Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 08:34   #21
često se družimo u stanu sa drugom djecom, posebno kad je jesen, zima...ljeti smo više po parku i vani i tamo se druži ali kako h. ide u vrtić nije nikad bio problem da neće doći u kontakt, socijalizaciju sa drugom djecom.

evo tek sada sa 3 god. se ona zna baš fino zaigrati sa drugom djecom njezinog uzrasta...prija su se uvijek samo svađale, natezale za igračke a mi mame smo morali miriti a sada možemo na miru popiti kavicu...
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 08:45   #22
a moj (13mj) si brije samo na veliku djecu...tipa 5-6-7 godina. lol.
sve ispod toga mu nije baš zanimljivo...ali ono... sretan je kad mu dođe netko tak njegovog uzrasta...ali ne zna se on igrati baš s njima...
kad nam dođe sestrična (20mj) onda on samo skače po njoj ko pas i cikče a ona se jadna uvijek prestraši pa počne plakat.
on je njoj još manje zanimljiv. štoviše, nije joj zanimljiv uopće.

jučer u jaslicama nije baš fermao nikoga od klinaca... samo je pičio za igračkama...
pa sam skužila onak da on samo voli izać u park ili negdje na neko mjesto koje je novo i puno novih igračaka...
a što se tiče ostale djece...to još uvijek nije druženje kakvo bi trebalo biti.

al da...kad bude malo veći... ne znam...u mom kvartu je malo onih kod kojih možemo ići i koji bi mogli dolaziti kod nas... s nekim forumašicama i njihovom djecom bih se rado svaki dan družila ali su predaleko.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:24   #23
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Pa idu djeca zimi u vrtić.
Ali ono vrijeme, nakon vrtića, nakon što se najede, pa dok ide na kupanje, to su "3 sata lufta", mislim, mogu se ja igrat sa njom, ali što je veća, ja sam joj sve dosadnija , normalno je da traži svoje vršnjake.
a ja mislila da si malu izvukla iz vrtića kad pitaš za druženje

ne znam, nama tih 3 - 3,5 sata između posla/vrtića i spavanja uvijek premalo
zaželimo se mi nje, ona nas
pa dok daš jesti pa ovo pa ono, uvijek nam nekako fali vremena
(jučer je d. zaspala tek u 22 jer se jednostavno nismo mogli prestat igrat do 21 )

zna se dogoditi da bude kod bratića ili on kod nas skroz do kupanja, i večeraju zajedno
i onda on ode, a meni ostane samo da ju okupam i stavim na spavanje
to mi je premalo nje, imam osjećaj da nismo uopće bile skupa onda

al već sad se grozim zimskih dana na bolovanju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:30   #24
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
[SIZE="1"]N
Da li vodite vaše djete kod drugog djeteta doma ili obrnuto da li vašem djetetu neko dolazi da se igra.

Zanima me za predškolski uzrast.
.
naravno da vodim kod druge dece i naravno da i nama dolaze
pa kako drugačije, pa i kad živiš u kući, ako je loše vreme, deca moraju da se igraju unutra
s tim da ih još nikad nisam pustila same u tuđe stanove, kod druge dece iako stariji sin još koji dan pa puni 7 god
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:35   #25
druzimo se s drugom djecom i mamama od kad smo napunili 4mj.
iskreno meni su ta druzenja spasila moje psihicko zdravlje. i stekla sam nove prijatelje a i moja curica.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:41   #26
meni se druženja s drugim mamama i djecom čini super, ali opet, ne previše nego povremeno.

mislim da je bolje da dijete ide u vrtić i tamo se druži a doma je obitelj i doma se igra i druži s roditeljima ili još bolje ako doma ima brata/sestru.
ionako će doći dan kad će mu i roditelja biti previše.

imati tuđe dijete samo bez roditelja u svojem stanu/kući je odgovornost, pogotovo ako dijete ima 2,5 godine. a opet, imati goste svaki dan dok se djeca igraju, to je previše. zbog toga mislim da za to postoji vrtić.
my baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:02   #27
i, da, meni je nezamislivo da potpuno nepoznate ili napol poznate ljude s foruma pozvem kod sebe i to na foru - ja sam u španskom, jel hoće netko doć kod mene
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:05   #28
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i, da, meni je nezamislivo da potpuno nepoznate ili napol poznate ljude s foruma pozvem kod sebe i to na foru - ja sam u španskom, jel hoće netko doć kod mene
Hoćeš doć kod mene?
Tebe poznam bolje nego iti jednu mamu iz parka ili iz vrtića.

A bilo bi mi svejedno i da si i ružna i debela i brkata, bitno da se klinke slažu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:15   #29
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Hoćeš doć kod mene?
samo ako ne moram pričat s tobom
možemo tipkat po forumu dok se klinke igraju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:16   #30
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
samo ako ne moram pričat s tobom
možemo tipkat po forumu dok se klinke igraju
Dogovoreno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:26   #31
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
To i mene muči.

Pa idu djeca zimi u vrtić.
Ali ono vrijeme, nakon vrtića, nakon što se najede, pa dok ide na kupanje, to su "3 sata lufta", mislim, mogu se ja igrat sa njom, ali što je veća, ja sam joj sve dosadnija , normalno je da traži svoje vršnjake.
ja sklapam prijateljstva sa polupoznatim osobama , recimo zadnja je mama iz ljetnog kampa.

tek doselili grad(prije mjesec dana), pochele razgovarati i zakljuchile da ce nam curke zajedno u razred...i vec sljedeci vikend smo imali posjetu i curke su se igrale.

E da, i jedna mama iz susjedstva, isto novi, bili su kod nas proshli vikend, i mi idemo k njima ovaj .


dobro mi smo u specifichnom polozaju, ako se drzis sam za sebe neces ostvariti puno socijalnih kontakata.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:35   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i, da, meni je nezamislivo da potpuno nepoznate ili napol poznate ljude s foruma pozvem kod sebe i to na foru - ja sam u španskom, jel hoće netko doć kod mene
pa možda se znaju prek neke teme, možda su se nakon toga dopisivale prek pp-a, možda imaju više zajedničkih tema...
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:36   #33
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
pa možda se znaju prek neke teme, možda su se nakon toga dopisivale prek pp-a, možda imaju više zajedničkih tema...
ma svejedno. da se i sto puta vidimo na forumskim kavama.
takva sam. ne sklapam prijateljstva lako.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:37   #34
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma svejedno. da se i sto puta vidimo na forumskim kavama.
takva sam. ne sklapam prijateljstva lako.
Baš si asocijalna.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:40   #35
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i, da, meni je nezamislivo da potpuno nepoznate ili napol poznate ljude s foruma pozvem kod sebe i to na foru - ja sam u španskom, jel hoće netko doć kod mene
meni nije..

tako sam upoznala nekoliko ljudi iz hrvatske, a zive u Dubaiju.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:42   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
i, da, meni je nezamislivo da potpuno nepoznate ili napol poznate ljude s foruma pozvem kod sebe i to na foru - ja sam u španskom, jel hoće netko doć kod mene
To je mene islo...
Da, ja nisam asocijalna ko neki... Kako se mislis druziti sa nekim, ako ga ne upoznas. Ja sam se nasla sa nepoznatim, tj. poznatim preko foruma, curama i sa nekima sam jako dobra i druzimo se vec godinama. I to ne samo ja, vec znam puno cura koje su na taj nacin sklopile prijateljstva.

Zato, ljudi, ja sam u Spanskom i tko god zeli kod mene moze na kavicu!!

Ako se ne nademo, ne moramo se vise nikada vidjeti. A mozda postanemo i kucni prijatelji. Nikad ne znas...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:44   #37
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
To je mene islo...
ma nije 'išlo' tebe, samo sam napisala da ja nisam taj tip osobe
e, sad, što je bolje, bit mega druželjubiv il aoscijalan, nije tema (niti to zapravo itko može reći)
ja nisam taj tip jednostavno
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:46   #38
Ja bi htjela da nam netko dođe i da imamo nekog baš blizu ono da se ne moramo ništa spremat da bi se družili, tipa u ulazu, na katu, to bi bilo idealno, osobito sad uz moje mirovanje, a i stanje da mi se ne da previše naspremavat, spuštat se s trećeg kata, penjat se kod nekog na ko zna koji kat, joooooj... al može se kod nas doći, nemam ništa protiv, dapače. Magg moš i ti sa svojim haharima, M. će se brzo uklopit, a kasnijećemo pozvati odredza čistoću i inače bi se baš napokon mogle vidjeti
M. se voli igrati s bilo kim, čim je društvo, ne zanimam ga ni ja ni išta, uglavnom, pogotovo kad nekog već upozna. Naravno da bi bilo itekako poželjno da mi se netko ko nam dolazi doma sviđa, mislim mama od djeteta
Možda zato ni nemamo nikoga blizu, u zgradi i to, jer mi se još nitko iz parka nije svidio previše, nekako sam skroz suzdržana, možda kad M. bude imamo baš nekog pravog prijatelja, a do tad će biti veliki da može i sam biti kod nekog i da netko sam može biti kod nas.
Inače, ideja druženja po kućama zimi ili općenito mi je super, samo kažem treba naći dobro društvo.Mi odemo do moje sestre, koja nam je poprilično daleko, ali zbog druženja nam se isplati, on se fakat izigra, iako su nećaci6 i 8 godina, al baš se super igraju s njim, a i on se njima brzo prilagodi, uglavnom ne znam za njega par sati kad odemo k njima, a vidim da on uživa, pa mi je zato možda i žao što nemamo kućnih prijatelja s djecom više, u biti češće.

I netko spomenu vrtić, nama je to bolna točka, jer nemaju i ne idu sva djeca u vrtić, tak da mi imamo puuuuuuuuuuno vremena za ispunjavanje i druženje!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:59   #39
mi se još od prošle zime kad je imala oko 2 god redovno družimo tako po kućama.. mala je ful društvena i sama traži.
ali, družimo se tako samo s frendovima tj njihovom djecom. polupoznate držimo van kuće

mala često zna klince iz ulice zvati da dođu unutra.. ako su samo klinci u pitanju, to mi je super, ali ako će mi uz te klinke doći i set susjedica, to mi je već manje super
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:40   #40
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Meni se to podrazumijeva,za moje prije,poznanice i kolegice za koje i mene nešto osobno veže uz to što nas vežu i djeca.Sa nepoznatim ženama,se družiti i pozivati ih u stan,ma bilo gdje samo radi djece mi je bezveze.


S dodatkom da pozivam samo one koje imaju odgojenu djecu. Mrzim dječurliju koja mi rasture kuću, skaču po kauču, divljaju... takvi vide unutrašnjost moje kuće jednom i nikad više
Inače nisam neki djecoljubac

Sad, kad je mala veća, ona pozove svoje frendice ali to su pubertetska klafranja u njenoj sobi i sa mnom nemaju nikakve veze.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.