Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2009., 21:23   #1
Problemi i liječenje želuca, gastritis ....

Pozdrav! Zanima me da li netko ima uspjeha u liječeju gastritisa alternativnom medicinom? Gastritis uzrokovan viskom zelucane kiseline...mozda nek med, cajevi?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:01   #2
Da, evo ja sam ga riješio MMS-om. Od tada do sad nisam popio ni jedan jedini Gastal.
Ne moram ti ni pričati što sve mogu jesti bez problema.

Zadnje uređivanje luiz : 06.03.2009. at 00:03.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:08   #3
Višak želučane kiseline se može regulirat glinom.
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:09   #4
Quote:
Tammy kaže: Pogledaj post
Višak želučane kiseline se može regulirat glinom.
Ja bih još nadodao i bioenergijom.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 10:07   #5
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Da, evo ja sam ga riješio MMS-om. Od tada do sad nisam popio ni jedan jedini Gastal.
Ne moram ti ni pričati što sve mogu jesti bez problema.
Citao sam o mms-u al posti imam visak kiseline (vjerojatno prouzrokovan anksioznosti) mislim da mi ne bi bio od pomoci...jer mi se kiselina dize
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 10:09   #6
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Ja bih još nadodao i bioenergijom.
Isprobao al nista od toga... mozda los bioenergeticar?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 10:32   #7
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Citao sam o mms-u al posti imam visak kiseline (vjerojatno prouzrokovan anksioznosti) mislim da mi ne bi bio od pomoci...jer mi se kiselina dize
Paa... Da. Taj problem s kiselinom sam i ja imao.
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:24   #8
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Isprobao al nista od toga... mozda los bioenergeticar?
A ćuj, tko zna što je bio razlog. Probaj kod nekog drugog, ako nije preskup, ili ako traži donaciju. Dečki od Zdenka rade tretmane besplatno, a ti možeš donirati ako to želiš. Imaš priliku nešto napraviti po tome pitanju.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 06.03.2009. at 15:39.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:27   #9
Uzrok tvog gastritisa je stres i živciranje. Isto kao i kod mene.

Jedini lijek je prestati se živcirat. Postat flegma.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 17:19   #10
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Isprobao al nista od toga... mozda los bioenergeticar?
Pozdrav dinocroatia,mogu ti poslati na pp broj Domančićevog terapeuta u Rijeci,ako bi te to zanimalo.
dambul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 21:34   #11
posalji mi na pp! Probao bi to... hvala ti!
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 22:27   #12
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
posalji mi na pp! Probao bi to... hvala ti!
Poslano
dambul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 04:05   #13
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Citao sam o mms-u al posti imam visak kiseline (vjerojatno prouzrokovan anksioznosti) mislim da mi ne bi bio od pomoci...jer mi se kiselina dize
Tu bih ja uletio i primjetio da nisi bas procitao sve. Znam da ima puno toga, ali namjerno ima puno toga. Da bi ljudi saznali sto vise o tome.

I cisto zbog tebe, kad ti se ne da tamo citati, da ponovim. Zbog Crohna i zato sto sam bio prepun patogena, bio sam prilicno kiseo. I zbog toga sam gutao gastale, belomet, s time da pred kraj (kraj muka s Crohnom) ni belomet nije bas pomagao. I onda, kad sam poceo uzimati MMS, imao jesam problema s kiselinom. Jedno, prvih cetiri pet uzimanja. Od tada, pa do danas (sada je to 11 mjeseci) nemam nikakvih problema s kiselinom. Ama bas nikakvih. Imam jos u kuci belometa, gastala, ali to samo zato sto su ostale zalihe od tada, a ja lijen da uzmem i bacim u smece. Mozda nekom i dam... Iako, rade bih ga uputio na MMS.

Problem s kiselinom je zato sto su patogeni kiseli, oni vole kiselo i oni tebe prilagodavaju sebi. Koiko god to nekom smijesno zvucalo, rijesi se patogena, rijesio si se kiseline. I to ne na nacin kako to radi gastal, belomet, sto tome slicno. Jedes sto hoces, radis sto hoces. Naravno, tu zelim istaci, ja i dalje preporucam zdravi nacin zivota i ishrane, ali nema veze, mozes ti i nezdravo, ako to tako zelis.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 13:26   #14
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Tu bih ja uletio i primjetio da nisi bas procitao sve. Znam da ima puno toga, ali namjerno ima puno toga. Da bi ljudi saznali sto vise o tome.

I cisto zbog tebe, kad ti se ne da tamo citati, da ponovim. Zbog Crohna i zato sto sam bio prepun patogena, bio sam prilicno kiseo. I zbog toga sam gutao gastale, belomet, s time da pred kraj (kraj muka s Crohnom) ni belomet nije bas pomagao. I onda, kad sam poceo uzimati MMS, imao jesam problema s kiselinom. Jedno, prvih cetiri pet uzimanja. Od tada, pa do danas (sada je to 11 mjeseci) nemam nikakvih problema s kiselinom. Ama bas nikakvih. Imam jos u kuci belometa, gastala, ali to samo zato sto su ostale zalihe od tada, a ja lijen da uzmem i bacim u smece. Mozda nekom i dam... Iako, rade bih ga uputio na MMS.

Problem s kiselinom je zato sto su patogeni kiseli, oni vole kiselo i oni tebe prilagodavaju sebi. Koiko god to nekom smijesno zvucalo, rijesi se patogena, rijesio si se kiseline. I to ne na nacin kako to radi gastal, belomet, sto tome slicno. Jedes sto hoces, radis sto hoces. Naravno, tu zelim istaci, ja i dalje preporucam zdravi nacin zivota i ishrane, ali nema veze, mozes ti i nezdravo, ako to tako zelis.
Ja bi radije probao neku "prirodniju metodu", milsim da cu poceti sa lanom i totalnom izmjenom prehrane te medom, sad i intenzivnije vejzbam (teretana) naam se da to ne steti gastritisu / čiru
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 16:47   #15
Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Ja bi radije probao neku "prirodniju metodu", milsim da cu poceti sa lanom i totalnom izmjenom prehrane te medom, sad i intenzivnije vejzbam (teretana) naam se da to ne steti gastritisu / čiru
Kako hoces, to je tvoje tijelo i tvoje muke. Ti znas sto je za tebe najbolje. Ukratko, znas sto radi i pomaze sigurno, to je meni bitno.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:53   #16
Još jedna metoda koja bi ti mogla pomoći uz bioenergiju je glina, kao što je već spomenuto. Uzimaš je ujutro na prazan želudac i kupke dva puta tjedno (jedna šalica gline u kadu). Sve to radiš 21 dan i napraviš pauzu od tjedan dana. Također možeš koristiti i obloge od gline, koje stavljaš na želudac. Sloj gline trebao bi biti debljine od jednog centimetra. Oblozi se drže od 20min pa naviše, do jednog sata otprilike. Ili maksimalno dok se ne posuše, ali ih ne držati suhe na koži. Obloge također stavljaš 21 dan i radiš pauzu od tjedan dana.

Možeš svaku od tih metoda koristiti ponaosob, ili sve zajedno u isto vrijeme. Preporuka bi bila da prije kupki uzimaš barem neko vrijeme glinu oralno, ali nije nužno.

Glina je lužnata sama po sebi, tako da će samim tim svojstvom povoljno djelovati na povišenu kiselinu. Većinom ove gline koje se kod nas mogu nabaviti imaju ph faktor 8. Naravno, to je samo jedno od njenih blagotovrnih svojstava.

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 09.03.2009. at 00:19.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:14   #17
[QUOTE=ashwinikumaras;19268219]Još jedna metoda koja bi ti mogla pomoći uz bioenergiju je glina, kao što je već spomenuto. Uzimaš je ujutro na prazan želudac i kupke dva puta tjedno (jedna šalica gline u kadu). Sve to radiš 21 dan i napraviš pauzu od tjedan dana. Također možeš koristiti i obloge od gline, koje stavljaš na želudac. Sloj gline trebao bi biti debljine od jednog centimetra. Oblozi se drže od 20min pa naviše, do jednog sata otprilike. Ili maksimalno dok se ne posuše, ali ih ne držati suhe na koži. Obloge također stavljaš 21 dan i radiš pauzu od tjedan dana.

Možeš svaku od tih metoda koristiti ponaosob, ili sve zajedno u isto vrijeme. Preporuka bi bila da prije kupki uzimaš barem neko vrijeme glinu oralno, ali nije nužno.

Glina je lužnata sama po sebi, tako da će samim tim svojstvom povoljno djelovati na povišenu kiselinu. Većinom ove gline koje se kod nas mogu nabaviti imaju ph faktor 8. Naravno, to je samo jedno od njenih blagotovrnih svojstava.[/QUOTE

Hvala ti na savjetu! Probat cu to! Di se to može kupiti i šta točno da tražim ako ime bas neko određeno ime?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 10:42   #18
Quote:
Hvala ti na savjetu! Probat cu to! Di se to može kupiti i šta točno da tražim ako ime bas neko određeno ime?
Ne znam, gdje se može nabaviti u rijeci? Ali, probaj potražiti po dućanima zdrave hrane i sl. Moraš naglasiti da ti treba ventilirana glina za oralnu uporabu.

Što se tiće firmi kod nas u Hrvatskoj, najrasprostranjenija je talijanska Argital.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:30   #19
Kod problema sa gastritisom, uglavnom, pomaže matičnjak jer prvenstveno djeluje smirujuće na živce ali i na probavne organe. Isto tako jedan vrlo jednostavan i učinkovit recept je pola žličice đumbira u prahu razmutiti u pola čaše vode, te to popiti 2 do 3 puta na da poslije jela .
Iako možda izgleda da je đumbir prežestok kod ovog problema, nije - isprobala sam i sama, a osim toga to je i recept za trudničke mučnine, kao i mučnine izazvane vožnjom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:45   #20
Kod gastritisa je jedino važno ukloniti uzročnika.

Bakterija ili živci. Treće nema.

Za h. pilori postoji lijek.

A na živcima treba raditi.

Ovo sve šta korisitite je za rješavanje već nastale upale. Koja će se vratiti, kad prestanete korisitit navedene preparate, jer niste uklonili uzročnika.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.