Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 10:50   #1
TV općenito - brandovi, OS, recenzije...

Mislim da je iz naslova sve jasno :klap:
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 10:50   #2
Rezervirano
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 12:20   #3
Evo da se ja prvi pohvalim da sam danas uplatio u Elipsu SONY KD55XE8096BAE. Dolazi mi idući tjedan. Nažalost nisam uspio testirati jer nije bilo izloženog niti sam imao vremena ali za sniženu cijenu od 6400kn mislim da je teško bilo naći nešto u tom rangu bolje a da ima i Android sa kojime sam na ti iako mi kod tv-a taj smart dio nije presudan.
Što kolege forumaši misle o tom tv-u? Ja ću napisati utiske kad stigne i probam kako treba.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:06   #4
Volite li odgledati recenzije prije kupnje? Ja da, pogotovo ako su potkrijepljene brojkama, dijagramima i izmjerenim laboratorijskim nalazima

Moja prva stanica je HDTVTest:

http://www.hdtvtest.co.uk/

Zatim AVForums:

https://www.avforums.com/tvs/reviews/

Volim pogledati i razne recenzijske videe, poput HDTelevizije ili ovog njemačkog DigitalFernsehena, a dobra ideja su i usporedbe dvaju flagshipa, poput ovog:

Sony XE93 gegen A1 OLED

Dobro je i pogledati koji review gdje ćete odmah vidjeti kako će vaš tv izgledati fancy:

LG C7 4K OLED HDR Television Review - Reviewed.com

A tu je i nezaobilazni RTings:

http://www.rtings.com/tv
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.

Zadnje uređivanje Luis Wu : 19.11.2017. at 13:16.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:39   #5
Ja malo pročitam neke recenzije i osvrte korisnika, ako ih ima....

...ali glavno mi je da uzmem test zapise sobom, odem u Ronis (svi me tam poznaju! ) i probavam do mile volje.....
olif is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:17   #6
Eto...ja 8 dana s novim TVom.
Danas je valjda bio PMS i posvadali se medu ostalim zbog "prevelikoga TV"a.
Inace mala je superzadovoljna.

Cinjenica da sam trebao uzeti 49 inca koji bi se idealno uklopio u proporcije i ritam dnevne sobe...no eto...rekao sam sebi kada vec uzimas da ti ne bude zao.
Tako da sam trenutno zabri ut za zdravlje TVa...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:18   #7
Neka si ti uzeo 55", da si uzeo manje bi ti se stalno motalo po glavi zašto nisi uzeo veći.

Nisu mi jasne te priče oko "prevelikog" tv-a. Dok god ne moraš okretati glavu da bi pohvatao sve titlove i sve što je na ekranu, nije prevelik. I tako je sad u modi imati što veći tv, odnosno spuštanjem cijena sve više ljudi ide na što veće tv-e.
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:36   #8
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Neka si ti uzeo 55", da si uzeo manje bi ti se stalno motalo po glavi zašto nisi uzeo veći.

Nisu mi jasne te priče oko "prevelikog" tv-a. Dok god ne moraš okretati glavu da bi pohvatao sve titlove i sve što je na ekranu, nije prevelik. I tako je sad u modi imati što veći tv, odnosno spuštanjem cijena sve više ljudi ide na što veće tv-e.
Čudno da se ljudi boje većeg televizora ali im se sviđa u kinu gledati na 10-metarskom platnu.
Meni je gornja granica za veičinu televizora - cijena. A da nije već bih imao 100" u dnevnom boravku, i ne bi mi bio prevelik sa nekih 3,3m udaljenosti. Moj savjet: ako si u dilemi koji kupiti, uvijek kupi veći
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:59   #9
Sa koje udaljenosti u kinu gledaš film? kada već radiš usporedbu koja nimalo ne drži vodu.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:11   #10
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Sa koje udaljenosti u kinu gledaš film? kada već radiš usporedbu koja nimalo ne drži vodu.
Udaljenost nije presudni faktor nego veličina slike u vidnom polju...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:15   #11
Bez obzira.Ne mogu zamisliti kako bi na 2 metra udaljenost gledao u tv od 160 ili više cm.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:27   #12
Ja več 2,5 godine ne mogu da si izbijem iz glave zašto nisam uzeo 55" umjesto 50" a žena kaže ti si lud šta će ti veči pa aj ti njoj objasni šta je uhd i hd i gledanje 50" sa 3 metra.Taman još 2,5 godine kad istegne garancija mogu ići na veči a i oledi bi trebali do onda biti barem 25-30% jeftiniji nego sada barem se nadam.Sada mi ni 65" nije prevelik kad ga gledam po trgovačkim centrima,ono baš mi legao.
kesonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:44   #13
U rupu stane 49 incni tv
Ovaj 55 je opticki prevelik i ne stane u rupu u kojoj je do sada bio.
Znaci nije da je TV preveliki za gledanje vec u omjeru u prostoru itd
Tu se lome koplja.
E sad moram za onu ruku jos podkonstrukciju staviti u rupu jer je ruka za TV prekratka da fronta TVa bude ispred zida kamina (a mora)
No uglavnom na granici sam da ga sviknem kroz prozor i stavim stari 43 inca u rupu...

Inace je 55 s udaljenosti 3 do 3,5m strava za film jer je velicina ekrana kao u kinu da sjedis negdje u sredini.

Inace da se dobije max od slike kod Sonya (pretpostavljam i kod drugih marki) treba s promijenom izvora odmah promijeniti i namjestenje kako bi se izvukao maximum.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:29   #14
sony

Kupio jučer Sony 43XE7077 i pokušavam danas instalirati programe sa antene i neide pa neide. Provjeravam kablove i spojeve 5 puta i ništa. I već mislio odustati i padne mi na pamet dal taj TV uopće podržava naš format. Idem provjeriti na specifikacije i piše dvbt 2 i još piše mpg 4. I sad me zanima dal stvarno taj televizor ne podržava naš digitalni signal ili mu je nešto s....no? Dok sam gledao koji kupiti nije mi ni palo na pamet da možda to nema. Gledao sam da ima HEVC. Sa vanjskim tunerom i hdmi kablom sam uspio. Što stvarno nema ili ja nemam pojma?
zaboravni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:51   #15
Quote:
zaboravni kaže: Pogledaj post
Kupio jučer Sony 43XE7077 i pokušavam danas instalirati programe sa antene i neide pa neide. Provjeravam kablove i spojeve 5 puta i ništa. I već mislio odustati i padne mi na pamet dal taj TV uopće podržava naš format. Idem provjeriti na specifikacije i piše dvbt 2 i još piše mpg 4. I sad me zanima dal stvarno taj televizor ne podržava naš digitalni signal ili mu je nešto s....no? Dok sam gledao koji kupiti nije mi ni palo na pamet da možda to nema. Gledao sam da ima HEVC. Sa vanjskim tunerom i hdmi kablom sam uspio. Što stvarno nema ili ja nemam pojma?
Sigurno ima. Koji signal uopće pokušavaš uhvatiti? Ako je to zemaljski dvb-t , onda to što ti piše da podržava dvb-t2, znaći da podržava i dvb-t. Treba vidjeti kako to Sony zove kod pretraživanja. Digitalna zemaljska, digitalna antenska ili tako nekako . Ne znam, nisam nikad Sonya namještao.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:21   #16
Ima ulaz za antenu i za satelitsku posebno. Pokušavam uhvatiti naš digitalni signal, ali kako god probam neide. Gdje griješim? Nije mi signal baš jaki, ali ga uopće nema na skali.
zaboravni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 18:45   #17
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
U rupu stane 49 incni tv
Ovaj 55 je opticki prevelik i ne stane u rupu u kojoj je do sada bio.
Znaci nije da je TV preveliki za gledanje vec u omjeru u prostoru itd
Tu se lome koplja.
E sad moram za onu ruku jos podkonstrukciju staviti u rupu jer je ruka za TV prekratka da fronta TVa bude ispred zida kamina (a mora)
No uglavnom na granici sam da ga sviknem kroz prozor i stavim stari 43 inca u rupu...

Inace je 55 s udaljenosti 3 do 3,5m strava za film jer je velicina ekrana kao u kinu da sjedis negdje u sredini.

Inace da se dobije max od slike kod Sonya (pretpostavljam i kod drugih marki) treba s promijenom izvora odmah promijeniti i namjestenje kako bi se izvukao maximum.
Treba biti ljukav ko ljisica...
Prvo ženi suptilno predložiš promjene na ormaru i tak to, ono uloviš katalog od Lesnine ili tak nečeg i onda veliš ovaj nam je već star, bilo bi možda dobro da se to zamjeni...

A kasnije stiže na red TV
Ja sam odradil prvi dio, prije sam muku mučil hoće li uopće stat i 42", a sad imam mjesta i za 75" bez brige
Jedino kaj nikak da naletim na neki TV koji bi me baš oduševil...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:44   #18
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Evo jedan osvrt.
Sony 55 inca 7ica
Sve radi super.
Reprodukcija SD signala je zadovoljavajuca
Sto je materijal bolji slika je sve fascinanttnija.
Crna je crna, nisam primjetio neke probleme sa slikom koji bi me smetali.
Jedina zamjerka je tac cinc izlaz.
Upravljanje je jednostavno.
Sve u svemu...jako zadovoljan kupljenim a preezadovoljan ulozeno dobiveno.
Drago mi je da si zadovoljan, ja sam još uvijek najbliži da uzmem njega, tj. model 55XE7005, pa imam par pitanja za tebe i ostale koji imaju neki iz 55XE70 serije, o tome kako vam djeluje nakon nekog vremena po pitanju praktične upotrebe, ne testova. Konkretno ti uglovi gledanja kod VA panela. Znam da testovi kažu da su oni oko 20 stepeni (na skupljim modelima znaju biti i koji stepen manji nego na nekim jeftnijim) ali pretpostavljam da tu razliku slike kod gledanja na 20 i 25 stepeni može da osjeti instrument ali ne i oko, da li je tako? Ja sam u jednoj radnji malo zagledao baš taj model ali meni je slika djelovala lošije tek kod dosta većih uglova od tih 20 stepeni, ili bar nije djelovalo naročito loše sa 30-40 stepeni. Neko mi je rekao da to zavisi i od vrste sadržaja na TV-u, da li su svijetle scene ili mračne i slično. Ovo što se vrtilo kad sam gledao je bilo neko skijanje na malo maglovitoj stazi.

Da li se ovde neko ko ima TV sa VA panelom pokajao što je uzeo VA? Vidim da jači Sony modeli i na većim dijagonalama svi imaju VA, u tom rangu nema ništa IPS ako sam dobro vidio. Da li to znači da se VA inače smatra za bolji po pitanju kvalitete slike, ako se gleda u nekim normalnim uglovima, koji u praksi opet mogu biti nešto veći od onoga što test pokaže (oko samo 20 stepeni)?

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Inace je 55 s udaljenosti 3 do 3,5m strava za film jer je velicina ekrana kao u kinu da sjedis negdje u sredini.
Kod mene bi rastojanje trrebalo biti oko 3.5 metra i kad sam to vidio malo sam se zabrinuo da bi 55" bilo malo, jer po onim tablicama tu ide čak i veći od 65", na primjer na drugom formu neko reče "kod mene sa 2.5m 55ica i jos je bilo prostora za veće ... sada sa 3.5m imam 65 i dalje mi se čini da može veće ali za sada je ok". Ovi na Rtings su brutalni i za 3.5m metra predlažu 75". Uz to svi kažu da UHD sadržaje treba gledati sa manjeg rastojanja nego FHD da bi se mogli vidjeti svi ti fini detalji, nakon određenog rastojanja ti je kao da gledaš FHD pa ti džaba što puštaš UHD. Na ovom linku ima i grafički prikaz toga i po tome 55" na 3-3.5m gubi smisao čak i za FHD a 55" UHD bi trebalo gledati negdje između 1 i 2 metra. Ali 65XE7005 je preko dva puta skuplji od 55" . Ne kažem da bih ga uzimao ali možda bih razmislio da razlike nisu tolike (imam dioptriju i prijatniji su mi veći displeji: telefon, kompjuter, TV) ali baš su velike razlike u cijeni na tim većim dijagonalama, iznenadio sam se kad sam to vidio.

Da li YouTube radi fino? Da li uvijek prikazuje najveću rezoluciju koju ima za taj video, pa prikazuje 4K ako ga video ima, ili rezoluciju treba podešavati svaki put?

Da li je neko probao Netflix na ovom modelu i kako radi? Da li imate pretplatu za 4K sadržaje ili za HD? Ja ga inače nisam nikad koristio ali možda bih ako je već tu i ako ima finih sadržaja, ako ta aplikacija na ovom TV-u fino radi.

Meni TV najviše treba za filmove i serije koje skidam, uključujući ponekad i stare crno-bijele filmove, to inače do sada gledam na kompjuteru i vrlo često naveče u mraku pa bi vjerovatno tako bilo i sa TV-om (zato mi kažu da je bolje da uzmem VA panel).

Nešto malo dileme imam između 55XE70 (790 €) i 55XE85 ali ovaj drugi je 350 € skuplji pa ću vjerovatno odustati od njega. S druge strane 55XE8096 + Sony eksterni HDD 1 TB je 1020 €. To nije loša ponuda ali on je IPS a ne VA...pa nisam načisto, ali možda bi mi VA više odgovarao a u tom slučaju ovaj 80 IPS otpada.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:00   #19
Nebih znao kak je kod novih modela, ali na starom Philipsu (star sad već desetak godina) koji je VA panel je slika vrlo dobra kad se ekran gleda ravno, no iz kosa su boje toliko isprane da je praktički pa negledljiv...
I da osobno sam se prilično pokajao sa kupovinom istog iz razloga što baš i nisam razmišljao o tome kad sam ga kupovao, a činjenica je da se kod mene doma često gleda iz velikog kuta jer je takva prostorija pa eto upravo zato problemi...

No kasnije je kupljena plazma, a Philips se preselio u spavaću sobu i tamo je eto odličan jer nema tog gledanja iz kosa...
Dakle za dnevnu VA a IPS , no za spavaću IPS a VA ...

Zato je bitna stvar di i kak ga misliš koristit...
U biti najpametnije je uzet neki materijal na USB-u tipa recimo Batman - Dark Knight, skinut negdi optimalne postavke za po doma i TV u trgovini naštelat na iste te probat gledat iz maksimalnog kuta tamne scene...
Ne u onom demo modu u kojem je maksimalno nabrijan backlight i kontrast nego na postavkama kakve buš imal doma, jer tek onda možeš videt pravo stanje...
Znam to je zafrkancija i teško je nagovorit trgovca da ti da daljinac i da prčkat po TV-u i tak, no za ozbiljnu lovu koliko košta TV itekak treba unaprijed probat takve stvari

I ne to nije univerzalno jer dosta ovisi o hrpi stvari...
Recimo meni bi plazma u starom objektu sigurno imala problem sa refleksijama na staklu, no u novom ga nema jer je TV drugačije postavljen u odnosu na prozor i tak to...

Tak da tu nema univerzalnog odgovora osim da moraš sam isprobavat, sve drugo kaj ti bu neko rekel ili kaj bu napisala neka recenzija po tom pitanju i ne znači puno...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:34   #20
Kako pretrazujes programe? Ides li na Antena pa na Digitalni? Imas li mozda neko pojacalo u sustavu?
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.