Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2009., 14:10   #81
Nakon koliko vremena (sati) se konzumira glina, kada se sipa voda?
Da li je 8h dovoljno?

Pitam zato što poslije tog vremena nije bistra voda, iako se talog nalazi na dnu.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 14:38   #82
Glina se priprema nekoliko sati prije upotrebe a ako je moguće i dan ranije. Ja je napravim navečer i ujutro kad se dignem popijem.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 14:43   #83
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Glina se priprema nekoliko sati prije upotrebe a ako je moguće i dan ranije. Ja je napravim navečer i ujutro kad se dignem popijem.
Da li imala kao neki osjećaj težine i mučnine u želucu, poslije pijenja glinene vode?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:10   #84
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Nakon koliko vremena (sati) se konzumira glina, kada se sipa voda?
Da li je 8h dovoljno?

Pitam zato što poslije tog vremena nije bistra voda, iako se talog nalazi na dnu.
Preporuka je da se drzi sto vise (u normalnim granicama), a minimalno oko sat vremena. Dakle, 8h, tj. preko noci je odlicno. Ja inace stavim glinu u vodu odmah nakon sto popijem svoju dozu, tako da stoji cca 24h.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:27   #85
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Preporuka je da se drzi sto vise (u normalnim granicama), a minimalno oko sat vremena. Dakle, 8h, tj. preko noci je odlicno. Ja inace stavim glinu u vodu odmah nakon sto popijem svoju dozu, tako da stoji cca 24h.
Hvala na informaciji! A koliko vode staviš u čašu?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:03   #86
Bok!

Vidim da se ovdje dosta ljudi razumije u liječenje glinom pa imam par pitanja.
Liječenje gastritisa i probavnih smetnji. Jel mi netko može dati savjet vezano uz doziranje kod tih tegoba?
Isto tako me zanima koliko je gline potrebno za jednu kupku, tj. koliko bi trebalo gline (u žlicama) staviti u jednu prosječnu kadu? I da li se smije staviti glinu u vruću vodu? Mislim da ne bi vrućina djelovala na ljekovitost.
Unaprijed hvala...
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:09   #87
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Nakon koliko vremena (sati) se konzumira glina, kada se sipa voda?
Da li je 8h dovoljno?

Pitam zato što poslije tog vremena nije bistra voda, iako se talog nalazi na dnu.
Što se tiće metoda uzimanja ima ih više. Kod nas je poznata samo jedna metoda. Inaće glina se najčešće uzima tako, da se razmuti u vodi ili soku i odmah popije.

Ako tek počinješ sa uzimanjem gline možeš piti 4 dana za redom i napraviti pauzu od 3 dana. Zatim piješ 3 dana za redom i napraviš pauzu od 4 dana. Taj ciklus ponavljaš mjesec dana. Netko odmah krene piti glinu sa vodom 21 dan uzastopno, kao ja recimo. Mislio sam krenuti tim režimom 4:3 dana, ali sam odmah poćeo piti glinu i vodu zajedno. Dakle, nema strogih pravila i ima više načina konzumacije.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 17.03.2009. at 16:32.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:34   #88
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Da li imala kao neki osjećaj težine i mučnine u želucu, poslije pijenja glinene vode?
Koristim je dugo tako da mi je organizam navikao pa mi je to kao popit običnu vodu,ali kada sam je počela koristit znalo se dogodit da mi teško padne na želudac samo što to netraje dugo, organizam se navikne na nju u tom prvom tjednu dok se pije voda bez taloga a kasnije je puno lakše.

Čajna žličica gline se stavi u 1,5dl vode (ne treba mješati,glina se sama otopi), ako dođe do zatvora ili mučnine možeš pojačat količinu vode.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:49   #89
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Bok!

Vidim da se ovdje dosta ljudi razumije u liječenje glinom pa imam par pitanja.
Liječenje gastritisa i probavnih smetnji. Jel mi netko može dati savjet vezano uz doziranje kod tih tegoba?
Isto tako me zanima koliko je gline potrebno za jednu kupku, tj. koliko bi trebalo gline (u žlicama) staviti u jednu prosječnu kadu? I da li se smije staviti glinu u vruću vodu? Mislim da ne bi vrućina djelovala na ljekovitost.
Unaprijed hvala...
Što se tiće gastritisa uzimaš glinu kao i obićno. Imaš više načina kada se glina pije: ujutro natašte, jedan sat prije ili poslije jela, prije spavanja.

Još jedan način kako je neki uzimaju, a koji imaju probavnih ili želučanih problema je 15min prije jela. Sve ovisi kako kome paše. Kod svakog ponaosob glina će djelovati drugaćije, jer djelovanje ovisi o stanju nećijeg organizma.

Što se tiče kupki imaš malo više gore post o kupkama.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:56   #90
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Bok!

Vidim da se ovdje dosta ljudi razumije u liječenje glinom pa imam par pitanja.
Liječenje gastritisa i probavnih smetnji. Jel mi netko može dati savjet vezano uz doziranje kod tih tegoba?
Za gastritis treba 15min prije svakog obroka popiti po 1 čajnu žličicu gline otopljenu u pola čaše vode (najbolje napraviti navečer za idući dan), a kad se organizam navikne količinu gline pojačati na 2-3 žličice i svaki dan jednom dnevno stavljati obloge od gline (paziti da se oblozi ne stavljaju neposredno prije ili poslije jela).

Ako se žele sačuvati sva svojstva gline ne bi je trebalo koristit u vrućoj vodi, ali u toploj može.

U kupke se stavljaju 2-3 šakice gline, može se koristi nepročišćena koja je jeftinija, ali za oralnu upotrebu mora biti pročišćena (ventilirana).
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:01   #91
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Što se tiće metoda uzimanja ima ih više. Kod nas je poznata samo jedna metoda. Inaće glina se najčešće uzima tako, da se razmuti u vodi ili soku i odmah popije.

Ako tek počinješ sa uzimanjem gline možeš piti 4 dana za redom i napraviti pauzu od 3 dana. Zatim piješ 3 dana za redom i napraviš pauzu od 4 dana. Taj ciklus ponavljaš mjesec dana. Netko odmah krene piti glinu sa vodom 21 dan uzastopno, kao ja recimo. Mislio sam krenuti tim režimom 4:3 dana, ali sam odmah poćeo piti glinu i vodu zajedno. Dakle, nema strogih pravila i ima više načina konzumacije.
Nametala mi se i samoj takva misao, o pauzama, jer mi je i danas teško pala na želudac glinena voda. Probaću režim 4:3.

Inače ju pijem po dolasku doma s posla na tašte 1h prije jela.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:04   #92
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Koristim je dugo tako da mi je organizam navikao pa mi je to kao popit običnu vodu,ali kada sam je počela koristit znalo se dogodit da mi teško padne na želudac samo što to netraje dugo, organizam se navikne na nju u tom prvom tjednu dok se pije voda bez taloga a kasnije je puno lakše.

Čajna žličica gline se stavi u 1,5dl vode (ne treba mješati,glina se sama otopi), ako dođe do zatvora ili mučnine možeš pojačat količinu vode.
Upravo se radi o neugodnosti u želucu, kako si opisala. Znači to je ok. Nastavljam dalje s glinom.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:50   #93
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Nametala mi se i samoj takva misao, o pauzama, jer mi je i danas teško pala na želudac glinena voda. Probaću režim 4:3.

Inače ju pijem po dolasku doma s posla na tašte 1h prije jela.
Istina jest da glina ponekad ne sjedne baš kako treba... Ja je pijem tri tjedna ujutro natašte. Ponekad mi baš i ne sjedne na želudac kako bih ja htio, ali taj osjećaj ne traje dugo. Danas je nisam ujutro popio, pa ću je popiti prije spavanja. Sada imam tjedan dana pauzu, pa krećem ispočetka. Mislim da ću u idućem ciklusu piti glinu prije spavanja, malo ću eksperimentirati.

Inaće ta metoda je poznata u SAD-u, 4:3 i zatim 3:4. Pokazala se kao dobra za aklimatizacijski period. Nadam se da će ti odgovorati. Ako možeš ubaci tu i tamo koju kupku, da se očistiš od toksina u cijelokupnm tijelu. To je super nadopuna oralnom uzimanju gline.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 09:38   #94
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Istina jest da glina ponekad ne sjedne baš kako treba... Ja je pijem tri tjedna ujutro natašte. Ponekad mi baš i ne sjedne na želudac kako bih ja htio, ali taj osjećaj ne traje dugo. Danas je nisam ujutro popio, pa ću je popiti prije spavanja. Sada imam tjedan dana pauzu, pa krećem ispočetka. Mislim da ću u idućem ciklusu piti glinu prije spavanja, malo ću eksperimentirati.

Inaće ta metoda je poznata u SAD-u, 4:3 i zatim 3:4. Pokazala se kao dobra za aklimatizacijski period. Nadam se da će ti odgovorati. Ako možeš ubaci tu i tamo koju kupku, da se očistiš od toksina u cijelokupnm tijelu. To je super nadopuna oralnom uzimanju gline.

Sva sreća je, da osjećaj neugode ne traje dugo... Ali ok je da možemo razmijeniti iskustva, da stvorim sliku što se može sve očekivati od gline...

M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 12:49   #95
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Sva sreća je, da osjećaj neugode ne traje dugo... Ali ok je da možemo razmijeniti iskustva, da stvorim sliku što se može sve očekivati od gline...

Slažem se. Dobro je razmijeniti što više načina uporabe gline, pa neka se svatko nađe u nekoj kombinaciji, ili napravi neku svoju... Jer ne radi se o nekim postupcima koji bi odmakom od nećije metode ugrozili nećije zdravlje. Uporaba gline je nešto prirodno i blago, a veoma blagotvorno se očituje u zdravstvenoj dobrobiti. Nisu potrebna kruta pravila kao pri uporabi nekih lijekova, ili ostalih kemijskih sredstava.

Što se tiće "težine" poslije pijenja, nema ti druge nego biti tvrdoglava . Ja sam par puta razmišljao, bih li ispio tu šalicu gline ili ne. Ali, nakon minutu sam ju bez razmišljanja ispio. Jer da sam se još malo dvoumio ne bih je popio sigurno . Dobro je to, što taj neugodan osjećaj s vremenom sve manje dolazi do izražaja.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:19   #96
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji! A koliko vode staviš u čašu?
Ja stavljam nesto manje od 2dcL. I to i nije toliko bitno, samo ne treba stavljati previse vode, jer i tako stavljas oko 4-6g gline, pa nije niti potrebno puno vode.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 14:22   #97
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Koristim je dugo tako da mi je organizam navikao pa mi je to kao popit običnu vodu,ali kada sam je počela koristit znalo se dogodit da mi teško padne na želudac samo što to netraje dugo, organizam se navikne na nju u tom prvom tjednu dok se pije voda bez taloga a kasnije je puno lakše.
Inace, taj osjecaj neugode jeste moguc na pocetku, recimo, ja sam ga iskusio kad sam stavljao obloge.

Prvo sam se cistio s oralnim uzimanjem (kako je i preporuceno), posto je kod stavljanja obloga prisutno premjestanje toksina prema oblogu (sto izaziva neugodu). I tako sam mislio da necu imati problema s oblogom. A kad tamo, vrlo brzo sam osjetio neku nervozu (cca 1h), tako da sam na kraju jedva izdrzao nesto duze od 2h i jedva sam cekao skinuti oblog. Bas sam se osjecao nervozno, neugodno, tesko je to sad opisati. I jasno, vec je lakse bilo drugi oblog, pa treci jos manje, a negdje 4-5 oblog nisam imao vise nikakvih problema.

Ukratko, ta nervoza i neugoda je samo posljedica toga sto toksini krenu prema glini, pa covjeka smeta taj osjecaj seljenja toksina. Da smo potpuno cisti od toksina, ne bi bilo niti tog osjecaja. No, jasno je da to nitko nije.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:51   #98
Da li se smije glina uzimati istovremeno sa spirulinom i biljnim čajevima?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:08   #99
Uzimanje gline i lijekova treba razdvojiti najmanje 1-2 sata a biljne čajeve je dobro koristiti s glinom posebno one koji potiču organizam na izlučivanje ili što više bilo koje tekućine da bi se organizam lakše oslobodio nakupljenih toksina.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:11   #100
Hvala!
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.