Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2015., 15:30   #21
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Izašli su vam u susret što se tiče kamenčića i mislim da ste izgurali što ste htjeli, haleluja slava bogu.
Međutim, kak bi se reklo, don't push it. Ako se teren plaća i tu se igra nogomet ili štoli već, držite djecu van toga. Pravila su kakva jesu i okej je da se toga drži.
Jel bi mene osobno smetala dječica (pod uvjetom da nikako ne ometaju trening)? Mene osobno ne. Al ja volim djecu i generalno me boli kurac.

Nekog drugog, vlasnika tog terena ili koga već, to smeta. I to treba poštovat.
i ja volim djecu iznad svega i ne dam da se netko dere na njih i radi im traume na dječijem igralištu....
a kako je nogometno igralište tik do dječijeg igrališta i pri tome nije dovoljno ograđeno, ima rupa kod gola i često se ostavljaju otvorena vrata....

Sasvim je očekivano da će djeca ići tamo ili su u suprotom trebali postaviti veću ogradu ili automatsko zatvaranje vrata i pokrpati te otvore kod golova.

Da napomenem cijelo vrijeme se radi o neljubaznom pristupu zaposlenika koji izlječu van iz centra i deru se sa daljine....

alo imate znak gore, nesmijete hodati po travi, izlazite van!!!! ili će te platit?! van sa igrališta!!


....ajde da se tako dereš na pijane tinejđere koji tamo razbijaju boce ali na djecu od 2-4 godine, takvu malenu dječicu....e to ja ne dozvoljavam...velikoj djeci se da fino objasniti da se tamo ne smije i ona tamo ni nejdu ali maloj djeci samo uđe u jedno uho i kroz drugo van...on ne mogu shvatiti da se nesmije unutra koliko god da im kažeš

i nemožeš se na malu djecu derati....pa ako i dijete tamo trči 5 minuta...dosadit će mu brzo i izaći će van, ništa nikome...ali da ne smije ni primirisati e to ja ne razumijem...

još bi bilo uredu da je gospođa izašla van i prišla nam i ljubazno priopćila da unutar 5 minuta moramo van....e to bi bilo uredu....a ovako bezobrazno galamiti iz daljine ko da smo smeće....oprosti ali to meni nije uredu
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:32   #22
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
valjda si ti jedna od onih pasivnih promatrača
ne, nisam.

ali u situaciji kakvu opisujes, definitivno ne bi poduzimala drasticne mjere nego bi odsetala do drugog parka.

ako ljudi masno placaju nogometni teren, onda mi je sasvim logicno da neki trogodisnjak nema sto razbacivati kamencice i svoje igracke po terenu.
isto kao sto bi mi bilo potpuno neprihvatljivo da nekolicina odraslih muskaraca igra tekmu usred djecjeg parka.


reda mora biti i ja u tome ne vidim ama bas nista lose.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:34   #23
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
još bi bilo uredu da je gospođa izašla van i prišla nam i ljubazno priopćila da unutar 5 minuta moramo van....e to bi bilo uredu....a ovako bezobrazno galamiti iz daljine ko da smo smeće....oprosti ali to meni nije uredu
dobro, a koliko bi ti puta da te netko "ljubazno" opomene?

pises o istoj stvari 2 godine.

pa i ja bi vec bila kronicno neljubazna da me netko dvije godine ne jebe pol posto kad mu kazem da nesto ne smije raditi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:37   #24
bome sam i ja jedna od onih koji stalno pisu mejlove (bar meni bude lakse) ali ovdje ljudi imaju sasvim pravo.
sto da je tamo cesta?
jel bi i onda napisala
"a kako je cesta tik do dječijeg igrališta i pri tome nije dovoljno ograđeno, ima rupa kod gola i često se ostavljaju otvorena vrata....

sasvim je očekivano da će djeca ići tamo ili su u suprotom trebali veću ogradu i pokrpati te otvore kod golova."

djeca nemaju sto raditi na nogomentnom terenu na koji je zabranjeno ici, nema tu nikakve filozofije.
da, ljudi bi trebali biti pristojni i lijepo zamoliti i upozoriti
isto ko sto bi roditelji trebali biti pristojni i paziti na svoje potomcice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:37   #25
Pa koliko je taj bar udaljen od igrališta kad je baba koja se dere uspjela stići do djeteta prije tebe?
__________________
People are strange
Aileenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 15:49   #26
Zašto to igralište nije ograđeno nekom ogradom ili mrežom? Djeca su znatiželjna i u prirodi im je istraživati svijet oko sebe, no vikanje na njih samo stvara frustriranu zajednicu. Bolje je ograditi to igralište, pa će biti mir. Nije da su djeca roboti, a roditelji imaju daljinski, pa da mogu utjecati do koje će točke otvorenog prostora djeca ići ili ne ići.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 16:18   #27
a kad je cesta pored igralista? isto nemas daljinski? il ipak pazis di ti dijete ide?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 03:03   #28
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Bolje je ograditi to igralište.
To je istina.

S druge strane, roditelji koji dovode djecu na privatan posjed na kojem postoje određena pravila i smatraju da je neprihvatljivo da se od njih očekuje da učine da im djeca poštuju ta pravila necivilizirana su bagra koja ne razumije važnost granica u odgoju djece.

Ne smiješ sve.

Onaj na čijem si terenu ima pravo reći "ne smiješ u moju spavaću sobu, ne smiješ dirati laptop, ne smiješ skakati po sofi, ne smiješ na nogometni teren", i moraš to poštovati. Ako ti to ne paše, odi doma.

Kako objasniti djetetu da ne smije trčati po biciklističkoj stazi ili kolniku, kako objasniti djetetu da ne možemo ulaziti u vrtove i stanove nepoznatih ljudi iako nema ograde i iako su ostavili otvorena ulazna vrata jer luftaju, kako objasniti djetetu da ne smije kopati po torbi mamine prijateljice, neka prijateljica ogradi svoju torbu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 09:12   #29
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a kad je cesta pored igralista? isto nemas daljinski? il ipak pazis di ti dijete ide?
Pazila ti ili ne, djeca imaju vlastitu volju nad svojim nogama. Valjda možeš bez vikanja objasniti djeci da svojom voljom ne idu prema cesti.

S druge strane, u ovom primjeru djeca vjerojatno ne razumiju razliku između dječjeg igrališta i nogometnog igrališta. Dok razliku između ceste i igrališta valjda svladaju. Pa kako ćeš im objasniti da ne idu na nog. igr. ako ne znaju nalaze li se na dječjem igralištu ili nogomentom igralištu?

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
To je istina.

S druge strane, roditelji koji dovode djecu na privatan posjed na kojem postoje određena pravila i smatraju da je neprihvatljivo da se od njih očekuje da učine da im djeca poštuju ta pravila necivilizirana su bagra koja ne razumije važnost granica u odgoju djece.

Ne smiješ sve.

Onaj na čijem si terenu ima pravo reći "ne smiješ u moju spavaću sobu, ne smiješ dirati laptop, ne smiješ skakati po sofi, ne smiješ na nogometni teren", i moraš to poštovati. Ako ti to ne paše, odi doma.
Slažem se. Ili ograda ili potražiti drugo igralište.

Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako objasniti djetetu da ne smije trčati po biciklističkoj stazi ili kolniku, kako objasniti djetetu da ne možemo ulaziti u vrtove i stanove nepoznatih ljudi iako nema ograde i iako su ostavili otvorena ulazna vrata jer luftaju, kako objasniti djetetu da ne smije kopati po torbi mamine prijateljice, neka prijateljica ogradi svoju torbu.
Zato što postoji razlika između mamine torbe i torbe neke druge žene?

Djeca vjerojatno ne razumiju gdje se nalaze, ne razumiju razliku između nogometnog igrališta i dječjeg, te ne razumiju gdje to igralište počinje, a gdje završava.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 09:19   #30
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post

Djeca vjerojatno ne razumiju gdje se nalaze, ne razumiju razliku između nogometnog igrališta i dječjeg, te ne razumiju gdje to igralište počinje, a gdje završava.
ne podcjenjuj djecu.

troipolgodisnjak itekako zna gdje se nalazi i gdje sto pocinje i zavrsava.
a roditelj je tu da mu postavi granice ako je potrebno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:30   #31
da je umjesto nogometnog igrališta olimpijski bazen, sigurna sam da bi se svi roditelji itekako prije početka igre u parkiću potrudili objasniti dječici gdje se smije, a gdje ne smije igrati.
i ne bi ležerno pijuckali kavu dok dijete samo isprobava trčati po mekanoj travici, već bi opominjali čim bi krenulo u smjeru bazena/terena.

ne smije se znači - ne smije se.

parkić je pun ko šipak, pa di bi oni došli kad bi svako dijete "samo malo" trčalo po terenu?!
a što kad se igra utakmica? vjerujem da se onda bolje pazi, da ne bi neki 100kilaš u trku pregazio znatiželjno nesputano dijete..

meni je to apsurd tako dizati frku, pa postoji milijon mjesta gdje ni ti ni tvoje dijete ne smijete ući, a baš bi bilo zgodno za poigrati se.
upozoriš prije početka igre, dogovorite pravila gdje se smije i što se smije i ponavljaš svaki put. djeca su bistra i kapiraju puno više nego što se od njih "očekuje"
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 14:39   #32
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Djeca vjerojatno ne razumiju gdje se nalaze, ne razumiju razliku između nogometnog igrališta i dječjeg, te ne razumiju gdje to igralište počinje, a gdje završava.
Pokažeš im do kud je igralište, gdje počinje igralište na koje ne smiju, kažeš da je ovo za djecu, ono je za odrasle koji igraju nogomet, to je tako odlučila teta čije je igralište, isto kao što kad idemo kod Maše ne idemo u spavaću sobu jer Maša ne želi da joj se ide u spavaću sobu, tetino igralište, tetina pravila.

Quote:
Slažem se. Ili ograda ili potražiti drugo igralište.
Nisam to rekla. Zaposlenicima bi život svakako bio lakši da ne moraju vrebati neodgojenu djecu, ali roditelji kojima je neizvedivo objasniti djeci ikakvo smiješ/ne smiješ trebali su koristiti duplu kontracepciju.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 16:53   #33
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Djeca vjerojatno ne razumiju gdje se nalaze, ne razumiju razliku između nogometnog igrališta i dječjeg, te ne razumiju gdje to igralište počinje, a gdje završava.
spominju se djeca od 2-4g. Moj sin ima 2g8mj i itekako je svjestan prostora i odnosa u prostoru oko sebe. Ako mu kažem da se nekamo ne ide a on ode to se može dogoditi: a) ako se zaigra/zatrči pa slučajno uleti tamo, b) jer testira moje granice.
Sigurno ne zato jer ne razumije gdje se nalazi i koja je razlika između parka i nogometnog igrališta.
U oba slučaja odgovornost je moja.

Ako se na igralište ne smije JA bi pazila da tamo i ne ide. Ne bi zbog toga izbjegavala park ako je tako dobar. Super prilika za učenje da se ne smije sve što poželimo. Ista stvar mi je sa ulaženjem u tuđa dvorišta, bacanjem igračaka po tuđim travnjacima/dvorištima itd. Ne idem ja tamo, neće ni on. Ukoliko mu vlasnik ne dopusti.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 17:23   #34
slažem se sa svim rečenim..
nije ugodno čuti da se neka baba dere na tvoje dijete, al ako je zabranjeno- pa poštujte to.
neki ljudi baš traže da im grad i općina postave ograde da ne moraju nedobog svom djetetu sami nešto zabraniti..

zato je i vlasnik kauflanda napravio blagajnu bez slatkiša za roditelje koji ne mogu /ne smiju/ ne znaju objasniti svom djetetu
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:32   #35
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dobro, a koliko bi ti puta da te netko "ljubazno" opomene?

pises o istoj stvari 2 godine.

pa i ja bi vec bila kronicno neljubazna da me netko dvije godine ne jebe pol posto kad mu kazem da nesto ne smije raditi.
na tome igralištu nisam bila 1 godinu...

ja imam malo dijete od 3 godine, kao što rekoh, dijete trčkara, znatiželjno je i jako brzo

nema smisla da u ograđenom dječijem parku dahćem dijetetu iznad glave i da ga pratim u stopu jer nema više 1 godinu i zna samo hodati....ja sam ga dovela da se istrči

djelatnici ostave otvorena vrata nogometnog igrališta...i onda kada moje dijete utrči unutra, treba ga izvaditi van...po mogućnosti bez plakanja i vrištanja

dovoljno mi je teško vaditi dijete tamo gdje ne bi smijelo biti....i dok ga ja pokušavam motivirati da izađem van....izletila je neljubazna djelatnica i izdaleka vikala da dijete izvadim van, da je tamo znak....bla bla bla

da ti pojasnim i kažem još jednom....ja sam došla na to igralište nakon otprilike više manje 1 godine izbjegavanja tog igrališta ( a stan nam je u neposrednoj blizini i treniram u tts-u ) što nam je bilo jako teško

i opet ista stvar, ništa se nije promijenilo....neljubazni djelatnici koji nemaju smisla za malenu dječicu

to ja ne toleriram, dajem novac za trening u taj centar...pa se prema mom djetetu i meni odnose kao prema smeću....odavno bih prestala trenirati ali su oni jedini u varaždinu kao takvi...nažalost
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:55   #36
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post

dovoljno mi je teško vaditi dijete tamo gdje ne bi smijelo biti....i dok ga ja pokušavam motivirati da izađem van....izletila je neljubazna djelatnica i izdaleka vikala da dijete izvadim van, da je tamo znak....bla bla bla

da ti pojasnim i kažem još jednom....ja sam došla na to igralište nakon otprilike više manje 1 godine izbjegavanja tog igrališta ( a stan nam je u neposrednoj blizini i treniram u tts-u ) što nam je bilo jako teško

i opet ista stvar, ništa se nije promijenilo....neljubazni djelatnici koji nemaju smisla za malenu dječicu

to ja ne toleriram, dajem novac za trening u taj centar...pa se prema mom djetetu i meni odnose kao prema smeću....odavno bih prestala trenirati ali su oni jedini u varaždinu kao takvi...nažalost
dijete od 3 godine bi te vec bez dodatne "motivacije" trebalo poslusati da izadje s igralista u koje ne smije uci.
dapace, uz tvoje prethodno objasnjenje, ne bi ni trebalo uci nego se igrati tamo gdje se dogovorite.

djelatnici nekakvog sportskog centra ni ne moraju "imati smisla" za djecicu, nisu to odgajatelji.

a ti placas svoje treninge, a ne uletavanje svog djeteta na teren na kojem netko drugi masno placa svoj trening.

steta sto ljudi kompliciraju stvari koje su same po sebi vrlo jednostavne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 16:29   #37
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dijete od 3 godine bi te vec bez dodatne "motivacije" trebalo poslusati da izadje s igralista u koje ne smije uci.
imaš li ti djece? vidim da uopće ne razumiješ o čemu se tu radi.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
dapace, uz tvoje prethodno objasnjenje, ne bi ni trebalo uci nego se igrati tamo gdje se dogovorite.
čuj neznam koje dijete od 3 godine opisuješ ali mislim da je to dijete jedno od one vrste....sjedi u sobi i satima se igra sa kockicama....obično bolesno ili zaostalo u razvoju

govorimo o zdravoj živahnoj i znatiželjnoj dječici koja jurcaju naokolo

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
djelatnici nekakvog sportskog centra ni ne moraju "imati smisla" za djecicu, nisu to odgajatelji.
aposlutno bi trebali imati, ako konobari moraju biti ljubazni prema svakome tko dođe u kafić jer im o tome ovisi promet mislim da bi i portirka trebala biti ljubazna prema svima jer im o tome ovisi budućnost centra.


nije teren za nogomet sveti hram, namijenjen je za trčanje i jedno dijete mu ništa ne može napraviti

radi se o filozofiji samoga direktora koji je očito u financijskim problemima pa štedi svaku kunu....misle ako igralište budu pazili od djece da neće morat na održavanje....kako su samo u krivu,
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 16:35   #38
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
imaš li ti djece? vidim da uopće ne razumiješ o čemu se tu radi.

čuj neznam koje dijete od 3 godine opisuješ ali mislim da je to dijete jedno od one vrste....sjedi u sobi i satima se igra sa kockicama....obično bolesno ili zaostalo u razvoju

govorimo o zdravoj živahnoj i znatiželjnoj dječici koja jurcaju naokolo
moram sad staviti

imam dvoje djece.
stariji ima 4 godine i 3 mjeseca.

fala bogu, zdrav je, radoznao i zivahan, ali vec jaaako dugo zna sto se smije, a sto ne.
I odavno po tom pitanju nemamo nekakvih velikih drama, tantruma i sukoba.

razumijem predobro o cemu se tu radi.
o roditeljima koji misle da su oni i njihova djeca sami na svijetu i prihvacaju iskljucivo ona pravila koja im idu u korist.

nazalost i previse takvih susrecem u svom poslu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:34   #39
. Fakat. 3godišnjak zaista mora već znati kamo smije kamo ne. Točka. Može se desuti da se zaboravi ali obično reagiraju na svoje ime.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 00:58   #40
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
čuj neznam koje dijete od 3 godine opisuješ ali mislim da je to dijete jedno od one vrste....sjedi u sobi i satima se igra sa kockicama....obično bolesno ili zaostalo u razvoju
Meni se čini da je veća šansa da je u razvoju zaostao trogodišnjak koji ni otprilike ne može shvatiti da "ne smiješ tamo" znači "ne smiješ tamo". Iako, mislim da je najveća šansa da je u razvoju zaostao roditelj koji ne zna djetetu reći "ne smiješ tamo".

Koliko je širok taj prolaz između dječjeg i nogometnog igrališta, mora li roditelj koji želi spriječiti dijete da ode na nogometni teren pokrivati površinu od tristo kvadrata ili je dovoljno da stoji negdje kraj te rupe i upozori dijete ako vidi da je krenulo u tom smjeru?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.