Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2015., 09:48   #1
Alternativa više ne pomaže

Ovako, još prije cca 2,5 godine sam imao teško razdoblje, poslovni problemi, financijski pa još i rastava.

Pio sam čaj od gospine trave, uzimao sam ashwaghandu koja mi je jako puno pomogla.
No jednom je prestala djelovati, iako sam imao periode da ju nisam uzimao.

Nakon toga sam eksperimentirao sa dosta stvari, od rhodiole, jednog ginseka, drugog ginsega, čak i onaj zlogasni phenibut imam doma.

Stvar je što u početku sve te stvari su mi donekle pomagale, no sad ja sam imun na baš sve stvari.
Čak i taj phenibut što nije alternativa, nego neka ruska kemija, više me ne uspava, baš ništa.
Rhodiola ne pomaže, ništa ništa.

Prošla godina je bila isto zeznuta, hrpetina obaveza jer su se doma radili građevinski radovi a opet svi te samo zovu jer svima mjenjam pelene.
Pa mi doktorica dala Helex, u nekoj manjoj bazi. Pio sam to 2 tjedna no ništa nisam osjetio.

E sad, ova godina je ok, radovi se smanili, obaveza ima ali polako samo, ipak je ova godina pametnija na mozgu za mene

No htio bih opet koristiti barem nešto kao pripomoć, imam dosta stresa na poslu, a bogami često ulazim u bezvezne konflikte sa drugim ljudima samo zato jer nemogu šutjeti.

Također imam još 2 simptoma, a to je da po danu kako god bio umoran-kad legnem jako teško zaspim, dovoljno je da se malo trznem i odmah se razbistrim. Pogotovo preko tjedna.
Vikendom mogu odmoriti preko dana, samo ako mi cura spava kraj mene - čudno ali neznam zašto.

Drugo je što me muči nervoza, žurba, i onda znam teže disati, nekad imati knedlu u grlu kao da kost imam + velika nadutost. Mislim imam 76 kg na 176 cm, a kad sam na poslu toliko sam zbog stresa nadut da izgleda ko da imam škembu od 100 kg.

Preko vikenda manje, puno manje, čim je radni tjedan odmah sam katastrofa.

Ja bi vas pitao, jel postoji još kakva alternativa osim ginsega i rhodiole a da bi moglo pomoći?

Hvala.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 11:17   #2
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Ovako, još prije cca 2,5 godine sam imao teško razdoblje, poslovni problemi, financijski pa još i rastava.

Pio sam čaj od gospine trave, uzimao sam ashwaghandu koja mi je jako puno pomogla.
No jednom je prestala djelovati, iako sam imao periode da ju nisam uzimao.

Nakon toga sam eksperimentirao sa dosta stvari, od rhodiole, jednog ginseka, drugog ginsega, čak i onaj zlogasni phenibut imam doma.

Stvar je što u početku sve te stvari su mi donekle pomagale, no sad ja sam imun na baš sve stvari.
Čak i taj phenibut što nije alternativa, nego neka ruska kemija, više me ne uspava, baš ništa.
Rhodiola ne pomaže, ništa ništa.

Prošla godina je bila isto zeznuta, hrpetina obaveza jer su se doma radili građevinski radovi a opet svi te samo zovu jer svima mjenjam pelene.
Pa mi doktorica dala Helex, u nekoj manjoj bazi. Pio sam to 2 tjedna no ništa nisam osjetio.

E sad, ova godina je ok, radovi se smanili, obaveza ima ali polako samo, ipak je ova godina pametnija na mozgu za mene

No htio bih opet koristiti barem nešto kao pripomoć, imam dosta stresa na poslu, a bogami često ulazim u bezvezne konflikte sa drugim ljudima samo zato jer nemogu šutjeti.

Također imam još 2 simptoma, a to je da po danu kako god bio umoran-kad legnem jako teško zaspim, dovoljno je da se malo trznem i odmah se razbistrim. Pogotovo preko tjedna.
Vikendom mogu odmoriti preko dana, samo ako mi cura spava kraj mene - čudno ali neznam zašto.

Drugo je što me muči nervoza, žurba, i onda znam teže disati, nekad imati knedlu u grlu kao da kost imam + velika nadutost. Mislim imam 76 kg na 176 cm, a kad sam na poslu toliko sam zbog stresa nadut da izgleda ko da imam škembu od 100 kg.

Preko vikenda manje, puno manje, čim je radni tjedan odmah sam katastrofa.

Ja bi vas pitao, jel postoji još kakva alternativa osim ginsega i rhodiole a da bi moglo pomoći?

Hvala.
Tislave koliko primjećujem ti si naj više razdražljiv na poslu i od toga sve kreće, konstantno si pod stresom. Pre neozbiljno bi u ovo vrijeme bilo reći mijenjaj posao do kojega je i ovako jako teško doći. Bio sam i sam u jako sličnoj situaciji nakon par ne naplaćenih poslova pao sam u depru. Pošto sam protiv konzumiranja farmaceutskih otrova a kužim se donekle u ljekovito bilje a većinu mi supruga uzgaja napravio sam tinkturu od gospine trave, valerijane i majčine dušice i trošio skoro godinu dana. prve pomake na boljesam osjetio nakon tri, četiri mjeseca kadcsam uspjevao zaspati već nakon desetak minuta. u jutro i pri ručku sam još trošio tinkturu ginko biloba po desetak kapi za bolju cirkulaciju krvi i neurona u mozgu i evo me sada zaspem kao beba čim mi glava osjeti jastuk. Ginko trošim i sada konstantno a ovaj koktel sa gospinom travom povremeno kada se sjetim.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 07:01   #3
Koliko se sječam, meni je gospina trava pomogla, ali uzimao sam ju oko pola godine,točno kako kažu da joj treba vremena da krene.

Ma gle, nije posao više taj veliki stres, kako da objasnim - prije par godina sam stvarno imao teških godinu dana na poslu pod stresom, hrpetina obaveza, hrpetina krivnje a nisi itd, i to me toliko ubilo da sad kad imam posla u normalnim uvjetima, nekad i manje - ja sam i dalje živčan na posao, a neznam sam zašto.

Samo mi se spava na poslu, nekad mi se vrti, slabo mi.

I evo, jutros koliko god polako jeo, koliko god pazim kak dišem - uzrujavam se i nervozan sam...ko da neznam kako disati, napuhnem se ko svinja.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 08:03   #4
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Koliko se sječam, meni je gospina trava pomogla, ali uzimao sam ju oko pola godine,točno kako kažu da joj treba vremena da krene.

Ma gle, nije posao više taj veliki stres, kako da objasnim - prije par godina sam stvarno imao teških godinu dana na poslu pod stresom, hrpetina obaveza, hrpetina krivnje a nisi itd, i to me toliko ubilo da sad kad imam posla u normalnim uvjetima, nekad i manje - ja sam i dalje živčan na posao, a neznam sam zašto.

Samo mi se spava na poslu, nekad mi se vrti, slabo mi.

I evo, jutros koliko god polako jeo, koliko god pazim kak dišem - uzrujavam se i nervozan sam...ko da neznam kako disati,
napuhnem se ko svinja.
Kolega taman kad je gospina trava počela djelovati ti si prekinuo ali kud ikamo je bolja u tinkturi sa majčinom dušicom i korjenom valerijane. Tinktura ginka biloba podpomogne boljoj cirkulaciji osobito u mozgu tako da neke crne misli uz te dvije tinkture uopće ni ne dolaze a tu je i strah te depresija. Bile bi dobre jutarnje vježbe disanja i razgibavanja, dok vježbaš tih desetak minuta se usredotočiš na vježbe te ti mozak automatski drugačije radi. Nije ni Bandić lud svako jutro džogirati a da mu ne pomaže. Premlad si još za takva oboljenja što će te onda snaći kada ostariš ,a i prije kada budeš imao obiteljske obaveze.
Pogledaj si i zadnji nalaz krvi - elektrolite. Manjak magnezija u organizmu može imati slične simptome.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 08:19   #5
a bem mu, pa ja imam obiteljske obaveze, imam dijete itd..

U stvari imam prilično dosta obaveza zato i jesam takav (iako manje nego prošle godine, prošla godina je bila opaka), a i to malo slobodnog vremena što uhvatim, radije onda sviram doma jer me to opušta, nemam baš vremena za vježbanje itd.
Radio sam neko vrijeme one tibetance, ajd ljepo to relaksira tijelo, samo kažem - ovako možda tjedno jednom vježbam neke fizičke vježbe, a i to mi je muka.

Neznam, volio bi recimo 2 dana samo za sebe da odvojim, da ili sviram po cijele dane ili da radim u jednom programu na računalu što bi mi moglo kad tad pomoći za bolji posao. Ali teško, nemogu niti 1h za sebe izdvojiti bez prekida da me neka obaveze ne prekine.

Zato sam osjetljiv na sebe, muči me što nemam vremena, a imam ta dva hobija, sviranje i programiranje tj. crtanje, i sad ili moram jedan u potpunosti izbaciti ili neznam.

Čudna sam ja biljka.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 08:50   #6
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
a bem mu, pa ja imam obiteljske obaveze, imam dijete itd..

U stvari imam prilično dosta obaveza zato i jesam takav (iako manje nego prošle godine, prošla godina je bila opaka), a i to malo slobodnog vremena što uhvatim, radije onda sviram doma jer me to opušta, nemam baš vremena za vježbanje itd.
Radio sam neko vrijeme one tibetance, ajd ljepo to relaksira tijelo, samo kažem - ovako možda tjedno jednom vježbam neke fizičke vježbe, a i to mi je muka.

Neznam, volio bi recimo 2 dana samo za sebe da odvojim, da ili sviram po cijele dane ili da radim u jednom programu na računalu što bi mi moglo kad tad pomoći za bolji posao. Ali teško, nemogu niti 1h za sebe izdvojiti bez prekida da me neka obaveze ne prekine.

Zato sam osjetljiv na sebe, muči me što nemam vremena, a imam ta dva hobija, sviranje i programiranje tj. crtanje, i sad ili moram jedan u potpunosti izbaciti ili neznam.

Čudna sam ja biljka.
Pa ak si radil tibetance, probaj jogu i transcendentalnu meditaciju.
Ja sam se time bavil par godina, dobro mi je pasalo.
A onda sam prešal na gemišt, to mi još više paše.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 08:57   #7
Kao što rekao kolega, yoga. A za početak radi po 15 minuta na dan Prana mudru (pod brojem 7)
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:20   #8
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
a bem mu, pa ja imam obiteljske obaveze, imam dijete itd..

U stvari imam prilično dosta obaveza zato i jesam takav (iako manje nego prošle godine, prošla godina je bila opaka), a i to malo slobodnog vremena što uhvatim, radije onda sviram doma jer me to opušta, nemam baš vremena za vježbanje itd.
Radio sam neko vrijeme one tibetance, ajd ljepo to relaksira tijelo, samo kažem - ovako možda tjedno jednom vježbam neke fizičke vježbe, a i to mi je muka.

Neznam, volio bi recimo 2 dana samo za sebe da odvojim, da ili sviram po cijele dane ili da radim u jednom programu na računalu što bi mi moglo kad tad pomoći za bolji posao. Ali teško, nemogu niti 1h za sebe izdvojiti bez prekida da me neka obaveze ne prekine.

Zato sam osjetljiv na sebe, muči me što nemam vremena, a imam ta dva hobija, sviranje i programiranje tj. crtanje, i sad ili moram jedan u potpunosti izbaciti ili neznam.

Čudna sam ja biljka.
Ma ni čuti hobije izbaciti hobi ti podiže duševno zadovoljstvo. Čovjek bez hobija je kao slika bez duše.!! Dobrom organizacijom slobodnog i radnog vremena se i to da riješiti samo čovjek mora imati svoje ja, ( volju ) želju. Kolega a dali znaš samo koliko prehrana utječe na sam ljudski organizam i raspoloženje. Brza hrana, gazirani sokovi, bijeli rafinirani šećer te svi vezani proizvidi uz šećer su smrt.Sudim sam po sebi. Nisam vegan, sirovojedac ali često popijem friško cijeđeni sok mrkve,cikle,đumbira, jabuke i nekog zelenja te štamplić dva neobojanog alkohola. Često mise desi da mi je dan pre kratak koliko imam snage, volje i želje iako sam predpostavljam i tri puta stariji od tebe.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 10:41   #9
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Pa ak si radil tibetance, probaj jogu i transcendentalnu meditaciju.
Ja sam se time bavil par godina, dobro mi je pasalo.
A onda sam prešal na gemišt, to mi još više paše.
A kak se budem natjerao na yogu i te istočne stvari? Mislim bilo bi super da nešto koristim, ja ovak sam opsjednut što budem radio kad dođem doma, što moram završiti i kad ću moći se baviti hobijem. I onda kad skužim da mi ostalo možda sat vremena za hobije - poludim. A nemogu biti budan do tko zna koje dobe, dižem se u pol 6 ujutro.

Hm da, alkohol i mene smiri, mislim da se najbolje alkokolu oteti i amen, to je alternativa.

Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Ma ni čuti hobije izbaciti hobi ti podiže duševno zadovoljstvo. Čovjek bez hobija je kao slika bez duše.!! Dobrom organizacijom slobodnog i radnog vremena se i to da riješiti samo čovjek mora imati svoje ja, ( volju ) želju. Kolega a dali znaš samo koliko prehrana utječe na sam ljudski organizam i raspoloženje. Brza hrana, gazirani sokovi, bijeli rafinirani šećer te svi vezani proizvidi uz šećer su smrt.Sudim sam po sebi. Nisam vegan, sirovojedac ali često popijem friško cijeđeni sok mrkve,cikle,đumbira, jabuke i nekog zelenja te štamplić dva neobojanog alkohola. Često mise desi da mi je dan pre kratak koliko imam snage, volje i želje iako sam predpostavljam i tri puta stariji od tebe.
Da, samo što puno letim svuda, od posla i obaveza doma oko kuće itd, pa do pomoći roditeljima i curinim roditeljima. Mislim da bi mi bilo lakše da imam samo kuća-posao relaciju, ali nemožeš tako.

Što se tiče prehrane, ne jedem jako nezdravo. Svako jutro jedem zobene sa bananom ili slično (aj jutros sam drmno mali burek,čisto da maknem rutinu), za pauzu u firmi uvijek malo pecivo sa nekim prsima salamom, ili ribu u konzervi ili slično. Oko 14h komadičak kruha sa maslacem od kikirikija, ručak doma ko ručak što imam, a večera malo zeznem,prije sam stalno posni jeo sa nekim lakšim mesom (prsa, riba), sad pojedem što mi je pri ruci, ali u malim količinama.

Ma nema meni spasa dok se ne zaključam u svoju kuću i odfučkam sve sa pomoči itd, imao sam veliki plan kroz sljedećih par mjeseci iskombinirati svoje znanje i učenje sa 3ds maksom i programiranjem, napraviti kratki protopit za neku igru i probat kroz donacije skupiti neke novce te osnovati 2-3 čovjeka studio (isto kolege imam koji to rade, tako da bi to u biti sa njima radio).

To bi bilo super, doma radim, radim što volim, a igra bi bila nešto veće ali za android, pošto netreba toliko truda oko grafike.

No eto sve to otpada u vodu, jedva da pol sata ako uspijem sjest za komp, a to je ništa.

Mislim da je jedino riješenje alkohol i moj instrument i u kafanu i zabava kak želim.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:31   #10
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
A kak se budem natjerao na yogu i te istočne stvari? Mislim bilo bi super da nešto koristim, ja ovak sam opsjednut što budem radio kad dođem doma, što moram završiti i kad ću moći se baviti hobijem. I onda kad skužim da mi ostalo možda sat vremena za hobije - poludim. A nemogu biti budan do tko zna koje dobe, dižem se u pol 6 ujutro.

Hm da, alkohol i mene smiri, mislim da se najbolje alkokolu oteti i amen, to je alternativa.



Da, samo što puno letim svuda, od posla i obaveza doma oko kuće itd, pa do pomoći roditeljima i curinim roditeljima. Mislim da bi mi bilo lakše da imam samo kuća-posao relaciju, ali nemožeš tako.

Što se tiče prehrane, ne jedem jako nezdravo. Svako jutro jedem zobene sa bananom ili slično (aj jutros sam drmno mali burek,čisto da maknem rutinu), za pauzu u firmi uvijek malo pecivo sa nekim prsima salamom, ili ribu u konzervi ili slično. Oko 14h komadičak kruha sa maslacem od kikirikija, ručak doma ko ručak što imam, a večera malo zeznem,prije sam stalno posni jeo sa nekim lakšim mesom (prsa, riba), sad pojedem što mi je pri ruci, ali u malim količinama.

Ma nema meni spasa dok se ne zaključam u svoju kuću i odfučkam sve sa pomoči itd, imao sam veliki plan kroz sljedećih par mjeseci iskombinirati svoje znanje i učenje sa 3ds maksom i programiranjem, napraviti kratki protopit za neku igru i probat kroz donacije skupiti neke novce te osnovati 2-3 čovjeka studio (isto kolege imam koji to rade, tako da bi to u biti sa njima radio).

To bi bilo super, doma radim, radim što volim, a igra bi bila nešto veće ali za android, pošto netreba toliko truda oko grafike.

No eto sve to otpada u vodu, jedva da pol sata ako uspijem sjest za komp, a to je ništa.

Mislim da je jedino riješenje alkohol i moj instrument i u kafanu i zabava kak želim.
Pošto sam prošao tu školu životne mudrosti sa godinama koje sam proživio izabrao si naj goru moguću varijantu jer te ipak očekuje starost, kakva takva bude ali onda više nemožeš ništa promjeniti u svoju korist onda je za sve kasno jedino, pjesma ako ti uopće bude do nje "Daje znala mladost kakva će biti starost."Samo što smo svi u mladosti tvrdoglavii nećemo poslušati starije - mudrije , od roditelja, djedova, baka. DAJ STARI ŠTO VI ZNADETE!!! hehehehe Meni se to sigurno neće dogoditi. Kad na kraju sve što su me savjetovali bili su u pravu jer su imali jedinu ispravnu ŽIVOTNU ŠKOLU. Na kraju novcima se puno toga nemože kupiti osobito zdravlje koje nema cijene.Jedna stara poslovica " Sve što u mladosti zaradiš u starosti daš liječnicima." Što meni vrijedi što nešto imam kad nemam zdravlja, knjiga je došla na dva lista i bez alternative koju plaćam nesmijem ni pomisliti leći jer nema spavanja od neizdrživih bolova.
Mislim da sam ti sve rekao.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:38   #11
ok, onda me uputi na prave korake, molim te.



Kužiš, nema boljih koraka, meni samo treba nešto da malo lakše držam tu nervozu i stres što doživljavam. A kažem ti da mi više ništa ne djeluje na mene, nikakva alternativa čak niti Helex nije djelovao.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 12:56   #12
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
ok, onda me uputi na prave korake, molim te.



Kužiš, nema boljih koraka, meni samo treba nešto da malo lakše držam tu nervozu i stres što doživljavam. A kažem ti da mi više ništa ne djeluje na mene, nikakva alternativa čak niti Helex nije djelovao.
Jebeš Helex i farmaceutsku kemiju koja jedno liječi a drugo ubija. Na kraju teže nuspojave nego primarna bolest.

Malo ću se potruditi pada ti probam pomoći da vidiš kako bih ja sada živio da imam mogućnosti povratka u tvoje godine.
Da ne opterećujem druge čitatelje ovog pod foruma poslaću ti na PM
Naj više grešaka koje sam napravio u životu, jer čovjek se uči na greškama osobito svojim.
pozz jenki zj
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 14:41   #13
može, hvala
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:52   #14
od 03.08. sam na godišnjem dva tjedna, plan je da uopće ne idem na more jer nemam volje, i more mi stres radi.

Planirao sam možda samo na Orahovačko jezero na 2 dana u kampiranje sa frendovima, znači cuga, roštilj i totalno odvajanje od svega, jer kad mi mozak uzme alkohol, onda se o ničem ne brinem.
No sad pitanje i jel i to budem, radi financija, a i društvo je za gnjurac.

Nego, pročitao sam danas ovo:

http://www.zdravobudi.hr/8403/osjeca...ti-od-lijekova

Majke mi, sve ove simptome ja imam.
Prošlo me ono da nisam znao disati, no sad imam neku virusnu infekciju u grlu.
I zanimljivo, ujutro se probudim, grlo je čisto, ništa nema.
Čim krene nervoza, izbiju mi plikovi, u grlu kao da imam škare, neznam, rekla mi doktorica da je to od stresa. Reko sam joj da mi ne daje Helex, nije mi ni prije pomogao.
Imam osječaj ko da sve dublje tonem, problema milion, kvarova milion, radim samo za kuću i auto.

Jedino, ali jedino što me opušta - to je najviše sviranje. Sviram jedan instrument, i to kad radim onda ništa ne razmišljam.
I uz to video igre me mogu smiriti.

Rekao sam svima - ova dva tjedna na godišnjem neka sve zaboravi na mene, nikakvi planovi ništa, ujutro kad se dignem ići ću trčati ili neki drek da si cirkulaciju otvorim i malo ispucam, i ostatak dana ću ili svirati ili visjeti na video igrama, ništa me više ne zanima.

Kompletna firma ide na blok listu, nikome se ne javljam.

Ako ta 2 tjedna neće biti dosta da si odmorim živce, tijelo - odem po uputnicu i odem na lječenje, jer ili ću sebe ubit, ili nekoga ili me bude kap uzela.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:27   #15
Pa ako alternativa ne pomaže, nađi dobrog psihića.

Jer ne radi se samo o propisivanju terapije koja odgovara.
Dobri psihijatri razgovorom stvarno znaju proniknuti u srž problema i
onda ga postepeno suzbijati. Takvi su naravno rijeđi (skuplji) od onih
koji zapravo samo "dilaju" za farmaceute - ali ih ipak ima.

Što se medikamenata tiće, danas je stvarno izbor ogroman. Moderni
ljekovi su sve napredniji i sve manje štete organizmu, manje su nuspojave, imaju
precizniji učinak itd.

Dobar psihić se oslanja na razgovor i rad sa pacijentom a terapija je tu samo
kao dodatni "vjetar u leđa". Dobar psihić u dogovoru sa pacijentom prati
učinak terapije, usklađuje ga i mijenja dok ne postigne željeni rezultat.

A što se tiče eventualne štete nastale uzimanjem nekih lijekova o tome
je bespredmetno razgovarati jer ne postoje dva čovjeka na koje neka psihoaktivna supstanca
djeluje jednako. Tako je i sa nuspojavama, odnosno eventualnom štetom koja bi mogla nastati
zbog ubotrebe lijekova.

Ja bih na tvome mjestu odvagao što je za mene bolje između ta "dva zla";
Takvo stanje u kojemu se nalaziš (pomišljanje na suicid) ili eventualna šteta nastala konzumacijom lijekova.

Ja bih ti svakako savjetaovao da odmah nađeš dobrog psihića. Prvenstveno zbog toga što
je očito suicidalno razmišljanje.
Horz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:34   #16
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Jedino, ali jedino što me opušta - to je najviše sviranje. Sviram jedan instrument, i to kad radim onda ništa ne razmišljam.
I uz to video igre me mogu smiriti.
par prilično glupih ideja ali možda upali (meni nije, možda tebi bude):

probaj slušat muziku na 432Hz:
Quote:
Whether or not the conspiracy is factual, interesting studies have pointed towards the benefits of tuning music to A=432 Hz instead.
http://www.collective-evolution.com/...usic-to-432hz/

zatim ako radiš svaki dan na kompjuteru, smanji temperaturu svjetla ekrana na 2800K (windows: flux, linux: redshift), meni je ekran skoro crven, navodno je ona plava nijansa led rasvjete štetna.
http://ehp.niehs.nih.gov/122-a81/

ako imaš halogene rasvjete, fluorescentne, štedne, sve pogasi i stavi normalnu (opet temp. svjetla i treptanje svega na 50Hz zbog frekvencije mreže)

ideje su alternativne. ipak je ovo alternativa.
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:44   #17
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Ovako, još prije cca 2,5 godine sam imao teško razdoblje, poslovni problemi, financijski pa još i rastava.

Pio sam čaj od gospine trave, uzimao sam ashwaghandu koja mi je jako puno pomogla.
No jednom je prestala djelovati, iako sam imao periode da ju nisam uzimao.

Nakon toga sam eksperimentirao sa dosta stvari, od rhodiole, jednog ginseka, drugog ginsega, čak i onaj zlogasni phenibut imam doma.

Stvar je što u početku sve te stvari su mi donekle pomagale, no sad ja sam imun na baš sve stvari.
Čak i taj phenibut što nije alternativa, nego neka ruska kemija, više me ne uspava, baš ništa.
Rhodiola ne pomaže, ništa ništa.

Prošla godina je bila isto zeznuta, hrpetina obaveza jer su se doma radili građevinski radovi a opet svi te samo zovu jer svima mjenjam pelene.
Pa mi doktorica dala Helex, u nekoj manjoj bazi. Pio sam to 2 tjedna no ništa nisam osjetio.

E sad, ova godina je ok, radovi se smanili, obaveza ima ali polako samo, ipak je ova godina pametnija na mozgu za mene

No htio bih opet koristiti barem nešto kao pripomoć, imam dosta stresa na poslu, a bogami često ulazim u bezvezne konflikte sa drugim ljudima samo zato jer nemogu šutjeti.

Također imam još 2 simptoma, a to je da po danu kako god bio umoran-kad legnem jako teško zaspim, dovoljno je da se malo trznem i odmah se razbistrim. Pogotovo preko tjedna.
Vikendom mogu odmoriti preko dana, samo ako mi cura spava kraj mene - čudno ali neznam zašto.

Drugo je što me muči nervoza, žurba, i onda znam teže disati, nekad imati knedlu u grlu kao da kost imam + velika nadutost. Mislim imam 76 kg na 176 cm, a kad sam na poslu toliko sam zbog stresa nadut da izgleda ko da imam škembu od 100 kg.

Preko vikenda manje, puno manje, čim je radni tjedan odmah sam katastrofa.

Ja bi vas pitao, jel postoji još kakva alternativa osim ginsega i rhodiole a da bi moglo pomoći?

Hvala.
ima, ali ne znam da li ce ti se svidjeti:
Plivanje i joga.
psiholog, tj. Da imas nekog, gdje mozes kukati na miru i s kim ces sebi odrediti prioritete
delegiranje poslova i uvjeriti sebe da NE MORAS NIKOME mijenjati pelene

ogranici sebe na dvije osobe, dva predmeta gdje ces "mijenjati pelene", dva tebi najvaznija.
nauciti otpustati stvari, nauciti da ce se svijet nastaviti vrtjeti i kad tebe na njemu vise ne bude
nastavi sa svom svojom alternativom, ali si poslozi prioritete i nadji, stvori, rodi pola sata tisine za sebe.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:04   #18
Volio bih vreču za boks doma, da bijes iskalim negdje, ujedno i dobra vježba za tijelo.

Psiholog? Ili psihijatar? Neznam razliku, volio bih popričati sa nekim iskusnim psihičem, uz adekvatan tretman ljekovima.

Samo tko će sve to platiti? Eto idemo krenuti redom, tko će sve to platiti?
Moje zdravstveno? Sumljam. Možda i hoče, pa ću ići nekome nadrkanku koji će me našopati ljekovima.

A gle, nemogu u uredu raditi sa malo svijetla, jer stalno gledam u neke papire itd.
A i ovako sam vid uništio sa monitorom pa imam naočale.

Gdje da idem plivati? Opet nemam nikakav bazen u krugu 50km.
Imam tu jedan gdje radim, samo taj košta ko da u zlatu plivaš.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:23   #19
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Volio bih vreču za boks doma, da bijes iskalim negdje, ujedno i dobra vježba za tijelo.

Psiholog? Ili psihijatar? Neznam razliku, volio bih popričati sa nekim iskusnim psihičem, uz adekvatan tretman ljekovima.

Samo tko će sve to platiti? Eto idemo krenuti redom, tko će sve to platiti?
Moje zdravstveno? Sumljam. Možda i hoče, pa ću ići nekome nadrkanku koji će me našopati ljekovima.

A gle, nemogu u uredu raditi sa malo svijetla, jer stalno gledam u neke papire itd.
A i ovako sam vid uništio sa monitorom pa imam naočale.

Gdje da idem plivati? Opet nemam nikakav bazen u krugu 50km.
Imam tu jedan gdje radim, samo taj košta ko da u zlatu plivaš.
Boks doma će ti dosadit.
Jedino baš na treninge boksa.

Psiholog ili psihijatar je razlika.
Idealno je mladi psihijatar koji je ujedno i psihoterapeut, jer ti nisi za farmakoterapiju, barem po ovome što pišeš.

Tko će to platiti? Imaš posao, imaš zdravstveno. Ne moraš ići privatniku.
Opća praksa po uputnicu.

Obzirom da nisi pretežak, nužno bavljenje sportom osim ako te ne zadovoljava nije potrebno. Pogotovo ako bi predstavljalo dodatni financijski trošak koji sa sobom vuče nezadovoljstvo.

Ako imaš volje, kao što su ostali naveli, počnes s osnovnim vježbama disanja, osnovne vježbe opuštanja, joga, i slično. Za to ti ne treba ništa. Samo volja.

Što se tiče ginsenga i rhodiole, to su energetske biljke koje u kombinaciji izvrsno djeluju na akutne psihofizičke malaksalosti te fizičke i psihičke napore.
Odlično pomažu i kod tjeskoba, pogotovo akutnih stanja stresa u kojima ti očito jesi.

Obzirom da imaš problema s nesanicom ali i nervozom i djelomičnom tjeskobom, možda ne bi bilo loše da izbacis ginseng i ubaciš pasifloru.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:28   #20
Quote:
Tislav kaže: Pogledaj post
Volio bih vreču za boks doma, da bijes iskalim negdje, ujedno i dobra vježba za tijelo.

Psiholog? Ili psihijatar? Neznam razliku, volio bih popričati sa nekim iskusnim psihičem, uz adekvatan tretman ljekovima.

Samo tko će sve to platiti? Eto idemo krenuti redom, tko će sve to platiti?
Moje zdravstveno? Sumljam. Možda i hoče, pa ću ići nekome nadrkanku koji će me našopati ljekovima.

A gle, nemogu u uredu raditi sa malo svijetla, jer stalno gledam u neke papire itd.
A i ovako sam vid uništio sa monitorom pa imam naočale.

Gdje da idem plivati? Opet nemam nikakav bazen u krugu 50km.
Imam tu jedan gdje radim, samo taj košta ko da u zlatu plivaš.
a, da jednostavno potražiš drugi posao?

btw, koja ti je svrha lijeciti posljedice ako ne ukloniš uzrok istih?
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.