Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 22:12   #61
When somebody argues with me that being vegan is healthy and I am a graduated biologist....

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aoj35xA_460sv.mp4
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:19   #62
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
When somebody argues with me that being vegan is healthy and I am a graduated biologist....

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aoj35xA_460sv.mp4
Zakaj se ne spominjaš na 'rvatskom?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:29   #63
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Zakaj se ne spominjaš na 'rvatskom?
Sto ti znaci 'zakaj' i 'spominjes'? Koga ne spominjem? Sebe? 'rvatski sam shvatio, ali ovo me zbunjuje
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:43   #64
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Sto ti znaci 'zakaj' i 'spominjes'? Koga ne spominjem? Sebe? 'rvatski sam shvatio, ali ovo me zbunjuje
To su čisti naši Purgerski izrazi.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:49   #65
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
To su čisti naši Purgerski izrazi.
U hrvatskom jeziku, koji zahtijevas, pridjevi se pisu s malim pocetnim slovom... Cak i kod Purgera....

Osim, mozda, kod onih koji ne jedu meso?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:54   #66
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
U hrvatskom jeziku, koji zahtijevas, pridjevi se pisu s malim pocetnim slovom... Cak i kod Purgera....

Osim, mozda, kod onih koji ne jedu meso?
Odlično - bravo! Upalio je štos - vidim da razmeš naš jezik. Nikaj ja ne zahtjevam, ja se samo čudim kaj na portalu divaniš po stranjski.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:58   #67
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Odlično - bravo! Upalio je štos - vidim da razmeš naš jezik. Nikaj ja ne zahtjevam, ja se samo čudim kaj na portalu divaniš po stranjski.
Ja se, hajmo rec, ne cudim zasto nekome tko ne zna ni svoj jezik toliko smetaju tekstovi na 'stranjskom'....

Osim, jel, ako ne jede meso

http://9gag.com/gag/agNQRbg
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 23:01   #68
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ja se, hajmo rec, ne cudim zasto nekome tko ne zna ni svoj jezik toliko smetaju tekstovi na 'stranjskom'....

Osim, jel, ako ne jede meso
Čekaj malo. Mažeš li Ti mesinu 'ko svaki pravi čovjek ili si biljojed ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 01:48   #69
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post


Preko 20 000 jestivih biljaka, da, jedemo kocke leda svaki dan...


Ja sam misljenja da ne biste dolazili tu da vas bar malo ne pecne, tamo negdje u dnu srceka...
Pa neka i trolate, meni je drago vidjeti da makar promisljate o ovoj temi.



Ja sam zensko Hannibale (je li to bilo toliko tesko za shvatiti? ), pa se radujem novoj virtualnoj prijateljici...
broj moze biti i 100 000.sto vrijedi broj kad je danas prema vasim uvjerenjima sve kontaminirano uranom, zivom, polonijem i ostalim stetnim kemijskim elementima.
inace trollam ovdje jer ste mi zanimljivi sa vasim stavovima.nemam neku namjeru vodit rasprave jer to nigdje ne vodi.tako da...
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 12:53   #70
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Covjek ima manje pravo na meso jer covjek bez mesa MOZE!
Lav i vuk su iskljucivo mesojedi, i kao takvima im je meso potrebno za opstanak, covjeku je NEPOTREBNO!


Zivotinje ako i nemaju svijest kao covjek, imaju odredjenu inteligenciju i znaju sto im se dogadja, razlikuju jako dobro kad ih pomazis ili udaris, dakle osjecaju i boli ih!

Vezano uz bakterije, imam se pravo braniti, ako bilo koja zivotinja izravno ugrozi nas zivot, imamo je pravo ukloniti.




Trudim se sto manje kineskog skarta imat u zivotu, upravo i iz razloga zlorabljivanja.

A tvoja logika oko zagadjivanja jest, ne smijes upozoravati na veliki problem ako protom radis puno manje zlo? Kao palis kompjuter?

A to sto masovna proizvodnja mesa snosi krivnju za vise od pola emisije stetnih plinova, cemo gurnutu pod tepih, jer to nema smisla spominjati ako palim zarulju svaki dan?
Molim te, izvuci od nekud tocne brojke za jedno i drugo, pa da vidimo tko je veca stetocina, i ko koga ima pravo prozivati?

I btw- obozavam sve moguce bobice!



Ne, moral i etika bi trebali biti objektivni po pitanju svih, samo ljudi nisu na istom razinama shvacanja zivota i zato nastaje svo nerazumijevanje ovog svijeta.

Tvoje pravo na jedenje mesa (koje ti nije potrebno) ne bi smijelo biti vece od zivotinjinog prava na zivot, u kojem ona pati samo da bi ti imao sta baciti na rostilj....
Ti zaista ne razumijes tu sebicnost?
Životinja ne pati jer je brzo ubijena, ako ju naravno osoba zna ubit i već sam ti rekao da životinje koje jedemo nisu ljudi, te jedino im mi možemo kroz deklaracije odrediti dal imaju ili nemaju prava na život, a znaš zakaj? jer smo na vrhu hranidbenog lanca jer imamo tu moć određivanja, razmišljanja, kalkuliranja.

Odgovori mi molim te zakaj nemamo 4 želuca nego jedan? I manje crijeva nego ostali biljojedi?

I kad sam rekao da nemaš pojma o pojmu moral to si dokazao/la svojim upisom, moral ne može biti jednak svima jer je 7 milijardi ljudi na zemlji.
Tko je rekao da je korištenje struje malo zagađivanje? Veliko je jednako kao i korištenje automobila, grijanja itd. Ako ne ki veči problem od jedenja mesa, pogledaj malo koja je vrsta elektrane najzastupljenija izuzevši francusku
Ali moral je objetkivan :klap:

Jel ti znaš kaj znači pojam prava? Da znaš ne bi pisao/la ovakve gluposti
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 06.09.2015. at 13:05.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 13:39   #71
Ah, to su te na pravnom faksu ucili o pojmu morala, ok, sve je jasno!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 14:02   #72
Sve da je elektricna energija i veci zagadjivac ti si opet veca stetocina jer i palis kompjuter ( ), i jedes meso, a ja samo palim kompjuter. Tako da nemas tu bas previse pravo glasa...

I ovo da zivotinje ne pate, je samo bajka koju ti je potrebno pricati da se utjesis...
Sve i da je smrt trenutna, ne znam kako to opravdava taj cin?
Kako bi ti iznio obranu za ubojstvo, casni sude, on nije patio prilikom ubojsva, smrt je bila trenutna, trazimo manju kaznu?

Tko to ne pati prilikom ubojstva?
Sto necu procitati...

Kad nadjes studije gdje su se ljudi izlijecili na mesnoj i mlijecnoj prwhrani, tvoje tvrdnje ce postati relevantne, dotad, zao mi je, ali ne znam na kojem uporistu zasnivas tvrdnje da se meso mora jesti...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 14:08   #73
Jesi debil garo
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:09   #74
Quote:
Hannibal Lecte2 kaže: Pogledaj post
Jesi debil garo
Your mom.... Capajebo, ha?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:18   #75
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Sve da je elektricna energija i veci zagadjivac ti si opet veca stetocina jer i palis kompjuter ( ), i jedes meso, a ja samo palim kompjuter. Tako da nemas tu bas previse pravo glasa...

I ovo da zivotinje ne pate, je samo bajka koju ti je potrebno pricati da se utjesis...
Sve i da je smrt trenutna, ne znam kako to opravdava taj cin?
Kako bi ti iznio obranu za ubojstvo, casni sude, on nije patio prilikom ubojsva, smrt je bila trenutna, trazimo manju kaznu?

Tko to ne pati prilikom ubojstva?
Sto necu procitati...

Kad nadjes studije gdje su se ljudi izlijecili na mesnoj i mlijecnoj prwhrani, tvoje tvrdnje ce postati relevantne, dotad, zao mi je, ali ne znam na kojem uporistu zasnivas tvrdnje da se meso mora jesti...
I biljke osjećaju, i voda osjeća... što onda da jedemo da preživimo?
GoreeMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:24   #76
Koji debil
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.09.2015., 16:59   #77
da, tak nekakvo "objašnjenje" sam i očekivao :klap:
GoreeMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:04   #78
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Sve da je elektricna energija i veci zagadjivac ti si opet veca stetocina jer i palis kompjuter ( ), i jedes meso, a ja samo palim kompjuter. Tako da nemas tu bas previse pravo glasa...

I ovo da zivotinje ne pate, je samo bajka koju ti je potrebno pricati da se utjesis...
Sve i da je smrt trenutna, ne znam kako to opravdava taj cin?
Kako bi ti iznio obranu za ubojstvo, casni sude, on nije patio prilikom ubojsva, smrt je bila trenutna, trazimo manju kaznu?

Tko to ne pati prilikom ubojstva?
Sto necu procitati...

Kad nadjes studije gdje su se ljudi izlijecili na mesnoj i mlijecnoj prwhrani, tvoje tvrdnje ce postati relevantne, dotad, zao mi je, ali ne znam na kojem uporistu zasnivas tvrdnje da se meso mora jesti...
Za razliku od svinja ja imam pravo glasa ali i ljudska prava, to je ta razlika.

Naravno da su me učili jer se prvo vodiš po normama, i da ja jesam veći zagađivač i iskreno nemam problema s time.

Jedini mi je problem s mesom ako svinjetina nije dobro pečena
Opet ja nemam problem s time da se kokoške i ostale životinje ubijaju zbog mesa, spominješ časni sud, jel ti shvačaš da jedenje mesa i ubijanje životinja radi mesa nije kažnjivo, a ubojstvo čovjeka je. Ti pokušavaš izjednačit čovjeka i ostale životinje cijelo vrijeme. Kažnjivo je kada se životinje muče, a ako postoje pravila po kojima se životinje ubijaju kako ne bi patila, jer ipak ih jedemo, onda ih se treba pridržavat. Ja se ne tješim jer sam bio na farmama pilića, svinja, goveda i ostalih živina koje se jedu, i kad sam vidio kako žive i koje uvjete imaju, naravno ako je farma dobra podržavat ću i dalje tu industriju.

A da ja tebe pitam zakaj bi itko liječio boleštine jedenjem samo mesa, kad se treba sve jesti, znam jer mi je član obitelji, klinac (ne moj) imao karcinom i morao je jesti proteine kako bi kemoterapija bila učinkovita ali je jeo i ujednačena jela i sa povrćem i UH-om
Ti meni možeš linakti članke kako je veganstvo zdravo a ja tebi mogu kako je loše, zbog nedostataka aminokiselina, slabog unosa proteina, B-12 vitamina itd.

A sad idem uživat u pečenoj svinjetini i budem cucku malo dao i on ima pravo uživat u tom božanstvu.
Pojedi meso možda shvatiš neke stvari

Nego nisam dobi odgovor, zakaj nemamo 4 želuca i toliko crijeva?

Temeljim na tome da svi tvrde kako smo svejedi i koliko su važni proteini i aminokiseline i naravno b12 osim nekolicine i nekoliko promila doktora koji pokušavaju prodat knjigu i osobe kojima je žao životinja.
Ako hoćeš slobodno ti pdam adresu na kojoj možeš kupiti knjigu iz biologije
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 06.09.2015. at 18:33.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:35   #79
Thumbs up

Imas one najokorjelije poglede u vezi jedenja mesa, i svaki od njih je odavno potvrdjen kao mit.

Biljke imaju protein. Sve do jedna.
Imas hrpu veganskih bildera. Gugul je tvoj prijatelj.

B-12 se nalazi u zivotinjama samo zato jer se nalazi u tlu.
Naime njega proizvodi jedna od onih dobrih bakterija koje se nalaze u crijevima i pomazu probavi, i koje proizvode b-12, i onda to dospijeva u tlo.
Danasnjom neprirodnom proizvodnjom, tla su osiromasena, tako da i vecina zivotinja dobivaju taj vitamin umjetnom hranom, i neki fermentirani proizvodi ga imaju, samo je problem sto ne znas tocnu kolicinu, mislim da ga ima i u izvorskoj vodi itd.

4 zeluca nemamo jer mi nismo biljojedi kao ovca i krava, (niti si ti mesozder kao lav), a ovca i krava prvenstveno probavljaju travu i sijeno, mi smo probavnim sustavom najprilagodjeniji probavi plodova, dakle voce, povrce, zitarice.

Ne izjednacavam zivotinje i ljude, samo bi covjek kao najpametniji trebao raditi uvijek na svom poboljsanju, a primjer sa sudom je dan samo da vidis koliko je besmisleno reci da je ubiti zivotinju opravdano ako se dogodilo brzo.

A ovo da te nije briga sto zagadjujes je sasvim jasno, i zbog tolikog nemara, ( kad netko kaze, znam i nemam problema s tim ) zao mi je, ali zavrsavam svaku raspravu s tobom...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 18:42   #80
Quote:
GoreeMarcus kaže: Pogledaj post
I biljke osjećaju, i voda osjeća... što onda da jedemo da preživimo?
Opet ovo...

Ajmo ovako, sve i da osjecaju (a bol ne osjecaju kao mi i kao zivotinje), opet je manje zlo, jer nesto moramo jesti i piti, (kao i lav, on samo jeduci meso moze opstati i takav je njegov zivotni ciklus) dakle izmedju jedenja biljke i zivotinje, jeduci biljku definitivno radis manje zlo.
Je li to toliko tesko za povezati?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.