Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 11:54   #1
Ceragem

Mozda ste culi za juznokorejski aparat "Ceragem", koji radi na principu infracrvene svjetlosti, propustene kroz kuglice zada i tako tretira 15 tacaka na tijelu, lijececi navodno sve organe...

Voljela bih da neko, ko je imao iskustva s tim, podijeli to ovdje sa nama. Ja sam pocela ici na terapiju, doduse samo 1 put, ali prije nego sto nastavim, voljela bih znati sve + i - te metode... U prvi mah sam se osjecala bolje (mada kazu da reakcije mogu biti i negativne u pocetku), ali vec danas opet imam bol u kicmi, koji je bio i prije... zbunjena sam.

Cekam vase replike (iskustva)!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:08   #2
Kod nas se u Osijeku otvorio jedan Ceragem centar. Ja nisam iz Osijeka, ali kad sam bila u posjeti onda sam otisla par puta. Stvar je super. TI se zapravo odmaras i uzivas a ta te toplina lijeci. Ja sam bila samo par dana, pa ne mogu tvrditi da sad imam neka luda poboljsanja, ali leda me nisu ni malo bolila nakon toga, a niti zeludac, osjecas se ko da lebdis poslije. Jedino sto je jako bitno je da slusas te ljude koji rade, njihove savjete i paziti kako to pomicu i na vrijeme pomicati. Tak sam ja skuzila. Ne znam, ako ima koji osjecanin/ka ili netko tko zivi u blizini odite tamo i zgrijte se malo. Predobro je, bar meni.
ekonomistica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 00:42   #3
hm, cini mi se da ovo funkcionira na principu placebo efekta...
khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 12:01   #4
ja opet mislim da ljekovi imaju vise placebo ucinka nego samo usmjeravanje energije na samooporavak!!!
__________________
Uredio sam potpis
iNViSiBLE FOR F is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 17:50   #5
Ma sigurno to ne odmaze. Ja sam se uvjerila da je dobro i zeljela bih svaki dan na to grijanje. selim se u budimpestu, pa cu tamo.

ima li netko iskustava?
ekonomistica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:27   #6
Quote:
khm kaže: Pogledaj post
hm, cini mi se da ovo funkcionira na principu placebo efekta...
Super, znači da funkcionira!
Nego, kako ti se to čini? Bio si tamo, probao to ili samo lupaš bez veze?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 15:11   #7
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Super, znači da funkcionira!
Nego, kako ti se to čini? Bio si tamo, probao to ili samo lupaš bez veze?
Hahaha, podsjećaš me na onog lika iz glup i gluplji filma.

"Jel imam li šanse kod tebe, reci ozbiljno jel imam šanse 1:100, 1:000?

Paaa možda 1: milion....
TOOOO IMAM ŠANSE!!!" Jebena scena

Tak bi i ti, pilence trebao shvatiti kad te netko odjebava pristojno
dobrimag is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 19:09   #8
Niste li malo prestari (više od pet godina) da na to nasjedate?
Ako se baš volite grijati, hodite na sunce. Em je prirodno, em je jeftino da jeftinije ne može biti.
Ako se pak plašite ultraljubičastog zračenja, namažite se kakvom kremicom ili legnite pod komad stakla koje propušta IR, a UV znatno manje.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:54   #9
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Hahaha, podsjećaš me na onog lika iz glup i gluplji filma.
"Jel imam li šanse kod tebe, reci ozbiljno jel imam šanse 1:100, 1:000?
Paaa možda 1: milion....
TOOOO IMAM ŠANSE!!!" Jebena scena
Tak bi i ti, pilence trebao shvatiti kad te netko odjebava pristojno
Znači taj film govori o tome kako je glupo biti optimist.
Za razliku od filma tvoji postovi govore kako si ti "optimist"?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 00:57   #10
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Ako se baš volite grijati, hodite na sunce. Em je prirodno, em je jeftino da jeftinije ne može biti.
Ako se pak plašite ultraljubičastog zračenja, namažite se kakvom kremicom ili legnite pod komad stakla koje propušta IR, a UV znatno manje.
A ozonske rupe? A rak kože? Malo smo neozbiljni a sal?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 16:46   #11
Mi moramo naučiti kako da se liječimo sami.
Razvoj medicine danas, tehnologije i farmaceutske industrije koči nas na tom putu.
Njima je u cilju da održe monopolističke profite na bolestima od kojih boluju ljudi, i da tretmani liječenja uvijek budu toliko skupi da ovim ustanovama ostvaruju profite.

Znaći možemo reći, medicina nam nikada neće pomoći da ozdravimo, iako ljudi pojedinci hoće.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 17:02   #12
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A kad je oblačno? A kad je zima? A kad se nema za ostakljenu terasu?
I zamisli scenu: Piješ kavicu s društvom na terasi i osjećaš bolu križima pa ustaneš i malo digneš maicu, malo spustiš hlače i gaće i kreneš s "terapijom" a društvo te gleda....gleda...
Dadoh zato ono još jeftinije rješenje. Ne trebaš ni skinuti majicu. I ona zbog svoje temperature najviše u infracrvenom dijelu spektra. A nešto će i izvana proći preko nje.
Jedino se pitam zašto onda svi uredno umiremo od koječega kad smo stalno ljekovito ozračeni.


Gocate, medicina liječi od bolesti znatno bolje (tj. liječi uopće za razliku od) od pseudalaca.
Pare se pak mlate ne na pravim lijekovima, već na lijekovima protiv stresa i sličnim idiotarijama (Praxiten, Gingko Belupo, ... ,,, ). Tu dajem prednost alternativi jer se klin klinom izbija.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 01:59   #13
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Jedino se pitam zašto onda svi uredno umiremo od koječega kad smo stalno ljekovito ozračeni.
To, ljekovito zračenje, djeluje samo kod nekih bolesti i tegoba. Kada bi djelovalo kod svega, ne bi ti tu pisao ovakve stvari. Logično, zar ne?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:16   #14
Pozdrav svima
ceragem djelovanje ćete najbolje osjetiti kada novčanik olakšate za 7.000 kuna. Iskustvo poznanice,..kaže sad vidi i najsitnija slova.
Pozdrav svima.
donn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 11:58   #15
vidim da ovdje vecinom svi pljuju po tome, nevjerni tome, al ko ih sisa, valjda citaju i neki koji se odvaze probati
mama mi ide na to par mjeseci, zdravstvene probleme vuce godinama, kako je prezivjela tumor kicme prakticki zadnjih 30 godina muku muci sa zatvorom
ono sto je najbitnije je da ona danas ima redovnu stolicu, moze tu meni neko pricat o placebu ali ako ona ima stolicu sta mene briga jel to placebo, u biti kako mozes umislit da imas stolicu, ili ju imas ili ju nemas
te kuglice izmedju ostalog griju i donji dio trbuha pa valjda se tu kvragu dogodi neko djelovanje
takodjer navukla je i sestru koja se pati sa migrenom isto jako dugo, ona je isto prezadovoljna i otkad ide nema glavobolje
i sto da ja vise trazim, ljudi iz moje obitelji su sretni, imaju probleme koji ne trebaju lijecnika, sestra je ionako svaki put kad dobije napadaj migrene isla u bolnicu na injekciju, a inace bi kao trebala predosjetit kad ce joj doc migrena pa da popije obicnu tabletu protiv bolova i na sta smo dosli najobicnije kljukanje tabletama, ja biram taj vas placebo
ista stvar sa mamom, zatvor je posljedica bolesti, isla je kod doktora dugo zbog toga i nije se tu moglo nista uciniti, zato je i isprobala ovo
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 14:01   #16
Čini mi se da se tu radi o istom principu kao kod Zepterovog Bioptrona, koji moja stara ima i za koji mogu reći da definitivno pomaže. Ali Bioptron se ne smije koristiti kod tumora jer ubrzava njihov rast, pa možda bi na to trebalo paziti i kod Ceragema.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 01:29   #17
Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Čini mi se da se tu radi o istom principu kao kod Zepterovog Bioptrona, koji moja stara ima i za koji mogu reći da definitivno pomaže. Ali Bioptron se ne smije koristiti kod tumora jer ubrzava njihov rast, pa možda bi na to trebalo paziti i kod Ceragema.
Sto se tice Bioptrona (imam srednji), stvar sljaka, a sto se tice tumora i ja sam o tome citao. Sad, da li bi zaista bio problem koristiti kod tumora, osobno ne vjerujem, vise mislim da je to pravnicka klauzula, gdje bi netko mogao tvrditi da je Bioptron kriv. U svakom slucaju, Bioptron pomaze.

Sto se tice Ceragema, za njega sam sad prvi put cuo, ne znam niti koliko kosta, a da li djeluje ili ne, ne znam. Ali svakako da svjetlost moze lijeciti i pomoci u mnogim stvarima.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:45   #18
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sto se tice Bioptrona (imam srednji), stvar sljaka, a sto se tice tumora i ja sam o tome citao. Sad, da li bi zaista bio problem koristiti kod tumora, osobno ne vjerujem, vise mislim da je to pravnicka klauzula, gdje bi netko mogao tvrditi da je Bioptron kriv. U svakom slucaju, Bioptron pomaze.

Sto se tice Ceragema, za njega sam sad prvi put cuo, ne znam niti koliko kosta, a da li djeluje ili ne, ne znam. Ali svakako da svjetlost moze lijeciti i pomoci u mnogim stvarima.
Čuo sam po forumima slučajeve da je Bioptron stvarno pogoršao stanje kod tumora. Čisto za imati u vidu.
Evo i tu jedna tema link
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 08:29   #19
bio sam u Varaždinu
u ceragem centru oko 10 puta već, na masaži,
i imam samo riječi hvalei
mlad sam, imam 34 godine i nemam nekih velikuh zdrastvenih problema,
ali volim masaže i ceragem mi jako paše,
imao sam bol u vratu valjda sam zaležao vrat kod spavanja,
i već nakom prve ceragem masaže bol je nestala,
inače tamo sam od prvog dana i bilo nas je malo,
a sad već moraš čekati, ujutro se zna stvoriti i poveča gužva.
inače, ekipa koja to vodi u varaždinu je odlična, simpatični i mladi ljudi
spremni na pomoć, razgovor, vole se šaliti
sve 5 !
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:00   #20
I u Splitu je zavladala prava pošast oko Ceragema,
meni mama ide vec 2 mjeseca na to i jako je zadovoljna...
Namjeravamo ga kupiti za koji mjesec jer joj puno
vremena oduzima svaki dan dok odena masažu i vrati se kuci!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.