Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2013., 22:22   #81
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ja da imam djevojku nebi mi ona bila na fb ni u kom slucaju, to je jedno veliko zlo za vezu.
Ovisnost o fb je prisutna kod vecine i sumnjam da se tu moze sta u dogledno vrijeme uciniti, ja sam zbog toga odlucio biti drugaciji od drugih i napraviti jedan demonstrativni korak, ostavio sam samo par slika, zabranio komentare i lajkove, statuse nikad ne postavljam, dnevno provedem maksimalno 1h. Jednostavno imam preca posla od toga

Žalosno je što bi joj određivao hoće li ili neće biti na fejsu, a još žalosnije ako bi te ona poslušala. Istina, to je jedno veliko zlo za vezu - ako dopustiš da bude. U svakom slučaju, to što ti nemaš potrebu pretjerano koristiti se tom društvenom stranicom, ne znači da će tvoja djevojka dijeliti isto mišljenje. Iako me nasmijava to što su ljudi danas toliko maloumni pa čak ni ne izbrišu poruke u kojima se dogovaraju za razne prijevare i spletkarenja curi/dečku iza leđa, a stvarno nije toliko teško provaliti u nečiji račun.

Jednom prilikom je cura koju poznajem iz viđenja varala svog dečka i on je shvaćao da nešta nije u redu. Provalio joj u fejs, kad ono cura se taman dan prije dogovorila za trojac s nekim frendovima. Trebam li spomenuti da je cura tada imala 17 godina?

I eto, ja uopće nemam fejs niti ga namjeravam jedno duže vrijeme imati, dok ne budem imala nekakve koristi od njega (a to može biti jedino poslovno ili zbog faxa). Bez obzira na to, dečku ne bih branila da provodi dane i noći na toj društvenoj stranici ako ga to veseli. S vremenom će ili shvatiti da mu to nije potrebno u životu i izbrisati profil ili bar smanjiti vrijeme provedeno na fejsu, ili ću ja naći nekog tko će se više potruditi oko mene i kome neće biti previše stalo do "kvalitetnih" razgovora s vrlo pismenim ljudima, žalosno fotošopiranih fotografija tih prekrasnih cura te virtualnih izmišljotina i praznih pričica koje prodaju 90% korisnika društvenih stranica.
__________________
"Alright, everything is alright, since you came along - ...."
Hopery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 13:52   #82
Objavljivanje vlastitih fotografija na fejsu...

Što mislite o osobama koje imaju učestalu potrebu fotografiranja samog sebe i objavljivanja istih na fejsu?
Ili učestale promjene slike profila? Zašto to ljudi rade?
Naravno, ne treba ni napominjati da takve osobe imaju puno prijatelja uglavnom suprotnog spola...
sanjarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 15:38   #83
zašto ljudi slušaju pop? zato jer vide idole.
zašto ljudi mjenjaju slike? zato jer žele biti popularni i u centru pažnje.
facebook je samo najnovija zamjena za prijašnje hvalisavo ponašanje, ej vidi gdje sam ja bio, ej vidi što sam radio u subotu, ej vidi s kim sam završio....blablabla.
nemam vlastitih ciljeva pa imam potrebu prazninu popunit tuđim tapšanjem po ramenu.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 15:46   #84
Narcisoidnost u novom obliku i na nov način, niš drugo...
To je još kao normlano.

Ali kad stave tek rođeno dijete?! Mene to čudi...
kosjenka86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 16:02   #85
Isto kažem, narcisoidnost. Bilo je čak i jedno istraživanje koje kaže da je narcisoidnost proporcionalna količinom slika. Što će, ispod površine se krije nesigurnost, pa je nekima potrebno priznanje i tapšanje po ramenu. Kako je netko rekao, idealn medij je za to internet kad gleda puno ljudi.
ivana245 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 19:10   #86
Facebook je postao najljigavije sredstvo ulizivanja.

Čudim se i ja slikama iz zahoda, slikama nabujalih trbuha i novorođenčadi, ali još se više čudim komentarima, ono svi isti: ljeeeepotica! ...... prekrasna!.......... B.E.A.U.T.I.F.U.L...........

a slika neka najobičnija, ženska daleko od ljepotice, outfit seljački. Kako ljudi mogu biti toliko licemjerni
odile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 19:24   #87
prije su se ljudi šepirili pred drugima lovačkim pričama, danas otvaraju slike na mobitelima i sprdaju se na kavama ili pivama. 'e gle ovo frende'
same shit different outfit
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 20:25   #88
Možda žele podijeliti nešto s dragim ljudima? Mene veseli vidjeti gdje su mi prijatelji bili i šta su radili, prokomentirati to itd. Fejs mi je virtualno kafenisanje koje nadoknađuje ono što ne mogu napraviti uživo, što zbog vremena, što zbog udaljenosti. Još nešto zbog čega mi je fejs koristan uz sve telefone, smsove i mailove ovog svijeta - ne moramo u isto vrijeme imati vremena da bi komunicirali i nismo ograničeni na jedan-na-jedan priču.
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 22:28   #89
Facebook je postao sredstvo kojim raspolaže velika većina kako bi se osjećala bolje kada im netko lajka foto. i/ili status i tako napumpala svoje samopouzdanje ... Jadno da jadnije ne može. Ne bih ništa rekla da je to nekakva tzv. pristojna fotografija ili koliko toliko normalan status koji ne izaziva povraćanje. A kada im napomeneš da beru tuđe simpatije na krivi način, nastane problem svjetskih razmjera. Ništa novo, je li.
No ono što me iritira, iritira me kada netko kaže da mu smeta što je neki FB prijatelj objavio status u kojem je gradu trenutno i što radi tamo te je isti postavio foto. vezane za napisan status ... Ono što se ne može dokazati ljudima jest da to je svrha Facebooka (da prijatelji, pravi naravno, dotične osobe budu u toku), a ne skupljanje ljudi koje se ni ne poznaje i objavljivanje gluposti.
Otkrivam toplu vodu, no dobro xD.
pretzelzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 22:42   #90
Quote:
ivana245 kaže: Pogledaj post
Isto kažem, narcisoidnost. Bilo je čak i jedno istraživanje koje kaže da je narcisoidnost proporcionalna količinom slika. Što će, ispod površine se krije nesigurnost, pa je nekima potrebno priznanje i tapšanje po ramenu. Kako je netko rekao, idealn medij je za to internet kad gleda puno ljudi.
Recimo imam par prijatelja koji na fejsu imaju preko dvije tisuće slike (moš mislit kako mi je bilo dok sam scrollao njihovu galeriju, prsti boljeli) i ima toliko prijatelja (ne znam kako oni prate novosti i obavijeste), i poznavajući ih osobno po karakteru bih rekao da su zaista jednostavni i skromni koje se ne previše mare za sebe već za druge. Slike su stavljale kako bih drugima pokazale šta su vidjeli a ne gdje su bili.

Imam i jednog prijatelja za kojeg bih rekao po ponašanju da je narcisoidan do bola, a koji mi je nekoć bio više nego najbolji prijatelj, kao braća, a ima mali broj prijatelja i mali broj slike na fejsu, broj dvocifreni. Privatno mi je pokazao dosta slika i sve su fotogenične. Kako?

Tako da se ne bih složio sa onim istraživanjima.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 22:47   #91
Quote:
Spejs kaže: Pogledaj post
Možda žele podijeliti nešto s dragim ljudima? Mene veseli vidjeti gdje su mi prijatelji bili i šta su radili, prokomentirati to itd. Fejs mi je virtualno kafenisanje koje nadoknađuje ono što ne mogu napraviti uživo, što zbog vremena, što zbog udaljenosti. Još nešto zbog čega mi je fejs koristan uz sve telefone, smsove i mailove ovog svijeta - ne moramo u isto vrijeme imati vremena da bi komunicirali i nismo ograničeni na jedan-na-jedan priču.
Ostajem na fejsu uglavnom zbog kontakata koje ne žele prijeći na negdje drugdje kao što je Skype nego više vole ostati na fejsu i tu dopisivati. U usporedbi sa time, Skype izgleda kao polumrtvac.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 00:55   #92
Quote:
Spejs kaže: Pogledaj post
Možda žele podijeliti nešto s dragim ljudima? Mene veseli vidjeti gdje su mi prijatelji bili i šta su radili, prokomentirati to itd. Fejs mi je virtualno kafenisanje koje nadoknađuje ono što ne mogu napraviti uživo, što zbog vremena, što zbog udaljenosti. Još nešto zbog čega mi je fejs koristan uz sve telefone, smsove i mailove ovog svijeta - ne moramo u isto vrijeme imati vremena da bi komunicirali i nismo ograničeni na jedan-na-jedan priču.
a vidiš mene iskreno ne interesira što mi radi bivši prijatelj ili sadašnji poznanik i gdje je bio, kao niti da mi se ne troši vrijeme na 'kafenisanje' tj komentiranje njegovih dogodovština. ja se ne želim opterećivati time i vrijeme želim tratiti samo na doista bliske i smislene veze.

na fejsu, kao i na tvu, uvijek ima nešto, koji god da 'program' okreneš i samo svaki dan provodiš sve više i više vremena uplićući se u tuđe živote ma da nisi njihov dio stvarno, nego samo virtualno.

što bih ja trošio vrijeme na pregledavanje slika s ljetovanja frendova iz osnovne s kojima se ne vidim ni jednom u 5 godina, ili čak ni onih s kojima se vidim jednom godišnje?

zašto? radi koje logike? ako se i vidimo, sve se može nadoknaditi u sat-dva na kavi, a ako nemamo ništa zajedničko, radi čega se i ne viđamo češće, boli me neka stvar za njih i njihove dogodovštine.

u životu imaš nekoliko, ako i toliko, prijatelja i s njima si u vezi maltene svakodnevno, a sve ostalo je gluma i forsiranje.

ako imaš obitelj koja živi van dosega jednog rezervara, onda ok, fejs može biti neka veza, ali i ne mora, jer postoji npr telefon ili skajp.

sve ostalo je pretjerivanje, gubitak vremena i voajerizam.

isto tako, fejs može biti korisno sredstvo komunikacije koje ubrzava raznorazne dogovore, npr pozive za rođendane ili bilo koje slične događaje, jednostavno pošalješ poruku i drugi ti se 'prijave' i brzo imaš pregled tko će doći, ili otvaranje grupa za neku redovitu aktivnost, ne trošiš vrijeme i novac za pozive na mobitel ili slanje poruka, sve je brže i preglednije i ok, tu je prednost.

ali, često ljudi pretjeruju i idu prema krajnosti, spajanja svaki dan ili svaki sat, ili svako malo, samo da vide što ima novog i gutaju tuđa sranja bez ikakvog smisla i potrebe.

što me briga tko je komentirao tuđu vijest, članak, sliku ili rad?

što me briga tko je bio tamo, napravio ovo ili ono, kako se to mene dotiče?

moj je život ovdje i sad, ne 500 ili 5000 km odavde i u nekoj drugoj kulturi i iskreno me ne zanima što se tamo dešava.

ako su ljudi koji me okružuju isti oni s kojima se najčešće nalazim, onda nemam nikakve potrebe špijunirati desetke ili stotine onih koji to nisu i koji me ne okružuju, iz jedinog razloga što su se naši životni putevi nekad susreli, na kraći ili duži period.

fejs je čista gluma i površna potreba čovjeka da bude viđen i popularan (ma da postoje iznimke od pravila).

isto tako, upoznaš nove ljude, npr ulaskom u novi poslovni odnos, i sad odjednom svi kolege s posla ti postaju prijatleji na fejsu pa pregledavaju tvoje dogodovštine i ti njihove?

i onda svatko površno zaključuje o nekoj osobi na temelju njegovih 'iživljavanja', koliko je on/ona cool ili društvena ili dobra ili korisna ili ovakva ili onakva osoba? broj prijatelja na fejsu nešto govori o tebi kao osobi?
broj lajkova, poukova, poziva, slika ili nečeg trećeg govori nešto o tebi kao osobi, radniku ili poslodavcu?
gimme a break.

ako želiš nekoga upoznati stvarno, pokaži interes, pozovi na kavu, bicikliranje ili planinarenje ili izlazak s subotu i poveži se s njim stvarno, a ne preko jebenog kompjutera.

Zadnje uređivanje NMT : 07.08.2013. at 01:01.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 08:13   #93
Teško je pozvati na bicikliranje ljude koji su ti stotinama kilometara daleko

I ja nigdje nisam spominjala ljude koji me ne zanimaju, zašto bi takve uopće držala na fejsu? To je zatvorena mreža, dodaš koga želiš, obrišeš koga ne želiš.
__________________
What's goin' on?
Spejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 11:36   #94
Quote:
Spejs kaže: Pogledaj post
I ja nigdje nisam spominjala ljude koji me ne zanimaju, zašto bi takve uopće držala na fejsu? To je zatvorena mreža, dodaš koga želiš, obrišeš koga ne želiš.
Upravo tako. Vidim da se dosta ljudi žali na razne glupe statuse, objave slika koje ih živciraju i slično.. pa zašto imate u listi ljude koji vas smetaju i koji vas ne zanimaju?

Facebook je dovoljno fleksibilan da se može prilagoditi vlastitim potrebama, ako uopće imate potrebu koristiti (neke) funkcionalnosti koje nudi.
Stygian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 12:16   #95
Quote:
Spejs kaže: Pogledaj post
Možda žele podijeliti nešto s dragim ljudima? Mene veseli vidjeti gdje su mi prijatelji bili i šta su radili, prokomentirati to itd. Fejs mi je virtualno kafenisanje koje nadoknađuje ono što ne mogu napraviti uživo, što zbog vremena, što zbog udaljenosti. Još nešto zbog čega mi je fejs koristan uz sve telefone, smsove i mailove ovog svijeta - ne moramo u isto vrijeme imati vremena da bi komunicirali i nismo ograničeni na jedan-na-jedan priču.

Ajde ponovo pročitj uvodni tekst... ne pitam ja za fotke sa društvom na izletu, tulumu i slično nego na one fotke ispred ogledala s mobitelom u ruci kada slika sam(a) sebe i to svako malo i onda to objavljuje na fejsu???? čemu to???
sanjarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 14:09   #96
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
...
Potpisujem sve, od riječi do riječi.
__________________
"Alright, everything is alright, since you came along - ...."
Hopery is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 16:35   #97
Zašto se žene šminkaju?
Zašto žene ne želi svaki dan biti u istim cipelama?
Zašto žene s vermena na vrijeme se ošišaju i/li promijene frizuru, boju kose?

Zasto po muskarci imaju vise odjece od minimalnog potrebnog?
Zsto muskarci (oni koji nose odjela) n+imaju vise od jedne kravate?


Odgovori na ova pitanja su isti kao i odgovori na pitanja zasto ljudi mijenjaju profilne slike
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 16:36   #98
BTW Imam problema sa facebookom.

Izgleda da je facebooku istekao neki certifikat sigurnosti i da ga security na mom kompijuteru zbog toga bloka od jucer poslije podne.

Moze li mi netko objasniti kako i gdje da ga odblokam u svojim opcijama. Cackam po securityu i nisam uspio nista napraviti.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 01:08   #99
fakat sam puno na fesju ljudi upoznao ali niš se nemre ni zbliza usporediti s gospođicom B.P .

srpkinja jedna iz beograda , dodao ju random i prihvatila me prije tri godine


žena 30 godina, živi sama , zaposlena , nije u vezi (bivši je model i hostesa za reklame i slično, ono ok zgodna)

i sad

gotovo svaku večer - rijetko preskače , stavlja svoje slike u APSOLUTNO ISTOJ pozi već eto valjda po tisućiti put lice malko iskosa -znači glava i dole do grudi

ima dosta stvarnih frendova ali joj malo ko komentira išta osim sestre , komunicira samnom normalno

jeli u pitanju kontrola zbog nesamopouzdanja , želi li prezentirati samopotvrdu da dobro izgleda ili šta ?
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 03:44   #100
Moguće bezbroj varijanti.
Mozda je punasnija u djekovima tijela koje skriva, a mozda nije ali brije da je. Cudna su zene bica; nelogicne su, pa ne mogu nikakvom logikom zakljuciti u cemu je rijec...
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.