Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 19:33   #61
ja se svađam sa medicinskom sestrom koja sastavlja jelovnike, ali ne pomaže... čokolino, hrenovke, keksi užina, rijetko voće, prerijetko za moj pojnam, gotovi pudinzi...

postoji knjiga o prehrani koja im je priručnik i preporuka, ja sam primorana pomalčo zvati gradski ured koji je zadužen za kontrolu vrtića jer mi ovo ide na živce a efekta od mog pristojnog razgovora nema. znam da su sve to morali izbaciti iz prehrane a i dalje imaju i ja bih mogla nekog zatući zbog toga, a ne smijem da ne ostane bez mjesta u vrtiću
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:47   #62
ne znam, meni se cini da je nas vrtic zbilja skroz ok. nema salama, pasteta, cedevite, gotovih pudinga,... Puding dobiju u pvc casicama ( kao za vodu piti), vidi se da je tamo kuhan. Ja je vodim na dorucak i pokupim za vrijeme uzine, pa barem uspijem to vidjeti. Vidim da tete stalno nude voce, a klinci piju vodu ili caj. Pitala sam da li treba nesto za piti i rekle su da ne, jer im tete kuharice stalno nose caj.
Tako bi trebalo biti u svim vrticima...
A tko kontrolira tu hranu? Ipak od nekuda trebaju naruciti te silne pastete, salame,... Tko je to odobrio?
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:33   #63
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ja bi mogla inspekciju eventualno anonimno poslati, inače mislim da bi mi mala izletila iz vrtića, a mene bi noć negdje progutala
ma nije bed kaj bi mene noć, ali kako bi prošla moja princeza ako bih se ja žalila
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 12:07   #64
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
U zadnjih par godina se dosta mjenjao jelovnik. Prije je bilo pasteta, hrenovki, lisnatog,...
Što se tiče našeg vrtića, ništa se nije promjenilo... Znaju dobiti i paštetu i hrenovke i pizzu...
Aparat sa slatkišima i gaziranim pićima i dalje postoji u vrtiću...
Digla sam ruke od borbe za zdravu prehranu u vrtiću...
Dogovor s tetama je da ponekad donesemo nešto slatko za klince da se počaste malo poslije spavanja, i što mi vrijedi nositi zdrave keksiće, kad mi djete kaže da je jeo gumene bombone i slično...
ODUSTAJEEEEEM!!!
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 13:51   #65
kod nas ima hrenovki, ali na sreću vrlo rijetko i samo u jesensko/zimskom meniju
paštete su isto rijetko, ali domaće
jučer mi je mala došla doma mirišuć na voćni jogurt, to im je valjda nešto novo, nisam sretna s tim
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:19   #66
meni svekrva koja je teta u vrtiću kaže da se promijenila prehrana, nema više krafni, paštete, nutele itd...problem joj je što roditelji utrpaju djeci u ruksak smoki a ona onda mora braniti jer ako joj pedagog vidi smoki, nadrapala je, pa ajde ti sad malom djetetu koje je naviklo jesti smoki i kojem roditelj kaže smiješ ponijeti oduzmi i zabrani...razgovarale su sto puta s roditeljima, ali ništa...
a ovako za ručak imaju kuhano, dostavlja im se iz centralne kuhinje, budu i variva i meso...
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:20   #67
ja mislim da to sve ovisi o financijama vrtića, pogotovo sad kad su svima srezani doprinosi od grada. radim u vrtiću, pa znam. nama odgajateljima će i plaće uskoro smanjiti, valjda bandić treba sakupiti novce koje je potrošio u kampanji
kod nas u vrtiću ima paštete, ali jednom u tri tjedna, danas smo imali zrnato pecivo s maslacem, za ručak krumpir i povrće na lešo sa kuhanim mesom.
ostali namazi se rade u vrtiću-riblja pašteta, pa od slanutka i slično. i vjerujte mi, tada je tacna s doručkom uglavnom puna jer nitko to ne želi jesti. kruh s nutelom imamo jednom u sto godina za doručak i mislim da to nije ništa prestrašno ni nezdravo. većina djece jede puno gore stvari kod kuće. isto tako, cedevitu imamo možda jednom mjesečno za ručkom, ostalo sve vodu.
variva su skoro svaki drugi dan i to uglavnom jako vole a nemate pojma koliko to roditelja ne kuha kod kuće.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:33   #68
eto, ja sam roditelj koji kuha varivo i cije dijete jede smoki samo kad je u gostima ponude, i nije mi svejedno sto jede u vrticu. pogotovo sad kad ima problema s probavom.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:40   #69
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
eto, ja sam roditelj koji kuha varivo i cije dijete jede smoki samo kad je u gostima ponude, i nije mi svejedno sto jede u vrticu. pogotovo sad kad ima problema s probavom.
pa meni je jako drago zbog toga, samo kažem da je ovo doba to prava rijetkost. pa ako dijete ima problema s probavom, idi do pedagoga i dogovori se da on ima drugačiju prehranu, nije to nikakav problem.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:05   #70
pa ako je i rijetkost, nije opravdanje da se tako radi i u vrticu.

a to za pedagogicu, hvala ti na savjetima(al zasto ne medicinskoj?!), al nisam sigurna da zelim da mi se dijete izdvaja posebnim rezimom ishrane, pogotovo jer je to kod nje vise psiholoske naravi.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:16   #71
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
pa ako je i rijetkost, nije opravdanje da se tako radi i u vrticu.

a to za pedagogicu, hvala ti na savjetima(al zasto ne medicinskoj?!), al nisam sigurna da zelim da mi se dijete izdvaja posebnim rezimom ishrane, pogotovo jer je to kod nje vise psiholoske naravi.
možeš i medicinskoj, al mislim da pedagog odlučuje o tome. ma nije to izdvajanje, to je za dječje dobro, a klincima je tak svejedno kaj ovaj drugi jede. ja sam radila u grupi gdje je curica bila alergična na nekih desetak namirnica i za skoro svaki ručak je jela nešto drugačije i nitko živ nije nju izdvajao. ali to ovisi i o tetama i o samom vrtiću.
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:34   #72
ok, hvala na savjetu.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:58   #73
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
meni svekrva koja je teta u vrtiću kaže da se promijenila prehrana, nema više krafni, paštete, nutele itd...problem joj je što roditelji utrpaju djeci u ruksak smoki a ona onda mora braniti jer ako joj pedagog vidi smoki, nadrapala je, pa ajde ti sad malom djetetu koje je naviklo jesti smoki i kojem roditelj kaže smiješ ponijeti oduzmi i zabrani...razgovarale su sto puta s roditeljima, ali ništa...
a ovako za ručak imaju kuhano, dostavlja im se iz centralne kuhinje, budu i variva i meso...
a jel vi svi nosite svojoj djeci hranu u vrtić? znam da moja frendica ponekad odnese voće, i onda to tete daju samo njenom malom. ja nisam nikad nosila ništa. trebam li? da li je to uobičajeno?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 16:41   #74
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
a jel vi svi nosite svojoj djeci hranu u vrtić? znam da moja frendica ponekad odnese voće, i onda to tete daju samo njenom malom. ja nisam nikad nosila ništa. trebam li? da li je to uobičajeno?
Mi nismo u ovih godinu dana odnijeli ništa malome u vrtić niti namjeravam ikad stavljati u ruksak hranu "za svaki slučaj". Ako sam radi toga nemajka neka.
Odnijela sam jednom muffine za feštu u starim jaslicama kad su se ispraćala djeca iz velike grupe, oni kojima je to bila zadnja godina vrtića...onda su imali kao zabavu svaka mama je donijela nešto ili sok ili kolač. Odnijeli smo i zadnji dan Markovog boravka u starim jaslicama tetama i ostaloj djeci Sacher tortu koju sam napravila, da se malo počaste i da im nekom gestom zahvalimo na svemu pruženom.
U ovim sad jaslicama/vrtiću mislim nositi samo za rođendane hranu.
Nisam navela i mandarine koje smo nosili, al naše su domaće i bile su za svu djecu i za tete...
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 16:53   #75
djeca u vrtiću gdje ja radim imaju raznoliku prehranu

doručak- palenta, griz, cornflakes s mlijekom, pekmez, čaj, jogurt, linolada, ( bit je u raznolikoj prehrani, neće im ništa biti od paštete ili hrenovki jednom u 2 tjedna).......
ručak- razna variva, kupus, pileće šnicle, puretina, riblji štapići, špinat, svježa salata uvijek, rižoto, tjestenina....

užina- preferiramo voće, ali bude i keksa, čokolada.....

uglavnom, svi sve jedu i roditelji se ne bune...
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:11   #76
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Nisam navela i mandarine koje smo nosili, al naše su domaće i bile su za svu djecu i za tete...
domaće zagrebačke? iz voltinog?

Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
djeca u vrtiću gdje ja radim imaju raznoliku prehranu

doručak- palenta, griz, cornflakes s mlijekom, pekmez, čaj, jogurt, linolada, ( bit je u raznolikoj prehrani, neće im ništa biti od paštete ili hrenovki jednom u 2 tjedna).......
ručak- razna variva, kupus, pileće šnicle, puretina, riblji štapići, špinat, svježa salata uvijek, rižoto, tjestenina....

užina- preferiramo voće, ali bude i keksa, čokolada.....

uglavnom, svi sve jedu i roditelji se ne bune...
gradski vrtić? zagreb?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:12   #77
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
domaće zagrebačke? iz voltinog?

Ne, domaće neretvanske iz Opuzena
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:15   #78
ja nisam nikad ništa nosila u vrtić. ups, jesam,isto mandarine, isto domaće - dobila par kila pa reko' bolje da odnesem u vrtić nešto nego da skužim nakon par tjedana da su mi strulile doma i pobacam u smeće
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:34   #79
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja nisam nikad ništa nosila u vrtić. ups, jesam,isto mandarine, isto domaće - dobila par kila pa reko' bolje da odnesem u vrtić nešto nego da skužim nakon par tjedana da su mi strulile doma i pobacam u smeće
I mi isto tako, samo nama svekiji pošalju u paketima. Pa onda razdjelimo svima po malo jer u stanu na toplom nema šanse da izdrže dulje od tjedan dana. Pogotovo ako je ikoja imalo oštećena u branju...ta zarazi ostale jako brzo. Meni je baš žao što recimo kad je špica sezone meni se ne jedu toliko...sad mi se već pomalo šmagaju ali više nema domaćih, samo još par kg naranača i limuna u frižideru.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 17:49   #80
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
domaće zagrebačke? iz voltinog?


gradski vrtić? zagreb?

nije zg i nije državni!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.