Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 13:51   #461
Ponašanje nekih osoba postaje sve bizarnije i bizarnije. Znači sinoć sam prisustovala jednoj polusvađi zbog lajkova, jedna se buni kako joj ova druga već dugo nije ništa lajkala i odmah je zaključila da je ljubomorna. Kaj je više tim ljudima, sad će se još prava prijateljstva raskidati zbog lajkova, a ova virtualna uzdizati, više mi znači uživo razgovor i kava s nekim nego 101 lajk od osobe s kojom se ne družim i za koju me briga.


Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Da se malo osvrnem na taj famozni fejs. Meni je simpatično vidjeti slike dragih ljudi, na neki način dobiti uvid u njihov život, posebno ako ih često ne srećem ili ako su odselili.
Ipak osjeti se kad netko objavljuje na fb tek tako da skupi lajk, da nešto objavi, jer nema pametnijeg posla. Ja volim staviti na fb fotku prirode koja mi se u tom trenutku učinila lijepom i koja opisuje neke moje trenutne emocije ili nešto iz svog života, dakle ono što mi je drago i bitno, volim to podijeliti. Obrisala sam neke ljude iz razloga koji uključuju patetično pjenjenje vezano uz politiku, ideologiju, religiju. Ono, fuck off s tuđim frustracijama osobito ako su dijametralno suprotna od mojih stavova. Previše nabrijane, patetične fb ratnike brišem čim skužim da mi uzurpiraju raspoloženje.

Jedna cura mi redovito lajka objave, a znamo se iz rl-a. Odselila je u inozemstvo i vidjela sam je nedavno u svom gradu. Onako, sva sretna krenem je pozdraviti ali skužim da se pravi glupa. Po nekoj mojoj logici ako si s nekim dobar na fb dobar si i u rl. Praviti se tošo u rl i lajkati na fb mi je preseravanje
.
Ovo je dosta zastupljeno, ja znam neke osobe koje se stalno dopisivaju u komentarima, stavljaju si srca i neke naljepnice, a u RL okrenu glavu jedni od drugih. Zemljo otvori se.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:22   #462
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ponašanje nekih osoba postaje sve bizarnije i bizarnije. Znači sinoć sam prisustovala jednoj polusvađi zbog lajkova, jedna se buni kako joj ova druga već dugo nije ništa lajkala i odmah je zaključila da je ljubomorna. Kaj je više tim ljudima, sad će se još prava prijateljstva raskidati zbog lajkova, a ova virtualna uzdizati, više mi znači uživo razgovor i kava s nekim nego 101 lajk od osobe s kojom se ne družim i za koju me briga.




Ovo je dosta zastupljeno, ja znam neke osobe koje se stalno dopisivaju u komentarima, stavljaju si srca i neke naljepnice, a u RL okrenu glavu jedni od drugih. Zemljo otvori se.
Ej jel imaš ti fejs da ti pošaljem zahtjev?
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 21:34   #463
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Da se malo osvrnem na taj famozni fejs. Meni je simpatično vidjeti slike dragih ljudi, na neki način dobiti uvid u njihov život, posebno ako ih često ne srećem ili ako su odselili.
Ipak osjeti se kad netko objavljuje na fb tek tako da skupi lajk, da nešto objavi, jer nema pametnijeg posla. Ja volim staviti na fb fotku prirode koja mi se u tom trenutku učinila lijepom i koja opisuje neke moje trenutne emocije ili nešto iz svog života, dakle ono što mi je drago i bitno, volim to podijeliti. Obrisala sam neke ljude iz razloga koji uključuju patetično pjenjenje vezano uz politiku, ideologiju, religiju. Ono, fuck off s tuđim frustracijama osobito ako su dijametralno suprotna od mojih stavova. Previše nabrijane, patetične fb ratnike brišem čim skužim da mi uzurpiraju raspoloženje.

Jedna cura mi redovito lajka objave, a znamo se iz rl-a. Odselila je u inozemstvo i vidjela sam je nedavno u svom gradu. Onako, sva sretna krenem je pozdraviti ali skužim da se pravi glupa. Po nekoj mojoj logici ako si s nekim dobar na fb dobar si i u rl. Praviti se tošo u rl i lajkati na fb mi je preseravanje.
Po meni najveći minus facebooku je što briše granice prijatelj od poznanika/one time druženja osobe.
Granice kada nekoga puštaš u svoj život i daješ mu čast da mu kažeš o sebi se tope do toga da ih, pa više nema. Imaš frenda kojeg znaš čitav život, sve mu govoriš, i u isto vrijeme tome ima pristup osoba na koju si naletila 2.subote u veljači i koju si tu subotu vidjela prvi i zadnji put u životu.
Mislim zašto se onda druži sa mnom ili nekom drugom bliskom osobom, kad će doživljaj s putovanja, blesavu nezgoda sa posla, podijeliti preko zida i s osobom za koju si ne sjeća da ju je ikad upoznala. Znači svi smo u istom košu, nema razlike.
Bzv sve to.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:23   #464
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Po meni najveći minus facebooku je što briše granice prijatelj od poznanika/one time druženja osobe.
Granice kada nekoga puštaš u svoj život i daješ mu čast da mu kažeš o sebi se tope do toga da ih, pa više nema. Imaš frenda kojeg znaš čitav život, sve mu govoriš, i u isto vrijeme tome ima pristup osoba na koju si naletila 2.subote u veljači i koju si tu subotu vidjela prvi i zadnji put u životu.
Mislim zašto se onda druži sa mnom ili nekom drugom bliskom osobom, kad će doživljaj s putovanja, blesavu nezgoda sa posla, podijeliti preko zida i s osobom za koju si ne sjeća da ju je ikad upoznala. Znači svi smo u istom košu, nema razlike.
Bzv sve to.
Jako dobro zapažanje

Usudila bih se reći da su prijateljstva i veze na velikoj kušnji danas.
Ne zbog fejsa kao društvene mreže, već zbog velikog egocentričnosti i taštine njihovih korisnika.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:57   #465
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Po meni najveći minus facebooku je što briše granice prijatelj od poznanika/one time druženja osobe.
Granice kada nekoga puštaš u svoj život i daješ mu čast da mu kažeš o sebi se tope do toga da ih, pa više nema.

Bzv sve to.
Ima tu neka nota egzibicionizma i želje za foliranjem pred fb publikom.

E, ono što je meni najfascinantnije: kad stavljaju šopirane fotke zaglađenog lica, ispeglanih obraza, bez borica, aknica i ostalih uobičajenih pojava. Ono znam ženu i znam kakva je: s podočnjacima i zgužvanog lica, a na fb ne ide bez najmanje 5 filtera na fotki.
Blam. Blam. Blam.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 15:47   #466
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ima tu neka nota egzibicionizma i želje za foliranjem pred fb publikom.

E, ono što je meni najfascinantnije: kad stavljaju šopirane fotke zaglađenog lica, ispeglanih obraza, bez borica, aknica i ostalih uobičajenih pojava. Ono znam ženu i znam kakva je: s podočnjacima i zgužvanog lica, a na fb ne ide bez najmanje 5 filtera na fotki.
Blam. Blam. Blam.
Meni su filteri super. Ali fenomenalni. Kad se malo zaigraš s njima, stvarno možeš prenijeti neko raspoloženje, vratiti se u prošlost i tako. Jedno kratko vrijeme sam imala profilnu na kojoj sam izgledala kao da mi je 13 - kut snimanja, osvjetljenje, pozadina, filteri. Maknula sam je jer su mi se počeli kačiti idioti.Ne smeta me ni kad drugi objavljuju šopirane fotke - okej, znam kako izgledaš meni, ajd sad da vidim kako izgledaš sebi, kako se osjećaš itd.

Ono na što dobijem ospice su zajednički profili. Znači, tipa "Mujo Fata Hadžišupak". Užasava me to, ježim se, grozno mi je, neopisivo. Ne znam zašto. Mislim da me podsjeća na onaj oduran Cronenbergov film o sijamskim blizancima.

Onda onaj niz srčeka u postovima. Ne jedno srce nego njih sedamnaest. I pedeset pusica. Od "babetina" koje su prešle četrdesetu. Pa fotke okićene srčekima, pusicama, zvjezdicama i leptirićima. Grozomorno.

Zatim poruka "ej, si živa" u inboxu. Ne, majmune, ovo mi je posthumni profil koji održava moja neutješna rodbina.

Otvaram to smeće od fejsa jednom u par mjeseci jer imam tamo neke ljude koji više ne znaju komunicirati drugačije. Pa riješim neki test, pa saznam da sam u prošlom životu bila Marija Antoaneta te da zato danas valjda ne znam gdje mi je dupe a gdje glava. I tak. Čisti gubitak vremena.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:03   #467
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ima tu neka nota egzibicionizma i želje za foliranjem pred fb publikom.

E, ono što je meni najfascinantnije: kad stavljaju šopirane fotke zaglađenog lica, ispeglanih obraza, bez borica, aknica i ostalih uobičajenih pojava. Ono znam ženu i znam kakva je: s podočnjacima i zgužvanog lica, a na fb ne ide bez najmanje 5 filtera na fotki.
Blam. Blam. Blam.
Želja za foliranjem, a i potreba da budeš u toku. Ako ostali updejtaju i nadopunjuju svoj zid, onda moraš i ti, inače se gubiš. A da u tome budeš uspješan/na moraš se prostituirati.
I tu dolazi do kidanja pravog prijateljovanja, jer je fejs pozornica i svi koji su frendovi su publika. Kako idu dani tako se bilda baza frendova kojima predočuješ svoj život, a to što ja tu osobu vidim uživo ništa ne znači, da sam joj prisniji, jer nisam, samo sam joj najbliži pa se sa mnom nalazi. Da je neki Čeh u blizini iz noćnog kluba Šparta Praha, s njim bi se.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:44   #468
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne smeta me ni kad drugi objavljuju šopirane fotke - okej, znam kako izgledaš meni, ajd sad da vidim kako izgledaš sebi, kako se osjećaš itd.
Hmm, meni to više izgleda kao gle kako bi htjela/htio izgledati ali ne izgledam.
Ono, htjela bih imati porculanski ten ali jbg, faca mi je ko da sam seka blizanka od Zoke Milanovića. Ajde bar da se isfiltriram dok ne uštedim za botox (pišem o ženama koje su mi na frend listi, a znamo se sto godina).

Quote:
Ono na što dobijem ospice su zajednički profili. Znači, tipa "Mujo Fata Hadžišupak". Užasava me to, ježim se, grozno mi je, neopisivo.
A meni to pari kao: gle, u svemu sam luzerica ali imam muža i dvoje djece. Ili, gle, čak i ja imam tipa, juhuuu.

Quote:
Onda onaj niz srčeka u postovima. Ne jedno srce nego njih sedamnaest. I pedeset pusica. Od "babetina" koje su prešle četrdesetu. Pa fotke okićene srčekima, pusicama, zvjezdicama i leptirićima. Grozomorno.
To su bit će one iz "Zašto mrzimo emotivce" threada.

Quote:
Zatim poruka "ej, si živa" u inboxu. Ne, majmune, ovo mi je posthumni profil koji održava moja neutješna rodbina.


Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Želja za foliranjem, a i potreba da budeš u toku. Ako ostali updejtaju i nadopunjuju svoj zid, onda moraš i ti, inače se gubiš. A da u tome budeš uspješan/na moraš se prostituirati.
Ne vidim to kao prostituiranje. Živimo u digitalnom dobu, fb je platforma koja nam omogućuje da se predstavimo, da kažemo svijetu gle tu sam, to sam napravila, ovo su moje vrijednosti. Evo malo prije sam vidjela sliku koju je frendica naslikala, savršena je. Da nisam to vidjela na fb ne bi ni znala da radi čarolije kistom. Onda neka druga objavi slike s fenomenalnih putovanja. Treća reže vrpce po gradilištima, četvrta objavljuje da je napisala knjigu. Meni je to sve pozitivno i želim biti dio takvog fb-a.

I ne gledam na to kao na preseravanje. Ljudi su nešto dobro napravili i prirodno je da to žele objaviti drugima. Pustimo lažnu skromnosti i bespotrebnu samozatajnost. Meni je iskreno drago kad vidim uspjehe drugih.

Quote:
I tu dolazi do kidanja pravog prijateljovanja, jer je fejs pozornica i svi koji su frendovi su publika. Kako idu dani tako se bilda baza frendova kojima predočuješ svoj život, a to što ja tu osobu vidim uživo ništa ne znači, da sam joj prisniji, jer nisam, samo sam joj najbliži pa se sa mnom nalazi. Da je neki Čeh u blizini iz noćnog kluba Šparta Praha, s njim bi se.
Ma ima i toga, ima svega. Ovisi o načinu na koji koristiš fb ili instagram, tko te okružuje. U tom mozaiku lica, jednim klikom makneš nepoćudne ako ti ne odgovaraju.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 01:48   #469
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ponašanje nekih osoba postaje sve bizarnije i bizarnije. Znači sinoć sam prisustovala jednoj polusvađi zbog lajkova, jedna se buni kako joj ova druga već dugo nije ništa lajkala i odmah je zaključila da je ljubomorna. Kaj je više tim ljudima, sad će se još prava prijateljstva raskidati zbog lajkova, a ova virtualna uzdizati, više mi znači uživo razgovor i kava s nekim nego 101 lajk od osobe s kojom se ne družim i za koju me briga.
Stvar s lajkovima nije nimalo bezazlena, postoji cijela znanost oko toga..ovisnost o lajku je po jačini poput ovisnosti o dobrom junku i čokoladi, vuče velke količine dopamina.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 03:05   #470
Ja osobno mislim da od društvenih mreža ima više štete nego koristi. Svi se naravno prezentiraju pod savršene ljude bez mana, a svi znamo da je to daleko od istine. Blesavo mi je kad ljudi objavljuju slike tuđe djece samo kako bi pobrali pozitivne komentare. Još su mi gori oni bez muda i bez stava pa izrade profile jer ih je netko nagovorio cura/dečko/ frend.
piaget is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:29   #471
Facebook je odličan za praćenje evenata i za postavljanje evenata. Ali za ostalo...ne baš.
Već godinama ne objavljujem ništa iz osobnog života, eventualno neku foru ili članak koji smatram korisnim jer i ja često naiđem na korisne članke.

Sve ostalo je preseravanje, preglumljavanje i foliranje. Evo npr. jedan par poznanika se vjenčao i sad su na medenom mjesecu i svakih 10 minuta stavljaju slike s medenog mjeseca.
GLE NAS KAKO SE VOLIMO!!! MI SE VOLIMO!!!

Ne znam, možda se stvarno i vole, ali meni to djeluje kao da se zapravo tamo dosađuju i ne znaju što bi jedno s drugim radili pa zapravo vise na fejsbuku. Možda sam u krivu, možda im je jebeno, ali eto, dojam.

Druga opasna stvar je što se stvara dojam da se svi dobro poznamo i da smo si bliski. Lajkam ti sliku pa smo si super. Ne ide to tako. Za kvalitetne odnose su potrebna zajednička iskustva, a ne lajkanje slika.
Tako da sve manje odlazim na fejsbuk jer nemam tamo što tražiti.
Sajam taštine, eto.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:31   #472
Još jedan trend koji sam primjetila. Random ekipa unamljuje profi fotografe da im naprave neki portfolio tako da sad maltene svatko ima profi-umjetničke slike na fejsbuku.
Ako imaš neku jadnu fotku bez filtera koja nije crno-bijela i još ti sunce blješti u facu i vidi ti se prišt - umri, luzeru.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:13   #473
Danas su svi svjetski putnici a to tak ne bi bilo baš da nije lajkova

No nema niš loše u tom, samopromocija je bitna danas za uspjeh, bilježi se trend porasta mladih uspješnih žena na području osobnog razvoja, life-coachinga, samopromocije koje savjetuju kak imat čim bolje fotke na instagramu itd
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 21:04   #474
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ne vidim to kao prostituiranje. Živimo u digitalnom dobu, fb je platforma koja nam omogućuje da se predstavimo, da kažemo svijetu gle tu sam, to sam napravila, ovo su moje vrijednosti. Evo malo prije sam vidjela sliku koju je frendica naslikala, savršena je. Da nisam to vidjela na fb ne bi ni znala da radi čarolije kistom. Onda neka druga objavi slike s fenomenalnih putovanja. Treća reže vrpce po gradilištima, četvrta objavljuje da je napisala knjigu. Meni je to sve pozitivno i želim biti dio takvog fb-a.
Ovo što si napisala je idealizacija koja ima veze s praksom kod manjine. Kojima nije bitno što drugi misle, koji ne očekuje i nisu self centered ličnosti koji očekuju da drugi izdvajaju vrijeme i posjećuju njihov profil. Koji bez obzira na feedback neće mjenjati sebe i podvoditi se kako ostali misle.

Meni je teza da je fejs samopromovirajući alat baš lako prihvatljiva teza. Moraš proširiti glas o sebi, ne samo kroz zid, nego idući po fejs stranicama i ostavljajući svoj tag gdje god stigneš, bilo attendanjem evenata, bilo komentiranjem, bilo da te drugi tagiraju. To što se gubi anonimnost je opasna i zabrinjavajuća posljedica koju fejsbukaše boli briga, jer očito je želja da se proširi tko si što si jača.
Ja stvarno ne znam što misliti o osobama koji evo pucam iz glave, ostave komentar na zidu žnj pizzerije i daju svima uvid u svoj život, makar to nisu ničime zaslužili. A to što nisu zaslužili nema veze i to ih boli briga. Jer bitno je ko ćuko se popišati na još jedno mjesto.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 10:28   #475
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post



Ne vidim to kao prostituiranje. Živimo u digitalnom dobu, fb je platforma koja nam omogućuje da se predstavimo, da kažemo svijetu gle tu sam, to sam napravila, ovo su moje vrijednosti. Evo malo prije sam vidjela sliku koju je frendica naslikala, savršena je. Da nisam to vidjela na fb ne bi ni znala da radi čarolije kistom. Onda neka druga objavi slike s fenomenalnih putovanja. Treća reže vrpce po gradilištima, četvrta objavljuje da je napisala knjigu. Meni je to sve pozitivno i želim biti dio takvog fb-a.

I ne gledam na to kao na preseravanje. Ljudi su nešto dobro napravili i prirodno je da to žele objaviti drugima. Pustimo lažnu skromnosti i bespotrebnu samozatajnost. Meni je iskreno drago kad vidim uspjehe drugih.

.
Meni to baš je prostituiranje
Drugo je kad netko drugi govori o tvojim postignućima, kad imaš nekog da te preporuči zbog dobrog posla i sl....a totalno je druga priča kad sam sebe reklamiraš.
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:02   #476
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ovo što si napisala je idealizacija koja ima veze s praksom kod manjine. Kojima nije bitno što drugi misle, koji ne očekuje i nisu self centered ličnosti koji očekuju da drugi izdvajaju vrijeme i posjećuju njihov profil. Koji bez obzira na feedback neće mjenjati sebe i podvoditi se kako ostali misle.

Meni je teza da je fejs samopromovirajući alat baš lako prihvatljiva teza. Moraš proširiti glas o sebi, ne samo kroz zid, nego idući po fejs stranicama i ostavljajući svoj tag gdje god stigneš, bilo attendanjem evenata, bilo komentiranjem, bilo da te drugi tagiraju. To što se gubi anonimnost je opasna i zabrinjavajuća posljedica koju fejsbukaše boli briga, jer očito je želja da se proširi tko si što si jača.
Ja stvarno ne znam što misliti o osobama koji evo pucam iz glave, ostave komentar na zidu žnj pizzerije i daju svima uvid u svoj život, makar to nisu ničime zaslužili. A to što nisu zaslužili nema veze i to ih boli briga. Jer bitno je ko ćuko se popišati na još jedno mjesto.
Opet ponavljam, meni je drago kad vidim da je neka osoba napravila nešto lijepo i vrijedno i to objavila na fb jer fb i služi tome koliko god to nekome bilo plitko, samopromovirajuće, itd. I što je loše u samopromociji? Ako ti je intencija skupljanje lajkova radi lajkova jer si objavio patetičan citat iz neke od riznica internet kvazi mudrosti nije isto kao i kad netko postavi novu izložbu ili napiše knjigu. Što je pobogu loše u ovom drugome? To može jedino smetati ovima koji nemaju što kvalitetno za objaviti, a žude za lajkovima.
S druge strane vidim ljudi iz različitih struka već imaju svoje grupe po fb gdje objavljuju seminare i kongrese, nove metode rada i slično.
Lakše je biti u toj grupi nego šetati po desetak stranica i tražiti novosti, jednostavno je lakše.
Ženi koja je direktorica tu neke građevinske firme itekako treba fejs da promovira stvari koje je odradila, trg koji je popločala, plažu koju je opremila svojim proizvodima jer će ju lajkati gradonačelnik i pročelnik za nešto, pa će je angažirati za neki novi projekt jer što majmun vidi, majmun zna i točka.
Ne znam na što apeliraš u svom upisu, ali evo i ta pizzeria kojoj se ostavljaju komentari, što je točno loše u tome? Privatnost? Koga boli briga da sam bila u pizzeriji ili ćevabđinici? Onaj kome je to bitno i tko stalka osobu zbog toga ima problema, a ne onaj tko komentira. Još bi bilo najbolje da susprežemo svoje dojove i gutamo reakcije jer je nekom "gospodaru u sjeni" bitno što smo jeli pizzu s artičokama, a ne s kulenom, svašta.
Ima vjerojatno i ovih koji objavljuju svaki prdac, naćubi usne nalijevo, pa slika, naćubi usne nadesno pa slika, ali takvi nisu na mojoj frend listi.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:22   #477
Eh da, svevišnji face. Sto bi mi bez njega. Stvarno neznam. Postao je dio naseg identiteta. Nemas ga-nema te. Svasta se kaci i stavlja na face. Jer moraju drugi vidjeti postignuce tvoje. Evo primjera iz prve ruke. Lik iz malog mjesta imao curu. Cura maloljetna tada bila a on stari macak. Razlika među njima cca 10 godina. Hodali, i ona ostala trudna. Danas je jako lijepo i stovise bogomdano ostati trudna sa 17,16. Koga briga za školu i egzistenciju? Nisu ludi! Majcinstvo je ono sto treba od tebe postati, ne skola i posao! Da ne duljim dalje, vijest o njegovoj zenidbi je bila senzacija. Ono, kao da izlazi u tabloidu, Story ili Gloria. Face nakrcan slikama svadbe i momačke. Nije nitko pitao sto je ona maloljetna i trebala dopustenje roditelja da se uda. E sad, to je na faceu. Izvjestaji o tome sto su bili i gdje su isli. Od pečenje mesa do rođendana male.

Druga strana pozadine te price je? Pogađate? Ne?
Nitko od njih dvoje ne radi. Ne radi. Halo ljudi, od cega zive? Koliko iznosi djecji doplatak? Tko im pomaze? Njeni roditelji?

Strasno.



MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 22:45   #478
Cemu facebook uistinu sluzi?

Dali facebook sluzi samo za samopromociju, tipa imam fakultet, udana sam/ozenjen, slike sa putovanja. Uz to, ima pustih i ispraznih fraza i puno kompleksi, sto se da primijetit po slikama, statusima, komentarima.

Cemu uistinu sluzi facebook? Hvalisanje, nametanje svojih stavova, dovodjenje sebe u centar paznje? Isto mi je tako zanimljivo da moramo stavljat u podacima svoj datum rodjenja jer u suprotnome nitko se od frendova na listi ni ne sjeti cestitat (ili samo par njih).

Facebook postao dio modernog zivota.

Misljenje?
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:22   #479
Quote:
Paige the cool kaže: Pogledaj post
Dali facebook sluzi samo za samopromociju, tipa imam fakultet, udana sam/ozenjen, slike sa putovanja. Uz to, ima pustih i ispraznih fraza i puno kompleksi, sto se da primijetit po slikama, statusima, komentarima.

Cemu uistinu sluzi facebook? Hvalisanje, nametanje svojih stavova, dovodjenje sebe u centar paznje? Isto mi je tako zanimljivo da moramo stavljat u podacima svoj datum rodjenja jer u suprotnome nitko se od frendova na listi ni ne sjeti cestitat (ili samo par njih).

Facebook postao dio modernog zivota.

Misljenje?
dobivanje info o koncertima, predstavama, puovanjima, prijedlozi dobrih filmova, serija, podcastova, fotogrupe-staviš foto i dobiješ mišljenje dal valja ili ne, nove info o tečajevima, on line tečajevima i sl.
kada si negdje bio, ne moraš ko nekad-svakom od poznaninka koji žele vidjet slike, slati na mail, ovako staviš i koga zanima, vidi. i tako.
a ima valjda i blesavih ljudi, ili uglavnom mladih, koji koriste za upoznavanje ili što već, netko za hvalisanje. ko i u svemu. nekome auto služi za prijevoz od točke a do točke b, nekome da se pokazuje i digne si malo ego.
sve je to za ljude.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:20   #480
Služi bar meni da bi održavao kontakte sa ljudima s kojima nisi u neposrednoj blizini, kao što je odgovor prije bio da bi se pratili razni događaji i ostalo jer ti je na fb informacija uvjek najbrža. Druga stvar je što ljudi koriste fb za liječenje svojih kompleksa i boga pitaj još čega. Drugo problem fb su mislim najviše lajkovi i komentari za slike mislim kada bi se to ukinulo da bi tamo bilo dosta više kvalitetnijeg sadržaja, i manje spamanja news feeda što bi dovelo do dost dobre društvene mreže .
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.