Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 23:55   #221
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Mozda zato jer partnere nerijetko upoznaju u radnoj okolini? Mnogi ljudi danas i nemaju neki socijalni zivot te su cesto "osudjeni" na poslovne krugove. A i ako nije problem u socijalnim kretanjima, sa kolegama iz branse imaju vise dodirnih tema za razgovor.

Sent from my SM-G935F via Tapatalk
Sjedi 5
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:40   #222
Nemala sam i bila nesretna. Imala sam i bila nesretna. Ljepše mi je bilo imati. Nema ničeg lijepog ni romantičnog u siromaštvu. Ničeg. Gola bijeda. A gdje je takve bijede, nema ni ljubavi. Znam da neki mogu. No znam i one kojima su gorke svađe oko banalnih stvari koje novac rješava uništile živote. Ako si uvijek imao, čini ti se da ljubav sve pobjeđuje. Ako nisi, znaš da je to laž. Ili barem moraš biti karakter koji to može mirno otrpjeti. Da ti je život posao-kuća, da nema putovanja, da nema izlazaka, da nema ničeg osim kruha i salame i Dnevnika. Bez novaca ti si rob. Ima onih koji su robovi novcu, ali takvi su rjeđi od ovih prvih.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 02:03   #223
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ljepše mi je bilo imati. Nema ničeg lijepog ni romantičnog u siromaštvu. Ničeg. Gola bijeda. A gdje je takve bijede, nema ni ljubavi.
Načelno se mogu složiti s napisanim.

Ali što to znači u odnosu na problem istaknut u uvodnom postu teme?

Da li bi i tebi, kao i autorici, bilo neugodno da partner ima, a ti nemaš?

Ili bi, u situaciji da ti nemaš, tražila isključivo nekoga tko ima?

Ili bi u situaciji da nemaš odustala od bilo kakve veze?
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 03:24   #224
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Načelno se mogu složiti s napisanim.

Ali što to znači u odnosu na problem istaknut u uvodnom postu teme?

Da li bi i tebi, kao i autorici, bilo neugodno da partner ima, a ti nemaš?

Ili bi, u situaciji da ti nemaš, tražila isključivo nekoga tko ima?

Ili bi u situaciji da nemaš odustala od bilo kakve veze?
Bila u situaciji. Osjećala sam se nemoćno, jadno i poniženo. Ne ponovilo se.
Gledala sam iz prve ruke što znači biti ovisan o muškarcu i kad ti baci novac na stol kao da si životinja, a ne ljudsko biće. Dakako, to su bila neka pradrevne vremena, ali tad sam naučila da je domaćica cijenjena samo u teoriji. Ako ti moraš tražiti da ti frajer kupi uloške, niska je to grana. Danas sutra se zaljubi u tajnicu i ćao đaci, ti si nitko i ništa, na ulici i bez kinte i radnog iskustva osim kad si radila prije deset godina vašeg "dogovora". Jebo ti to. Ne vjerujem ja ni sebi, a kamoli nekom drugom da mu život stavim u ruke.

Da ja nemam, baš nemam, ne, ne bih ulazila u vezu. Jer mi ne pada na pamet da mi netko financira kave, kino i sl. Ako nema ravnopravnosti, nema smisla.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:00   #225
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Nisam bio baš ko mamlaz, bio sam zaljubljen u curu s kojom sam bio u vezi, al ne patološki kako sam to vidio kod nekih. Nadam se da ni neću iskusiti takvo zaljubljivanje kakvo spominješ, jer mi to djeluje kao da u takvoj situaciji čovjek izgubi kontrolu nad svojim mislima i osjećajima, a ja takvo stanje ne želim. Oduvijek sam težio biti realan i stajati čvrsto nogama na zemlji. Imam 24 godine.
Ma ne patološki. Mlad si ti još. Laganim tempom pa bumo vidli jel bu baš pare uvijek odlučivale po tim pitanjima. Nekima trebaju i zaista pokušavaju povezat ljubav i novac. No stvarno mislim da se tu radi ipak o manjini.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:24   #226
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
shvacam da bi se mogla tako osjecati. ima veze samo sa tobom. jel tak?

nije da samo radi novaca ne mozes tatu poslati u kurac, taj odnos ide daleko dalje od toga da te on uzdrzava.

no, postoji mogucnost da se udas i da muz pocne osjetno vise zaradjivati.
nismo jednom to rastegnuli po forumu pa nema smisla ponovno objasnjavati se i nastojati promijeniti stavove jedni drugima jer se to nebu dogodilo.
Tata me ne uzdrzava ali su me othranili i otuda postovanje. Međutim ja sam se jako brzo osamostalila
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:32   #227
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
vjerujem ti. ali i ti bi mogla procitati sto zizek pise o anonimnosti neta.
i velis da si ekstra pristojna u stvarnom zivotu?

pristojnost je pogresna rijec. pazljivost je bolja. puno osobnija. pristojnost je naucen manir a pazljivost ima veze s unutarnjim vrijednostima. sa sebeizgradnjom. nekako sam naucio na distinkciju tih pojmova. i nemoj mi zamjeriti na ispravci. u pitanju je povjerenje u tebe. hocu reci, da ga nemam, ne bih te ispravljao.

oduvijek je zapadna kultura bili agonisticka. odnosno zapadnim se smatra starogrcka bastina koju mi slijedimo a koja je itekako bila takva. samo se uglavnom krivo misli da je kompetitivnost posljedica danasnjeg ili sadasnjeg liberalizma (lockovog) odnosno globalizma ili tog diskursa, kako god zelis. no za razliku od prijasnjih vremena danas dolazi do interferencije patrijarhalnog nasljedja s drugim ili novijim fenomenima poput masovnih medija, feminizma ili uopce zenske emancipacije koja je iznjedrila ili uspostavila nove odnose pa je situacija mozda naizgled zesca ali zapravo oduvijek svojstvena nasoj kulturi. takodjer, ukupna masa dobara, suma znanja, broj stanovnistva korelira takodjer sa tom 'novom' kompetitivnoscu. naime, vise je kompetitivnih fronti. ali u sustini nista nova pod kapom nebeskom.

referiram se na ono sto si pisala o starijim generacijama u nekom prijasnjem postu. da su bile drugacije.

u svakom slucaju, naravno da je to utjecalo na neku opcu sliku i ljudske odnosno musko zenske relacije i percepciju. odatle i ova tema. koja mi je nespojiva s intimnim. ili ljubavnim. ljubav spada u podrucje intermundija a ne financija.
i boli me glava. a moram se tusirati, a ne da mi se, pa piskaram u neodlucnosti.

edit: istusirao sam se ali me glava jos uvijek boli.
Vezano za anonimnost na forumu, ne osjecam se dovoljno anonimno. Toliko o tome.

Pazljivost i pristojnost se isprepleću. Puno je toga usađeno odgojem, jedan dio se koristi kao maska koja skriva prave emocije, tu je ponekad i pažljivost prema voljenim ljudima...

Zadnje uređivanje NiktaX : 29.10.2017. at 08:54.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:56   #228
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Bila u situaciji. Osjećala sam se nemoćno, jadno i poniženo. Ne ponovilo se.
Gledala sam iz prve ruke što znači biti ovisan o muškarcu i kad ti baci novac na stol kao da si životinja, a ne ljudsko biće. Dakako, to su bila neka pradrevne vremena, ali tad sam naučila da je domaćica cijenjena samo u teoriji. Ako ti moraš tražiti da ti frajer kupi uloške, niska je to grana. Danas sutra se zaljubi u tajnicu i ćao đaci, ti si nitko i ništa, na ulici i bez kinte i radnog iskustva osim kad si radila prije deset godina vašeg "dogovora". Jebo ti to. Ne vjerujem ja ni sebi, a kamoli nekom drugom da mu život stavim u ruke.

Da ja nemam, baš nemam, ne, ne bih ulazila u vezu. Jer mi ne pada na pamet da mi netko financira kave, kino i sl. Ako nema ravnopravnosti, nema smisla.
Ja sam bila u takvoj situaciji dva mjeseca, igrom slucaja neobicnog i bas sam se glupo osjecala. Ne bih nikad vise.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:20   #229
moj bivši je imao puno više love od mene ali kako ja radim onda nisam osjetila ovo što ex i mantisa spominju. nekad bi on nešto platio nekad ja. on je u početku inzistirao da samo on plaća i tu smo se znali baš posvaditi ali odustao je kad je vidio koliko me to iritira. na kraju je našao curu kojoj nije problem da on sve plaća. naravno, vjerovatno su i karakterno sličnij, to nije bio jedini uzrok našeg prekida.

trenutno sam s dečkom s kojim sam bliže po imovinskom statusu.

neke žene mi znaju reći da sam luda, da muškarci vole ugoditi voljenoj ženi ali ja imam problem s tim. ne želim da mi se jedan dan, kad zaljubljenost prođe, sasuje u lice što mi je sve dao, a i ne volim te inferiorne položaje koje sam spominjala.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:11   #230
To je već drugi par rukava! Ako nemaš za egzistenciju onda definitvno tražiti ljubav je puno,puno teže. Za neke nemoguće. Ovisnost o bilo kome u tom kontekstu meni samo po sebi isključuje mogućnost ljubavi. No ako ste u vezi i onda se dogodi igrom slučaja da jedno ostane bez posla mislim da onda nema problema nikakvih po pitanjima tog tipa. Pa kome buš pomogel ako ne ljubavi svojoj.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:46   #231
Slazem se i s niktom, i ja se slicno osjecam u vezi tog, a i s josuhom.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:19   #232
bez love nema ljubavi ili traje par dobrih sexanja
kikokiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 21:44   #233
Jos uvijek se raspravlja o ovome

Partneri moraju biti otprilike ravnopravni financijski i po obrazovanju da bi to opstalo dugorocno i tocka. Dam ruku u vatru da tako vecina ljudi razmislja. Sto je i jedino logicno.

Ali sad kad dolete onih par forumasa koji cvrsto zastupaju onu 'ljubav pobjedjuje sve' ili 'sve je to nase, mi sve dijelimo, dovoljno je da imamo dovoljno novaca skuoa, nije bitno tko koliko zaradjuje'
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 06:34   #234
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Jos uvijek se raspravlja o ovome

Partneri moraju biti otprilike ravnopravni financijski i po obrazovanju da bi to opstalo dugorocno i tocka. Dam ruku u vatru da tako vecina ljudi razmislja. Sto je i jedino logicno.

Ali sad kad dolete onih par forumasa koji cvrsto zastupaju onu 'ljubav pobjedjuje sve' ili 'sve je to nase, mi sve dijelimo, dovoljno je da imamo dovoljno novaca skuoa, nije bitno tko koliko zaradjuje'
A sponzoruše? kod njih je tek ljubav pobijedila sve... I traje brate mili dovijeka
meghana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 08:32   #235
Quote:
meghana kaže: Pogledaj post
A sponzoruše? kod njih je tek ljubav pobijedila sve... I traje brate mili dovijeka
i takve ne ostavljaju partnera koliko god nezadovoljne bile i koliko ih god ponižavao ostaju s njim.

što se može kada je ženama najvažnija loooova
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 11:28   #236
Quote:
kikokiko kaže: Pogledaj post
bez love nema ljubavi ili traje par dobrih sexanja
ako tebi ili drugoj osobi treba novac da bi se voljeli onda tu prave ljubavi nema niti ce je biti...ljubav po definiciji ne moze biti uvjetovana...sve ostalo se svodi na jedan "poslovni" odnos koji povremeno ukljucuje seks....
solinemoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 18:41   #237
Quote:
solinemoli kaže: Pogledaj post
ako tebi ili drugoj osobi treba novac da bi se voljeli onda tu prave ljubavi nema niti ce je biti...ljubav po definiciji ne moze biti uvjetovana...sve ostalo se svodi na jedan "poslovni" odnos koji povremeno ukljucuje seks....
Nije tu nekome bitan novac kao takav, ono da ga moras imati da bi mogao ovo ili ono, nego je bitno da ste financijski slicni, pa znacilo to da ste oboje dobrostojeci ili oboje siromasniji , otprilike da ste tu negdje.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:23   #238
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Nije tu nekome bitan novac kao takav, ono da ga moras imati da bi mogao ovo ili ono, nego je bitno da ste financijski slicni, pa znacilo to da ste oboje dobrostojeci ili oboje siromasniji , otprilike da ste tu negdje.
sta to znaci, ak ti se svidja netko tko nije u tvom rangu to nema smisla onda? s kojim ciljem bi radila tak nesto molim te to mi je omiljeni dio

znaci ak netko nije dobrostojeci ko ti odmah mu kazes "bb, np"
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:11   #239
opet tema o prostituciji .. zivio najstariji zanat
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 23:35   #240
Quote:
Xayah kaže: Pogledaj post
sta to znaci, ak ti se svidja netko tko nije u tvom rangu to nema smisla onda? s kojim ciljem bi radila tak nesto molim te to mi je omiljeni dio

znaci ak netko nije dobrostojeci ko ti odmah mu kazes "bb, np"
Sta je snijesno molim te lijepo? oces mi ti odredjivati s kim cu ja biti ili necu? svi mi biramo s kim cemo biti.
Ja cu se u tom slucaju maknuti sto dalje jer ne zelim da netko od nas dvoje ili oboje budemo povrijedjeni.

Ako se uparuju slicni po izgledu, po karakteru, zasto ne bi i po financijskom statusu? Ovo prvo dvoje je dobro, a zadnje je lose jer eto zamisli neko dobrostojecem ne odgovara da bude sa siromasnom npr?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger