Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 19:06   #2101
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
U susjedstvu se počela graditi još jedna zgrada na malo zelene površine koja je bila idealna za neki parkić. Ta zgrada je odvojena od susjedne samo jednom uskom uličicom. I ta susjedna zgrada po meni ne udovoljava nekim urbanističkim odredbama koje sam pronašla na ovom linku: http://www.zadvarje.hr/wp-content/up...03/Odredbe.pdf

Kako je tek počela gradnja, prijavila sam ih ovdje: http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=17693

Da li mogu očekivati neku provjeru njihovih građevinskih nacrta i planova? Da li mogu očekivati ikakav odgovor?

Vjerojatno ne
napiši dole na pdfu Stanovanje (ako se radi o Zg postoji tema novogradnje) o kojem mjestu se radi, konkretno. osim ako imaš direktne veze s glavnima, izlaženje u javnost je najbolje garancija da stvar neće biti pometena pod tepih.
ako se nema šta skrivati, no harm no foul, ali urbanistima koji izdaju lokacijske dozvole očito treba malo poticaja da počnu paziti šta rade.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 20:03   #2102
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
napiši dole na pdfu Stanovanje (ako se radi o Zg postoji tema novogradnje) o kojem mjestu se radi, konkretno. osim ako imaš direktne veze s glavnima, izlaženje u javnost je najbolje garancija da stvar neće biti pometena pod tepih.
ako se nema šta skrivati, no harm no foul, ali urbanistima koji izdaju lokacijske dozvole očito treba malo poticaja da počnu paziti šta rade.
Urbanisti ne izdaju dozvole, već crtaju urbanističke planove, a koje nakon javne rasprave donosi gradsko vijeće. Dozvole izdaju drugi službenici, koji sa izradom i donošenjem planova nemaju veze.
A što se tiče izlaska u javnost, ne vidim smisao prozivanja investitora ako gradi u skladu sa planom, dapače, mislim da je kontraproduktivno.
Ako radi protiv plana, onda da, oderati bez milosti. Zato bi prije izlaska u javnost trebao biti siguran da zna o čemu priča, kako ne bi bez razloga prozivao čovjeka za nešto što ne stoji.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 21:33   #2103
ok, oprosti što sam se seljački izrazio, ovo mi je bilo predugačko pisati:

"Zahtjev za izdavanje lokacijske dozvole podnosi se Područnom uredu za prostorno uređenje, graditeljstvo, stambene i komunalne poslove i promet.

Lokacijsku dozvolu izdaje županijski ured, odnosno ured Grada Zagreba, nadležan za poslove prostornog uređenja na čijem se području planira zahvat u prostoru, ako Zakonom o Prostornom uređenju ili posebnim zakonima nije drugačije određeno."

znači mislim na osobe koje rade taj posao, kako god ih ti zvao.

I svejedno mislim da treba javno prozvati investitore i projektante koji grade nakaradne zgradurine potpuno drugačije od postojećih okolnih građevina. To postaje običaj u zadnje vrijeme i doista je loš jer šteti svima na toj lokaciji, osim naravno prodavaču maksimalno iscijeđenih kvadrata. A sve pod izlikom napretka i urbanizma i poduzetništva. Treba ih prozivati, pa možda neki i postanu svjesni da rade nešto krivo.
meni je nedavno ovako nešto sagrađeno u susjedstvu, na mjestu obiteljske jednokatnice i pored druge obiteljske jednokatnice:
http://www.waivingentropy.com/wp-con...ec-Pyramid.jpg

a teoretski bi se ovime ipak moglo dobiti više kvadrata:

http://farm6.staticflickr.com/5185/5...49cae167_z.jpg
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 09:56   #2104
Ma nisi se izrazio seljački, nego kolokvijalno, samo što si kolokvijalnim izrazom pokušao pokriti nešto što baš ne pije vodu. A što si potvrdio ovim zadnjim postom.
Naime, izdavanje lokacijske (građevinske!) dozvole, je postupak provođenja prostornog (urbanističkog) plana. Jedno od osnovnih pitanja u tome postupku je - da li je zgrada projektirana u skladu sa prostornim (urbanističkim) planom.
Tema nakaradnosti zgrade (ima toga puno previše, tu se slažem) je tema primarno prostornog planiranja, a tek nakon toga projektiranja, a sve u zakonom određenim postupcima. Dakle, kad prigovaraš na arhitekturu, prvo moraš pogledati da li je nešto u skladu sa planom, a tek nakon toga možeš izigravati "povjerenstvo za arhitektonska dostignuća" (koje je usput, zadnjim zakonom o gradnji ukinuto! ex-ministrica AMT misli da je to bezveze, možeš zamisliti kako će se lijepo graditi ako bude izabrana za gradonačelnicu ).
To što si naljepio gore ne mora biti nužno ružna arhitektura, sve ima svoje mjesto i vrijeme, pitanje dobre arhitekture je tema koja sa ovim dijelom foruma, gdje se primarno raspravlja o pravu i pravima, nema velike veze.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 10:55   #2105
ne razumijemo se. uopće ne dovodim u pitanje arhitekturu - zgrada Opere u Sydneyu je fantastična. no reci mi, tko je čovjek koji će odobriti gradnju tako nečega na parceli u Dugom Selu, u nizu postojećih obiteljskih kuća? jer meni ovo gore tvoje zvuči kao, sve je u redu i nitko za to nije odgovoran jer je to na 2 metra od međe a tamo se smije tako graditi.

tko je čovjek koji odgovara na pitanje da li je neki projekt u skladu sa urbanističkim planom? ima li on neku odgovornost za svoj posao?

a ako govoriš da to sve ovisi o urbanističkom planu, kako sam onda krivo gore spomenuo urbaniste?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:33   #2106
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ne razumijemo se. uopće ne dovodim u pitanje arhitekturu - zgrada Opere u Sydneyu je fantastična. no reci mi, tko je čovjek koji će odobriti gradnju tako nečega na parceli u Dugom Selu, u nizu postojećih obiteljskih kuća? jer meni ovo gore tvoje zvuči kao, sve je u redu i nitko za to nije odgovoran jer je to na 2 metra od međe a tamo se smije tako graditi.
tko je čovjek koji odgovara na pitanje da li je neki projekt u skladu sa urbanističkim planom? ima li on neku odgovornost za svoj posao?
a ako govoriš da to sve ovisi o urbanističkom planu, kako sam onda krivo gore spomenuo urbaniste?
Miješaš sve i sva.
Zgrada Opere je rezultat mjesta, vremena i duha na/u kojem se izgradila.
Što slično Sidneyu od toga imaš u Dugom Selu, a da bi mogao povući paralelu sa Operom bilo koje vrste. Zgrada u Dugom Selu bi trebala biti upravo to - zgrada u Dugom Selu. Odgovor na mjesto, vrijeme i duh prostora u kome se gradi, odnosno arhitektonski odgovor na sagledavanje parcele i zahtjeva izgradnje na njoj. Zato je kopiranje pojedine zgrade glupo i arhitektonski potpuno pogrešno.
A najčešće nije, jer su zahtjevi - zarada, zarada i samo zarada, sagledavanje parcele se svodi na čitanje odredbi urbanističkog plana i poštivanje protupožarnih i statičkih zahtjeva, a ne na prostornu analizu. O arhitekturi ne želim niti govoriti, jer se svodi na CAD kopiranje šablona, investitori koji žele nešto više i spremni su to platiti rjeđi su od vode u pustinji.
Odgovor na to da li je neki projekt u skladu sa planom prvo daje ovlašteni arhitekt, o njegovoj odgovornosti odlučuje Komora, ako dobije prijavu. Nakon njega to provjerava referent koji izdaje dozvole, a koji ima službeničku odgovornost, o čemu odlučuje njegov nadređeni ili službenički sud, naravno, opet ako dobije prijavu.
I u konačnici, imamo investitora i izvođača te nadzor, koji bi trebali graditi u skladu sa projektom, što se provjerava na uporabnoj dozvoli (opet onaj referent od maloprije).
Odgovornost za planiranje prostora kroz prostorne i urbanističke planove je na urbanistima i politici, a odgovornost za njihovo provođenje je na službenicima - referentima. I ako u planu piše da može na 27 cm od međe, može. Referent koji izdaje dozvolu može samo konstatirati da je zid na 27 cm od međe i izdati dozvolu. Dakle, projekt, a temeljem njega i gradnja, ovisi o urbanističkom planu, a tvoja greška je u tome što urbanisti ne izdaju dozvole, već to rade službenici - referenti. Koje ovdje pogrešno prozivaš.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:08   #2107
miješam sve i sva da ti pokušam predočiti o kojem problemu govorim, ali vidim da se ne smijem služiti metaforama i zornim prikazima jer me shvaćaš doslovno a ne figurativno. nisam stručnjak u tom polju, očigledno, ali od tebe kao stručnjaka očekujem da me shvatiš što govorim kad spominjem aztečke piramide po ulicama Hr.

upravo protiv tog sistema gradnje koji se vodi isključivo maksimiziranjem kvadrata radi konačnog profita, a koji dobija dozvole, protiv toga se i bunim.

hvala na tom detaljnijem opisu postupka dobivanja građ. dozvole.

koliko vidim, opet je problem u neidentificiranoj i neodredenoj "politici" koja utječe na urbaniste i sve druge dalje u tom nizu. i ne, ne prozivam ih pogrešno, jer znam da je bilo gradnje mimo planova i prekonoćnih izmjena urbanističkih planova da bi se izašlo u susret investitoru, a prema nalogu "politike", tkogod oni bili. u korupciji i kriminalu krivi su i nalogodavci i izvršitelji.

vjerojatno previše apstraktno za ovaj pdf.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:47   #2108
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
miješam sve i sva da ti pokušam predočiti o kojem problemu govorim, ali vidim da se ne smijem služiti metaforama i zornim prikazima jer me shvaćaš doslovno a ne figurativno. nisam stručnjak u tom polju, očigledno, ali od tebe kao stručnjaka očekujem da me shvatiš što govorim kad spominjem aztečke piramide po ulicama Hr.

upravo protiv tog sistema gradnje koji se vodi isključivo maksimiziranjem kvadrata radi konačnog profita, a koji dobija dozvole, protiv toga se i bunim.

hvala na tom detaljnijem opisu postupka dobivanja građ. dozvole.

koliko vidim, opet je problem u neidentificiranoj i neodredenoj "politici" koja utječe na urbaniste i sve druge dalje u tom nizu. i ne, ne prozivam ih pogrešno, jer znam da je bilo gradnje mimo planova i prekonoćnih izmjena urbanističkih planova da bi se izašlo u susret investitoru, a prema nalogu "politike", tkogod oni bili. u korupciji i kriminalu krivi su i nalogodavci i izvršitelji.

vjerojatno previše apstraktno za ovaj pdf.
Grubo rečeno, prostorni/urbanistički plan je dogovor stanovnika i drugih nositelja prava na nekom području kako žele da njihovo područje u budućnosti izgleda. U konačnici, nakon provedenog postupka (izrada prijedloga, javna rasprava, primjedbe, mišljenja i dr.), plan donosi gradsko ili općinsko vijeće, odnosno "izabrani predstavnici naroda", nakon čega temeljem tih planova dozvole za gradnju izdaju službe koje ga provode.
U praksi ima svega, a konačno izgrađena zgrada je samo vrh ledenog brijega mogućih malverzacija u postupcima izrade i donošenja planova i izdavanja dozvola. Dodaj na to A.M.T. zakon o legalizaciji, koji omogućuje legalizaciju svega i svačega izgrađenog protivno prostornim planovima, jasno je da je situacija kaotična jer državne službe ne rade ništa da bi stanje stavile u red. 800.000 zahtjeva za legalizaciju govori i zašto.
I onda mi govoriš o apstrakciji. Da si samo jednom došao na nezakonito izgrađenu POSLOVNU zgradu sa 47 dogradnji sa svih strana, bilo bi ti jasno što je apstrakcija. Koji Monet I to je sada legalizirano i legalno
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 17:13   #2109
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Ovo prvo da na kraju ostane parcela manja od zakonom određene je moguće ako referent nije pažljiv, odnosno dopusti formiranje druge čestice na način da prva padne ispod minimuma. Očito se radi o muljanju tijekom dobivanja građevinske dozvole, što u konačnici znači da zgrada neće moći dobiti uporabnu dozvolu, jer nema parcelu.
Čovjek je "kupio" komad zemlje od parcele koja ima kuću sa svim dozvolama.
Onda je na svojoj napravio kzću sa svim dozvolama je je sada njegova parcela bila dovoljno velika. Drugi je problem što nitko nije više vodio računa da susjedna kuća neće više imati dovoljno zemlje okolo. Izgleda da zakon nema nigdje takvu klauzulu da onaj koji prodaje komad zemlje gdje ima kuću, dužan je nabaviti potvrdu o nekoj minimalnoj površine koja mu mora ostati.

Quote:
Izgradnja zgrade na poljoprivrednom zemljištu najčešće nije planom vezana na imanje ili nemanje OPG-a, tako da u većini slučajeva to nije uvjet da bi se ista kuća sagradila ili posjedovala, već se prije radi o ograničenju posjedovanja minimalno nekoliko hektara zemlje da bi se sagradilo domaćinstvo koje se može deklarirati kao obiteljsko poljoprivredno. Mada, nije isključeno, svakako bi trebali "konzultirati" lokalni prostorni plan.
Pitanje imanja određene površine zemljišta ili muljanja u cilju izgradnje takove zgrade se vidi u građevinskoj dozvoli. Ako tamo piše da je ta zgrada vezana na određenu površinu zemljišta, tada u slučaju smanjenja pripadajuće površine zemljišta ispod minimuma, vlasnik može imati problem. Koje vrste, ne bi znao, jer ne postoji praksa u ovakovim pitanjima.
U smislu prometa nekretnina to ne može biti ograničenje, odnosno ne morate imati OPG da bi kupili ovu parcelu. A što ćete sa njom napraviti, e to je druga stvar. Odnosno, kad kupite ovakovu kuću sa zemljištem, imate osnova za prijavu OPG-a, a slijedom toga i bavljenja turizmom na obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu.
Ne vidim zašto ne bi smjeli prodati bilo kome 20.000 kvadrata zemlje , osim ako to zemljište nije vezano nekim pravnim poslom za neku drugu imovinu.
Našao sam samo klauzulu zakona gdje se VILLA NE SMIJE IZDVOJITI IZ CJELINE OPG-a !
Ali ne piše da li se OPG može reducirati da ostane OPG-villa sa 5000 m2 prostora, normalno i mali OPG.

A 25 000 m2 se prodalo nekome zainteresiranom. Npr, susjedu koji ima 10 000 m2, pa mu nedostaje još 20 000 da i on napravi vilu !!

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ok, oprosti što sam se seljački izrazio, ovo mi je bilo predugačko pisati:

"Zahtjev za izdavanje lokacijske dozvole podnosi se Područnom uredu za prostorno uređenje, graditeljstvo, stambene i komunalne poslove i promet.

Lokacijsku dozvolu izdaje županijski ured, odnosno ured Grada Zagreba, nadležan za poslove prostornog uređenja na čijem se području planira zahvat u prostoru, ako Zakonom o Prostornom uređenju ili posebnim zakonima nije drugačije određeno."

znači mislim na osobe koje rade taj posao, kako god ih ti zvao.

I svejedno mislim da treba javno prozvati investitore i projektante koji grade nakaradne zgradurine potpuno drugačije od postojećih okolnih građevina. To postaje običaj u zadnje vrijeme i doista je loš jer šteti svima na toj lokaciji, osim naravno prodavaču maksimalno iscijeđenih kvadrata. A sve pod izlikom napretka i urbanizma i poduzetništva. Treba ih prozivati, pa možda neki i postanu svjesni da rade nešto krivo.
meni je nedavno ovako nešto sagrađeno u susjedstvu, na mjestu obiteljske jednokatnice i pored druge obiteljske jednokatnice:
http://www.waivingentropy.com/wp-con...ec-Pyramid.jpg

a teoretski bi se ovime ipak moglo dobiti više kvadrata:

http://farm6.staticflickr.com/5185/5...49cae167_z.jpg
Arhitekt Bašić je probao napraviti specijalne apartmane, ali su ga odbili.
Zbog "čudnovitosti" !??

http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...je-birokracije

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacij...-ovo-cudnovato

Kalvarija splitskog poduzetnika: Zašto moram na sud? Zato što je državi ovo 'čudnovato'

Željeli smo napraviti nešto jedinstveno na našoj obali. Ponudili smo projekt koji na obalama Jadrana i šire još nije viđen i mogao bi postati prototip za slične gradnje na Mediteranu, a hrvatski birokrati ga odbijaju jer je 'čudnovat'...

Angažirali smo eminentnog hrvatskog arhitekta Nikolu Bašića da napravi projekt. I načinio ga je; kompleks koji je, po mom mišljenju, a dugo sam u ovoj struci, fantastičan. No, tu počinju i naši problemi - ispričao nam je Goran Morović, a mi prenosimo dio arhitektonskog obrazloženja Nikole Bašića:

- Građevina OPG Morović u Žmanu za arhitektonsku matricu preuzima elemente suhozidne kulture kojim je obilježen pretežiti dio otočkog prostora i čiji elementi su zatečeni i na užem lokalitetu.


Možda Kolindi ne bude projekt čudnovat: http://www.poljomagazin.com/?p=12308

Baš je na Dugom otoku predsjednica obišla reprezentativni maslinik u Žmanu i to onaj bračnog para Morović, odnosno Nives Morović koja je nositeljica OPG-a i njezina supruga Gorana, splitskog poduzetnika podrijetlom iz mjesta Žman na Dugom otoku.

Koliko god da je ekološki maslinik Morovićevih reprezentativan i impozantan, raširen na pet hektara kaskadne padine jednog sjevernog dugotočkog obronka, složen na tarace zaštićene starim obnovljenim i novosagrađenim mocirama, toliko je reprezentativan ali i paradoksalan problem Morovićevih. Baš takav da ga je i predsjednica trebala saslušati.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:22   #2110
A odustala sam od toga na kraju. Zgrada se već prilično izgradila. Nije pored moje i nije mi jasno zašto se ljudi iz susjedne zgrade ne bune. Znači oni će gledati sa svojih terasa i prozora u terase i prozore druge zgrade na manje od 6 m!!!

Radi se o ovoj ulici: https://www.google.hr/maps/@45.80555...8i6656!6m1!1e1

Znači umjesto te plavo-žute ograde će sad biti zidovi zgrade iste kao što je ova na desno s tim da ove zelene površine i stupića više uopće nema nego je sve zbetonirano. Ah... cijeli taj dio nije baš najbolje isprojektiran niti ima ikakvog smisla za razliku od starijih zgrada izgrađenih prije 90-tih. Ok, stanovi jesu kvalitetniji, ali se vidi da se ide na što veću zaradu, a ne poštuju se osnovna urbanistička pravila.
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 19:00   #2111
Quote:
Trail kaže: Pogledaj post
A odustala sam od toga na kraju. Zgrada se već prilično izgradila. Nije pored moje i nije mi jasno zašto se ljudi iz susjedne zgrade ne bune. Znači oni će gledati sa svojih terasa i prozora u terase i prozore druge zgrade na manje od 6 m!!!

Radi se o ovoj ulici: https://www.google.hr/maps/@45.80555...8i6656!6m1!1e1

Znači umjesto te plavo-žute ograde će sad biti zidovi zgrade iste kao što je ova na desno s tim da ove zelene površine i stupića više uopće nema nego je sve zbetonirano. Ah... cijeli taj dio nije baš najbolje isprojektiran niti ima ikakvog smisla za razliku od starijih zgrada izgrađenih prije 90-tih. Ok, stanovi jesu kvalitetniji, ali se vidi da se ide na što veću zaradu, a ne poštuju se osnovna urbanistička pravila.
Vjerojatno se poštuje urbanistički plan, koji u ZG dopušta izgradnju od međe do međe, odnosno na ulici. Odredila Gradska skupština na prijedlog (jednog i jedinog ) gradonačelnika. Provode privatni investitori :klap:.
Izabrali građani
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:21   #2112
U nasoj zgradi u prizemlju se nalaze nedovrseni poslovni prostori (sa ulazne strane) i garaze (sa straznje zgrade) ispred kojih je i ogradjena terasa. U razgovoru s predstavnikom stanara sam saznao da je osoba koja je vlasnik prizemlja planira prenamjenu tog prostora u stanove. Na terasi se pojavio gradjevinski materijal. Predstavnik stanara tvrdi da vlasnik vec ima gradjevinsku dozvolu i da dio prenamjene ukljucuje izbijanje zidova u stubistu (za vrata) sto ukljucuje i izmicanje postojecih vodovodnih cijevi i brojila potrosnje vode. Zanima me je li moguce dobiti dozvolu za takvu gradnju bez suglasnosti sustanara. Isto pitanje vrijedi i za odlaganje gradjevinskog materijala na zajednicke povrsine.
velmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 17:46   #2113
Ispričavam se ako je već bilo pitanje i što upadam u temu, ne mogu nigdje pronaći podatak koliko bazen mora biti udaljen od međe, susjedne čestice?
Scania007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:30   #2114
Onoliko koliko piše u prostornom planu.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:40   #2115
U prostornom planu bazen nije ni spomenut.
Scania007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:22   #2116
Quote:
Scania007 kaže: Pogledaj post
U prostornom planu bazen nije ni spomenut.

U okućnicama građevnih čestica moguće je uređenje otvorenih bazena s
pripadajućim pomoćnim prostorijama (strojarnica, instalacijska etaža i sl.).
Površina otvorenih bazena s pripadajućim pomoćnim prostorijama (strojarnica,
instalacijska etaža i sl.) koje se izvode u terenu (podrum) obračunavaju se u koeficijent
izgrađenosti građevne čestice.
Bazeni s pripadajućim pomoćnim prostorijama (strojarnica, instalacijska etaža i sl.)
moraju biti udaljeni najmanje 3,0 m od granice građevne čestice.
Prostori otvorenih bazena s pripadajućim pomoćnim prostorima (strojarnica,
instalacijska etaža i sl.) uračunavaju se u iskorištenost građevne čestice.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:23   #2117
Pozdrav ljudi,

Imam situaciju, dakle, izgradili smo novu obiteljsku kuću prema dozvoli koju smo izvadili. Kuća je gabaritno i prostorno na mjestu kako bi i trebala biti, ali prozori, vrata, raspored prostorija (zidovi), dovodi i odvodi kao i el. instalacije nisu prema dozvoli.
Također oko kuće jedan suterenski zid nije nasut zemljom kao što je trebao biti jer smo složili stan pa da dobijemo na prostoru dvorišta i smanjimo mogućnost prodiranja vlage kroz taj zid. U kolikom sam problemu što se tiče dobivanja uporabne dozvole?

Hvala.

Pozz
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:07   #2118
Vanjski prozori i vrata nisu na mjestu, a i vanjski izgled kuće ne korespondira projektu? Mislim da si u problemima. Bolje traži izmjenu te građevinske, pa onda zatraži uporabnu.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:43   #2119
A dobro, ovisi sad i od kad je ta dozvola. Ako je od prije 10.2007. ne bi smio biti problem, a ako je novija (posebno ako je iza 2013.) onda će najvjerojatnije biti problem.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 07:30   #2120
Načelno da, ali svaka dozvola koja se veže na neki projekt (npr.: sastavni dio ove dozvole je projekt TD___) znači da će referent za uporabnu pregledati i projekt. I onda banana.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.