Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2006., 10:25   #1
Od leptirića do aliena - beba me mlati

Kako da prepoznam da me bebač stvarno mlati??? Ja brijem da već od trinaestog tjedna osjećam da se nešto miče u meni. Nešto kao lagano škakljanje u donjem dijelu trbuha, ponavljalo se svaki dan otprilike na istom mjestu i kao da je iz dana u dan postajalo češće i izraženije. Znam da je to možda prerano za prvu trudnoću, ali ja sam već odavno uvjerena da osjećam bebača. To se obično događa kad sjednem i primirim se.
Ali nedavno mi je ko legica porušila sve moje snove rakla mi je da su to samo crijeva. Sad sam već u 21. tjednu, ali i dalje osjećam isto to, a kao sad bi već trebala osjetiti zapravo bebu.
sigurno imate i vi nekog iskustva s tim pa mi pomozite da budem sigurna. Pod rukom još ništa ne osjećam, ali dragi kaže kad sluša da čuje u trbuhu neko bućkanje i valjanje. Jel moguće da čuje malog kako se kupa i pliva????????
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 10:40   #2
Čuj, ja još ne osjećam niš, bar ja tak mislim, ali meni su ženske rekle da je to više kao neko lepršanje, leptirići u trbuhu. Buju ti se "iskusnije" mame po tom pitanju javile.

Kaj se bućkanja (nešto kao "pretakanje") tiče, to ti je peristaltika crijeva. Sve OK, bar znaš da nemaš zastoj
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 16:53   #3
Ja sam prvu osjetila tek negdje u 20. tjednu a i kasnije. Nikako nije lupanje , vise skakljanje,onak ko kad ti neko daje puse trepavicama. Ko leptiric da ti je u trbuhu a onda to prerasta u aliena pred kraj trudnoce,hehe kad vise nema mjesta i kad postane jak. U 13. tjednu misilim da teoretski nemres nis osim crjeva osjetit, sory ak sam ti razbila snove ali ne brini uskoro ces se bunit kad te supi pod rebra
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 16:57   #4
Hm, malo jesam zbunjena, i definitivno nestrpljiva
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 16:59   #5
Samo se nadam da nije prekasno da osjetim "pravo" škakljanje .........
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 01:22   #6
Sada bi vec trebala osjecati bebu, a koliko znam kazu najranije je od 16/17 tjedna trudnoce.

Kod mene u obe trudnoce je bilo dosta kasno, tek oko 20/21 tjedna.
Isto tako kazu za drugu trudnocu beba se osjeti ranije a u mom slucaju je to bilo kasnije.

A ta "kretnja" bebe je zaista lagano skakljanje kao da imas 'leptirice'.
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 04:46   #7
KOalice ne brini ,isla sam malo prisjetit se prve trudnoce i bilo je to u 22. tjednu. Bit ce to mozda ranije ali ne prepoznas iz prve, osluskuj leptire
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 10:48   #8
meni je s 18 tjedana pocelo bas lupkanje.

u svakom slucaju, nije ti prerano da osjetis.
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 10:54   #9

Dajte pomijenite naslov....svaki puta kad pročitam "Jel me mlati ili su crijeva" javljaju mi se vrlo ružne slike
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 11:36   #10
Quote:
spy kaže:

Dajte pomijenite naslov....svaki puta kad pročitam "Jel me mlati ili su crijeva" javljaju mi se vrlo ružne slike
hehe, sorry, ja ne znam mijenjat naslov, pa može to učiniti netko drugi

Evo imam osjećaj da sam jučer osjetila nešto drugo i nešto drugačije, skroz nisko u trbuhu. Nešto baš kao da mi neki alien prolazi kroz trbuh nadam se da je to to. Čekam da vidim što će danas biti
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 11:43   #11
Ja nisam osjetila nikave leptirice, a cekala sam i cekala i cekala...

U 20.tj. lezala sam mirno i citala, samo sam najednom osjetila pokret u trbuhu koji me toliko iznenadio da sam skocila s kreveta. Od tada osjecam svaki dan, posebno ujutro i navece kad se smirim dok lezim u krevetu.
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 15:52   #12
Ma mislim da je sad to to. Onak ko da sam jela grah pa me nešto napuhuje. NAPOKON!!!!!!!!!!!!!!!!
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:07   #13
moram se malo hvaliti, ne da mislim da je to sad to nego to JE sad to.....bubnuo me bebač u ruku divlječki, sva sam se stresla koliko mi je to bilo čudno - ruka na trbuhu, a nešto iz nutra me mlatnulo, a nisam ja
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:09   #14
Jel sad bolji naslov?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:11   #15
da, trudnice nose male aliene

al je bolje nego samo jel me mlati, kad prvi put procitah naslov pomislih da je muz mlati.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:12   #16
A, ovo za aliena je rekla Rita, a ja samo prepisala.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 16:25   #17
cats zadovoljna promjenom naslova
istina, u meni je alien......
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 18:10   #18
Hehe, i meni je alien malo freeky ali kad izbaci nogu iz trbuha pa lakat pa se pocne prekobicavat, i vise je nego alien,hehe.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 16:45   #19
Vrati ti njemu lijepo, nema ti kamo pobjeci, ako se rita popij koji konjak, popusi koju cigaretu pa ce vidjeti s kime ima posla

(p.s. sala mala)
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 12:19   #20
E da, kad se toga sjetim

Ja bila negdje pocetak petog mjeseca trudnoce i sjedim na poslu za kompom, jedan kolega do mene, kad osjetim neko, pa .... gibanje, i prva pomisao mi je bila na, s oprostenjem, flatulenciju, i to monstruoznih razmjera. Jos kazem kolegi da se pripremi za eventualnu evakuaciju

Kad moja flatulencija niti nakon 2 sata nije rezultirala eksplozijom, palo mi je na pamet i drugo objasnjenje
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.