Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 17:15   #21
Quote:
allayna kaže: Pogledaj post
Dojila sam do prije dva mjeseca..ona više nije htjela sisati...to mi je bio samo dodatni bed...ja bih koristila priliku da ju dragam dok sisa,ali ona bi se onda samo izmigoljila od mene...
Nekidan sam gledala neku seriju (Zločinački umovi) i baš je bio slučaj nekog dječaka koji je autističan i ne dozvoljava da ga se dira..pokazalo mu mamu koja plače jer ga ne smije zagrliti..pa sam se uplašila i počela zamišljati svakakve gluposti u glavi...Zato sam se išla malo raspitati po forumu da vidim ima li još ljudi čije bebe ne vole mazu...
virujem da ti je teško... Nego, fališ li joj (traži li te) kad odeš iz prostorije?

I ja sam čitala jednu prekrasnu (i istinitu) knjigu pa zabrijala i osluškivala svog mališana. Mislim da bi autizam već prepoznala ne brini.
U ovoj knjizi koju spominjem mama skuži na bebi staroj 3-4 miseca da ih ne gleda i ne surađuje.


ako netko želi čitati; http://www.izvorznanja.com/index.php...ypage.tpl.html
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 17:24   #22
ni moja nije neka maza tako da te u potpunosti razumijem cijelo se vrijeme uvjeravam da je jos premala da bi se mazila i da ce se sve to promijeniti kad malo naraste (za 10 dana ce 11 mj). ja bih je ljubila satima,i mazila i gladila joj kosicu, obraze i grlila, ali ona nece. bas joj idem na zivce sanjam o tome da se suskamo u krevetu i da mi spava na prsima. a sto se tice veselja kad tata dodje kuci, kod nas je isto kao kod vas. mene ne sljivi jer sam cijeli dan kraj nje, ali zato tatica kad dodje, nitko sretniji od nje. tata kaze sto put kad je s njim a mama samo kad je ljuta i kad place
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 19:10   #23
svaki dan se pitam da li je to dan kad će se moj sin konačno pomaziti samnom...ima 13mj i svoju naklonost prema meni izražava udaranjem,štipanjem,čupanjem kose,,,,tako se veseli,,,,ako ga hoću pomaziti ne želi,,,,samo pobjegne....upravo mi je dekolte u ranicama od noktića....samo kad ga uspavljujem se smiri i mogu ga malo pomaziti...mislim da ću si roditi još jednu bebu
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:03   #24
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
svaki dan se pitam da li je to dan kad će se moj sin konačno pomaziti samnom...ima 13mj i svoju naklonost prema meni izražava udaranjem,štipanjem,čupanjem kose,,,,tako se veseli,,,,ako ga hoću pomaziti ne želi,,,,samo pobjegne....upravo mi je dekolte u ranicama od noktića....samo kad ga uspavljujem se smiri i mogu ga malo pomaziti...mislim da ću si roditi još jednu bebu
hahaha...imamo isti problem i razmišljanje...meni je moja curica danas dozvolila da joj poljubim rukicu (valjda zato što joj se spavalo,pa se malo opustila)..a meni to ko da sam na lotu dobila
allayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:05   #25
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
virujem da ti je teško... Nego, fališ li joj (traži li te) kad odeš iz prostorije?
O,da...čim joj nestanem iz viedeokruga,odmah se rasplače...
allayna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:37   #26
Quote:
allayna kaže: Pogledaj post
hahaha...imamo isti problem i razmišljanje...meni je moja curica danas dozvolila da joj poljubim rukicu (valjda zato što joj se spavalo,pa se malo opustila)..a meni to ko da sam na lotu dobila
upravo to - loto dobitak...sad se namjerno na mene naslonio dok sam ležala na njegovom tepihu za igranje.... blaženstvo
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:07   #27
moj je prava mala maza-pravo musko grize,mazi,cupa mi kosu,trga majicu s mene da vidi jel sto ima za njeg

a kako se tek prenemaze kad zeli na rukemamina maza
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:46   #28
Quote:
allayna kaže: Pogledaj post
Nekidan sam gledala neku seriju (Zločinački umovi) i baš je bio slučaj nekog dječaka koji je autističan i ne dozvoljava da ga se dira..pokazalo mu mamu koja plače jer ga ne smije zagrliti..pa sam se uplašila i počela zamišljati svakakve gluposti u glavi...Zato sam se išla malo raspitati po forumu da vidim ima li još ljudi čije bebe ne vole mazu...
Nemoj se bedirati gledajući kojekakve serije i smišljajući ne znam kakve scenarije u glavi. Ljudi su karakterno različiti, pa zašto onda ne bi bile i bebe?

Netko je odmalena brbljavac, netko nije, netko voli papati meso, netko ne. Sve je to normalno.

Ako će te imalo utješiti, ja sam danas jedna topla odrasla osoba koja je jako taktilna (na trenutke mi i dalje smeta prečesto maženje ili nečija pretjerana prisutnost, ali većinom uživam), a po maminim pričama bila sam prava mrgud beba.

Kruže glasine da sam joj u prvih pet godina života dala pusu ravno dva puta, a dozvoljavala se maziti nikad. Prvo ju je zamaralo zašto nema dijete koje se vješa po njoj i grli ju i cmaće kako to djeca obično čine, a onda se pomirila s tim i pustila me da budem "mamin mali kauboj".

Danas ju imam potrebu zagrliti, jako je često znam poljubiti i reći joj kako mislim da je divna mama. Jer ona to zaista i je.

Vjerujem da si i ti.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 10:01   #29
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Ako će te imalo utješiti, ja sam danas jedna topla odrasla osoba koja je jako taktilna (na trenutke mi i dalje smeta prečesto maženje ili nečija pretjerana prisutnost, ali većinom uživam), a po maminim pričama bila sam prava mrgud beba.

Kruže glasine da sam joj u prvih pet godina života dala pusu ravno dva puta, a dozvoljavala se maziti nikad. Prvo ju je zamaralo zašto nema dijete koje se vješa po njoj i grli ju i cmaće kako to djeca obično čine, a onda se pomirila s tim i pustila me da budem "mamin mali kauboj".

Danas ju imam potrebu zagrliti, jako je često znam poljubiti i reći joj kako mislim da je divna mama. Jer ona to zaista i je.

Vjerujem da si i ti.
ovo je divan post
__________________
peku me oči.

Zadnje uređivanje chiquita : 12.10.2011. at 10:15.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 11:57   #30
ja nikad nisam bila maza, ni danas nisam!!i nikad nisam volila spavat s nikim!!kaže mama da sam stalno vikala maki se..nemoj pukat u mene
moji starci su se navikli na to (s vremenom), al moj dečko još uvijek brižan nemre to baš shvatitstalno bježim po krevetu od njega
i tek sada sa svojom V. se volim maziti!!s njom mogu cijeli dan bit priljubljena!!(sva sreća pa mi dopusti)..a da vidiš ljubomornih pogleda od mojih kad se grlimo..
sad mi ih baš dođe žao
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:08   #31
Moj je trenutno bas mazast Ima skoro 14 mj... uzivam u svakom trenu jer sam svjesna da ce brzo doci vrijeme kad vise nece imati vremena trpiti mamine izljeve njeznosti Ali ja sam njega otpocetka puno nosila, sad mi je zao sto sam poslije poroda bila presje*ana za njeznosti i sto nismo imali elasticnu maramu prije... ali uvijek sam voljela da zaspi na meni i cesto je tako spavao preko dana, pogotovo dok smo pokusavali dojiti, medjutim nije islo. Tako da je on u biti AD beba. Koristila sam svaku priliku da se mazimo, a kako sam bila sama i imala samo njega (muz se jako distancirao od nas u trudnoci i dok je bebic bio mali), cak i kad je bio u viperu stalno bi ga milovala po licu, ljubila po glavici... pa i sad.. cim mi je blizu, ja mu moram dati mali cmokic, makar samo dotaknula usnama kosicu... cesto se mazimo licem o lice (koristim priliku kad je sanjiv ).. i ne prisiljavam ga, ako nece, nece.. al on uglavnom hoce. Ako legnem na pod ili kleknem pa glavu stavim na pod odmah dodje i baci se na mene, ili me dotakne rukicama, nasloni se na mene i mazi se ... mazi se i s plisancima... a pred nedavno sam puknula od smijeha i dragosti kad sam mu pokazala sliku male ovcice iz nekog casopisa, stavila sliku na pod, kao listamo skupa casopis.. a on se baci na pod na sliku i krene se maziti o nju
I s muzem se voli maziti, ali ipak se mi mazimo vise. Sa drugim ljudima nema kontakata, pa ne znam jel bi se mazio jos s nekim.. vjerujem da bi kad bi ih upoznao dovoljno dobro da se s njima osjeca ugodno

Allayna, nemoj biti tuzna Jednostavno neke bebe su maznije od drugih... probaj krasti male pusice i brze zagrljaje... toliko da se ne stigne pobuniti pa se makni, ako vidis da joj ne pase, nemoj je siliti, nije stvar u tome da ona bude na miru dok ju mazis, nego da stvarno uziva u tome, a kad bude uzivala i traziti ce sama. Cak iako nikada nece biti maza, ima toliko drugih stvari u kojima mozes uzivati skupa sa svojom curicom.. zato nemoj biti tuzna. Ali, razumijem te. Tesko je kad ti treba suosjecanje u krugu ljudi koji jednostavno to suosjecanje ne znaju dati
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:07   #32
preporučam jednu odličnu knjigu: SENZORNA INTEGRACIJA IZ DANA U DAN

http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=23168

po tvom opisu sasvim je moguće da postoji problemčić senzorike, ali naglašavam da uopće ne mora biti neki dublji razlog za njezino odbijanje maženja.
nije od viška pročitati tu knjigu, jako je dobro napisana, sve je detaljno i na razumljiv način opisano, sa puno svakodnevnih primjera. a preporuke koje su dane u knjizi ne mogu nikako naštetiti niti su od viška čak ni djetetu koje nema taj problem.
nama je knjiga zbilja pomogla, od toga da smo postali svjesni problema, preko toga da smo krenuli rješavati problem, i na kraju nas stalno usrećuje kad primjetimo neki napredak.
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:23   #33
Ni moj nije bio maza do cca 2,5 god. Sad (ima 3 god) se mazimo ujutro i navečer i kad ga nešto boli i tako. Prije ništa, tj jako rijetko...

Moja frendica kaže da je tek neki dan od njega dobila prvu pravu pusu i zagrljaj...

Ne voli kad ga druga djeca grle i dragaju i ne želi da ga diraju njemu nepoznati ljudi (što meni i paše)... jednostavno nije takav tip djeteta.

Sad ste prestrašile ženu sa autizmom, a uz taj simptom za autizam dolazi još puno drugih.

Moj nije autističan, štoviše priča i pamti sto na sat, zna se prilično dobro služit kompjuterom (za svoje godine)... zna puno engleskih riječi, motorika mu je fantastična. Itd. A opet, ne voli se mazit.
agata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 14:35   #34
autizam nikako nije isto što i poremećaj senzorne integracije.

dijete s tim poremećajem ne mora biti autistično. dobar je i opis da je dijete "jednostavno takav tip", što ne znači da je to najnormalnija stvar koja ga ni u čemu neće ometati (iako je moguće i to da mu kroz život neće stvarati poteškoće, a moguće je i da hoće). ali zašto bi se čekalo da se vidi konačni ishod svega jednom kada dijete poraste i kad se stvar duboko ukorijeni, kada se može preventivno (i potpuno bezbolno, zapravo kroz igru) raditi na tome da dijete (i okolina) nauči živjeti s time?

za sve bi bilo najlakše reći "nije to ništa, sve je ok", ali ne mora značiti da je ono što je najlakše za roditelje ujedno i najbolje za dijete.
ako je već uočen neki "problem", koje god prirode taj problem bio (pa makar bio i "prividan" problem u pretjerano brižnim očima jedne majke), zašto se ne bi istražilo o čemu se radi? i eventualno učinilo nešto u vezi s tim ako je potrebno?
daj Bože da nema potrebe, ali kako neki laik može znati da je sve ok i da se u vezi toga zbilja ne treba ništa poduzimati?
__________________
‎''Osvajanje vrhunaca ne bi bilo ni upola lijepo kada na tom putu ne bi trebalo prijeći mračne doline.'' (Hellen Keller)
misscow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.