Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 20:12   #581
Uredio sam si sobu u kući od 14m2.Izolacija je odlična 5cm stiropora,pozori termo stakla 3 brtve.Inače kod nas temperature jednom u 15 godina padaju ispod -5c tako da nisu u pitanje ekstremne hladnoće.Sad moram riješit grijanje a moram proć što jeftinije pa mi je ovo zapelo za oko http://www.elipso.hr/grijaca-tijela/...VAX-CH_2005FT/

Načini rada 750,1250,2000w sa ugrađenim turbo ventilatorom.Ako je vani 0°c zanima me dal bi ja sa ovom grijalicom kad bi radila na 1250w mogao postić temperatura 22c u sobi?Još ima ventilator pa bi se to brže ugrijalo i potrebno je samo da održava temperatura?
polančec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 08:18   #582
Quote:
polančec kaže: Pogledaj post
Uredio sam si sobu u kući od 14m2.Izolacija je odlična 5cm stiropora,pozori termo stakla 3 brtve.Inače kod nas temperature jednom u 15 godina padaju ispod -5c tako da nisu u pitanje ekstremne hladnoće.Sad moram riješit grijanje a moram proć što jeftinije pa mi je ovo zapelo za oko http://www.elipso.hr/grijaca-tijela/...VAX-CH_2005FT/

Načini rada 750,1250,2000w sa ugrađenim turbo ventilatorom.Ako je vani 0°c zanima me dal bi ja sa ovom grijalicom kad bi radila na 1250w mogao postić temperatura 22c u sobi?Još ima ventilator pa bi se to brže ugrijalo i potrebno je samo da održava temperatura?

Ocito zivis u toplijem kraju (Dalmacija?) gdje temperature ne padaju jako nisko, pa ti je 5cm odlicna izolacija. Jer na kontinentu bi ti to bila 12cm ili bar 10cm. No i 5cm je nemjerljivo bolje nego nista. Znaci za to si dobio peticu Prozor isto tako

Ti bi mogao odrzavati i sa 750W nacinom rada te grijalice +22 u sobi. Znaci za 209 kuna sve 5.

No po meni ja bi kupio DC Inverter klimu pa bi imao zimi rjeseno grijanje a ljeti bi imao rjeseno hladjenje, dok bi utrosak energije bio znatno manji nego i ta grijalica na 750W - znaci racun za struju bi bio mizerija.

Naravno klima je puno skuplja nego grijalica; no kazem rijesis i grijanje i hladjenje za vijeke vijekova amen.


P.S Ako stalno ne zivis u toj sobi nego samo povremeno (vikendica) pa se zidovi ohlade, trebati ce ti puno energije da ih ponovno zagrijes i onda odrzavas +22 sa 750W modom rada. To puno ces potrositi puno struje kada dodjes na najacem nacinu rada. Cisto informativno pisem da znas.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:40   #583
POLANČEC

Osnovna i najbitnija stvar je orjentacija sobe, tj prozora.
Ako si u Dalmaciji, a prozor gleda na jug, i nije zaklonjen pa sunce može grijati sobu, postoji šansa da se uspiješ ugrijati s njom. U slučaju sjevera ili zapada šansa je minimalna.

Inače imam istu takvu doma, brat kupio jer je bila najjeftinija, i osobno meni je to drek upravo zbog ventilatora koji buči i puše.
Imam i kvarcnu, sa 3 spirale, 3x800w. Ne buči ali zauzima više mjesta.
AKo možeš, investiraj u klimu od 2,5kw. Doduše, investicija je bar 4000kn.
Ili za početak kupi tu jeftinu grijalicu, i u bauhausu kontrolno brojilo struje za 120kn, pa ćeš na kraju sezone vidjeti jel se više isplati investirati u klimu ili skuplje plaćati struju.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:39   #584
Ništa od klime jer za koju godinu mislim ugrađivat centralno.Soba je na sjevero-zapadu, prozor je na zapadu(lokacija primorje)

Kod te grijalice mi se najviše sviđa što ima ventilator pa bi brzo zagrijala sobu.Još me samo zanima dal je termostat precizan a ne da stavim grijanje na 22, a u sobi je 24 i još grije
Nisam se nikad grijao sa grijalicama koje imaju ventilator pa me interesira dal to brzo ugrije sobu, po meni bi bez problema trebalo dignut na 22c pa poslije samo održava?

Kuća ima 90m2 dok mi grijemo sa peći na drva samo 55m2, 2 sobe ne grijemo dok ne ugradimo centralno.Termometar mi stoji u hodniku sredina kuće i ja stavim zadnje dvije cjepanice u peć na 23h, u hodniku je temperatura ravno 24.0c i ujutro se probudim u 8 temperatura bude 22.5c, temperutra vani je bila -2.5c
Mislim da to nije velik gubitak temperature?
polančec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:45   #585
Kolika je temperatura sad bez grijanja ?
Ps. Ne grije ventilator nego watti.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 18:54   #586
Izolacija 5 centi stiropora, stolarija internom.Ja sam u prizemlju kuće a gore na katu se isto grije.

U kuhinji je peć od 8kw sad je tamo 25.8c dok u hodniku 23.5c a dnevni borovak 23.0c
Sad mi je u toj sobi koju sam uredio ravno 12.0c a inače nije grijana 3 godine.
Htio sam reć da bi ova grijalica jako brzo zagrijala sobu jer ima taj venitlator koji bi brzo "razbacao" topli zrak po sobi, a poslije bi samo održavala temperaturu.Zato mi se čini velika prednost taj ventilator zbog toga što zrak može brže cirkulirat a i samim time brže zagrijava sobu.Ako sam u pravu

Vani je skoro -1c
polančec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 15:43   #587
Mi opet gledamo inverter klime, no muči nas jedna stvar. Kod prijatelja koji se griju na klimu tako se uvijek osjeti onaj umjetni zrak, ne znam kako to opisati. Također, klime se uvijek čuju, gdje god da smo bili kod prijatelja. A neki imaju i vlagu, što nas straši jer smo ju mi s glamoxom imali. Imaju li možda jeftiniju neku klimu, ne znam. Kad ih pitam za račune, kažu da stvarno jesu niži, ali da se klima ne smije nikada gasiti tijekom zime jer ona kad postigne temperaturu, radi na 10 posto i to je ono što troši. Tako su mi objasnili. Je li to istina?

Također, koliko je trajanje jedne inverter klime koja košta recimo 10 tisuća? Jer računam ako ću je za 10 godina morati mijenjati, onda zapravo i nije neka ušteda.

Trenutno se ponovo grijemo drvima jer nam je s glamoxima užasno zima, a računi užasno visoki, ali želimo lakši način grijanja od drva. Još jedino ostaje klima za probati, ili prodavati stan. Eventualno probati još Viking radijatore za koje ljudi kažu da su dobri (iako su u cjenovnom rangu klime), no to su rekli i za Glamox... Ne znamo što više činiti.

Zadnje uređivanje tidusy : 22.01.2017. at 15:58.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:24   #588
Ja se grijem na klimu
Neznam stoda ti kazem za umjetni zrak, ja nista takvog ne osjecam
Redovito luftanje je obveza na sta god se grijes
A kad se grijes na klimu i redovito ciscenje filtera. 5min posla

Sto se tice vlage, rekao bih da je ima manje odkad grijem na klimu

Da li gasit klimu ili ne, ovisi o izolaciji. Ja imam izolaciju, pa je gasim pREko noci ili u odstunosti

Ovo s 10% su gluposti. Vrlo je malo uredjaja koji mogu modulirati i na 20% nazivne snage a na 10% niti jedan, koliko znam. Kako god troskovi grijanja su zbilja smijesni, ja grijem 80m2 s jednom klimom od 5,5kw cijelu zimu za manje od 200 eura.

Ne treba ti klima od 10000 kn, dovoljno ti je 6-7000kn s ugradnjom. Za grijanje gledaj iskljucivo japance, i srednji rang model.
Zivotni vijek jest izmedju 10-15 godina, medjutim ja cu svoju nakon ove 3 zime isplatiti, usporedjujuci s troskovima da se grijem na lozu ko prije

Koliko je stan i kakva je izolacija, raspored prostorija?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:38   #589
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Ja se grijem na klimu
Neznam stoda ti kazem za umjetni zrak, ja nista takvog ne osjecam
Redovito luftanje je obveza na sta god se grijes
A kad se grijes na klimu i redovito ciscenje filtera. 5min posla

Sto se tice vlage, rekao bih da je ima manje odkad grijem na klimu

Da li gasit klimu ili ne, ovisi o izolaciji. Ja imam izolaciju, pa je gasim pREko noci ili u odstunosti

Ovo s 10% su gluposti. Vrlo je malo uredjaja koji mogu modulirati i na 20% nazivne snage a na 10% niti jedan, koliko znam. Kako god troskovi grijanja su zbilja smijesni, ja grijem 80m2 s jednom klimom od 5,5kw cijelu zimu za manje od 200 eura.

Ne treba ti klima od 10000 kn, dovoljno ti je 6-7000kn s ugradnjom. Za grijanje gledaj iskljucivo japance, i srednji rang model.
Zivotni vijek jest izmedju 10-15 godina, medjutim ja cu svoju nakon ove 3 zime isplatiti, usporedjujuci s troskovima da se grijem na lozu ko prije

Koliko je stan i kakva je izolacija, raspored prostorija?
Stan 33 m2, imamo dvije prostorije i malu kupaonicu,sve u dijagonali. Izolacija prošle godine još poboljšana s novim prozorima, podnom izolacijom, vanjski zid izoliran, stropovi niski. Mi smo u prizemlju, iznad nas je stan prazan, a lijevo i desno su šupe, tako da su svi zidovi hladni. S glamoxom smo imali očajnu vlagu i gljivice, s drvima ništa. Bio mi je jedan frend koji se bavi klimama (i grije svoj stan na klimu) i on bi stavio podnu klimu Fujitsu ispod prozora (kaže on nikako zidnu) i tvrdi da će to zagrijati sve, i više no zagrijati, za vlagu da se ne moram bojati, a trošit će oko 250 kn maksimalno. Ali i on mi je rekao da klimu onda ne gasim, nego da mora raditi stalno. Ali ta je klima oko 12 tisuća:/

Zadnje uređivanje tidusy : 22.01.2017. at 21:05.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:46   #590
Ja prije 10 dana gledao klime, japanci srednjeg ranga su oko 6500kn (zidna), a podna oko 10 000kn,sve sa montažom, tako da ne znam otkud ta cijena od 12000.

Paljenjem i gašenjem klime se možda može malo uštedit struje ali pada komfor, mislim da je najbolje da stalno radi, da se prostor i zidovi ne rashlade.
ps, sestra i zet imaju podnu klimu od 2006godine, griju 2,5 soban stan s njom (doduše, do soba slabije dopire), tako da trajnost nije problem.
Primjetio sam da trajnost može biti problem u dalmaciji na udaru soli, tu zahrđaju puno prije 10god, ako je direkt na udaru bure koja nosi sol.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:53   #591
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Stan 33 m2, imamo dvije prostorije i malu kupaonicu. Izolacija prošle godine još poboljšana s novim prozorima, podnom izolacijom, vanjski zid izoliran, stropovi niski. Mi smo u prizemlju, iznad nas je stan prazan, a lijevo i desno su šupe, tako da su svi zidovi hladni. S glamoxom smo imali očajnu vlagu i gljivice, s drvima ništa. Bio mi je jedan frend koji se bavi klimama (i grije svoj stan na klimu) i on bi stavio podnu klimu Fujitsu ispod prozora (kaže on nikako zidnu) i tvrdi da će to zagrijati sve, i više no zagrijati, za vlagu da se ne moram bojati, a trošit će oko 250 kn maksimalno. Ali i on mi je rekao da klimu onda ne gasim, nego da mora raditi stalno. Ali ta je klima oko 12 tisuća:/
Ako si zainteresiran za grijanje na klime prebaci si ovaj post na tpic klima vol 3 da prikupis jos savjeta

Ja ne vidim razlog zasto bi morala biti podna jedinica
Fujistu je vrhunski uredjaj i 12 ica vjerujem odradila bi to bez problema, eventualno backup u vidu grijalice ili ak imas tog glamoxa jos za kupaonicu


Izolaciju imas, zezaju te negrijani prostori oko tebe. Ali bolje negrijani prostori nego da su to zidovi prema vani gdi je sigurno hladnije nego u tim negrijanim prostorima

A da li gasititi ili ne vidjet ces sam kad pocnes grijati. To ti nitko napamet ne moze reci
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 22:41   #592
Evo meni sad sestra kaže da im dođe do 400kn struje sa grijanjem. Stan oko 60m2, u Pazinu, gradnja 2000god (pvc stolarija, 5cm stiropora). Stan u prizemlju, 3 vanjska zida, a četvrti zid prema stubištu i šupama, znači sve negrijano oko njih.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 08:53   #593
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
A da li gasititi ili ne vidjet ces sam kad pocnes grijati. To ti nitko napamet ne moze reci
Pa zasto bi gasio klimu na gumb na daljinskom?
Em klima modulira snagu (inverter) em ima termostat i odrzava zadanu temperaturu?

Mislim ona se se hoce grijati - neka klima radi svoj posao...ako se nece grijati onda neka je ugasi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 10:51   #594
ja preko zime ne bi gasio klimu nikako. bolje staviti na nižu temperaturu prostorije nego je ugasiti.
ova zima je hladna i to hebački. onaj stan u prizemlju od 33 kvadrata je u nemilosti okoline koja je hladna. možda nije u minusu, ali mislim da je u tim prostorima pored fest hladno. jeli vlasništvo ili renta ne znam, ali sa gljivicama ne bi živio. gljive dođu jer je ili prehladno ili se stan hladi pa grije pa hladi pa grije, a da ne spominjem najgore od svega: sušenje rublja u stanu. to je oaza za gljive. ukoliko je to priča onda se mora puno češće provjetravati stan kako bi postotak vlage u stanu bio što manji.
nisam pametan što se tiče tog stana, ali tu glamox kao proizvođač nema veze niti klima niti bilo kaj.
fali watta da se stan zagrije i to je to. na koji način dofurati watte stvar je uživatelja stana.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 09:00   #595
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Evo meni sad sestra kaže da im dođe do 400kn struje sa grijanjem. Stan oko 60m2, u Pazinu, gradnja 2000god (pvc stolarija, 5cm stiropora). Stan u prizemlju, 3 vanjska zida, a četvrti zid prema stubištu i šupama, znači sve negrijano oko njih.
i to je realno samo za gijanje cca 200 kn, tako da i nije puno
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 23:29   #596
Interesira me je li neko od vas ima Thermor radijatore ? Jesu li dobri u odnosu na Behu ili Glomax ? Iskustva i slično...hvala unaprijed
tomislavwarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 15:58   #597
ne bi trebala biti razlika. uzmeš onog tko ti da najdužu garu i bok.
grijači element i termostat su dvije jedine stvari koje te zanimaju ako ćeš kopati.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:27   #598
Pozdrav,

Vjerujem da ovdje ima znalaca koji mogu da daju dobre preporuke. Ja sam razgovarao sa distributerom Airelec konvektora i on mi je rekao da su tzv "norveski radijatori" neopravdano skupi te da ovi Airelec konvektori u stvari rade isti posao. Sa druge strane dobijam preporuke za Glamox koji su dosta skuplji ili Nobel, BeHa itd pa sve do nekih Bugarskih Tesy. Vidim da ima i Bosch konvektora...

U sustini, da li je ta razlika u cijeni opravdama, ako poredimo sa konvektore sa mehanickim termosatom, ne digitalnim. Jer ovi Airelec su prihvatljivi sa cijenom, da li su Glamox zaista bolji toliko da kostaju vise od duplo, iako im je i granacija nesto duza.

Hvala
luka1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 07:33   #599
Evo malo se raspitivao, ovi Tesy u stvari rade po Bosch tehnologiji konvektore i ostalu tehniku. Kod njih se proizvodi i Bosch za Evropu. Cijene sa elektronskim termoregulatorima su i vise nego prihvatljive...
luka1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 08:38   #600
Ako mozes kupi bilo koji koji ima digitalni termostat. I to ono ako ces imati upaljeno grijanje dok nisi doma. Ako grijes samo dok si doma ili u sobi i obican termostat je OK, jer zavrnes kotacic pa ako si previse zavrnuo lako malo odvrnes nazad. No ako je mala razlika u cijeni digitalni/analogni kupi digitalni.

A kaj se tice tehnologije i sve to - to su ti samo marketinske fore. Svi su ti radijatori apsolutno isti.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.