Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Vaša (filozofska) presuda optuženom Tomiću je :
Kazniti i više od 30 tis. kn. 3 37.50%
Kazniti sa 30 tis. kn. 0 0%
Kazniti ,ali manje 1 12.50%
Osloboditi 4 50.00%
Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 20:56   #81
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Za mene je stvar jasna: sasjecanje svake agresije u korijenu, bilo verbalne,
bilo fizičke, bilo takve koju ti spominješ.
Za mene je to ipak malo preagresivan pristup
addx is offline  
Old 07.07.2016., 21:03   #82
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Jes, moram priznati da ovo opako vuče na klevetu. Ovo „crveni“ nema veze sa tom poličkom ocpijom. Naime, kada sam se registrirao već je bio zauzeti nick "shrike" pa sam dodao crveni zato jer je nick preuzet iz Hyperion cantosa u kojem postoji lik koji se zove Shrike i ima crvene oči Eto, kladim se da to nije bilo očekivano
Bilo je to potpuno neocekivano!

S obzirom da sam taj komentar napisao parsifalu
addx is offline  
Old 07.07.2016., 21:14   #83
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Vonj socijalizma zaudara iz ove recenice.

Sta ti imas protiv toga da ljudi zaradjuju piskarajuci na zadovoljstvo niskih strasti? Pa makar to bile i one socijalisticke
Nisi shvatio moje pitanje.
naravno da nemam ništa protiv.

Ali ja sam pitao u kontextu sumnje mog prijatelja novinara lista 24sata koji kaže da on ne vjeruje da svi ti kolumnisti zaista dobiju tu veliku plaću koja je javno objavljena. (tomić 30 k kuna, glavni urednik jutarnjeg 75 tisuća kuna
a zamjenik 50 tisuća kuna )

Zato pitam vas da li vi zaista mislite da novinari dobivaju te enormne plaće
ili je u pitanju ''mamićeva vrsta dogovora''

i addx kako si glasao?
bi li ti Tomića oslobodio i zašto ili kaznio i zašto ?
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 07.07.2016. at 21:39.
parsifal is offline  
Old 07.07.2016., 21:20   #84
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
To bi reklo:

Klevetu moze pociniti samo onaj koji je placen da ju pocini!!! :klap:
Ne znam da li se šališ ili misliš ozbiljno ali MOTIV nečijeg pisanja izuzetno je važan.

Zar vi mislite da je isto u presudi ako Tomić piše ono što je napisao na svom blogu ili ako primi za to 30 tisuća kuna .

Zato sam ja napisao da bih ja oslobodio Tomića Hasanove tužbe da Tomić šeta po Splitskoj rivi sa tablom- Hasan je retard . ..itd , a u jutranjem piše književne kritike i objavljuje svoje knjige u nastavcima.

Ali pošto je Tomić intelektualni reketar koji prima 30 tisuća kuna mjesečno za vrijeđanje onih koji mu se ne sviđaju ZBOG SVJETONAZORA,onda ga treba kazniti sa barem 3 osobna dohodka za NANOŠENJE ŠTETE verbalnom agresijom ministru Hasanbegoviću.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 07.07.2016., 21:22   #85
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio moje pitanje.
naravno da nemam ništa protiv.

Ali ja sam pitao u textu sumnje mog prijatelja novinara lista 24sata koji kaže da on ne vjeruje da svi ti kolumnisti zaista dobiju tu veliku plaću koja je javno objavljena. (tomić 30 k kuna, glavni urednik jutarnjeg 75 tisuća kuna
a zamjenik 50 tisuća kuna )

Zato pitam vas da li vi zaista mislite da novinari dobivaju te enormne plaće
ili je u pitanju ''mamićeva vrsta dogovora''

i addx kako si glasao?
bi li ti Tomića oslobodio i zašto ili kaznio i zašto ?
Ček, i na temelju čega točno taj tvoj frend to veli? Jer on tu plaću ne može dobiti? Zašto pobogu bi itko dao 30k kuna nekome plaću i onda ga tražio natrag pola?!?! Pa to je suludo.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 07.07.2016., 21:37   #86
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ček, i na temelju čega točno taj tvoj frend to veli? Jer on tu plaću ne može dobiti? Zašto pobogu bi itko dao 30k kuna nekome plaću i onda ga tražio natrag pola?!?! Pa to je suludo.
Mene baš zanima koliko ti imaš godina kada ovo pitaš i jesi li zaposlen.

Pa zašto bi Mamić napisao ugovor sa Modrićem na 10 miliona eura i kada to ovaj primi Modrić išao na banku i platio pola na Mamićev račun kao što Uskok tvrdi.

Zašto bi poslodavac tebe zaposlio za minimalnu plaću od 2800 kn ,a ti na crno još dobio 2 ili 3k kuna ovisno koliko se dogovoriš.

Da li se ti sa prijateljima ili sa ljudima razmjenjuješ papirićima
preko stola kada si na ručku kao što su Sanader i Hernadi činili

Mislim da je sumnja mog prijatelja opravdana, ali ona nije bitna za cijeli case.
Ja sam i napisao da mi je nevjerovatno da bi Jergović ili Dežulović pristali na tako nešto .

Ali mi je isto tako nevjerovatno da glavni urednik jutarnjeg ima plaću 75 tisuća kuna ali tako je pisalo .

Priznaj da nisi znao da Tomić ima plaću 30 tisuća kuna
i da je zato Hasan u tužbi naveo da ga tuži za taj iznos.

Vidiš koliko je Hasan blag,on traži samo jednu plaću.
Da je tražio 3 a ja sam sudac ja bih Tomića kaznio tim iznosom kao što sam obrazložio u svojoj presudi i zašto.

nego, nisi glasao na anketi ?
pa što je za tebe kleveta i uvreda i koga bi ti uopće kaznio.


i btw ono u vezi tvog crveni nije mi ni palo na pamet išta politički.
jednostavno imam često običaj prevoditi engleske nickova na hrvatski kada se nekom obraćam
slučajno si crveni a mogao si biti i pink shrike ja bih te nazvao ružičasti
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 07.07.2016., 23:36   #87
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Mene baš zanima koliko ti imaš godina kada ovo pitaš i jesi li zaposlen.
28 i zaposlen sam. Ne primam 35000 kuna, ali bome ni minimalac i dobijem 100% plaće legalno (nema ništa na ruke).

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Pa zašto bi Mamić napisao ugovor sa Modrićem na 10 miliona eura i kada to ovaj primi Modrić išao na banku i platio pola na Mamićev račun kao što Uskok tvrdi.
Ne znam, ne pratim sport.
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Zašto bi poslodavac tebe zaposlio za minimalnu plaću od 2800 kn ,a ti na crno još dobio 2 ili 3k kuna ovisno koliko se dogovoriš.
Jer oboje imamo korist od toga. U toj logici bi Tomić dobio još love na ruke, dakle imao bi više od 35k kuna prihoda, ne da od tih 35k vrati (dakle da ima manje).
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Da li se ti sa prijateljima ili sa ljudima razmjenjuješ papirićima
preko stola kada si na ručku kao što su Sanader i Hernadi činili
U osnovnoj školi jesam. Možda i 1-2 u srednjoj.
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Mislim da je sumnja mog prijatelja opravdana, ali ona nije bitna za cijeli case.
Ja sam i napisao da mi je nevjerovatno da bi Jergović ili Dežulović pristali na tako nešto .

Ali mi je isto tako nevjerovatno da glavni urednik jutarnjeg ima plaću 75 tisuća kuna ali tako je pisalo .
Jedino što ti sigurno znaš je da su to njihove objavljene plaće. Sve ostalo je pretpostavka. U krajnoj liniji, privatna firma ima pravo davati takve plaće ako misli da ima koristi od toga.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Priznaj da nisi znao da Tomić ima plaću 30 tisuća kuna
i da je zato Hasan u tužbi naveo da ga tuži za taj iznos.

Vidiš koliko je Hasan blag,on traži samo jednu plaću.
Da je tražio 3 a ja sam sudac ja bih Tomića kaznio tim iznosom kao što sam obrazložio u svojoj presudi i zašto.
Priznajem, nisam znao.

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
nego, nisi glasao na anketi ?
pa što je za tebe kleveta i uvreda i koga bi ti uopće kaznio.
Napisao sam to u nekom prijašnjem postu sa primjerom. Kaznio bi i ovdje Tomića preko HND zbog vrijeđanja, no za sud nije. Za klevetu bi kaznio novinare koji izmišljaju stvari radi tiraže (što je zaprvo većina njih sa oba spektra) i one koji namjerno iznose neistine kako bi nekome stvorili probleme.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 08.07.2016., 00:01   #88
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post

Jer oboje imamo korist od toga. U toj logici bi Tomić dobio još love na ruke, dakle imao bi više od 35k kuna prihoda, ne da od tih 35k vrati (dakle da ima manje).
Nije bitno za presudu ali da ne dođe do nesporazuma.
Nemoj miješati moja 2 različita primjera nepoštenja i pobijati jedan primjer drugim.
Oba su nepoštena ali ima razlike u mehanizmu , i ako mixaš onda možeš pobiti jedan drugim.

Koliko ja shvaćam u primjeru sa minimumom 2800 kn poslodavac želi plaćati manje doprinose državi ,

a u drugom ''mamićevskim mehanizmom'' se prikaže da se više potrošilo (što se dobije od grada ili klubova) e da se velika razlika stavi u džep ,a oba zadovoljna.

Dakle moj ''povjerljivi izvor'' novinar lista 24 sumnja da se ovdje radi o ''mamićevskih pola meni -pola tebi , a ne onaj 2800 kuna minimuma da ne damo državi tj tu nema pola-pola mehanizma.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 08.07.2016., 01:06   #89
Aha, to služi za izvlačenje love? U tom slučaju ima tek manje smisla jer je porez na takve plaće ogroman. Za 35k neto, morao bi dati 72000 kuna bruto. Ako želi izvlačiti lovu, onda su mogli to na druge načine sa manje gubitaka.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 08.07.2016., 01:09   #90
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio moje pitanje.

Zato pitam vas da li vi zaista mislite da novinari dobivaju te enormne plaće
ili je u pitanju ''mamićeva vrsta dogovora''
Moguce


Quote:
i addx kako si glasao?


Nisam jos glasovao, otvoren sam, cekam ponude, fotelje i to.

Quote:
bi li ti Tomića oslobodio i zašto ili kaznio i zašto ?
addx is offline  
Old 08.07.2016., 08:31   #91
Ova me teme neobično podsjeća na jednu što je otvorio na religiji jedan naš ....točkasti..... filozof.... : https://www.forum.hr/showthread.php?t=860936

Sloboda govora vs. vrijeđanje tuđih svetinja - gdje povući granicu?

Gdje treba povući granicu ?
To je stvar društvene klime i demokratskih dometa. A također i osobnog stava uvrijeđene osobe da li će nešto shvatiti kao "pjesnički izričaj" ili tešku uvredu.
Ja znam da je Tomić ovo shvatio kao "pjesnički izričaj" :
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...tomica/477505/
Završnicu pokladnih svečanosti Imotske krajine obilježio je u utorak skandal u Prološcu - mještani su uz povike odobravanja zapalili Krnju u liku novinara i kolumnista Jutarnjeg lista i Slobodne Dalmacije i jednog od najpopularnijih hrvatskih pisaca Ante Tomića!

Ili kao "umjetničku slobodu" : http://www.index.hr/black/clanak/min...u/661809.aspx#
http://www.index.hr/images3/dca39f9c...d782827bca.jpg

Zadnje uređivanje krena : 08.07.2016. at 08:43.
krena is offline  
Old 08.07.2016., 08:48   #92
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Aha, to služi za izvlačenje love? U tom slučaju ima tek manje smisla jer je porez na takve plaće ogroman. Za 35k neto, morao bi dati 72000 kuna bruto. Ako želi izvlačiti lovu, onda su mogli to na druge načine sa manje gubitaka.
pa dobro si to opazio.
meni još uvijek nije jasno jesu li oni iznosi tih plaća bili bruto ili neto

Ali moguće je i legalno izvlačiti lovu.
Ja sam šef neke novine, i kažem ti da ću tebe izabrati za kolumnistu i baš tebe ako mi u kafiću daš 25 % (40 % ) svoje plaće i počastiš me picom i pivom.

Siguran sam da me ne bi odbio ako znaš da će iznos plaće biti velik. Recimo 30 tisuća kuna bruto

Imat ćeš veliku penziju
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 08.07.2016. at 09:11.
parsifal is offline  
Old 08.07.2016., 09:27   #93
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post

5. Kada bi Tomić šetao po Splitskoj rivi sa natpisom Hasanbegović je retard ,bijednik, i maloumni klaun a


ama sudac parsifal koji sudi po KOSMIČKOJ PRAVDI ne može se zbuniti lajanjem pseta razuma i maglom i prašinom koju bacaju fancy chillin effect skeptici .
Moramo znati da su političari JAVNE OSOBE ! A za javne osobe vrijede ipak malo drugačiji kriteriji. I one moraju biti spremne na kritiku javnosti.
A kakva je to kritika javnosti se upravo može vidjeti na TV reprizi Velo misto :

-šjor Duje , čujemo da vam je sin u zatvoru
-na žalost , dobro ste čuli
-a zašto vam je pobogu sin u zatvoru
-vrijeđao je cara , raspalio je balunom u carevu sliku na zidu uz povik "Franjo obrani ovu loptu"
-koja ga je to budala strpala u zatvor , PA CAR JE OVDJE DA SE VRIJEĐA !!

krena is offline  
Old 08.07.2016., 10:01   #94
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Aha, to služi za izvlačenje love? U tom slučaju ima tek manje smisla jer je porez na takve plaće ogroman. Za 35k neto, morao bi dati 72000 kuna bruto.
68.431,06

Nagađam da si računao na kompletni neto, 40% poreza unatrag. Ali to ti ne ide tako, nego se na prvih 2200 uzima 12%, na sljedećih 11000 25%, i na ono što ostane, 40%





Svejedno, a shitload of money - vrrrrlo loš mehanizam 'izvlačenja' novaca'. Tj. krivo je reći 'loš', s obzirom da nema goreg. Jer, ako gledaš ukupni trošak rada iz perspektive poslodavca, to je onda 80.201,20 kn.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 08.07.2016., 10:22   #95
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
68.431,06

Nagađam da si računao na kompletni neto, 40% poreza unatrag. Ali to ti ne ide tako, nego se na prvih 2200 uzima 12%, na sljedećih 11000 25%, i na ono što ostane, 40%





Svejedno, a shitload of money - vrrrrlo loš mehanizam 'izvlačenja' novaca'. Tj. krivo je reći 'loš', s obzirom da nema goreg. Jer, ako gledaš ukupni trošak rada iz perspektive poslodavca, to je onda 80.201,20 kn.
Ako stvarno Tomić ima plaću 35 000 kuna (bilo neto ili bruto) onda je glup i bedast. Ili jako voli svoju domovinu pa joj daje ogroman porez.

Da je pametniji bi otvorio privatnu novinsku agenciju, po mogućnosti sa sjedištem u Liechtensteinu. I gazda mu šalje tamo svaki mjesec 5000 eura.
A Tomić u Splitu kupi poslovni prostor (čitaj veliki četverosoban stan) te službeno auto (čitaj luksuzno auto sa svoje potrebe). Na kraju bi imao jedva za plaću od 5000 kuna i plaćao doprinose i porez od 2000 kuna.
krena is offline  
Old 08.07.2016., 11:37   #96
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post


Svejedno, a shitload of money - vrrrrlo loš mehanizam 'izvlačenja' novaca'. Tj. krivo je reći 'loš', s obzirom da nema goreg. Jer, ako gledaš ukupni trošak rada iz perspektive poslodavca, to je onda 80.201,20 kn.
Ali kako ti nije jasno da će taj poslodavac u kafiću dobiti 25% ( 30 % ??)
od toga iznosa na ruke i još će ga kolumnist počastit picom i pivom.

A male honorare će imati čistačica, domar i vanjski suradnici.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 08.07.2016., 12:10   #97
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ali kako ti nije jasno da će taj poslodavac u kafiću dobiti 25% ( 30 % ??)
od toga iznosa na ruke i još će ga kolumnist počastit picom i pivom.

A male honorare će imati čistačica, domar i vanjski suradnici.
Nisi razmislio o tome... kakve veze ima što će gazda 'dobit' 25% ot tog neta, ako će još 50% pride morati dati državi?

Cijela poanta takvog 'pod stolom' poslovanja je da platiš što manje poreza i doprinosa. A postoje mehanizmi za to, dakako, samo ne ovaj gore - jer ta ne samo da je 'neefikasan' nego je gori od toga da platiš obični porez na dobit.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 08.07.2016., 12:28   #98
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nisi razmislio o tome... kakve veze ima što će gazda 'dobit' 25% ot tog neta, ako će još 50% pride morati dati državi?

Cijela poanta takvog 'pod stolom' poslovanja je da platiš što manje poreza i doprinosa. A postoje mehanizmi za to, dakako, samo ne ovaj gore - jer ta ne samo da je 'neefikasan' nego je gori od toga da platiš obični porez na dobit.
Ali bolje išta nego ništa, ja bih kao ''loš muljator poslodavac razmišljao''.

10 tisuća kuna sim, 10 tisuća tam ...

Osim toga te velike izdavačke kuće nisu jedan čovjek poslodavac.
To su veliki koncerni i dioničari pa nisam ja jedan privatan poslodavac.

Evo ti jedan misaoni experiment A la Apemant.

Ja sam npr u upravnom odboru velike novinske kuće.
Ako se meni sviđa kako ti pišeš, ja bih navijao za tebe, ako sam u upravnom odboru.

Ako te uguram tražim od tebe nagradicu za moje lobiranje
(ili kako je moj šef muljator u klubu to zvao- konzultacijske usluge

recimo dat ćeš mi 5-6 -7 - 8 tisuća kuna od tvoje bruto plaće od 30 tisuća kuna.

pa ti razmisli je li ti bolje kod mene, ili besplatno piskarati po forumu
Mislim da nam je to obojici win-win situacija.

Pa ćeš opet i sa takvim mračnim ugovorom sa mnom imati više nego što imaš sada kao programer
(ne zaboravi lijepu penziju koju ćeš dobiti ako u startu dobiješ 30 tisuća kuna bruto

i popularnost koju ćeš imati među ljevičarima kada se izruguješ Hasanbegoviću, Markićki , HDZ-u,

Bit ćeš pozivan na prijeme i piti ćeš fine koktele
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš

Zadnje uređivanje parsifal : 08.07.2016. at 13:00.
parsifal is offline  
Old 08.07.2016., 13:20   #99
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Nisi razmislio o tome... kakve veze ima što će gazda 'dobit' 25% ot tog neta, ako će još 50% pride morati dati državi?

Cijela poanta takvog 'pod stolom' poslovanja je da platiš što manje poreza i doprinosa. A postoje mehanizmi za to, dakako, samo ne ovaj gore - jer ta ne samo da je 'neefikasan' nego je gori od toga da platiš obični porez na dobit.
Ima to nekog smisla, ali samo kad gazda nije ujedno i (vecinski) vlasnik pa ga boli patka sto je to neisplativo, kao sto i jest u primjeru mamica.
addx is offline  
Old 08.07.2016., 13:46   #100
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
68.431,06

Nagađam da si računao na kompletni neto, 40% poreza unatrag. Ali to ti ne ide tako, nego se na prvih 2200 uzima 12%, na sljedećih 11000 25%, i na ono što ostane, 40%





Svejedno, a shitload of money - vrrrrlo loš mehanizam 'izvlačenja' novaca'. Tj. krivo je reći 'loš', s obzirom da nema goreg. Jer, ako gledaš ukupni trošak rada iz perspektive poslodavca, to je onda 80.201,20 kn.
Uf, koristio sam neki na RRIF kalkulator sada gledam opeti daje druge cifre (mislim da sma uzeo neki stariji). RRIF mi je nekako releveantniji od moja-plaća.

Sada am opičio opet na http://www.rrif.hr/wct_index.php?run=kalk110&wct=230 i ispada da je:

Ukupni trošak plaće 89.692,72 kn faktor 2,56

sa prirezom iz ZG i 1. i 2. mirovinskim stupom.


Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
pa dobro si to opazio.
meni još uvijek nije jasno jesu li oni iznosi tih plaća bili bruto ili neto

Ali moguće je i legalno izvlačiti lovu.
Ja sam šef neke novine, i kažem ti da ću tebe izabrati za kolumnistu i baš tebe ako mi u kafiću daš 25 % (40 % ) svoje plaće i počastiš me picom i pivom.

Siguran sam da me ne bi odbio ako znaš da će iznos plaće biti velik. Recimo 30 tisuća kuna bruto

Imat ćeš veliku penziju
Ne bih, osim ako ne bi imao izbora financijskog i ovo je definitivno ožasno loš načina za izvlačenje novca. takvi debili ne bi mogli dugo poslovati uspješno.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.