstove koji su zapisivani na komad kože od životinje (što je bio slučaj kod kompajliranja Kurana kako hadisi Buharija pokazuju), i da navodno pamte isti izvorni (a ne neki dogovorni) sadržaj napamet, onda svaka čast.
Materijal za pisanje ti je argument!? Btw. Pergament ti je koža
postoje razlozi i zapisivanje Kur'an i pamćenja istog. i Danas je ista praksa prisutna među muslimanima
Suštinski Kur'an nije puki zapis kao knjiga niti je Kur'an ono što Hafizi zapamte. Mogu slobodno reći da je Kur'an Isa.

Quote:
Bog je objavio da je pomiješao ljudima jezike u Starom zavjetu.
ništa sporno!
Quote:
Imaš u Bibliji u Novom zavjetu da su ljudi govorili drugim jezicima mimo aramejskog i grčkog i da su ih razumjeli ostali po Duhu Svetom.
To su kasniji zapisi apostola. ne odnosi se na Isusa zar ne.
meni nije problem prihvatiti ovo, ali to je onda tumačenje Riječi nikako sam riječ zar ne?!

Quote:
Bog nije matematičar da tako želi da promatramo stvari, to je farizejski nauk.
tebi bezbeli nije išla matematika u školi čim ti je to tako nešto strašno. Matematika je jedno od čuda Božijih. ako neka nauka svjedoči Boga onda je to bez sumnje matematika. Farizeji nisu imali blage vesze sa matemtikom. to su bili slijepci koji su oponašali ono što im je rečeno i što je nabubano napamet


Quote:
Jezik samo po sebi ne može biti poganski. Poganska može biti vjera ili božanstvo, a jezik je samo način komunikacije nekog naroda i sve jezike je jedini Bog omogućio.
nije samo način kako ti kažeš. Jezik je sredstvo komunikacije izraz naših misli i razmišljanja.
uzmi samo za primjer našu slavensku riječ Bog
Lingvisti se slažu da dolazi od pridjeva "bogat". zato se obogi onaj ko je bogat to je u osnovi pagansko vjerovanje. Bog jeste apsolutno bogat ali to nije ono što ga određuje
Latinski Deus etimološki je dolazi od riječi "nebeski" i "sijajući"
Hebrejski Jah i JHWH dolazi od riječi Gospodar
pagani su ga zvali i "Bog koji govori" iz prostog razloga jer njihovi nisu


Quote:
Ti bi onda trebao razmisliti pa reći Korkutu i Mustafi Mlivi da su napravili katastrofu: obacili izvoran govor Allaha (koji je pisan na arapski) i zamijenili ga svojim prijevodom.
promašen argument. Uporedo sa prijevodom nalazi se arapski izvornik a u predogovorim prevodioci kažu da nisu uspjeli sve prevesti. Osim toga, oni sami daju komentat da je u pitanju prijevod dijela značenja Kur'ana
Quote:
Dvostruka mjerila: za Bibliju si to uzimate za pravo, za Kuran ne.
isto je mjerilo. mi imamo izvornik i prijevoda izvornika kod Biblije imamo samo prijevode izvornika na grčki Izvornika nemamo

Quote:
A ista poruka nekog teksta (bio on prevden ili ne), a korištenje razuma?
upravo je akcenat na korištenju razuma. Evo ti primjer iz grčkog "izvornika" i latinske Vulgate.
pseudoprophetae grčki je na jednom mjestu prevedeno kao falsis prophetatis a ne drugom pseudoprophetis
gotovo istonzačno ali postoji mala bitna razlika
Quote:
Pa i da je preveden - zar ni glavninu poruke da ne možete razumjeti?
Glavninu možda da- sve nikako!
Quote:
Ništa nema od matematičko-mehaničkog shvaćanja religije.
opa! sad smo matematiku povezali sa fizikom.
Muhammed a.s. jedne prilike reče da Allah ne gleda u naša djela nego u naša srca.
pa zar misliš da Bog bez djela gleda u naša srca. pa zar sam Isus u NZ ne kaže onim koji su činili djela u Njegovo ime da ih ne poznaje?
Quote:
Da ste vi musliman za kakvog se prikazujete, niti jedan ajet nebiste prikazivali bosansko-hrvatskim, već biste koristili arapski izvornik. A upitno je poznajete li ga u potpunosti i u samom Kuranu.
I kakva bi onda komunikacija bila između nas? ne bi je bilo nikako.
musliman nikako ne znači biti savršen kao što to ne znači ni kršćanin.
Iskren vjernik ma ko da je on znači kontantno raditi na sebi, boriti se protiv svojih negativnosti, poboljšavati one dobre strai kojih si posjednik, povećavati korisno znanje jer znanje kao takvo vodi većoj ljubavi prema Bogu.
Na krjau ukoliko na poznaješ jezik onda si prisiljen vjerovati onim koji ga znaju.
Isto je sa Bogom. oni koji ne poznaju Boga prisiljeni su vjerovati na riječ onim koji govore da Ga poznaju.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 18:27   #20
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
I kakva bi onda komunikacija bila između nas? ne bi je bilo nikako.
musliman nikako ne znači biti savršen kao što to ne znači ni kršćanin.
Iskren vjernik ma ko da je on znači kontantno raditi na sebi, boriti se protiv svojih negativnosti, poboljšavati one dobre strai kojih si posjednik, povećavati korisno znanje jer znanje kao takvo vodi većoj ljubavi prema Bogu.
Na krjau ukoliko na poznaješ jezik onda si prisiljen vjerovati onim koji ga znaju.
Isto je sa Bogom. oni koji ne poznaju Boga prisiljeni su vjerovati na riječ onim koji govore da Ga poznaju.
Onda, poznaju li ili ne?

Čuj, puno priče sveznadarske ne urodi plodom kad te se pita što te se pita naslovom teme.

Reci, dal ste vi muslimani svjesni da bez Isusa Krista ljudima nema oporavka?

Ne moraš odgovoriti, ali znaj da muslimanske izbjeglice s bliskog istoka zatečeni silom prilika ovdje kod nas preuzimaju kršćanstvo jer ih je islam više nego razočarao.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.