Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 22:34   #741
Par savjeta

Iz nekih upita koje sam dobio na PM par savjeta u vezi podnica i održavanja madraca.

Mnogi imaju dileme kod izbora podnice, ukratko .

Podnice se u osnovi dijele na podnice za ledjne-trbušne spavače i bočne spavače te u podnice sa lamalema u visini okvira i lamelama koje su postavljene iznad visine okvira podnice.

Podnice u visini okvira idu od 13-16 letvica veće širine i većeg razmaka izmedju lamela. U pravilu kupovati ih samo i samo za mjesta gdje povremeno spavate jer svojom kvalitetom , prevelikim razmakom izmedju lamela i premalim brojem ne zadovoljavaju uvijete za kvalitetan san dakle ako Vam je bas toliko važna ušteda od tih par kuna onda ih kupite ali za vikendice i " punicu kad dolazi u goste"

Podnice sa više lamelaod 28 naviše, i manjim razmakom bi trebale imati najmanje 4 ili 6 središnjih lamela na podesavanje kao i središnju gurtnu koja povezuje lamele i dodatno ih učvršćuje. Okvir bi trebao biti od bukve ili jele..
lamele parena bukovina ili jela sa bar 4 sloja, Što je gornja površina ljepše obradjena to će navlaka Vaseg madraca biti ocuvanija.

Ove podnice se preporučuju za kreveta za samce, znači ne bračne krevete jer kod spoja tih dvaju podnica se dobiva tvrda zona od 10 tak cm, narocito se ta zona osjeti kod tanjih i latex madraca i ako je vasa težina iznad 80 tak kg.

Podnice sa lamelama postavljenim iznad okvira daju veći komfor jer je smanjena tvrda zona tj, jedva se osjeti pošto lamela ide preko cijele širine okvira a nosači lamela su postavljeni na gornji dio okvira te opružnost lamele je cijelom njenom dužinom, Istina za volju na samom kraju nešto manja nego u ostalim dijelovima. Kod ovih modela moze se birati izmedju više modela pa je preporučljivo uzeti ih sa što više lamelica , obicno 48 . I kod njih treba paziti da s esredišnji dio podesava,

Za bočne spavače postoje posebno izradjene podnice kod kojih je gornji dio lamela, ispod ramena utanjen te time pruža manji otpor ramenu kod spavanja na boku..I tu može postojati izbor izmenju unutar okvira i van okvira postavljenih lamela no većinom je to model kod koga su lamele iznad okvira.

Podnize na podizanje ili ne ...to je vec stvar potreba ili navika da se čita u krevetu ili zdravstvenih razloga, slaba cirkulacija i slično.
Podnica na podizanje može pomoći kod hrknja no samo spavačima na ledjima jer kod podignutog uzglavlja dolazi do smanjenja hrkanja usred drugačijeg položaja glave spavača
BTW. ameri napravili krevet povezan sa mikrofonom i motornom podnicom koji kod hrkanja automatski podiže uzglav lje dok ne dodje do prestanka hrkanja. čudo zar ne

Čišćenje.

Navlake koje se ne skidaju redovito usisavajte , ali ne četkom i naročito rotirajućima , ( da vidite kakve nam reklamacije dolaze u proizvodnju od takvih domaćica..ona to rotirkom izgrebala ko asfalt na cesti..pa se čudi kako je navlaka podrapanqa ko da ju je mačka natezala)

Navlake na skidanje redovito perite i pridrzavajte se uputstva.nemojte ih sušiti u sušilicama za rublje jer će se stisnuti pošto većina sušilica nema regulaciju temp. Isto tako s ene preporučuje centrifuga iznad 800 okretaja. I naravno perite ih same , bez drugog rublja unutra. Ako se navlaka skida samo u jednom dijelu biti će to te+ško te je preporuka odnijeti u prof.praonicu, naročito kod bračnih veličina.
E društvo zove na pivičko, tak ahoj ..usput lokalno Novopacko pivo je mrak
spavajte dobro
pozdrav almador
almador is offline  
Old 24.02.2009., 16:51   #742
Mala pomoc...vidim da je dosta ljudi zadovoljno madracem Stella od Perefecte...e sad,probao ga al meni to sve isto,tih 5 min sta lezim u ducanu na njemu,madrac je super(svaki novi je super u usporedbi sa trosjedom di sad spavamo)...dali uzeti njega ili u Orioliku madrac(neznam naziv,anti ....nesto)...
dady81 is offline  
Old 24.02.2009., 17:36   #743
Ja o Perfecti mogu rec sve najbolje,lani smo bacili madrac star 3 godine i kupili Perfectin,odlican je. Cak i maloj za sobu smo njihov uzeli.
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Old 24.02.2009., 18:09   #744
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Ja o Perfecti mogu rec sve najbolje,lani smo bacili madrac star 3 godine i kupili Perfectin,odlican je. Cak i maloj za sobu smo njihov uzeli.
Ma i meni su o.k ali dosta slusam da Oriolik radi njima punjena itd itd pa zasto ne tamo uzeti isti proizvod samo drugacije upakiran...za manju cijenu

Koji imate od Prefecte???
dady81 is offline  
Old 24.02.2009., 18:29   #745
Quote:
dady81 kaže: Pogledaj post
Ma i meni su o.k ali dosta slusam da Oriolik radi njima punjena itd itd pa zasto ne tamo uzeti isti proizvod samo drugacije upakiran...za manju cijenu

Koji imate od Prefecte???
ne znam koji na zalost,a da bi vidila moram podignit madrac,a tezak mi je. Ja sam se za njih odlucila je mi tetak drzi salon namjestaja i zna sta valja,tako da mi je samo njih preporucija. Znam da sa strana ima ko rupice za zrak i da nije punjen pjenom,jer kako on kaze-pjena se nekad zna usmrdit.
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Old 05.03.2009., 00:42   #746
svijet spavanja ne spava

Proteklih par dana se u USA u Las Vegasu održao jedan od najvećih sajmova proizvođača madraca , kreveta i opreme za spavanje u svijetu. Novosti je bilo na pretek, iako Ameri imaju drugačije sisteme i navike spavanja nego mi u Eu, bilo je interesantno sve to vidjeti . Poznati su izložili hrpu novosti, npr. krevet protiv hrkanja. www.adjustablesbyleggett.com koji se automatski podešava, podize uzglavlje dok ne prestanete hrkati ( nadam se da mi zena nece ovo čitati jer će mi novčanik naglo opustošiti), Hollandia , izraelska firma ugradjuje u svoje krevete velike plazme a u suradnji sa otkačenim Kerimom dizajnira najludje krevete vidjene do sada. Klasike je bilo koliko volis a sve u Amerima poznatom stilu XXXXLLL je samo doboljno dobro.
Uostalom pogledajte na www.bedroom-mag.com ..pogledajte i procitajte novine koje se bave iskljucivo tome..i naravno ako imate ujaka u USA..mozda i nabavite nešto od ovoga..a do tada ..dobra EUropa sa svojom ponudom i ono što mozete naci u nasaoj dragoj našoj
spavajte dobro
almador is offline  
Old 05.03.2009., 11:50   #747
Pozdrav, zanima me šta mislite o madracima "prima termal" i "hespo termo s"?
Bila sam u primi i vidm da imaju 90% madraca s nazivom "Prima ... " pa me zanima dali netko zna tko proizvodi te madrace?
kika777 is offline  
Old 12.03.2009., 13:29   #748
dragi i ja smo kupili jučer, nakon tjedan dana izležavanja po raznim tipovima madraca , Hespov medistar madrac, tvrđu verziju. vidjela sam par stranica ranije da su neki od vas kupili isti model, kakva su vam iskustva?
Dijete sreće is offline  
Old 12.03.2009., 14:58   #749
www.bernarda.hr/113.php
Naš madrac, koštao je cca 4000 kn i fantastičan je. Razlika između moje i mm težine je cca 40 kg, ali to na madracu nije vidljivo. Vrlo zadovoljni, preporučujem od srca!!!
Odlučili smo se za Bernardu jer su nam u više trgovina rekli kako im sve češće dolaze Hespovi madraci kojima je tkanina izgrebana ili čak zaderana na nekim mjestima pa imaju dosta reklamacija. Možda to više nije slučaj, ali možda nekom pomognem ovim savjetom (kupovali smo prije 2 godine)
marinae is offline  
Old 16.03.2009., 00:33   #750
Novosti

Danas je završio jos jedan od sajmova namještaja u nama skoro pa susjednoj drzavi. Po običaju su se pojavili skoro svi poznati proizvođaći madraca. Novosti- pa i ne baš puno, novost su madraci sa gel -silikonskim umetcima koji imaju neke male prednosti ali nista revolucionarno. neki su se potrudili i stvarno to predimenzionirali pa presvuki cijelu površinu silikonom..pa sad nek madrac diše, no na greškama se uči.
Dakle dragi forumaši o tim silikonskim madracima uskoro , za dan -dva, dok se odmorim od sajma i svih delicija koji uz to idu.
O da..naš susjed je bila poznata firma koja proizvodi krevete idealne za male stanove kakvi su sada i u Hrvatskoj, uglavnom krevet se podigne i spremi kao ormar..a da bi dobro izgledao oko njega je okvir sa bezbroj riješenja u raznim oblicima..evo za one koje to interesira slikica dvije
http://www.pravan.cz/fotogalerie/veletrh-mobitex.html
http://www.pravan.cz/fotogalerie/system-klasik.html
almador is offline  
Old 17.03.2009., 00:23   #751
dunlopillo madraci i podnice

Pozdrav. Vidim da se pitanja najčešće vrte oko dva-tri proizvođaća, za Dunlopillo baš i nema ništa konkretno pa me čisto zanima je li to zbog cijene ili ima neki drugi razlog. Pitam to iz razloga što bi mogao nabaviti njihov Aerial Premium 200x90 s popustom za cca 2600 kn. Isprobao sam ga u nekoliko navrata i čini mi se OK, malo je tvrđi što mi odgovara (90 kg). Podnica bi bila također njihova Euroflex Classic KF (760 kn) Dakle, ima li itko kakva iskustva i da li je ovo prihvatljiva cijena za taj model, mislim da je puna cijena bila oko 4500 kn. (malo previše, čini mi se) Hvala na odgovoru.
belzedub is offline  
Old 17.03.2009., 10:12   #752
jucer sam probala leci na galaxy i galaxy soft madrac od perfecte i moram priznati da me odusevio....
e sad bih ja vas molila koji ga imate da kazete svoje dojmove...
unaprijed hvala....
mammaRI is offline  
Old 19.03.2009., 16:53   #753
Madrac

Zna neko gdje se (u VŽ) može naručiti madrac po narudžbi. Zato jer mi treba cca 300x300 (ne nije za krevet). HELP
Tesky is offline  
Old 21.03.2009., 13:42   #754
Perfecta Orion - boooole ledjaaaaaaaaa :-(

Hello,

Imam taj prokleti :-( madrac par godina i mene i muza jaaako bole ledja od njega. Ne sjecam se tocno koliko je bio, ali znam da nije bio bas jeftin. Eh sada moje pitanje je da li jos netko ima taj madrac i kakva su njegova iskustva? Postoji također jos jedna opcija, a to je da nam podnice nisu dobre. Da li je mogu da su zapravo podnice lose i da ako njih promijenimo, rijesit cu problem? Stvarno bi mi bilo zao kupovati novi madrac, jer to nije bas jeftino, ali jednostavno ne vidim rjesenje jer vise ne mogu trpiti da se budim i osjecam kao da mi je slon sjedio na ledjima cijelu noc.

Priti pliz pomozite sa savjetima
Alaya is offline  
Old 22.03.2009., 19:31   #755
pa kakve su vam podice?? opisi malo
Bocca della Verita is offline  
Old 22.03.2009., 21:41   #756
puno hvala na trudu, stvarno sam jadna - jutros kad sam se probudila, osjecala sam se kao invalid

evo sad sam ih proucila - imaju metalni okvir i ove letvice (ili kako se to vec zove) su od svijetlog drveta. Te letvice su oko 7 cm, a prazni dio je oko 5 cm - ne znam da li je to bitno, ali sam ipak izmjerila
nasla sam na netu slicne, samo sto je nasa velike, tj. za bracni krevet http://www.stilkontakt.hr/images/sleep/podnica/01.jpg

a madrac je ovaj:

http://www.iver-pav.hr/madraci/perfdreams_orion.php

nesto pise da bih trebala koristiti letvičaste podnice veće gustoće - hmm mozda u tom grmu lezi zec?

puno hvala

p.s. da li ja smijem stavljati ovako linkove? ako ne, onda cu obrisati.
Alaya is offline  
Old 22.03.2009., 22:23   #757
Za ne vjerovati, ali moj otac, koji si je naručio Dormeo memory, oduševljen je. Ja sam ga isprobala (1 minuta), ali za moj pojam je to premekano, a on je sav oduševljen kako lijepo utone u madrac i kako se ujutro diže preporođen
ta.ja is offline  
Old 23.03.2009., 10:45   #758
Pozdrav svima!

Doma svi imamo Hespo vitasan i jako smo zadovoljni.
Zbog dolaska bebe moramo malo reorganizirat kućanstvo pa bih svojim roditeljima, koji će privremeno spavati na dvosjedu na izvlačenje, kupila madrac koji će moći uglaviti na dvosjed da im ipak bude udobnije.
Kako se radi o max 3-4 mjeseca, nema smisla kupovati nešto extra s obzirom na to da se oni uskoro vraćaju u svoju sobu na svoj Hespić. Malo sam se raspitivala telefonom i ponuđeni su mi klasični madraci sa žičanom jezgrom. S obzirom na dimenzije 130x190, Bernardin madrac Palma bi me došao 1241,00kn (za got.), Bernardina Stella 1465,00 (za got.) a neki od Perfecte 1903,00 (-10% za got.).

Ima li netko neki pametan savjet ili je moje razmišljanje dovoljno pametno?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Old 26.03.2009., 12:54   #759
Pozdrav!
Ima li tko kakva iskustva sa madracima Drvofleks - Biosan? Čini mi se povoljne cijene u usporedbi s domaćom konkurencijom a ono što sam isprobao ne vidim baš neku razliku.

Hvala
belzedub is offline  
Old 28.03.2009., 20:51   #760
Pozdrav svima,

htio bi kupiti djetetu (3 godine) madrac dimenzija 140*70. U Lesnini sam naisao na ovu ponudu:

1. Ponuda od 900-1200 kuna:
Perfecta Garfi 911 kn
Hespo (mislim ergostar) 1287 kn

2. Oko 500 kn
Perfecta Nemo
Hespo Comfort s.

Razmisljam o perfecti, samo ne znam da li nemo ili Garfi. Jel ima netko iskustva s ovim madracima, ili kakvu preporuku s djecjim madracima?
roberto32 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.