Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2006., 11:56   #1
Posteljina / popluni / deke / prekrivači

tko ima (jastuke, perine), kako ih odrzavate? nama su u ducanu rekli da se doma smiju prati samo ako imamo susilicu (not yet ) ili dat na kemijsko.

sad da bas vjerujem cistionici sa tak skupom posteljinom (jako nam se svidjela pa smo se iskihali) kad ionako samo citam da je to kemijsko ciscenje

koja su vasa iskustva?

hvala!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 14:22   #2
moje iskustvo s perjem je nedavno završilo na smetlištu. U prijevodu stare jastuke sam bacila i zamijenila ih LIO jastucima, koji su daleko lakši po svemu, uključujući i održavanje i cijenu...Spasila sam se, a ti vidi...
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 16:13   #3
bila je neki dan reportaža na Dobro jutro Hrvatska o nekom tipu što pere perje. Ima neku mašinu posebnu za perje, raspara jastuk, istrese perje u mašinu, sašije novi jastuk (tj. onu tkaninu), uvali čisto perje unutra i eto. Sumnjam da je to ono što tražiš, ali...
E sad, di je taj tip bio... a negdje u Zagrebu "Ured" mu je nešto što izgleda kao kamp-kućica na kojoj piše "Pranje perja".
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 16:29   #4
ja sam si htjela kupiti posteljinu od perja. Zato sto je sigurno jako topla. SRecom pa sam ju prije isprobala. Meni ona grozno suska i to mi ide na zivce. Vama? Mislim da je bolja posteljina od vune.
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 16:36   #5
Quote:
vemar1 kaže:
ja sam si htjela kupiti posteljinu od perja. Zato sto je sigurno jako topla. SRecom pa sam ju prije isprobala. Meni ona grozno suska i to mi ide na zivce. Vama? Mislim da je bolja posteljina od vune.
prekrasno je topla, lagana i mekana. fakat se osjecas ususkano u njoj

nekak mislim da suskanje dolazi od materijala u koje je perje upakirano. nije uopce strasno, a dragi mi jucer veli da mu je to bas cool
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 20:15   #6
Quote:
vrabac kaže:
E sad, di je taj tip bio... a negdje u Zagrebu "Ured" mu je nešto što izgleda kao kamp-kućica na kojoj piše "Pranje perja".
na Tresnjevci. kod Cibone.al cula sam da je tip dosta skup.
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 23:03   #7
Sve pernato sam prije dosta godina spakovala u vreće i sklonila jer sam otkrila da sam alergična. Ne znam kako netko voli na tome spavati, meni je lio posteljina neusporedivo bolja (i bez problema je perem u mašini).
OT Kod nas po selima ima ljudi koji se baš bave pranjem perja i obnavljanjem posteljine.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 00:44   #8
Quote:
coflek kaže:
na Tresnjevci. kod Cibone.al cula sam da je tip dosta skup.
Ima i u Bukovačkoj (Zg), na potezu između Maksimirske i Petrove. Ili je to isti tip, pa se seli, s obzirom da mu "radionica" djeluje tako mobilno?
Za cookie: možda da nazoveš proizvođača, ako nije strani proizvod?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 05:30   #9
mi imamo samo jastuke od perja
za jorgan bi nam bilo vruce a jastuci od perja su dobri jer uvijek mozes vratit prvobitni oblik (onako lupkanjem sto preporucuju u trgovini)

svoje jastuke perem u perilici a susim ih na suncu ili zraku te ih par puta lupkam i okrecem
tak su mi rekli u trgovini i odlicno je
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 16:52   #10
Quote:
Špranja kaže:
Ima i u Bukovačkoj (Zg), na potezu između Maksimirske i Petrove. Ili je to isti tip, pa se seli, s obzirom da mu "radionica" djeluje tako mobilno?
jel? ne znam, mozda se seli jer je mobilan, a mozda je prosirio biznis
coflek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 23:17   #11
Mi imamo bilerbeck i normalno se pere i suši i to pahuljicu *** (takav je naziv) posteljina je meni savršena imali smo prije isto njihovu devinu dlaku ali je osječaj u tom perju neopisiv
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 01:31   #12
Imam jastuke i perine (ne suskaju ) i perem ih toplom vodom, a susim u susilici sa dvije tenis loptice.
Zena koja radi u kemijskoj cistionici mi je rekla da ih oni tamo peru toplom vodom i suse u velikim susilicama - dakle nikakav poseban tretman im ne daju.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:20   #13
navlaka za veliki poplun

Molim vas,da li netko zna gdje se može kupiti navlaka za poplun veličine 200×260 cm(sve su manje-više za one standardne 200×200)?
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:47   #14
Mi smo dali napraviti.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 14:31   #15
Ja sam prije godinu dana kupila navlaku te veličine od firme Škofina (Donja Stubica) u Doti.
LaaLaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 14:46   #16
ja sam, jednog dana, odlucila sama napraviti svoje navlake i plahte i sve sto trebam

pun mi je quratz posteljine koja pusta boju, velicina koje ne odgovaraju, gumbi koji se gube...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 16:38   #17
Quote:
sretnodijete kaže:
Molim vas,da li netko zna gdje se može kupiti navlaka za poplun veličine 200×260 cm(sve su manje-više za one standardne 200×200)?
Ja imam poplun 200x220 i jastuke 45x85, pa si posteljinu moram šivati. Našla sam zgodan krep u Našem domu, a svekrva mi je sašila posteljinu. Već tri tjedna si planiram našiti rupice i gumbe.... ne nalazim vremena.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 09:19   #18
Quote:
sretnodijete kaže:
Molim vas,da li netko zna gdje se može kupiti navlaka za poplun veličine 200×260 cm(sve su manje-više za one standardne 200×200)?
Ej hello, evo informacije od jucer navecer, u Našem domu i kostaju oko 190 kn, i ima cak 3 vrste tj boje.
pozdrav
vanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 11:56   #19
Cool

Quote:
vanov kaže:
kostaju oko 190 kn, i ima cak 3 vrste tj boje
Ima puno vise izbora... ima i sa slikicama ... ja bi onu sa Spidermanom ...
__________________
Onaj tko kaže da su žene slabiji spol neka pokuša po noći prebaciti poplun na svoju stranu (c) RD
kAso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:45   #20
Question DEKE (pokrivači)

Molim za savjet gdje u Zagrebu ima kupit kvalitentih deka i da li su bolje vunene ili sintetičke deke?
Puno hvala.
Boromira is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.