Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2006., 23:26   #81
hvala
probao sam neki gel, "fitoval". isto sa trljanjem i pomogao je pomalo, al' me zanima da li je problem sto se dlaka ne hrani jer je cirkulacija u tom dijelu slaba.
keine ursache is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 23:57   #82
Da bi dlaka bila zdrava izvana, moraš ojačat korijen kose, najbolje je masažom vlasišta. Probaj koristit neke vitamine za ojačanje korjena (dobre su one merz dražeje) u kombinaciji s ampulicama.
Fitoval šampon je isto ok.
DABA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 09:39   #83
ok, hvala. imam samo još jednu dvojbu. jel' neće biti problema ako malo čvršće masiram vlasište na tom dijelu, jer pretpostavljam da preblaga masaža kao obično, blago trljanje ne bi mnogo pomogla?
keine ursache is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 19:03   #84
Jačina kao kad pereš kosu, možda ipak malo jače, ne znam. Vidjet češ do koje razine ti je to ugodno (ful je i opuštajuće, ali kad ti netko drugi radi). Ne moraš sad trljat jako ali ipak malo jače da.
DABA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 22:11   #85
Imam jedno pitanje pa ću ovdje pitati da ne otvaram novu temu
Naime, u zadnje vrijeme mi kosa užasno otpada i ne znam zbog čega bi to moglo biti. Inače, imam prirodnu, kovrčavu kosu, ne masti mi se brzo, nisam je bojala nikakvim bojama već nekih 5-6 godina. Mislila sam da je možda stvar u dužini jer je dosta dugačka. Jel netko imao sličnih problema?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 22:34   #86
Slično se meni dešavalo kad sam imao dugu kosu (period od oko godinu dana), uhvati čovjeka panika kad skine po 20 - 30 dlaka sa peškira nakon pranja kose , ne znam je li neko imao slično iskustvo, ali se, generalno, stanje mnogo poboljšalo od tad kako sam koristio "Fitoval" gel i šampon. Sad, ne znam kako je kod vas, ali meni je najveći dio kose od veoma tanke dlake tako da sam pokušao da spriječim prorjeđivanje svim snagama. Imate i neke pilule "Fitoval" koje dolaze sa gelom, ali ako neko ima slabiji želudac mogu da izazovu blage bolove.
keine ursache is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 23:17   #87
Ja nemam slabu kosu, baš naprotiv, čvrstu. Grozan je to osjećaj, meni ispadne i više od 30 dlaka. Ne znam kako vi, ali ja sam prilično osjetljiva kad je kosa u pitanju, njegujem je, ne bojim nikakvim bojama i stvarno bi mi bio bed da sva otpadne
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 00:16   #88
Quote:
diki kaže:
Ja nemam slabu kosu, baš naprotiv, čvrstu. Grozan je to osjećaj, meni ispadne i više od 30 dlaka. Ne znam kako vi, ali ja sam prilično osjetljiva kad je kosa u pitanju, njegujem je, ne bojim nikakvim bojama i stvarno bi mi bio bed da sva otpadne
Kosa zna opadati od neuravnoteženosti hormona. Probaj otići na testiranje hormona.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:02   #89
Quote:
diki kaže:
Ja nemam slabu kosu, baš naprotiv, čvrstu. Grozan je to osjećaj, meni ispadne i više od 30 dlaka. Ne znam kako vi, ali ja sam prilično osjetljiva kad je kosa u pitanju, njegujem je, ne bojim nikakvim bojama i stvarno bi mi bio bed da sva otpadne
Mislim da je meni bilo opadanja zbog dužine, ali i zbog psihičke opterećenosti. Da li neko zna može li ovo drugo uticati?
keine ursache is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 01:25   #90
Quote:
keine ursache kaže:
Mislim da je meni bilo opadanja zbog dužine, ali i zbog psihičke opterećenosti. Da li neko zna može li ovo drugo uticati?
Ma joj, kak ne bi moglo! Može, može, itekako može. Ja sam baš dosta operećena faksom u zadnje vrijeme i dosta učim tak da mislim da je i kod mene stvar stresa.

Ali ako se to nastavi i dalje, otići ću na testiranje hormona, nikad se ne zna.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 09:36   #91
Uzrokuje li upotreba gela za kosu ispadanje kose?

Zanima me i mišljenje/znanje o tome da li i pjene i lakovi djeluju na isti način?
carnifex is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 02:28   #92
pa kako sam upravo polozila kozmetologiju i razloga ispadanje kose naveli smo:
ukratko
1. povisena razina testosterona (muska celavost)
2. smanjena prokrvljenost folikula dlake
3. seboreicna alopecija, "ljuskice" peruti sprecavaju "disanje tjemena"

svi se kozmeticki preparati testiraju, a ako se nesto nanosi na kosu, normalno da ce se testirat ostecuje li kosu i tjeme. a gelovi i pjene su vec toliko dugo na trzistu, i da su postojale prituzbe na ispadanje kose, povuklo bi se sa trzista. (ta nitko ne zeli doc na los glas i izgubit lovu)
a ako ti je gel neki znj, mozda ima nutra neko oneciscenje sto im je "pobjeglo" i to utjece...
al,osobno mislim da u gelovima, pjenama nebi trebalo bit nis sto utjece na ispadanje kose, eventualno nesto sto moze ostetit kutikulu, a to pak nece utjecat na ispadanje te dlake... osim ako se stavlja saka gela na kratku kosu, pa utjece na navedeno 2. i 3.

ako se cudis sto ti kosa u zadnje vrijeme otpada, svi se na to zale...jesen il nesto

a mozda ti i fali minerala il vitamina, neka bolest, fizicki pritisak na tjeme, il si pojela nes zagadjeno necim sto utjece i sl...moze bit puno razloga...
mayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 14:53   #93
Opadanje kose...

Znam da je ta tema prilično pročešljana, no čula sam za neki novi proizvod protiv opadanje i za jačanje kose(što meni zapravo treba, sad kad je opalo pola poslije poroda), počinje na C, našla prospekt negdje u avionu, dakle stiglo je i na naše tržište. Može li mi tko pomoći?
Dosad bila zadovoljna s Vichyem,no ako ima nešto bolje...
phoenix76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 09:55   #94
Joj, znam na kaj misliš! Vidjela i ja to u novinama, pitala u ljekarni, al rekli da nemaju još... Sačuvala sam negdje članak, pa ću pitati opet kroz neko vrijeme.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:30   #95
Question ispadanje kose

već dugo se mučim s problemom ispadanje kose i nikako ne mogu naći doktora koji bi mi pomogao... nitko dosad me nije uputio na sveobuhvatne pretrage već su moj slučaj parcijalno obrađivali doktori različitih specijalizacija, bez konkretnih rezultata... žarko bih htjela pronaći doktora koji bi znanjem iz područja ginekologije i endokrinologije, prvenstveno usmjeren na problem ispadanja kose, mogao pomoći! možete li mi koga preporučiti???
imam samo 20 godina
kali_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 14:16   #96
jel imas neku dijagnozu od tih pretraga ili nisu zakljucili nista konkretno pa sama zakljucujes sto bi moglo biti?

problem sa kosom moze biti od PCOS ili problema sa stitnjacom ili obadvoje
(pretpostavljam da zato pitas za ginokologa i endokrinologa)
nazalost ja sam od endokrinologa dozivjela da problem kose ne dozivljavaju ozbiljno, fiksiraju se na nalaze hormona u krvi, a ispadanje kose smatraju normalnom nuspojavom
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 18:01   #97
Arrow Tanka kosa, proćelavost kod žena!

Zašto,ima li pomoći i kako?
dali postoje neke ampule ili tablete za progušćenje kose?
Hvala!
carica_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 01:07   #98
joj to je frka

Vichy DERCOS ampule protiv ispadanja kose i za jačanje korjena. Skupe ko vrag ali djeluju. Ima i šampon. Ali mislim da je to genetika. Nažalost evo ima nas još ako te tješi.
lady38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 20:11   #99
tankoj kosi nema lijeka ali procelavost je moguce lijeciti(ne uvijek). VISHY ZDRAVLJE JE BITNO..
hannah_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:14   #100
Exclamation Help?

ej... mislim da iam problem
prije sam stalno trpao gel na glavu i dobio alergiju na njega...
nekon toga sam se ostrizao na 0-lu
mislio sma da ce mi prestat kosa opadat al nije...
moj stari i njegov stari su potpuno ok s kosom al od moje stare stari ima onak kosu u špic... nije totalno celav (ako kuzite)...
proslo je pola godine od mog štrižanja na nulu i jos se linjam...
sta da radim- kosa ko da mi se prorijedila
ak je genetski jel se moze kako sprijeciti...jer ima mnogo slucajeva u kojima nitko u obitelji nije celav pa ljudi potpuno ocelave
mogu poslat sliku pa da vidite kliko mi se kosa prorijedila...
šta da radim...neznam bas kako bi izgledao s celavom tintarom

izgledao bi ko ovi smajliji gore plz help
darkie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.