Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2005., 18:42   #41
kod moje stare isto tako, samo ona je mnogo starija od tebe, i da koristi caj od koprive, odnosno time kosu pere, to joj pomaze, al opet posjeta doktoru to ti je preporuka.
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 20:25   #42
moja mama isto ima tanku kosu i jedno vrijeme ju je ispirala u plavicu...navodno je pomoglo...(rakiji plavicu)
goddess11211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2005., 21:39   #43
probaj štitnjaču pogledati,možda je u tome stvar.....bar je bila kod moje frendice
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 11:33   #44
bok

ja sam kosu mazala sa lanenim uljem ,,prije pranja puno mi je pomoglo....(namazes i drzis dobro umotano dva sata pre pranja)
samo moze i tebi pomoci nece sigurno biti gore....
__________________
znam kad je vec kasno
kamenjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 22:24   #45
ispadanje kose

uvijek sam imala dugu, gustu, kovrčavu kosu. nakon prvog poroda kosa mi se tako prorijedila da sam je imala pola nego prije, nakon druge trudnoće još mi se kosa prorijedila tako da sam imala pola od one polovice. imam četvrtinu prijašnje gustoće kose i dalje se smanjuje. ima li netko sličan problem i da li ga je uspio riješiti, bar malo
naslov je ispadanje kose mada meni kosa nije ispadala npr više nego uobičajeno ali se prorijedila, ne znam kako, valjda je ta mlada kosa slabije rasla
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 03:05   #46
imam jedno konkretno pitanje ..
koliko često jedeš plavu ribu ? (pitam zbog unosa omega 3)
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2005., 09:49   #47
jedem plavu ribu, i to stvarno pazim na to da je jedem dovoljno, radi drugih stvari
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 23:19   #48
Ispadanje kose moze nastupiti iz vise razloga... prije svega:
1. zbog promjene hormonskog statusa,
2. zbog stresa,
3. zbog nepravilne ishrane (manjka B-vitamina, magnezijuma),
4. zbog koznih bolesti glave (uglavnom seborojicne promjene).

U tvom slucaju je najvjerovatnije hormon uzrocnik, jer se tokom trudnoce mijenja hormonalni status...

Za svaki slucaj, na tvom mjestu bih uzela neki preparat na bazi pantenola i njime poslije pranja kose masirala kozu glave.
Takodje bih pojacala unos zitarica ili slada u organizam, kao i magnezijuma (u hrani ili u vidu tableta).
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:13   #49
Quote:
Jedna Tanja kaže:
Ispadanje kose moze nastupiti iz vise razloga... prije svega:
1. zbog promjene hormonskog statusa,
2. zbog stresa,
3. zbog nepravilne ishrane (manjka B-vitamina, magnezijuma),
4. zbog koznih bolesti glave (uglavnom seborojicne promjene).

U tvom slucaju je najvjerovatnije hormon uzrocnik, jer se tokom trudnoce mijenja hormonalni status...
.
sva 4 uvjeta su JAKO povezani sa prehranom, čak su i hormonalni poremećaji uvjetovani manjkom određenih tvari u organizmu .. i to je naučno dokazano ..
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 20:57   #50
Hajde, cika-doco, nauci nas kako da se hranimo, ne cuvaj tajne za sebe... sazali se... i meni kosa zna ispadati...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 21:31   #51
Quote:
Blowne kaže:
Da, imam i policisticne jajnike. Vec se dugo lijecim. Naime, ja sam se naravno prvo javila ginekologu ,posto mi kod toga dermatolog naravno ne moze pomoci, pa me ginekolog poslao na pretrage.
Sve ja znam, cemu je uzrok ispadanja kose, ali zanima me ima li lijeka tome. Sto znaci da si necu reci da su hormoni i jajnici uzrok ispadanja i cekati kako ce mi kosa ispasti. Naravno da moram nesto poduzeti. Pa valjda je netko imao takav problem i mozda ga rijesio. Nadam se da ce se netko s nekim odgovorom koji me zanima javiti.
sorry kaj se tek sad javljam, prije nisam ni uocila temu.
prosla sam sito i reseto sa ispadanjem kose, pregledima, doktorima.

tegobe su pocele kada sam imala 16. nakon n pregleda, endokrinologica (neka privatnica u zagrebu) zakljuci da imam viska androgenih hormona. ne toliko da bih bila dlakava, gubila mengu i td. ali dovoljno da se odrazi na ispadanje kose. prorijedila se samo iznad cela (navodno karakteristicno kada je ispadanje povezano s hormonima), i da tu je imam vise nego duplo manje nego prije poremecaja. bila sam neko vrijeme na antiandrogenoj terapiji, opadanje je PRESTALO. iako mi je dokica izricito naglasila da nema te sile koja ce mi vratiti kosu, barem se zaustavilo ispadanje.

mislim, ispada ona i sada, ali u granicama normale. i sto je najbitnije raste nova kosa. ali od one gustoce koju sam imala prije.. ni pola!

vjerojatno ovo nije odgovor koji ce te zadovoljiti, ali utjesna mozda moze biti cinjenica da NECES izgubiti svu kosu kao i to da se ispadanje MOZE zaustaviti.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 11:58   #52
Quote:
Kris79 kaže:
sorry kaj se tek sad javljam, prije nisam ni uocila temu.
prosla sam sito i reseto sa ispadanjem kose, pregledima, doktorima.

tegobe su pocele kada sam imala 16. nakon n pregleda, endokrinologica (neka privatnica u zagrebu) zakljuci da imam viska androgenih hormona. ne toliko da bih bila dlakava, gubila mengu i td. ali dovoljno da se odrazi na ispadanje kose. prorijedila se samo iznad cela (navodno karakteristicno kada je ispadanje povezano s hormonima), i da tu je imam vise nego duplo manje nego prije poremecaja. bila sam neko vrijeme na antiandrogenoj terapiji, opadanje je PRESTALO. iako mi je dokica izricito naglasila da nema te sile koja ce mi vratiti kosu, barem se zaustavilo ispadanje.

mislim, ispada ona i sada, ali u granicama normale. i sto je najbitnije raste nova kosa. ali od one gustoce koju sam imala prije.. ni pola!

vjerojatno ovo nije odgovor koji ce te zadovoljiti, ali utjesna mozda moze biti cinjenica da NECES izgubiti svu kosu kao i to da se ispadanje MOZE zaustaviti.
Koje si antiandrogene uzimlala?
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 13:15   #53
Quote:
Xavi kaže:
Koje si antiandrogene uzimlala?
Androcur.
Ne sjecam se vise od koliko mg.
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 22:05   #54
još nešto o ispadanju kose...

možda malo kasnim, ali možda nekome i moje iskustvo pomogne.

imam problema sa štitnjačom (hipertireoza) i u akutnoj fazi bolesti kosa mi je opadala tako da kad sam rukom prošla kroz kosu, ostala mi je u ruci puna šaka kose. Srećom, imam (odnosno imala sam ) užasno gustu kosu, stvarno nema baš puno ljudi s tako gustom kosom. Zato je šok bio još veći.
Kad sam počela liječiti štitnjaču, kosa je počela padati i od lijeka - kao nuspojava.
Da ne duljim - sad je stanje puno puno bolje, a poslušala sam savjet moje frizerke - koristiti barem 2 puta tjedno Fitoval šampon i to zato što on djeluje kao losion - mora se dobro utrljati u vlasište i tako ostaviti barem 10 minuta (ja i po pola sata) i tek onda isprati. Vjerujte, imam punu glavu male kose nakon šest mjeseci (počela je rasti nakon tri mjeseca otprilike).
Ako vam se čini da vam se kosa nije oprala - operite je najprije s dječjim šamponom.
Ali - pretrage hormona obavezno, tko god da ima problema s kosom...
Bina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 00:17   #55
ispadanje kose..uzrok klorirana voda na bazenu..točno??

u zadnje vrijeme mi jako ispada kosa ..analizirala sam sve moguče uzroke i došla do zaključka ..klorirana voda sa bazena?..točno?..vaša iskustva?
ivana333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 12:42   #56
Re: ispadanje kose..uzrok klorirana voda na bazenu..točno??

Quote:
ivana333 kaže:
u zadnje vrijeme mi jako ispada kosa ..analizirala sam sve moguče uzroke i došla do zaključka ..klorirana voda sa bazena?..točno?..vaša iskustva?
Ja sam isto to pomislio jer sam neko vrijeme išao jako često na bazen. Navodno je normalno da dnevno ispadne oko 100 dlaka a teško je po dlakama u češlju ili kadi ili jastuku procijeniti koliko ih je svaki dan ispalo. Možda je moguće i da klor djeluje tako da dlake oslabe i stanje se pa kosa samo djeluje rijeđa.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 12:46   #57
Meni u ovom godisnjem periodu uvijek enormno ispada kosa, no u bazen nisam usla od prosle zime

A sta se tice klora, ima hrpetina uzroka, tako da klor moze i ne mora biti razlog.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 21:44   #58
Otpadanje kose

Počeo sam puštati kosu prije 1,5 god i sada mi je do ramena. Do prije 2-3 mjeseca mi je sa kosom bilo sve ok, i onda sam počeo primjećivati da mi sve više otpada, mada se to ne primjećuje kada se pogleda u samu kosu (još). Ali poslije tuširanja, kada obrišem kosu ručnikom iznad kade i kada malo protresem glavom ostane praktički puna kada kose (sigurno negdje oko 20-30 vlasi). Više mi otpada kada je mokra i kada prođem rukom kroz mokru kosu nekada mi na ruci ostane 2-3 vlasi kose. Dok je suha slabije otpada, praktički normalno kao i svakom drugom koji ima dugačku kosu. Znam da radim jednu full glupu pogrešku, a to je da ju perem svaku večer. Problem je u tome što mi se jako brzo zamasti i poprimi "neugodan" miris, pa nemogu izdržati. Probao sam već par puta da ju ne perem par dana, pa ju operem i onda opet par dana ne, kako bi inače i trebalo, ali i dalje je ista stvar. Probao sam i mijenjati šampon, ali kao što sam već i prije spomenuo isti problem. Inače kosa nikada nije farbana, a zadnji puta sam ju malo šišao prije 8 mjeseci. Primjetio sam i nekoliko ispucanih vrhova. Dali da se počnem intenzivnije brinuti uvezi toga, da li je to normalno (znam da otpada oko 100 vlasi dnevno) i kako bi mogao to otpadanje smanjiti?
Mislim da nebi smjela biti posljedica psihe, jer sam dosta smiren, ne zamaram se previše niti imam neke obaveze zbog kojih bih bio psihički opterećen.
__________________
Until we meet again...
JIMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 23:25   #59
A kako ti izgleda tata, djedovi, pradjedovi...? Mislim na kosu naravno. Moli Boga da to nije MPB (muska nasljedna celavost). Eh to me podsjeti na moje dane s dugom kosom. Vjerovao ili ne, al' MPB obicno zapocinje sa mascenjem tjemena i kose. Ista prica, masna kosa, i dosta ispadanja nakon tusiranja... I sada je vec dosta prorijeđena u odnosu na njenu prijasnju gustocu. Kaze se da je normalno ako dnevno ispada 50-100 dlaka, al' meni se to cini malo previse, pogotovo ako takvo ispadanje traje neko duze vrijeme. Trebao bi saznati uzrok ispadanja kose prije nego pocnes nesto poduzimati. Postoji dosta tretmana za to, cak i za MPB. Samo se nemoj previse uzrujavati oko toga da ti taj stres ne bi jos ubrzao to ispadanje.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 11:45   #60
Ako su ti u familiji celavi,onda uzrok znas.Ako nisu fale ti minerali selen i zink,kojih ima npr. u svjezem cesnjaku,
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:12.