Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2005., 01:32   #61
Quote:
bigblue2010 kaže:
Ne bih znala da li su razlozi čudni ili ne, ali po meni je definitivno mučenje ostaviti bespomoćnu bebu da plače.
Mogla sam uštedjeti 2.5 godine? Uštedjeti čega? Svoje komocije? Gledanja televizje? Meni to ne vrijedi plača moga djeteta.

Bas sam se i ja zapitao cega si sebi to mogla ustedjeti dvije i pol godine.....
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 01:36   #62
Quote:
fish 1968 kaže:
Ja sam i napisala mejl zbog mama kao što je big blue. Ne 2.5 godine tv-a i komocije nego normalnog života. Dijete je dio obitelji, a svaki član obitelji ima u njoj svoje mjesto. Ja držim da u ozbiljnim stvarima kao što su jelo i spavanje definitivno nema zezanja. To moraju biti rituali i uvijek u isto vrijeme. ...A to što je bebač pola sata plakao kad je imao 8 mjeseci ne doživljavam kao ostavljanje bespomoćnog djeteta u mračnoj sobi. Zato tvrdim da nije "problem" spavanja u djeci nego roditeljima. Takvo mišljenje roditelja (bespomoćno, ostavljeno dijete) bebači "osjećaju" i reagiraju. Oni sve kuže.
Kaj brijes ti i jelo i spavanje uvijek u isto vrijeme? Ti jedes iz dana u dan tocno u isto vrijeme? Ili ides u minutu u isto vrijeme na spavanje....pa i beba je mala osobica i jedan dan je gladna prije drugi dan sat vremena kasnije i sama ce dati do znanja kad je to....i jos ides pisati da big blue nije reagirala na plac vlastitog djeteta.....da je mogla zivjeti normalan zivot. Koja drskost u ovoj izjavi!

Pola sata plakanja ma da je tudje i da lezi na cesti ne bih ga mogao pustiti da place pola sata i zove me, a kamoli svoje.
Naravno da bebaci sve kuze, tako i kuze manjak osjecaja kod osobe koja ih ostavlja da placu i/ili vriste u kreveticu u mraku dok slusa kad ce im dojaditi pa ce prestati...
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 02:26   #63
Moja malecka jako teško zaspi. Ima 8,5 mjeseci. Zaspi na cici ili sa bočicom u ustima. Onda je nakon par minuta odnesem u kindač.
Pa se probudi nakon pol sata. Pa je ja uzmem, malo šetamo i zaspi. Pa se onda cijelu noć budi svakih sat-dva. Onda dobije ili bočicu ili cicu, ili je nosim po sobi.
I tako je već mjesecima.

No, ja je ne mogu i ne želim pustiti da leži i plače.

A da je teško - jeste.
Za par mjeseci/godina bit će bolje. S vremenom se navikneš na isprekidan san.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 14:02   #64
Quote:
Tijana kaže:
Za par mjeseci/godina bit će bolje. S vremenom se navikneš na isprekidan san.

za par godina vec ce odrasti

nikad ga nisam pustila da plache. do dvije i pol godine dva do tri puta nocu se budio, kenjkao, kmekao, zvao, umirila bih ga i ponovo je zaspao. bilo je teshko, je. i opet bih se isto ponashala da ponovo imam bebu.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 14:25   #65
Quote:
bigblue2010 kaže:
... nego roditeljima koji se drže načela Attachment Parentinga, kao malo ohrabrenje i pozitivan primjer.
Možeš li malo podrobnije o ovome? Ne smatram da je metoda koju koristimo savršena, pa ako ima neko bezbolno riješenje, to bi bilo svakako bolje.

Mi jednostavno nismo više izdržali. Naša mala je navršila godinu dana, a o tome da prospava noč nije bilo ni govora prije nego što smo počeli ovu metodu. Draga mi je na rubu snaga, bračni život nikakav. Nešto se moralo promjeniti.

Sada smo postigli da nas pusti spavati noći, ali još plače nekih 5 minuta kad ju stavimo u krevet.

Frka je još uvijek oko spavanja preko podne. Evo, upravo je zaspala nakon 20 minuta plakanja. Prema teoriji Kast-Zahn sam bio nekoliko puta kod nje da ju tješim, polegnem itd.

-> dodouprolazu: slažem se, potreba za spavanjem se ne drži nekog voznog reda, međutim naša mala jest umorna prije nego što ju stavimo u krevet. Trlja oči, mrzovoljna je, i kad ju stavimo u auto zaspe u roku keks (baš smo ju maloprije dovezli doma, i jedva smo ju držali budnu, misleći da će zatim bolje spavati).

-> chani: Daklem, po mojem iskustvu ne možeš po intenzitetu plača procjeniti kada će zaspati. Nekad se žestoko, ali kratko buni, nekad cendra po četvrt sata.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 15:13   #66
osobno, o nachelima Attachment Parenting-a nisam imala pojma kad sam rodila Juniora.

kad sam kasnije pisala kako sam postupala, bash mi je Bigblue napisala da sam primjer AP.


e, pa onda mogu reci da je to nemoguce provoditi i zadrzhati vlastiti komoditet i nachin zhivota kao prije rodjenja bebe.

no, mislm da su toga trebali parovi biti svjesni i prije nego su s odluchili imati djecu. jer kojegod metode primjenjivali, nakon dolaska bebe zhivot vishe nikad nece biti isti kao prije toga.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2005., 22:53   #67
meni je bilo i jos mi je koma pustit ga da place. znam da mu ne radim nista lose, znam da ponekad mora plakat, ali mi je koma jer ga dok radim vidim uzasno, uzasno malo i zamislit da su zatvorena vrata od sobe ono kaj od mene dobije kad jesam doma... ne znam, meni bed.
sad ima 18 mjeseci, spava cijelu noc (po novome) sam. ja sam ga prvo odvikla od uspavljivanja na cici, a kad je vec bio veci i nije htio spavati, otisla bih iz sobe na minutu dvije, cisto da se smirim i da njemu pokazem da me ne moze bas mustrati kako hoce. danas se uspavljujemo tako sto pricamo "pa pa" svim stvarima kojih se mozemo sjetiti (usput i vjezbamo rijeci koje je naucio), prije toga se kupamo, citamo knjigu, mazimo, na kraju me zagrli i zaspe. sve skupa traje pola sata i meni je to prekrasnih pola sata u danu. jos se ponekad probudi po noci, dodjem, pomazim ga i umirim i zaspe dalje.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 00:30   #68
Quote:
Secundo kaže:
Frka je još uvijek oko spavanja preko podne. Evo, upravo je zaspala nakon 20 minuta plakanja. Prema teoriji Kast-Zahn sam bio nekoliko puta kod nje da ju tješim, polegnem itd.
Ima djece koja ne spavaju preko dana, ne spava im se i gotovo, mislim da bi i ti plakao da te netko stavi u krevet i ocekuje da budes miran i tih a tebi dosadno i uopce nisis umoran.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 01:10   #69
Quote:
Secundo kaže:


-> chani: Daklem, po mojem iskustvu ne možeš po intenzitetu plača procjeniti kada će zaspati. Nekad se žestoko, ali kratko buni, nekad cendra po četvrt sata.
ja svoju vec kuzim nekako instinktivno pa ju pustim da cendra 10-tak minuta pa se umiri, a kad nekakav jaci plac s pauzama izbacuje znam da moram k njoj

da te utjesim moja je mozda s nekih 10 mjeseci provela noc u komadu, pa je opet imala fazu budenja, pa sad opet spava u komadu, eventualno oko 23 h ili oko 1 zakmeci pa joj napravim jos mlijeka ili je dovoljno mazenje po nogama i lagana masaza po ledima pa se ukocim sagnuta nad kinderbetom kojih pol sata,ali bolje i to nego da ju nosam
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 01:12   #70
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ima djece koja ne spavaju preko dana, ne spava im se i gotovo, mislim da bi i ti plakao da te netko stavi u krevet i ocekuje da budes miran i tih a tebi dosadno i uopce nisis umoran.
moj muz je navodno bio takva beba, od 24 h je mozda 4h spavao,ostalo ga je sveki nosala, u mjesec dana je izgubila 17 kg, mislim da je to vise bilo na psih. bazi s obzirom da danas zna plakat kad mala place
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2005., 01:15   #71
Quote:
chani kaže:
od 24 h je mozda 4h spavao,ostalo ga je sveki nosala,
ovakav je bio moj sin ljubigamajka al ga nije nosala sveki nego ja
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 10:52   #72
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ima djece koja ne spavaju preko dana, ne spava im se i gotovo, mislim da bi i ti plakao da te netko stavi u krevet i ocekuje da budes miran i tih a tebi dosadno i uopce nisis umoran.
Ma jest, dodo. Pročitaj još jednom što sam gore napisao. Trlja oči, mrzovoljna je, nekoncentrirana (vidiš po lošoj koordinaciji pokreta), jednostavno umorna. A kad treba spavati, digne uzbunu
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 10:55   #73
Quote:
magic kaže:
...jer kojegod metode primjenjivali, nakon dolaska bebe zhivot vishe nikad nece biti isti kao prije toga.
Znaš šta? Da je to život, ne bi se ja bunio. Ali to je vegetiranje pored zombija od žene, zato što ona po noči ustaje (radnim danom) i vikendi puni pospanosti (tada je na meni red). Ma samo nastavi tako, i ispast će da samo superman i catwoman mogu imati djecu, a da to nije za normalne smrtnike.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 11:40   #74
ajde jos malo, proci ce i to, i ja sam padala u bed kad sam cula da nekim bebe spavaju cijelu noc od pocetka, a meni je trebalo skoro godinu dana da dobijemo to

isto sam bila hodajuci zombi i zivcenjak, sad me toliko zdresirala da se budim po noci i osluskujem jer mi se kao ucinilo da ju cujem da place
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 09:57   #75
Quote:
Secundo kaže:
Znaš šta? Da je to život, ne bi se ja bunio. Ali to je vegetiranje pored zombija od žene, zato što ona po noči ustaje (radnim danom) i vikendi puni pospanosti (tada je na meni red). Ma samo nastavi tako, i ispast će da samo superman i catwoman mogu imati djecu, a da to nije za normalne smrtnike.

Secundo, svi smo to prošli. Dobro, ne baš svi, ali vidim da nas je dosta.
Makar, ja moram reći da sam spavala, i to dobro. I to zato što sam pustila dijete da spava u našem krevetu. Naravno da sam ju prvih 8 mjeseci dojila češće po noći, ali nakon toga se to svelo na jedno noćno dojenje, kojeg se ja ne bih ujutro niti sjećala.

I nekako sam se navikla ne prospavati noć u komadu, pa mi to nije smetalo. Bilo je boljih noći i težih noći, uspavljivanja od 15 minuta i uspavljivanja od sat i pol. Dojila sam do 27 mjeseci, pa je i to utjecalo da se dulje budi po noći.

Ali znaš što? Mislim da je najvažniji u cijeloj priči bio moj atitude prema tome svemu. Ja se nisam uzrujavala što se ona budi, nisam se uzrujavala što ne spavam u komadu. Sama sam sebi obećala dok sam bila trudna da ću uživati u svakoj sekundi sa svojom bebom, između ostalog i zato što sam bila prilično sigurna da drugo neću imati.
To obećanje samoj sebi sam ispunila.
Probaj shvatiti da ne pišem ovo iz nekog osjećaja superiornosti, ja iskreno vjerujem da je to najlakši i najprirodniji način roditeljstva.
Što se tiče Attachment Parentinga, vidi www.askdrsears.com, a možeš i uguglati Instinctive Parenting, pa ćeš vidjeti o čemu se radi.
A i prošaraj ovdje po starim temema, pisali smo već o tome.

Biti će sve OK, a godinu dana se nećete ni sjećati da ste kukali .
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 10:03   #76
e, da, Instinctive Parenting - to si mi rekla je li ?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 10:10   #77
Yup. Ti si stara instinktivašica
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 18:21   #78
Quote:
Secundo kaže:
Znaš šta? Da je to život, ne bi se ja bunio. Ali to je vegetiranje pored zombija od žene, zato što ona po noči ustaje (radnim danom) i vikendi puni pospanosti (tada je na meni red). Ma samo nastavi tako, i ispast će da samo superman i catwoman mogu imati djecu, a da to nije za normalne smrtnike.
Cuj stari, prinova je sama po sebi test za svaku vezu/brak a kad se tome pribroji umor i sto drugih cuda, nije lako.
Meni se ipak cini da vas dvoje nemate samo problem hendlanja bebe nego problem izmedju vas dvoje (kad povezem tvoj post ovdje sa nekim temama koje si otvorio).
I sad svaljujete sve na jadnu bebu koja eto vama ne da disati. Mislis da bi tvoji problemi sa zenom bili rijeseni da beba spava cijelu noc? Nisam siguran. samo bi se imali vise vremena svadjati

Quote:
Sama sam sebi obecala dok sam bila trudna da cu uživati u svakoj sekundi sa svojom bebom, izmedu ostalog i zato što sam bila prilicno sigurna da drugo necu imati.
Krasan tekst.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 20:26   #79
Quote:
dodouprolazu kaže:
Cuj stari, prinova je sama po sebi test za svaku vezu/brak a kad se tome pribroji umor i sto drugih cuda, nije lako.
Meni se ipak cini da vas dvoje nemate samo problem hendlanja bebe nego problem izmedju vas dvoje (kad povezem tvoj post ovdje sa nekim temama koje si otvorio).
I sad svaljujete sve na jadnu bebu koja eto vama ne da disati. Mislis da bi tvoji problemi sa zenom bili rijeseni da beba spava cijelu noc? Nisam siguran. samo bi se imali vise vremena svadjati
Ti bi mogao prvo skociti pa reci hop

Naravno da je dijete test za vezu/brak i uopce ne pomaze kad si neispavan i umoran.

U potpunosti shvacam Secunda i njegovu zenu. Moje dijete je bilo vise nego zeljeno, uhvatila sam zadnji vlak da je imam i znala sam da ce biti jedna i jedina, sve smo podredili njoj i izlaske i ritam i posao... Ja sam bila na rubu snaga. Umorna, neispavana, slaba i zeljela sam nastaviti s poslom a to nije bilo moguce dok sam bila u takvom stanju. I onda sam pukla, ostavila je da place 5 minuta i spasili smo se a i ona zajedno s nama.

Mi smo imali veceri za sebe, bili smo zadovoljniji i mirniji a ona je imala normalne roditelje.

Lijepo se posvetiti 100% djetetu ali ne smijes zaboraviti ni sebe pogotovo kad se zena mora nakon godine dana vratiti na posao na kojem se ocekuje da radi a ne da spava.

Nemamo svi tu srecu da mozemo biti s djetetom 3 godine.

Dodo, meni se cini da ti puno idealiziras. nadam se da ti se iluzije nece srusiti
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 20:53   #80
Moje iluzije su se srusile odavno a malo sam nezgodno "pao" kad je jedinica dosla na svijet dosta prerano hitnim carskim prije 10 dana.

Toliko o skociti pa reci hop. To sto smatram da je neljudski pustiti dijete da place i da je moguce i drugacije vidim potvrdjuju i ostali iskusni roditelji ovdje. Ne predbacujem nikome nista. Moze se i drugacije. Pitanje je hoce li se. Kao i prije smatram d abeba nije najveci problem u Secundovom braku. Ako se varam, super!
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.