Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 16:06   #141
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Razlika između 'slobode' i 'zabrane' uopće ne mora biti tako velika, kako se čini.

Što ta sloboda u praksi znači, ako se, naprimjer, od talentirane pjevačice traži više igranja na kartu sisa i guzice, ukoliko želi uspjeti... (a to se dešava svakodnevno)
Topicnije o korupciji, mitu i organiziranom kriminalu..zašto moj susjed koji ima moćnog rođu dobi poso a ima lošije kvalifikacije nego konkurencija ? Zašto postoji mito? Ajmo problem sisa i guzica rješit tak da žene zalijemo kiselinom, pokrijemo od glave do pete i davim u slobodno vrijeme..
Ti bi sise i guzice iskorijenio drugom krajnošću..Nije ti palo na pamet da bi se žeen mogle odjevati tako da ne izgledaju ko kurve a opet da im se vidi glava, kosa, oči, usta,nos, podlaktice???

Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post

Nisi shvatio.

Naprimjer:

Loša pjevačica, koja ističe sise i guzicu puno bolje prolazi od dobre pjevačice, koja to ne čini...

(Ima izuzetaka, ali uglavnom je tako.) Što je sad tu 'napredno'?
Da vidimo..loša pjevačica u islamskoj zemlji prolazi bolje od super pjevačice u toj istoj zenlji jer poštuje njihove propise? To si htio reći?
Fula si topic
Lucky_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:13   #142
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Čini mi se da nitko nije rekao kako je tamo krasno i da bi tamo želio živjeti. Ovdje neki samo pokušavaju ukazati na to da ni na zapadu nije dobro. Ne vjerujem da itko zagovara islamski stil života.
a sto to tocno na zapadu nije dobro?
(u okviru ove teme)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:18   #143
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a sto to tocno na zapadu nije dobro?
(u okviru ove teme)
sigurnosne kuce (imaš izbor...trpiti nasilnika i molit boga da te ne ubije ili pobjeci u sigurnosne kuce)

to što žene za isti posao manje placene od muškarca

što postoje posebne deklaracije o zaštiti žena (kaj su one lički medvjedi da ih se mora posebno zaštititi )

sex mobbing na poslu...(ajd odbij šefa-eto imaš pravo izbora)

kad žena postane premjerka...svjetsko čudo...

još nisam čula da muški idu u bijelo roblje ...uvijek se priča o ženama.

@ZgSash..ponovit ću, najbolji su muškarci koji će ocjenjivati položaj žene u društvu ...
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.

Zadnje uređivanje paullaa : 29.09.2010. at 16:27.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:32   #144
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
sigurnosne kuce (imaš izbor...trpiti nasilnika i molit boga da te ne ubije ili pobjeci u sigurnosne kuce)

to što žene za isti posao manje placene od muškarca

što postoje posebne deklaracije o zaštiti žena (kaj su one lički medvjedi da ih se mora posebno zaštititi )

sex mobbing na poslu...(ajd odbij šefa-eto imaš pravo izbora)

kad žena postane premjerka...svjetsko čudo...

još nisam čula da muški idu u bijelo roblje ...uvijek se priča o ženama.
kuda pobjegne zena u islamu?
s obzirom da ne smije raditi , nije ni placena , pa ju ni ne zanima kolika je placa, ali zato zivotno ovisi za svaku koricu kruha
posebne deklaracije su i meni glupost i dovoljna bi bila jedna recenica: svi ljudi su ravnopravni

sex mobbing - odbij ti seficu , pa ces tek onda vidjeti sto je pakao (ups , cekaj , nema posla za zene)
zene postaju predsjednice i premijerke , managerice , ministrice ... , dok u islamu imaju samo dvije svrhe: vreca za boks i masina za radanje
i muske se takoder salje u bijelo roblje , samo u puno manjoj mjeri
inace , pokusavas li ti to reci kako u islamskim zemljama nema bijelog roblja??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:41   #145
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
kuda pobjegne zena u islamu?
s obzirom da ne smije raditi , nije ni placena , pa ju ni ne zanima kolika je placa, ali zato zivotno ovisi za svaku koricu kruha
posebne deklaracije su i meni glupost i dovoljna bi bila jedna recenica: svi ljudi su ravnopravni

sex mobbing - odbij ti seficu , pa ces tek onda vidjeti sto je pakao (ups , cekaj , nema posla za zene)
zene postaju predsjednice i premijerke , managerice , ministrice ... , dok u islamu imaju samo dvije svrhe: vreca za boks i masina za radanje
i muske se takoder salje u bijelo roblje , samo u puno manjoj mjeri
inace , pokusavas li ti to reci kako u islamskim zemljama nema bijelog roblja??
Rekla sam...o...i su mi muškarci koji niti sekundu nisu bili žena pa da onda meni objašnjava kak mi je lijepo jer eto sam žena, mogu piti i ljubiti ,mogu voziti auto i prati suđe, mogu i vracati krediti nekom trecem...
i mogu biti sretna, jer eto ne nosim nikab , ne ljubim ruku ocu niti muževom ocu...
ajd malo plljuj po trulom zapadu..gledaj očima žena Kamenskog ..zar nije sramota da su se žene pred 100 godina borile za prava na rad i nadnicu i to jopet čine u srcu Zagreba (još strajkaju glađu za onu mizernu placu...)2010. a tu nekih par muških govore ženama kako je lijepo i bajno i bore za prava muslimankih žena pod nikabom...
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:42   #146
Jeste li čitali ovo?
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:52   #147
a tek ovo

ili ovo

kap u moru...

a što je strašnije ?
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 16:58   #148
Strašno je i jedno i drugo, ali jedno je ubiti dijete, a drugo odraslu osobu.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:00   #149
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Jeste li čitali ovo?
Eto što religija radi od ljudi.
RuskaSnaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:16   #150
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
sigurnosne kuce (imaš izbor...trpiti nasilnika i molit boga da te ne ubije ili pobjeci u sigurnosne kuce)
Što je loše u kućama, ne kužim?
Daju zaštitu ženama pred nasilnikom i nude privremeneo rješenje dok se žena ne snađe, gdje su te kuće na Bliskom istoku?

Quote:
to što žene za isti posao manje placene od muškarca
U patrijarhalnom Balkanu još ponegdje, na Zapadu je obratno, na Islandu su žene BOLJE plaćene od muškaraca. U Nizozemskoj žene mogu raditi 2 dana u tjednu - ostalo subvencionira država ako su rodile.

Quote:
što postoje posebne deklaracije o zaštiti žena (kaj su one lički medvjedi da ih se mora posebno zaštititi )
Postoje jer su ih primitivni muškarci nagurali na rub, deklaracije ne mogu biti loša stvar dok se potonji ne nauče pameti, što je loše u njima??

Quote:
sex mobbing na poslu...(ajd odbij šefa-eto imaš pravo izbora)
Opet zatucane sredine, na Zapadu se za to ide u buksu.

Quote:
kad žena postane premjerka...svjetsko čudo...
Radi potlačenog položaja koji se temom i želi iskazati, i da da PRIMJER ostalima.

Quote:
još nisam čula da muški idu u bijelo roblje ...uvijek se priča o ženama.
A opet ih se zlostavlja, hint; pojedini katolički svećenici.

Quote:
@ZgSash..ponovit ću, najbolji su muškarci koji će ocjenjivati položaj žene u društvu ...
Ima i normalnih muškaraca, zašto im oduzimaš pravo glasa zbog ničega?

Još čekam to Zlo Zapada.
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:17   #151
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Strašno je i jedno i drugo, ali jedno je ubiti dijete, a drugo odraslu osobu.
a u pm...ubiješ majku ubio si i djecu (baš je negdje lijepo onom dječaku kad je vido zaklanu majku ...ali to i nije tako strašno kao s onima pod nikabom, tam je uvijek strašnije nego doma )

uvijek je slađe u tuđe dvorište viriti i kritizirati nego u svoje bolje pogledati pa onda u tuđe (ako stigneš do tuđeg)
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:20   #152
Najdraže mi je kad muslimani govore o "zlom zapadu". Zašto onda dolaze ako im je tako loše? Neka srede svoje društvo,neka se prema svojim ženama ponašaju kao prema ljudskim bićima.
RuskaSnaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:23   #153
Quote:
~lexie~ kaže: Pogledaj post
Ljudi, ne miješajte islam i šerijatski zakon - dvije potpuno različite stvari. Kad bi se šerijatske države zaista držale onoga što piše u Kuranu, nitko ne bi bio potlačen.
...osim zena...homoseksualaca....pagana...idolopoklonika.. .ateista...al ko da je to vazno
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:23   #154
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Što je loše u kućama, ne kužim?
Daju zaštitu ženama pred nasilnikom i nude privremeneo rješenje dok se žena ne snađe, gdje su te kuće na Bliskom istoku?




a?

u pm..a što nasilnik ne ide iz kuce a žena i djeca ostanu doma..
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:27   #155
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
u pm..a što nasilnik ne ide iz kuce a žena i djeca ostanu doma..
Daj ga ti izbaci van.

Sigurne kuće služe kao tampon zona dok traje mučna i teška situacija odvajanja, daju podršku ženama dok se malo ne osvijeste.
Podjela imovine ide tek nakon što se pokrene rastava. I tu žena uvijek dobije pola.

Nisi još navela primjere zlog zapada - u odnosu na islam.
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:28   #156
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
...osim zena...homoseksualaca....pagana...idolopoklonika...ateista...al ko da je to vazno
a molim te lijepo , zašto je kordon specijalne policije kad je gay-parada..mislim, hrvatske specijalne policije u zg??'
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:30   #157
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
a molim te lijepo , zašto je kordon specijalne policije kad je gay-parada..mislim, hrvatske specijalne policije u zg??'
Daj ne spinaj stvari. Ne izjednacavaj neizjednacivo.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:33   #158
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Daj ga ti izbaci van.

Sigurne kuće služe kao tampon zona dok traje mučna i teška situacija odvajanja, daju podršku ženama dok se malo ne osvijeste.
Podjela imovine ide tek nakon što se pokrene rastava. I tu žena uvijek dobije pola.

Nisi još navela primjere zlog zapada - u odnosu na islam.
Ma ne, bolje ti je da te ima pravo mlatiti, jer to ne da nije nasilje nego je pache uputstvo iz vjerske knjige...onda si pravi vjernik
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:34   #159
Quote:
Bukoroshe kaže: Pogledaj post
Daj ga ti izbaci van.

Sigurne kuće služe kao tampon zona dok traje mučna i teška situacija odvajanja, daju podršku ženama dok se malo ne osvijeste.
Podjela imovine ide tek nakon što se pokrene rastava. I tu žena uvijek dobije pola.
:
i to sve pod uvjetom da ostane živa
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:36   #160
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
i to sve pod uvjetom da ostane živa
Budala i zlostavljača ima svugdje, nisam sigurna što točno hoćeš reći? Na Zapadu za to plati, i to dobro, a u šerijatu?

U islamu je dozvoljeno Kuranom 'malo' udariti ženu, jesi svjesna toga??


Modovi: trol alert.
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.