Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Pogledaj rezultate ankete: Do kada dojiti?
Ne mislim dojiti uopće. 1 0.98%
Petnaestak dana, dok ima kolostruma... 1 0.98%
Do 6 mj. starosti bebe. 8 7.84%
Do godine dana starosti bebe. 33 32.35%
Do 1,5 god. starosti bebe. 22 21.57%
Preko dvije godine starosti bebe. 13 12.75%
Dok beba sama ne prestane, pa kad god to bilo... 24 23.53%
Glasovatelji: 102. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2009., 15:48   #21
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
:Ne osuđujem mame koje odluče dojiti i dulje, al' im ni ne skidam kapu.Nek me ne uvjeravaju da to baš tak treba bit. Da je tako, ne bi djeci zubi rasli bar do 5. godine, da im cica treba bit primarni izvor hranjivih tvari.
Rosa, nitko i ne kaže da iza godine dana dojenje treba biti primarni izvor hranjivih tvari...
ali moja kad je bolesna, onda joj je to primarni izvor i Bogu hvala tako smo izbjegli infuzije...
...i viš moja s 19 mjeseci ima samo 8 zubiju. neki toliko imaju s 8 mjeseci. jel to znači da su tad trebali prestat?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:55   #22
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
...i viš moja s 19 mjeseci ima samo 8 zubiju. neki toliko imaju s 8 mjeseci. jel to znači da su tad trebali prestat?
Znala sam da će se neko zakačit za zube. Naravno da nije trebala prestat. Prestat će kad ti i ona tako odlučite, bilo to sa 5 mjeseci ili 5 godina.

Ali nemojmo negirati činjenicu da neke mame ne prestankom dojenja u stvari žele zadržati dijete vezano uz sebe. Djeca rastu i normalno da nas sa dva mjeseca trebaju više nego sa godinu i pol, ali neke mame ne žele pustiti djecu da odrastaju. Jednostavno žele bit nezamjenjive.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:00   #23
ne razmišljam previše do kada ću, nekako mi bezveze odrediti datum pa onda prestati (karikiram, naravno)..

moja (13 mj) ne cica zbog maženja već dugo, njoj cika treba za spavanje. i čini mi se da je lakše bezbolno odviknuti dijete koje bi po danu cicalo tek toliko da se pomazi, nego dijete koje ne želi u krevet ako cica nije u ustima.
priznajem da bi rado smanjila na 2 podoja dnevno, ujutro i naveče, ali za sad ne ide, a ja ne želim na silu..

nadam se da će do 2. god sama lagano odustati, makar mi ni 1,5 god ne bi smetala..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:04   #24
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Znala sam da će se neko zakačit za zube. Naravno da nije trebala prestat. Prestat će kad ti i ona tako odlučite, bilo to sa 5 mjeseci ili 5 godina.

Ali nemojmo negirati činjenicu da neke mame ne prestankom dojenja u stvari žele zadržati dijete vezano uz sebe. Djeca rastu i normalno da nas sa dva mjeseca trebaju više nego sa godinu i pol, ali neke mame ne žele pustiti djecu da odrastaju. Jednostavno žele bit nezamjenjive.
uf, debela neistina. Ja sam baš neposesivna majka. Moje 3ipo-godišnje dijete (po vlastitoj želji i potrebi, i realno boljoj opciji) provelo je mjesec dana ovo ljeto kod bake. Jer je to bolje od dežurna vrtića.I ja sam plakala jer mi je falioooooo, ali sam znala da mu je na moru bolje nego s nama u Zg i u vrtiću.
Hrpa mama koje nikad nisu dojile nikad to nebi napravila, jer su posesivne,npr.
Usput, za mojeg se sina od rođenja otac brinuo jednako koliko i ja. I provodio jednaku količinu vremena. Ovo zaista nije jedno s drugim povezivo.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:10   #25
Dvije godine i idemo dalje...
Moj dedlajn u glavi je 3 godine. Ako se sam ne okani 2 mj prije 3. rodjendana, krecem s ofenzivnim ukidanjem podoja.
Nemam nikakav razlog za to, samo moja granica.

Moj jos ne moze drzat piseka
Zapravo ne znam niti jednog dvogodisnjaka koji zna
Sto se tice povlacenja majice, mi vec dugo nemamo podoja vani... I nema problema. Kao sto rekose, to je stvar odgoja.

I ne znam za sto bih glasala u anketi... Moj odgovor bi bio - do tri godine.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:14   #26
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
uf, debela neistina. Ja sam baš neposesivna majka.
Kakva neistina. Nisam rekla da su sve mame takve, samim time nisam ni rekla da si ti takva, al' da ih ima - ima ih.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 16:37   #27
13 mjeseci, cicoljubica totalna... do 2 godine bez beda, ali vidjet ćemo do kad će htjeti. Dok hoće, ja jako sretna jer ne vidim savršenije namirnice za njeno zdravlje.... among all other reasons.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:20   #28
ja sam dojila tri godine i tri mjeseca, a onda jos jedno dva mjeseca odvikavanja. nisam pozalila. stvorile smo toliku bliskost da sad, kad je ona vec jednom nogom u pubertetu nema skrivanja, tajni, laganja. samo branjenja svoga misljenja, naravno na smijesan nacin cesto, ali za sada jos uvijek prevladava to da samnom dijeli sve najintinije.
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:25   #29
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
heeej, jel to imamo razloga za čestitati?!? WOOOOW, čestitam!
hvala Lali...
još nismo ticker napravili ali debljanje je opet počelo
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:30   #30
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
hvala Lali...
još nismo ticker napravili ali debljanje je opet počelo
OOOOOOOOOOOOOOOOO moram i ja čestitati
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:33   #31
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
hvala Lali...
još nismo ticker napravili ali debljanje je opet počelo
čestitke!
wow bebica
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:48   #32
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
čestitke!
wow bebica
hvala hvala, ali nemojmo oftopičariti ne bih se htjela modicama zamjeriti, ipak ću tu još dugoooo boraviti...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 18:10   #33
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Dvije godine i idemo dalje...
Moj dedlajn u glavi je 3 godine. Ako se sam ne okani 2 mj prije 3. rodjendana, krecem s ofenzivnim ukidanjem podoja.
Nemam nikakav razlog za to, samo moja granica.

Moj jos ne moze drzat piseka
Zapravo ne znam niti jednog dvogodisnjaka koji zna
Sto se tice povlacenja majice, mi vec dugo nemamo podoja vani... I nema problema. Kao sto rekose, to je stvar odgoja.

I ne znam za sto bih glasala u anketi... Moj odgovor bi bio - do tri godine.
većina je od 2g u peleni
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 18:38   #34
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
mizis s, to je do "odgoja", ne do dojenja, nedojena mogu tako u dućanu urlat za čoksom, bacat se po podu, divljat....tako da
Istina, al nisu badava nazvane "terrible two" - kad tek pocinju po pravo pokazivati svoj karakter i svoje JA.
Tako da... nije stvar samo odgoja
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 18:41   #35
Voljela bih do godine dana iako ovih dana krećemo na reduciranje.

Ne mogu više ovim tempom- 12 podoja na dan sa skoro 8 i pol mjeseci je fakat previše...

Umorna sam, htjela bih jednu noć bez xy na n- tu buđenja...

Voljela bih da nam je dojenje više užitak a manje mučenje...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 18:57   #36
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
većina je od 2g u peleni
haha....
da, da, pelenčina je ok, a sisa nešto "skandalozno"...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:06   #37
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Voljela bih do godine dana iako ovih dana krećemo na reduciranje.

Ne mogu više ovim tempom- 12 podoja na dan sa skoro 8 i pol mjeseci je fakat previše...

Umorna sam, htjela bih jednu noć bez xy na n- tu buđenja...

Voljela bih da nam je dojenje više užitak a manje mučenje...

jel te tješi da smo mi skoro 13 mjeseci i po danu smo na jednom (dva) podoja, a noću min. 4 a ponekad je noć jedan duuugi podoj....
nemam pojma kako ćemo prestati ali valjda budemo - moramo...
meni je dojenje spas kad je bolesna i neće niš drugo jesti...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 19:19   #38
i meni! ma ne samo to... već kad ju je (2x do sad), hvatala neka bolest, ja je samo puno dojila, i prošlo uvijek brzo, bez lijekova, antibiotika, ostalih sranja...
ma majčino mlijeko je stvarno nešto čarobno.. znate li da još uvijek u stvari nisu do kraja uspjeli analizirati njegov sastav? dakle, nemoguće ga je kopirati...
ta ljekovitost mi je dodatni razlog što ne želim ni ja još prestati s dojenjem... ulijeva mi neku sigurnost u slučaju bolesti...

evo još jedan primjer, imam pedijatricu, inače je dosta za raznu kemiju ona (što kod mene ne pada na plodno tlo, al, moraš negdje imat karton ), ali, kad je maloj bio curio nos i jedno oko (imala tek par mjeseci), kaže meni moja pedica, samo joj mlijeko našpricajte! ja ono, šokirana, nikad čula za to...al, reko, ajde... i kapala joj svoje mlijeko u oko i nos, i prošlo do sutra... ma mlijeko rulz (poslije malo prosurfala, vidjela da to nije ništa čudno...)
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 21:37   #39
Moj malac ima 5 mjeseci i uživamo u dojenju Meni je svaki dan sve veći gušt, još mu nisam počela davati dohranu, iskreno ne žuri mi se.Još mjesec dana i krećemo. Super napreduje, imao na zadnjoj kontroli 4 mjeseca i 7300 g, 67 cm

Ne znam do kada ću dojiti ali da mi je prebrzo prošlo ovih 5 mjesci to sigurno.
Promatrajući bebe koje doje, nekako mi djeluju smirenije i zadovoljnije Možda sam zabrijala jer moj malac je takav
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 21:41   #40
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
i meni! ma ne samo to... već kad ju je (2x do sad), hvatala neka bolest, ja je samo puno dojila, i prošlo uvijek brzo, bez lijekova, antibiotika, ostalih sranja...
ma majčino mlijeko je stvarno nešto čarobno.. znate li da još uvijek u stvari nisu do kraja uspjeli analizirati njegov sastav? dakle, nemoguće ga je kopirati...
ta ljekovitost mi je dodatni razlog što ne želim ni ja još prestati s dojenjem... ulijeva mi neku sigurnost u slučaju bolesti...

evo još jedan primjer, imam pedijatricu, inače je dosta za raznu kemiju ona (što kod mene ne pada na plodno tlo, al, moraš negdje imat karton ), ali, kad je maloj bio curio nos i jedno oko (imala tek par mjeseci), kaže meni moja pedica, samo joj mlijeko našpricajte! ja ono, šokirana, nikad čula za to...al, reko, ajde... i kapala joj svoje mlijeko u oko i nos, i prošlo do sutra... ma mlijeko rulz (poslije malo prosurfala, vidjela da to nije ništa čudno...)
ovo je živa istina - nikad bolesna a kad bi i krenulo samo više dojenja i puf - nema više
cica rules
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.