Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2007., 19:39   #21
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
Samo malo, ako se taj "otrov" nalazi u marelicama kako ih ja onda konzumiram a nije mi ništa? Kolika doza je smrtonosna a kolika se nalazi u jednoj (prosječnoj) marelici?
Pa mesnati dio marelice to ne sadrži. Razbiješ košticu i unutra ti je nešto kao badem. E sada koliko je otrovno ili zdravo ja neznam, prenio sam samo tekst o tome.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:15   #22
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ne gutaš koštice, jer se otrov nalazi u njima.
Znao sam da ima neka kvaka
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:57   #23
I koji je zaključak? vitamin B17 je otrov?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 17:58   #24
"Vitamin B17" nije službeni naziv, ali da, to je otrov.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:02   #25
A onda neka bude otrov. Pa zašto se ne pojavljuje rak kod osoba koje su ga koristile?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 18:44   #26
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
A onda neka bude otrov. Pa zašto se ne pojavljuje rak kod osoba koje su ga koristile?
Zato jer nigdje ne mogu pronaći nijedan znanstveni članak o tim Hanzama
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:33   #27
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
A onda neka bude otrov. Pa zašto se ne pojavljuje rak kod osoba koje su ga koristile?
Krivo razmišljanje. Ni u mom selu nema raka pa ne možemo zaključiti da su krvavice (tip kobasica za neznalice ) odgovorne za to. Nije li jednostavnije provesti neko pravo liječničko ispitivanje?

I da, recimo da mi dođe na pamet (a neće ) da probam to iz koštice marelice, kolika količina je smrtonosna?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 21:40   #28
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
Krivo razmišljanje. Ni u mom selu nema raka pa ne možemo zaključiti da su krvavice (tip kobasica za neznalice ) odgovorne za to. Nije li jednostavnije provesti neko pravo liječničko ispitivanje?

I da, recimo da mi dođe na pamet (a neće ) da probam to iz koštice marelice, kolika količina je smrtonosna?
Krivo razmišljanje... Imaš puno opširniji tekst od ove moje rečenice koji možeš pročitati o tome. Ne piše samo jeli su marelicu i bili su zdravi.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:07   #29
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
I da, recimo da mi dođe na pamet (a neće ) da probam to iz koštice marelice, kolika količina je smrtonosna?
Od jedne koštice sigurno nećeš umrijeti, ali ti neće ništa dobro donijeti. Problem je kod laetrila što je prosječna doza kod koje dođe do simptoma 10x veća od prosječne smrtonosne doze, pa nema faze trovanja prije smrti, pa se ne može predvidjeti je li čovjek previše pojeo. Svejedno, bilo je smrti zbog nekoliko desetaka koštica, pa i manje. Za čovjeka od 70 kg smrtonosna količina je oko 50 g laetrila.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:32   #30
Ma ja ne vjerujem da ti može nešto biti ako jedeš te koštice.

Još jedna stvar.

Čuo sam da je rajčica/paradajz jako zdrav i sriječava nastanak tih kancerogenih čestica itd.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 22:52   #31
Znanstveni rad: http://www.pubmedcentral.nih.gov/pag...geindex=2#page
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:18   #32
Dobar si. Prevedi pa ču pročitati. Najlakše je googleati i wikipedia.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:15   #33
Rie molim te pročitaj ovaj rad (više kao synopsys svih medicinskih ispitivanja laetrila). NIsam ni sam znao da sadrži cyanid koji se ispušta pod djelovanjem beta-glukosidaze (jel to pravi prijevod?). A nju unosimo preko hrane. 3g laetrila sadrži 180mg cijanida, a 200mg je smrtonosno za čovjeka. Uglavnom, sva istraživanja pokazuju nikakav ili zanemariv antitumorni učinak laetrila. Kod ljudskih testiranja ima puno fatalnih slučajeva. Strašno kako netko ovo može nazivat lijekom.
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:16   #34
Ma opet govorimo o lijeku, lijek je zabranjen.

Nas zanima jel B17 otrov, ili je vitamin koji je jedna od ključnih kemijskih spojeva čiji nedostatak uzrokuje rak?

Sad pazi razlike, netko kaže da su koštice iz marelice otrovne, ja mislim da tako nešto mogu vjerovati gradski ljudi, no oni koji žive na selu sa raznoraznim voćem čitave generacije, sasvim sigurno znaju da je to priča koja ne drži vodu. Nikad nitko nije rekao da su koštice marelice otrovne, a niti o tome ne govori ijedan znanstveni rad, s druge strane sjeme unutar koštice marelice zasićeno je vitaminima B17.

Što se tiče količina, konkretno koštica marelice:

FDA preporučuje da se ne jede više od 6 koštica marelice u toku jednog sata, jer može doći do toksične reakcije. Preporučuje se da dnevna doza može biti do 70 koštica na dan. Mnogi ljudi uzimaju oko 15 koštica dnevno. Genralano uzima se jedna koštica na svakih 2,5 kg težine dnevno. Doktor Krebs preporučuje 30-do 35 dnevno.

Sjeme lana treba prvo samljeti u mlinu za kavu, jer se cijelo zrno u crijevima teško rastvara, tako da se B17 ne osobađa. Laneno ulje ne sadrži B17.

Rak voli šećer. Šećer u sjemenu marelice je okružen cijanidom. Rak jede šećer, oslobadja se cijanid i truje ga. Zato, kada se jedu ove koštice treba potpuno eliminirati unšenje šećera iz drugog izvora.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:20   #35
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
Rie molim te pročitaj ovaj rad (više kao synopsys svih medicinskih ispitivanja laetrila). NIsam ni sam znao da sadrži cyanid koji se ispušta pod djelovanjem beta-glukosidaze (jel to pravi prijevod?). A nju unosimo preko hrane. 3g laetrila sadrži 180mg cijanida, a 200mg je smrtonosno za čovjeka. Uglavnom, sva istraživanja pokazuju nikakav ili zanemariv antitumorni učinak laetrila. Kod ljudskih testiranja ima puno fatalnih slučajeva. Strašno kako netko ovo može nazivat lijekom.
Koji rad? Ovaj link gore. Pa šta ne prevede nego odne na gugl pa baca linkove. Ovo je hrv. forum pa očekujem tekstove na hrvatskom.

Ja sam neutralan, ne kažem da je niti toksin niti da je lijek taj B17. Htio sam čuti mišljenja drugih.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:23   #36
Kako nastaje rak?

Analizirajući pojavu raka, Krebs se zapitao da li je dovoljno da se čovek samo izloži kancerogenom aktivatoru, na primer duvanskom dimu, nekoj hemijskoj supstanci ili da doživi neki jači psihološki stres? Ili kako to da neki ljudi u istim situacijama reaguju kancerogeno, a neki ne? Po doktoru Krebsu rak nastaje isključivo kada u organizmu već postoji hroničan poremećaj metabolozma, odnosno kada jedan od vitalnih sastojaka duže vreme nedostaje.
Kancerogene materije su samo »okidači« koji pokreću »univerzalne ćelije« . Vitalni sastojak kojeg ako nedostaje, remeti metabolizam i izaziva pojavu raka, Krebs je izdvojio kao vitamin B17.

Kako je došlo do toga da milionima ljudi nedostaje jedan vitalni hemijski element?

Dr Krebs je nakon dugogodišnjih istraživanja utvrdio da su ljudi vekovima jeli hleb od zrnevlja prosa i lana koje je bogato upravo vitaminom B17. Generecijama su žene mrvile koštice od kajsije, šljive, trešnje, jabuka i drugih vrsta voća iz familije Rosaceae (ruže). Mešale su ih zajedno sa mesnatim delom voćke spravljajući džem. Prosto, ništa se nije bacalo.
U Bibliji se čak može naći i zanimljiv citat gde Bog, nakon što je stvorio čoveka i ženu, kaže: "… dajem vam biljke sa semenom, rasutim po čitavoj planeti, i svako drvo koje ima plod sa semenom biće vaša hrana".

Istraživanja su pokazala da himalajsko pleme Hanza uopšte ne pati od raka i kardiovaskularnih oboljenja. Ishrana im je bazirana upravo na uzimanju hrane sa koščicama kajsije i zrnevlju prosa. Ali, kada se pripadnici ovog plemena izlože zapadnjačkoj ishrani, nakon što napuste svoje izvorne prehrambene običaje, počinju da pate od svih ovih bolesti.
Pošto pripadnici ovog plemena inače jedu veoma malo mesa, pobornici vegetarijanske ishrane su odmah zaključili da je to razlog. Ali nije tako.
Krebs je zapravo našao da postoje još dve grupe ljudi koje uopšte ne oboljevaju od raka. Jedni su upravo mesojedi, drugi biljojedi.

Tako u jelovniku Eskima i Indijanaca, koji takodje ne pate od ovih bolesti, preovladjuje meso koje uključuje i divljač. To je najčešće meso jelena, dopunjeno raznim divljim bobičavim sezonskim voćem. Što je najzanimljivije, kod ovih ljudi uošte ne postoji gojaznost, iako svakodnevno u organizam unose velike količine životinjske masti.

Ipak, i za Himalajce i Indijance i Eskime zajedničko je što koriste hranu tipičnu za njihovo prirodno okruženje. Kada se pažljivo analiziraju sastojci te hrane vidi se da je vitamin B17 obavezno prisutan u svakoj. Vrsta jelena koja im je u jelovniku, prevashodno se hrani travama koje sadrže nitriloside, a koji su izvor vitamina B17. Razno osušeno voće koje Eskimi i Indijanci jedu, takodje sadrži velike količine vitamina B17.

Na žalost, većina zapadnih civilizovanih kultura, odavno je prešla na hleb od pšenice, koja uopšte ne sadrži nitriloside. Trava koju koriste domaće životinje za ispašu, sadrži samo tragove nitrilosida. Imala bi ih možda više, da čovek nije počeo veštački da preorava i seje razne vrste trava, tamo gde one po prirodi nikada ne bi nikle. Tako za razliku od "civilizovane" stoke, indijanska i eskimska jede samo ono što je niklo u prirodnom staništu.
Tako su čoveku koji jede meso i tu uskraćene mogućnosti da unese vitamin B17. Pleme Hanza i Eskimi dobijaju u ishranu 250 do 3000 miligrama vitamina B17 svakog dana. Evropljani i Amerikanci jedući "civilizovanu" i "fast fud" hranu, primaju jedva 2 miligrama dnevno. Koštice su odavno izbačene iz jelovnika.
Laetril, Amigdalin, B17 zvanično je prihvaćen kao vitamin 1952.godine.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:40   #37
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
U Bibliji se čak može naći i zanimljiv citat gde Bog, nakon što je stvorio čoveka i ženu, kaže: "… dajem vam biljke sa semenom, rasutim po čitavoj planeti, i svako drvo koje ima plod sa semenom biće vaša hrana".
A ovaj citat podupire b17 kako?

Znači fora je u tome da spriječava rak? Kako uopće dokazati da nešto spriječava rak? Samo po tome što skupina koja to nešto koristi nema rak? Da li je moguće da je u igri još neka stvar koja im je zajednička? A i ono sa životinjama je nategnuto. Znači jelen jede B17 a ja pojedem jelena nakon nekog vremena i ja sam sad pojeo B17. Znači, ja sam trenutno bogat izvor C i ostalih vitamina (u slučaju da je netko gladan? )
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:44   #38
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
A ovaj citat podupire b17 kako?

Znači fora je u tome da spriječava rak? Kako uopće dokazati da nešto spriječava rak? Samo po tome što skupina koja to nešto koristi nema rak? Da li je moguće da je u igri još neka stvar koja im je zajednička? A i ono sa životinjama je nategnuto. Znači jelen jede B17 a ja pojedem jelena nakon nekog vremena i ja sam sad pojeo B17. Znači, ja sam trenutno bogat izvor C i ostalih vitamina (u slučaju da je netko gladan? )
Hvala, rađe ću limun pojesti.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 01:27   #39
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
A ovaj citat podupire b17 kako?

Znači fora je u tome da spriječava rak? Kako uopće dokazati da nešto spriječava rak? Samo po tome što skupina koja to nešto koristi nema rak? Da li je moguće da je u igri još neka stvar koja im je zajednička? A i ono sa životinjama je nategnuto. Znači jelen jede B17 a ja pojedem jelena nakon nekog vremena i ja sam sad pojeo B17. Znači, ja sam trenutno bogat izvor C i ostalih vitamina (u slučaju da je netko gladan? )
To ti je vrlo dobar primjer prehrambenog kruga i onog što unosimo u tijelo.
Ne znam da li si čuo za pojavu velikog broja životinja, posebno na ribe, zaraženih teškim metalima od raznih industrija, poput spalionica otpada i slično.
Ono što ode u nebo su supersitne nano šestice teških metala i otrovnih spojeva koje sa kišom padaju natrag na zemlju, i slijevaju se u rijeke.
Tako imaš područja koja su iznimno zagađena zbog otrovnih kiša, a jedući životinje koje jedu takvu hranu zapravo unosimo u sebe sastojke koji jednom kjad uđu u tijelo vrlo teško se ili nikada ne razgrađuju.

Sve ove životinje na umjetnim farmama hrane se isključivo proteinima za brži rast, i ostale kvalitete koje ljudi žele da imaju u cilju lakše, brže i profitabilnije proizvodnje. Životinje koje se tako umjetno hrane ne dobivaju niti približno toliko raznih sastojaka kojima bi se u prirodi hranili. Zamisli da jednu paštetu čitav život.

Iznosi se teorija kako rak nastaje nakon što tijelo bude izloženo duže vremena nekoj neravnoteži u kemijskim balansima. Znaći svako oboljenje posljedica je kemijskog nebalansa, te se rak neće pojaviti tamo gdje su prisutni svi kemijski elementi potrebni tijelu u dovoljnim količinama. Da li nam zaista tako kronično fali između ostalog i B17?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 02:02   #40
Što je s onom tvrdnjom da Laetril aka B17 sadrži cijanid?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.