Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2005., 09:12   #41
Ja sise ne mogu utrpat u nijedan sako, nosim ih otkopčane
Ako netko neš pita kažem da je seljačina jer se to tako nosi.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 09:13   #42
stvarno mi idesh nakuratz.







magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 09:14   #43
Jebe mi se za tebe
Idem i sebi na kuratz a ne znam kako da to rješim
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 09:15   #44
Quote:
Tija kaže:
Ja sise ne mogu utrpat u nijedan sako, nosim ih otkopčane
Ja svojeg ne smijem otkopcat

Da mi ne poispadaju sve carape koje sam ugurala ispod njega

penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 09:23   #45
Quote:
magic kaže:
ako uspijesh utrpat sise u pesichin sako, poklanjam ti ja svu svoju robu (jest da ima i tvoje medju njom, al nema veze, vjerovatno si ju zaboravila )
A sto si ti utrpala u njezinu robu?

Da ne bude bas sve OT...

Koliko usput cujem, ovdje je prilicno vazno sto nosis u skoli jer inace nisi in. Jedino ne znam jesu li sve te krpe "markice". Ne bih rekla... U blizini mog stana je jedna osnovna skola i tri gimnazije, pa vidjam klince i jesu vecinom svi istog stila obuceni (hlace do malo iznad gaca, spekec preko njih ), ali kvalitetno mi te prnje bas ne izgledaju... Lijepo tak i tak ne, ali dobro, to je stvar ukusa.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 09:38   #46
Quote:
penelop@ kaže:
Ja svojeg ne smijem otkopcat

Da mi ne poispadaju sve carape koje sam ugurala ispod njega



Moja starija fura farmerice, kapri hlace (dok nije bas zahladilo), suknje valjda nije ni skuzila da postoje kao odjevni predmet.
Ali zato nadoknadi majicama, kosuljicama. Kosa duza, kovrdzava i puna kopci ovakvih i onakvih.

A mladja je prava mala zenskica. Ta bi i spavala u suknji da moze. Voli se lijepo obuci, voli cesto pitati "Mama, slaze li mi se ovo?"

Nije mi bitno koje je marke to sto nose, samo gledam da je pamuk. U Sarajevu u UNITIC centru ima u podrumu "Jutranjka" trgovina (e sad, trebate biti dovoljno stari kao ja da se sjecate Jutranjke ) i tu kupim ponesto, nije bas da je jeftino. Takodjer, na Cengic vili ima Orchestra trgovina (mislim Francuzi, tako nesto), malo je jeftinije od Jutranjke, a dobro. Benetton je isto ok, ali ja obicno sacekam snizenje, jer su tek onda neke realne cijene za nas pojam. A hvalatiboze, tako brzo sve to prerastu.
Podosta toga kupim od MTC-a, trenerke, pidzame i narocito donji ves za obadvije.
Rajn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 10:07   #47
Rajna, pa di si? Nisam te vidjela 100 godina? Jesi dobro?

K
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 10:18   #48
Quote:
bigblue2010 kaže:
Rajna, pa di si? Nisam te vidjela 100 godina? Jesi dobro?

K
Imas PM.
Rajn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 13:00   #49
Quote:
penelop@ kaže:
Ocito se nismo razumjele jer imamo drugaciji stil. Imam dosta stvari iz H&M-a i Zare ali to su kosulje, suknjice, haljinice, majice...
Tj. nosi, operi par puta i baci u smece.

Mislim da ne mozes biti elegantan bez dobre cipele, kaputa, sakoa i frizure (na tim se stvarima vidi kvaliteta, ni jedan sako iz Zare ne 'pada' tako dobro ko Aigner-ov). Al eto, kazem, ocito nemamo isti ukus ni stil odijevanja
da, ja nisam snob
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 13:39   #50
Quote:
Septembar kaže:
da, ja nisam snob
Nadam se da ti nije u svemu samo kvantitet bitan

To bi ipak bilo malo prejeftino
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 10:26   #51
Malo bi komentirao temu. Imam curicu u trecem razredu osnovne. Njene kolegice dolaze u markiranoj robi i tenisicama u skolu , a moja malena se osjeca lose u toj okolini. pokusavam joj pokazati neke druge stvari u zivotu , za onoliko koliko neki plate markice i brendove kupim joj normalnu odjecu ali sam joj omogucio svake zime skijanje, tokom godine privatnu glazbenu edukaciju i sport. ove godine od sporta je tenis i imala je i privatne satove da dostigne svoju grupu. Mjesecno trosimo na to cca 1000 kn , a mislim da je to bolje nego skupe tenisice koje preraste za par meseci , ovdje dobiva mogucnos da se bavi sportom kojim zeli te da svira . Pored dvoje djece supruga i ja smo stalno za volanom i razvozimo djecu na njihove aktivnosti.

sto je bolje brendirana odjeca i obuca ili sport koji volis i glazbu??
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 10:28   #52
Na cipelicama nipošto ne treba štediti, pogotovo ne na onima za prve korake.

potpisujem kvalitetu ali ne i brend
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 14:30   #53
Quote:
georgehrri kaže:
sto je bolje brendirana odjeca i obuca ili sport koji volis i glazbu??
Sport i glazba - ukoliko je tocno da oboje i ona zeli, a nije samo roditeljska ambicija.
Ali jesi li i njoj objasnio da ce krpe ionako prerasti i baciti pa da su i zlatne, a od ovoga ima koristi na puno dulje staze?
Jer kazes da se osjeca lose medju ostalima u skoli...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 14:51   #54
Quote:
georgehrri kaže:
Na cipelicama nipošto ne treba štediti, pogotovo ne na onima za prve korake.

potpisujem kvalitetu ali ne i brend
kod cipela za malu djecu brand = kvaliteta
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 14:56   #55
Quote:
georgehrri kaže:
a moja malena se osjeca lose u toj okolini.


sto je bolje brendirana odjeca i obuca ili sport koji volis i glazbu??

no comment
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 17:37   #56
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ali jesi li i njoj objasnio da ce krpe ionako prerasti i baciti pa da su i zlatne, a od ovoga ima koristi na puno dulje staze?
Jer kazes da se osjeca lose medju ostalima u skoli...
i od toga da se osjeća lagodno, dobro i peihvaćeno među svojim vršnjacima također ima koristi na puno dulje staze
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 17:48   #57
Quote:
Lali Puna kaže:
i od toga da se osjeća lagodno, dobro i peihvaćeno među svojim vršnjacima također ima koristi na puno dulje staze
Mislis?
Mozda je fakat sreca da nemam djecu jer bih se ja osjecala jos nelagodnije da znam da me netko "voli" samo zbog Versace traperica... , pa bih stoga i njih naucila da su ONA ono sto vrijede, a krpice samo rit pokrivaju i ako ONA nisu dovoljno vrijedna da ih netko prihvati, nek od takvih u zivotu bjeze ko vrag od tamjana.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 18:10   #58
znam, draga
iako ni ja nemam djecu

i, iako sam sad savršeno izbalansiranih životnih vrijednosti bla bla truć truć, sa 13 mi je bilo važno bit prihvaćena u okolini

moš ti učit djecu do preksutra ovijem i onijem vrijednostima - kad ih pere pubertet nemreš utuvit u glavu neke stvari

ne kažem da je bitno da nosi versace (a i imam mlađu sestru koja je bila 'prljava pankerica' i nikad joj nje bilo stalo do skupe ili prestižne odjeće - ali joj je bilo stalo do odjeće i stvari tipa odlasci na koncerte i albumi koje su je činile prihvaćenom u svojoj supkulturnoj skupini, if you know what i mean )

ali svako dijete želi bit prihvaćeno u ekipi
i samo će imat traume ak mu ti objašnjavaš da je glazbena škola veća vrijednost od novih tenisica
to će dijete shvati prije ili kasnije ako mu takve vrijednosti propagiraš, ali ako ne dobije nove teneisice koje jako želi i dalje će se osjećat nesretno

pričamo o djeci, zabogamiloga

uostalom - zašto se mora ići u krajnost? zašto ne bi moglo biti izbalansirano - naravno da mu nećeš kupovat pet pari tenisica po sezoni, ali ako svi imaju nešto što si dijete jako želi - zašto ga mučiti?

moja sestrična je zagrižena antiglobalistička aktivistica bila. Pa je njezino dijete slavilo rođendan u McDonald'su. Jer nije htjelča da bude jedina u školi koja nije.

To je učinilo dijete sretnom. Misliš da bi dijete više isrećila da joj je išla objašnjavat kako je McDonald zločesta kompanija koja izrabljuje malu djecu?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 18:49   #59
Quote:
Lali Puna kaže:
...sa 13 mi je bilo važno bit prihvaćena u okolini
I meni. A nisam bila upravo iz slicnih razloga.
Da mi je tada netko objasnio ovo sto sam ja sad napisala, puno bi mi pomogao.
A sama se tada to jos sjetila nisam.

Takodjer je jedno priustiti djetetu rockas kod McDnaldsa (koji je jednom) i priustiti mu stalno nekaj drugo jer znamo da se trendovi mijenjaju.
Jasno je da neki ljudi to financijski ne mogu. Ili pokusaju "dijete uciniti sretnim i prihvacenim", pa mu ipak kupe, a strada nesto drugo - pa makar to i oni sami bili u smislu da ne kupe sebi prijeko potreban komad, kupe radije djetetu triput skuplji...
Ima lijepe i kvalitetne odjece bez xy etikete. Ima cak i bolje...
Djeca jesu nesretna ako nisu "in", ali prilicno sam uvjerena da bi jedan ozbiljan razgovor pomogao da ih sve skupa puno manje pogadja.
Quote:
ali svako dijete želi bit prihvaćeno u ekipi
i samo će imat traume ak mu ti objašnjavaš da je glazbena škola veća vrijednost od novih tenisica
to će dijete shvati prije ili kasnije ako mu takve vrijednosti propagiraš, ali ako ne dobije nove teneisice koje jako želi i dalje će se osjećat nesretno

pričamo o djeci, zabogamiloga
Da, pricamo o djeci. A ona su u stanju sve skuziti, ovisi samo znas li im odgovarajuce objasniti.
Dakle ne reci mu da je sviranje klavira veca vrijednost od tenisica i basta, nek ide po note, nego navesti ga da samo na to dodje.
Ja bih svoje izmanipulirala.

Jer sto ti drugo i preostaje ako mu ne mozes kupiti? Ili da si negdje dodatne probleme stvoris ili da ti bude nesretno...
Osim toga mislim da ja svome stosta ne bih kupila ni da mogu jer mi se ne svidja taj konzumentski mentalitet i pocela bih mu ga vrlo rano gaditi, prije nego se navuce.

BTW, ne bi li sportsko-muzikalnoj curici kao ekipa bolje pasali sportasi i muzicari, a ne hodajuce Barbike?
A posto su u sportu dobre tenisice bitne, vjerojatno ima i bolje od vecine...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2005., 22:40   #60
pa di sam ja rekla da treba djetetu kupiti sve?
jasno i glasno se ogradih još jer sam nekako predosjećala da bi ovo moglo otići u smjeru dualnih krajnosti - ili dijete hoda neugledno ili u versaceu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.