Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2012., 20:56   #1
Što raditi kad dijete stalno plače?

eo naslov sve govori, što napraviti kad vam djete plače cijele dane, odeš doktoru on kaže nije mu ništa... da čujem majke s iskustvom kakav savjet imaju
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 21:09   #2
Quote:
ana234 kaže: Pogledaj post
eo naslov sve govori, što napraviti kad vam djete plače cijele dane, odeš doktoru on kaže nije mu ništa... da čujem majke s iskustvom kakav savjet imaju
Prvo, koliko ti je dijete staro?
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:01   #3
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Prvo, koliko ti je dijete staro?
staro je 6 mjeseci
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:19   #4
kako misliš stalno plače?

Moj je prva 3-4 mjeseca plakao svaki dan od 19h-01h! Grčevi!
A posli sve manje...


Ako je beba zbrinuta, sita, suha, naspavana, a i dalje plače trebalo bi tražiti uzrok...
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:24   #5
Ana, malo detaljnije objasni, od kada non-stop plače, jel to stvarno da stalno plače ili ju ipak nešto može umiriti, kako je sa spavanjem, hranjenjem, probavom, zubićima itd.? Ima puno mogućih faktora...
Moja je bila prvih mjeseci dane i noći na rukama, plakala bi ako ju spustimo, a kad smo ju nosali, naročito po stepenicama gore dolje, to je dami jako pasalo...Ni zipka joj se nije sviđala, samo ruke. S vremenom se sredila i s nekih 8-9 mjeseci je počela dopuštati da ležimo zajedno i mogla je tako zaspati.
__________________
Always look on the bright side of life....
Majalena512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:30   #6
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
kako misliš stalno plače?

Moj je prva 3-4 mjeseca plakao svaki dan od 19h-01h! Grčevi!
A posli sve manje...


Ako je beba zbrinuta, sita, suha, naspavana, a i dalje plače trebalo bi tražiti uzrok...
jedino kad spava ne plače, preko noći je super, ali po danu je nemoguće, beba je zbrinuta skroz, tako da sam vodila kod doktora da vidim da nije nešto ali kaže da je skroz zdravo i da ne zna zašto plače...
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:33   #7
vjerojatno ne spava dovoljno preko dana
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:34   #8
Quote:
Majalena512 kaže: Pogledaj post
Ana, malo detaljnije objasni, od kada non-stop plače, jel to stvarno da stalno plače ili ju ipak nešto može umiriti, kako je sa spavanjem, hranjenjem, probavom, zubićima itd.? Ima puno mogućih faktora...
Moja je bila prvih mjeseci dane i noći na rukama, plakala bi ako ju spustimo, a kad smo ju nosali, naročito po stepenicama gore dolje, to je dami jako pasalo...Ni zipka joj se nije sviđala, samo ruke. S vremenom se sredila i s nekih 8-9 mjeseci je počela dopuštati da ležimo zajedno i mogla je tako zaspati.
može umiriti ak šetaš po stanu s njim i cupkaš ga, sjedneš s njim odma plakanje, spustiš ga, nema šanse da leži, možda se navikao dosta na ruke, ali u zadnje vrijeme i kad je u rukama plače... ne znam jel to zbog zubića što rastu ili možda što mu sada dajem i povrća i voća što smije pomalo jesti, pa mu je sve novo...
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:35   #9
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
vjerojatno ne spava dovoljno preko dana
odspava od 11-12, pa od 2 do 3-4, kako kada, i kasnije nekad zna na pola sata ili nikako...
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:59   #10
hm moja je u toj dobi spavala od 20 do 6 pa od 10/11 do 13/14 pa onda opet od 16/17 do 18.
oko 15ak sati. ako bi spavala nedovoljno, odmah živčanoća. ali 6mjesečna beba je beba koju bi sad trebalo sve zanimati, koja se može animirati, igrati, zvečke, šuškalice, ogledalca, mobiteli, kuc kuc tre, pjesmice,.. fizičke "vježbe" i vratolomije poput okretanja trbuh-bok-leđa-bok.. (ne da se sama, nego da je vi/ti) , dizanje u sjedeći, potrbušni stav..

tako da mi je ipak malo čudno da baš stalno plače

što tvoje dijete radi, odnosno kako se zabavljate? ili kako se pokušavate zabaviti? idete li u šetnje, u kolicima ili nosiljkama, družite li se (možda voli biti među ljudima? ili se možda boji)..
da probamo lakše skužiti u čem je problem. čini li ti se da ga nešto smeta? ili možda boli? ima li koji zub, slini li? ili je naprosto u pitanju nervoza? u tom slučaju možda stvarno fali sna (ja bi isto odmah na to pomislila jer je moja bila nemoguća kad se ne bi naspavala, ali ja sam to znala prepoznati kao nervozu i nije bilo stalno)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:10   #11
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
hm moja je u toj dobi spavala od 20 do 6 pa od 10/11 do 13/14 pa onda opet od 16/17 do 18.
oko 15ak sati. ako bi spavala nedovoljno, odmah živčanoća. ali 6mjesečna beba je beba koju bi sad trebalo sve zanimati, koja se može animirati, igrati, zvečke, šuškalice, ogledalca, mobiteli, kuc kuc tre, pjesmice,.. fizičke "vježbe" i vratolomije poput okretanja trbuh-bok-leđa-bok.. (ne da se sama, nego da je vi/ti) , dizanje u sjedeći, potrbušni stav..

tako da mi je ipak malo čudno da baš stalno plače

što tvoje dijete radi, odnosno kako se zabavljate? ili kako se pokušavate zabaviti? idete li u šetnje, u kolicima ili nosiljkama, družite li se (možda voli biti među ljudima? ili se možda boji)..
da probamo lakše skužiti u čem je problem. čini li ti se da ga nešto smeta? ili možda boli? ima li koji zub, slini li? ili je naprosto u pitanju nervoza? u tom slučaju možda stvarno fali sna (ja bi isto odmah na to pomislila jer je moja bila nemoguća kad se ne bi naspavala, ali ja sam to znala prepoznati kao nervozu i nije bilo stalno)
baš to sve što si i opisala, sad mu je nova fora okrenit se sam na stomačić, obožava daljinski upravljač, zvečke i sve to... reklame obožava gledat... primjer kad je jako puno ljudi neće da se smije, umiri se, nekad zna i zaplakat, ali voli vidit nova lica, primjer ako je dugo samnom, valjda mu dosadim pa vrišti i čim vidi tatu il bake il nekog sasvim desetog smije se, guguće dok mu i taj recimo ne dosadi...

ne znam, većina ljudi mi govori da je nervozan zbog zubića što mu raste ali nije moguće da bude po cijele dane nervozan zbog toga...
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:40   #12
Plače jer mu je dosadno.
Neka djeca žele non stop animaciju i onda nedostatak iste iskazuju plakanjem.

Vodi ga češće van.
Kad je vani dobiva jako puno podražaja, a to je ono što takvoj djeci fali.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:53   #13
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Plače jer mu je dosadno.
Neka djeca žele non stop animaciju i onda nedostatak iste iskazuju plakanjem.

Vodi ga češće van.
Kad je vani dobiva jako puno podražaja, a to je ono što takvoj djeci fali.
svaki dan je on vani, samo ne smijem dugo bit jer je prehladno i snijeg stalno pada, neću da se prehladi...
ana234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 23:57   #14
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Plače jer mu je dosadno.
Neka djeca žele non stop animaciju i onda nedostatak iste iskazuju plakanjem.
Istina. Ali istina je i da neka djeca plaču zbog previše stimulacije.
Teško je ovako online 'dijagnosticirati' kad može biti stvarno bilobilo što...

Istina je i da su djeca već u toj dobi onako spoznajno naprednija pa im je zanimljivije svijet promatrati iz druge perspektive... Sa 6 mj. se malokoji malac sam može posjesti, pa negoduju kad ih se spušta u ležeći položaj. Pogotovo ako su i do tada bili puno maženi i nošeni na rukama.
Stowaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:07   #15
cekaj, da li on bas stalno plce? ono, place sa suzama?
ili je to samo protest i cendranje?

jer i moja tak zna raditi.
cendrati, i kenjkati, i protestirati, i vikati, i vriskati sve dok ja to vise nemrem slusati i ne primim je na ruke. al to nije plac. nema suza. to je bas protest.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:19   #16
jel tako oduvijek ili nešto novijeg datuma?

moj se počeo cendrati s 4 mjeseca zbog zuba pa smo to riješili jantarnom ogrlicom, najtamnijom koju su imali u apoteci. a moja mala nećakinja je isto stalno plakala zbog refluksa.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:32   #17
ako bas place, onda ga nesto definitivno smeta ili boli. ja bih isto rekla da su zubi..
al ak cendra i kenjka.. a jebiga onda bude proslo kad ce se poceti sve vise igrati i zanimati za okolinu
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 07:20   #18
da li je soktor pregledao uho? možda je upala uha
doduše uši najviše bole noću...
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 08:07   #19
evo ja cu ti dati iskustvo frendice, ali kako je netko prije mene rekao, ne znam jel ti dijete vise cendra ili bas place, u stilu da mu nesto ne stima...

od moje frendice mali ti je plakao, ali bas plakao i to po citave dane, prvih par mjeseci, ona je vec luda bila, na rubu zivcanog sloma, isla kod dr. sve stima itd.
a drugo joj je dijete bilo i nije da je bila nova u svemu....

e kako je onda dolazila i zalila se, dr. je odlucila napraviti krvnu sliku djetetu i skuzili da dijete ima jako nisku razinu zeljeza.... ne znam zasto nije ranije....

dali su mu nesto za dizanje i od tad je frendica rekla da se preporodila, i da se sve vratilo u normalu...
vec sam to negdje pisala ali davno... kako zeljezo utjece da dijete bas place cijeli dan, ne znam, ali to je njezino iskustvo...

i da, upale uha znaju biti uzrok...
i zubi....
beba je mala i ne moze reci....

eto, samo prenosim tudje iskustvo ali ti najbolje znas kakva je to vrsta placa....
jer tesko je davati bilo kakve savjete, primjere ovako napamet i online ...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 09:50   #20
Mi smo svom znali pustiti malo glazbe, ono dok je slušao nije plakao, al nakon dva tjedna mu to više nije bilo zanimljivo, pa smo ga nosili i tako neke kombinacije, on je plakao zbog grčeva...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.