Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2015., 17:37   #381
Quote:
gcoza kaže: Pogledaj post
Kako sam i spomenuo u nekom od svojih ranijih postova, operacije, rekao bih, daju solidne rezultate kod meniska i ligamenata. Kod patele (a ovo je tema o pateli), od operacija, bar u HR, nema baš neke koristi, pogotovo ako patelica stoji u sredini, kako treba, ni lijevo ni desno, ni gore ni dolje...
Ja sam osobno bio kod dva liječnika koji su u sastavu tima gore navedenoga, te su oni, kao i 5-6 drugih ponajboljih ortopeda u hr potvrdili da dok hodam ništa od operacije, a jedan od njih dvojice mi je rekao, citat: "Ja živim od operacija ali ovo nije za operaciju!".
Nema se tu što učiniti...
Sa ostatkom tvoga posta se u potpunosti slažem, a budući se dugo nisam javljao podijelio bih dva interesantna linka:

Prvi je sa internet stranice jednog poznatog ortopeda koji se specijalizirao za patelofemuralne probleme:
http://www.larsblond.com/knee.2.html#Anterior Knee Pain - Surgery

Drugi je link uradak jednog našeg supatnika ili prijatelja sa drugog foruma:
http://s71.photobucket.com/user/thom...4jftu.jpg.html
jesi bio na MR-u? kod mene recimo se vide osteofiti na femuru koji malo stružu o patelarnu hrskavicu, a osteofiti na krajevima patele su mi se opasno približili femoralnoj hrskavici.. ja razmišljam o tome jel se to može i kako skinuti, i kakva je prognoza (oće ponovno narast, koliko traje oporavak), ali kod nas se to jednostavno ne radi, pa nitko nema ništa pametno reći o tome.. na RTG-u se vidi veliki prostor između patele i femura, a oni bi valjda operirali kada dođe kost na kost.. kao, ne otvarati koljeno maltene nikada, a onda direkt na umjetno.. a između još 5-10 godina paćenja

Zadnje uređivanje nezgodan2 : 09.10.2015. at 17:53.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 17:51   #382
Quote:
gcoza kaže: Pogledaj post
Kako sam i spomenuo u nekom od svojih ranijih postova, operacije, rekao bih, daju solidne rezultate kod meniska i ligamenata. Kod patele (a ovo je tema o pateli), od operacija, bar u HR, nema baš neke koristi, pogotovo ako patelica stoji u sredini, kako treba, ni lijevo ni desno, ni gore ni dolje...
Ja sam osobno bio kod dva liječnika koji su u sastavu tima gore navedenoga, te su oni, kao i 5-6 drugih ponajboljih ortopeda u hr potvrdili da dok hodam ništa od operacije, a jedan od njih dvojice mi je rekao, citat: "Ja živim od operacija ali ovo nije za operaciju!".
Nema se tu što učiniti...
Sa ostatkom tvoga posta se u potpunosti slažem, a budući se dugo nisam javljao podijelio bih dva interesantna linka:

Prvi je sa internet stranice jednog poznatog ortopeda koji se specijalizirao za patelofemuralne probleme:
http://www.larsblond.com/knee.2.html#Anterior Knee Pain - Surgery

Drugi je link uradak jednog našeg supatnika ili prijatelja sa drugog foruma:
http://s71.photobucket.com/user/thom...4jftu.jpg.html
nije za onu vrstu operacije koju oni rade.. meni je samo želio "isprati koljeno" i eventualno "pobrusiti ili odrezati/izvaditi komadiće hrskavice koji smetaju", ne daj bože eventualno napraviti mikrofrakture (u principu nije rekao šta bi radio, ni zašto, jer je MR pogledao onako reda radi). sad, kad se rade mikrofrakture, ako se ne stavi dobra matrica, i ako nemaš sreće, a u pravilu se u nas ne stavlja nikakava.. (par rupica za 2 minute i 1000 kuna), dobiješ fibrozno tkivo u koje onda često uraste kost u roku par godina pa imaš još veće sranje nego prije..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 20:06   #383
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
nije za onu vrstu operacije koju oni rade.. meni je samo želio "isprati koljeno" i eventualno "pobrusiti ili odrezati/izvaditi komadiće hrskavice koji smetaju", ne daj bože eventualno napraviti mikrofrakture (u principu nije rekao šta bi radio, ni zašto, jer je MR pogledao onako reda radi). sad, kad se rade mikrofrakture, ako se ne stavi dobra matrica, i ako nemaš sreće, a u pravilu se u nas ne stavlja nikakava.. (par rupica za 2 minute i 1000 kuna), dobiješ fibrozno tkivo u koje onda često uraste kost u roku par godina pa imaš još veće sranje nego prije..
Ne znači da ako stave matricu da će to biti sigurno dobro. Ima na stranim forumima puno slučajeva neuspjelih instalacija matrica ili mrežica na hrskavične lezije.U pravilu što veća, to manji postotak uspješnosti.
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 20:21   #384
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
jesi bio na MR-u? kod mene recimo se vide osteofiti na femuru koji malo stružu o patelarnu hrskavicu, a osteofiti na krajevima patele su mi se opasno približili femoralnoj hrskavici.. ja razmišljam o tome jel se to može i kako skinuti, i kakva je prognoza (oće ponovno narast, koliko traje oporavak), ali kod nas se to jednostavno ne radi, pa nitko nema ništa pametno reći o tome.. na RTG-u se vidi veliki prostor između patele i femura, a oni bi valjda operirali kada dođe kost na kost.. kao, ne otvarati koljeno maltene nikada, a onda direkt na umjetno.. a između još 5-10 godina paćenja
Bio sam na MR. I to za oba koljena.Nemam osteofita.NJih bar svako može skužiti, posebno na rtg. Po meni je najveća katastrofa što jedan doktor radi pregled i sluša tvoj opis simptoma (ortoped ili fizijatar), a drugi tumači MR samo na osnovu par redova nalaza što je ovaj prvi napisao.
Moje MR-e neki uopće nisu pogledali, neki jesu ali nisu ništa vidjeli, a ja sam jedva hodao. MR također nije skroz pouzdan. Ako želiš, mogu ti poslati dropbox linkove mojih pa uspoređuj nalaz i MR. Ako nađeš relaciju , svaka čast.
Mislim da si malo u zabludi što se tiče MR-e. Ona e malo bolji dijagnostički alat, ali ne mijenja ništa u naravi. Opet će biti muči i trpi 10 god. pa ćemo novo koljeno. Ali, zna se i dogoditi da prođe samo od sebe. Onda ispada da je bolje da nisi dirao ništa!
Ja bih rekao da hrskavica može ponovo narasti jer sam jedva hodao a sada mogu u čučanj bez nekih posebnih problema. Treba puno vremena...

Zadnje uređivanje gcoza : 09.10.2015. at 20:36.
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 17:44   #385
istina što veliš.. što se tiče MR koljena, koliko sam ja gledao.. teško mi je i zamisliti da to može dati krive rezultate ako netko tko zna očitava stvar, pogotovo u kombinaciji sa dobrim kliničkim pregledom.. no moj dojam je da 1) radiolog kuži sliku ali gleda samo onako, veće stvari.. rijetko ode u detalje, pa dijagnoza rijetko može biti tehnički "pogrešna" ako recimo dijagnosticira gonartrozu 1. stupnja ili "diskretne promjene" hrskavice.. i 2) ortoped uopće NE GLEDA MR (mislim da ne znaju to gledati, treba puno vremena za proučiti tih 100-200 slika) i rađe će ako se za to odluče sve vidjeti "kad uđu unutra", što je diletantizam samo takav.. istko, kako sam i napisao, nema kontinuiteta u praćenju stanja, ako se odluči "čekati"..

nisam ja ni mislio da su matrice 100% ili čak i 30% uspješne.. samo sam mislio kako za minimalnu šansu treba staviti barem nekakvu matricu (a sva sila ih se razvija), a kod nas u pravilu izbuše rupice i ćao miško, kao nova hrskavica će narasti, stvori se kolagen 1 i uraste kost, i još veće sranje nego prije..
kažu da patelarna hrskavica ima najveću moć regeneracije, i ako na MR-u još postoji, ja to naravno ne bi dirao isto tako, kako sam i napisao u prvom postu.. možda ti još dođeš i do pune funkcionalnosti.. logično je da se regenerira, ipak je to živo tkivo.. ako kost može zarasti, može i hrskavica..

zanimalo bi me vidjeti te tvoje MR, može na pm, samo mi moraš objasniti kako to funkcionira sa drop-box..

kod mene je problem da ja nemam nekih problema sa hrskavicom nego se kost pod opterećenjem "izvlači" (izvukla), pa imam osteofite na rubovima koji na sebi imaju hrskavicu, samo to sve skupa više nema idealan okrugli oblik nego završava šiljcima.. sad, gledajući slike, ja bi to malo potkopo i naljepio natrag u kost.. čini se jednostavno , ali mislim da to još nitko nije radio i da nema nikakvih iskustava s time.. i ne nevide se na RTG-u, osim patelarnih..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 17:53   #386
što se tiče regeneracije hrskavice i mojeg općenitog stanja.. prvi problem sam uočio prije par godina, kad mi je koljeno nakon normalnog doskoka sljedeći dan oteklo i malo blokiralo.. sve prošlo sve super.. nakon tjedan-dva,

godinu dvije kasnije ne sjećam se više kako, mislim nakon košarke, bilo otečeno i pravilo hrpu problema na mjestima koje nikad prije nisam ni osjetio, što je trajalo par mjeseci.. nakon toga dvije godine mir, trčao, mislio sve super, otišo na košarku pažljivo, poštedno, penzionerski, opet oteklo (manje) i reko idem se slikat da vidim.. i tako vidio to što vidio, dobio neku poludijagnozu ranih promjena koje nitko ne želi taknuti, i sad planiram konzervativno, pa povremeno na MR pratit stanje.. samo me strah da se to ne pogorša, a moglo se, recimo to tako, sasjeć u ranom stadiju, dok još imam skoro svu hrskavicu, samo ti šiljci strše unaokolo i prijete..

kupio sam si neki kolagen2 hidrolizat preparat, reko ne može štetiti..

i odsad sam sretan da samo mogu hodati narednih 20 godina bez problema.. kako se prioriteti promijene za čas..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 20:34   #387
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post

kupio sam si neki kolagen2 hidrolizat preparat, reko ne može štetiti..

i odsad sam sretan da samo mogu hodati narednih 20 godina bez problema.. kako se prioriteti promijene za čas..
Nema od tih preparata i suplemenata nikakve koristi!
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:44   #388
Hondromalacija patele (koljena) - ima li rješenja?

Pozdrav,
Vidim da se prilicno razumijete u koljeno i patelu pa cu pokusati objasniti svoju situaciju u nadi da netko mozda ima kakvu ideju.

Ja sam prije gotovo 4 mjeseca imala nesrecu sa skuterom pri cemu smo se zabili u zid, ja sa koljenom..

Koljeno se potpuno otvorilo, cijela casica i ostalo je bilo vidljivo, 10 savova.

Receno mi je da nije nista slomljeno( nesreca se dogodila u Spanjolskoj)

U Njemackoj( gdje zivim) su mi tretirali samo ranu i prvih mjesec dana sam na moj zahtijel nosila longetu koju su mi jos u spanjolskoj dali.

Odmah su me poslali na fizioterapiju gdje sam se stalno talila na bolove u koljenu i nisam mogla nikako saviti koljeno.

Otisla sam u Hr privatno napraviti MRT koji je pokazao slijedece.


Sent from my iPhone using Tapatal
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 16:50   #389


Nakon toga su me poslali i ortopedu ovdje u Njemackoj i na MRT.
Idem stalno na fizikalnu klasicnu i po remeno na kontrole.

Ali pomaka nema.

Ja i dalje nemogu saviti nogu vise od 90% i hodam uz pomoc staka.

I tako vec 4 mjeseca.
Stvarno sam vec jako ocajna i mislim da vise nikad necu moci normalno hodati.

Sta vi mislite?Sto dalje?

Puno hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 20:37   #390
normalno je da ne možeš saviti nogu dok je koljeno otečeno.. vezivna tkiva u principu mogu dobro zacijeliti, ovisno koliko su napukla, ak puknu mou se i zašiti u najgorem slučaju.. edem kosti, ne znam kakva je prognoza za to, koliki je edem i je li došlo i do frakture.. šta je rekao herr orthoped?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:28   #391
Hvala na odgovoru.
Do sada su me pregledala dva ortopeda, trecem idem za mjesec dana.

Kazu isto; da su tri razlicite kosti ostecene i da ili ce zacijeliti same od sebe ili ce taj dio odumrijeti.

Ja mislim da bi nesto vec zaraslo u ta 4 mjeseca da moze zarasti.

Uslijed preagresivne fizikalne terapije, patela ligament se je upalio, sada vec kronicno. I zadebljan je jako.

Jos mi je problem da nemam dovoljno koze na koljenu, jer su veliki dio nakon sivanja odrezali da bi mogli donekle smisleno zasiti.

I sad kad ja pokusam saviti, osim sto me boli patela ligament i svasta nesto u koljenu kao da ce puknuti, to mi se koza toliko zategne da mi se cini da ce se rana otvoriti

A i rana je jos crvena i debeo je oziljak jako, i velike povrsine.

Ne cini mi se da to moje lijecenje igdje vodi, sami mi kazu da ne znaju zapravo sto bi sa time svim radili.

A vrijeme prolazi i ja ne hodam samostalno i zivot i kretanje su mi jako ograniceni.

Voljela bi cuti da netko ima slicno iskustvo ili ideju sta da radim?

Kao sto sam vec rekla, bojim se da ce ovo ostati trajno i ja invalid.

34 su mi godine




Sent from my iPhone using Tapatalk
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 01:31   #392
da, iz jedne krajnosti su otišli u drugu sa tim fizikalnim terapijama.. od potpune imobilizacije do lomi, pokreći, isteži pod svaku cijenu.. mnogima je neadekvatna fizikalna zakomplicirala stvari..

najpametnije što ti netko ovak prek foruma može reć je da slušaš vlastito tijelo i ne pretjeruješ.. mlada si, trebalo bi to sve skupa nekako zacijeliti u pravim rukama ili samo od sebe.. oporavak česo zna trajati i jako dugo, pogotovo ako te netko "bacio unazad".. kakva ti je prognoza može reć samo netko tko je vidio puno takvih slučajeva i može ocijeniti koliko je stvar ozbiljna.. bitno da nabasaš na dobrog liječnika i da pratiš stanje..

što se tiče zatezanja, ako ti je koljeno jače oteklo, sve će to biti puno bolje kada splasne.. osobno ne bi ništa forsirao dok je nateklo.. ono što rade u bolnicama za smanjenje otoka (ako ti je to problem) su alkoholni oblozi prek noći (2-3 noći bi trebalo bit dovoljno), ili rakijetina u kućnoj radinosti.. ne znam da li je edem kosti i upaljeni ligament neka kontraindikacija u tvom slučaju, pitaj tog trećeg ortopeda..

eto nije puno pomoglo, ali ne očajavaj.. i samo lagano.. vrijeme liječi (skoro) sve
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 10:33   #393
@Novartis - Čitajući laički tvoju MRI dijagnozu tu nema ništa što bi zahtijevalo artroskopiju i zato se te poslali na fizikalnu terapiju.No međutim,očito je trauma uzrokovala upalno stanje .Da li si napravila MRI u Njemačkoj ? Ako jesi da li se nalaz podudara sa prethodnim MRI kojeg si napravila u RH ? Važno je da uslijed traume nema otkrhnutih dijelova koji bi završili u zglobnoj čašici.To je recimo klasika kod trauma,komadić hrskavice ili ruptura meniska.No kod tebe ništa od toga nije dijagnosticirano.Ako ti i drugi MRI potvrdi istu dijagnozu,onda je ne vidim što ti može pomoći bolje od Orthokine/Regenokine terapije.Nažalost,ona nije u sustavu osiguranja( ne znam u Njemačkoj) i nije jeftina.
U RH stoji oko 1000€,a u Njemačkoj sigurno puno skuplje.Tu su terapiju počeli promovirati poznati sportaši,prije svega iz SAD ( igrač baseballa Alex Rodriguez,a nakon njega i NBA košarkaška zvijezda Kobe Bryant i drugi ) koji su dolazili u Njemačku na tretman jer isti u SAD nema uporabnu dozvolu.
Navedena terapija ima snažan antiupalni efekt i smanjuje razinu boli te povećava pokretljivost.Odi na stranicu br.14 ove teme i naći ćeš komentar forumaša "gcoza" pa pročitaj njegova iskustva.Također na stranici br.16 imaš iskustvo forumašice "Luna 333" pa i to pročitaj.
U tvom slučaju i dijagnoze koju imaš,zaista mislim da bi ti ta terapija mogla pomoći.Ima širok spektar djelovanja u različitim dijagnozama.Od bolova u kralježnici pa do koljena.Ne vidim ništa drugo od neoperativne terapije da ti može više pomoći..Ako to možeš napraviti u RH,ispalo bi znatno povoljnije.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 18:18   #394
Quote:
gcoza kaže: Pogledaj post
Nema od tih preparata i suplemenata nikakve koristi!
treći dan kako ne pijem i već mi je malo bolje ..

mogu šepavit okolo normalnim tempom,ali ne predugo.. nekako ne može koljeno nać svoj put zasad, ili me zeza patela, ili lateralni menisk, zavisi kako se namjestim..

imao sam strogu poštedu tjedan dana, svaki drugi dan sam malo šetao,tek toliko da krv proteče kroz mišiće. sad namjeravam svaki dan malo prošetat, i nadam se najboljem.. gledao artroskopije na youtube-u zadnjih dana i ne ide mi se baš na to ponovno, moram priznat.

zanimljivo, penjanje uz stepenice mi paše, više nego hodanje po ravnom
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 09:28   #395
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post

zanimljivo, penjanje uz stepenice mi paše, više nego hodanje po ravnom
Meni više paše po dvije stepenice nego po jednu (uz stepenice). Niz stepenice mi ne paše nikako ali sada ide dobro(bez boli) za razliku od situacije prije dvije godine!,
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 17:12   #396
da, niz stepenice i ja skakućem.. srećom pa je druga noga zasad i više nego dorasla zadatku..

ali ja imam i dosta problema sa lateralnim dijelom koljena pa me to u biti i više ograničava trenutno.. imao sam i "vantjelesno" iskustvo pred tjedan dana kad sam uspio dislocirati menisk (što je od njega ostalo), pa sam ga ugurao manuelno natrag ..

zanimljivio, otad mi se situacija znatno popravila; krepitacije u patelofemoralnom dijelu su se skoro skroz povukle, ne opterećujem nogu jako u fleksiji i hodat mogu skoro normalno po ravnom.. no u biti se javljam jer sam htio podijelit svoja najnovija saznanja sa supatnicima..

https://www.youtube.com/watch?v=bwR5Vpr_CyY#t=310

dakle, za jedno 10 godina moglo bi doć i do nas.. 20 preko hzzo-a

nadam se da će i novartis izvijestiti o svojem napretku, kosti bi u principu trebale cijeliti bez pogovora, ako je samo edem u pitanju..

kako dosta sjedim pred kompom dizajnirao sam si i vježbe za kvadriceps i zadnju ložu u tom položaju.. noga 80-100 stupnjeva, stopalo na pod i guraj u pod ili vuci nazad. potpuno izometrijski.. nije loše.. i par puta dnevno po 20ak sekundi izometrijski čučanj oko 90 stupnjeva (bez ispravljanja).. kondrocitima treba pritisak, ali dinamički čučanj predstavlja prejako opterećenje za slabu hrskavicu, pa tak održavam mišiće donekle..

donedavno sam bio ko avion, a sad sam sretan da mogu hodat
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 09:18   #397
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
da, niz stepenice i ja skakućem.. srećom pa je druga noga zasad i više nego dorasla zadatku..

dakle, za jedno 10 godina moglo bi doć i do nas.. 20 preko hzzo-a

donedavno sam bio ko avion, a sad sam sretan da mogu hodat
Nemoj favorizirati drugu nogu previše niz stepenice kroz poskakivanje (Bolno osobno iskustvo). Može ti nastradati drugo koljeno, kuk ili kičma, ili neka tetiva ili mišić.
Općenito, obe strane tijela trebaju biti jednako opterećene!
To nije prirodni način kretanja. Rađe se drži za rukohvat!!!

Umjesto 10 i 20 godina, ja bih rekao 15 i 30, a HZZO nikad!
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:05   #398
ovako, prije mjesec dana sam operirala hrskavicu ( oštećenje 4. stupnja+ izvađeni osteohondralni fragmenti nastali tokom ozljede )
napravili su mi mikrofrakture na pateli i nedavno sam počela sa acp injekcijama od kojih mi koljeno bukne ( ne znam jel to normalno? )
ali nakon ozljede kronično mi je koljeno natečeno, čak sam ga i punktirala prije acp-a, pokretljivost je limitirana ( jedva ide preko 90° ). mišići su skroz propali od štaka, a vježbat nemrem onakvim tempom kakvim bih htjela zbog te otekline

eto, baš sam razočarana, ovo mi zasad izgleda gore neg prije operacije, čak su mi rekli da će mi patela i dalje biti nestabilna, a zbog toga sam najviše i išla na operaciju jer mi je bez hrskavice koljeno povremeno blokiralo, bilo je dana kad nogu nisam mogla pomaknut, al opet, sad me zateže sve kad pokušavam ju savinut, bole tetive ko lude
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 13:42   #399
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
napravili su mi mikrofrakture na pateli i nedavno sam počela sa acp injekcijama od kojih mi koljeno bukne ( ne znam jel to normalno? )
Čini mi se da sam negdje pročitao da se kod ACP injekcija treba podesiti pH krvi koja se ubrzgava u zglob, i ako se to ne napravi dolazi do reakcije koju opisuješ.
Znam da kod ACS(Orthokine) injekcija toga nema!
gcoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 20:52   #400
Hondromalacija patele (koljena) - ima li rješenja?

Pozdrav drustvo
Evo da se i ja javim. Dakle, napretka nema. Uopce.
Iduci tjedan imam termin kod treceg ortopeda i sada se nadam da ce mi on nesto naci/ predloziti/ napraviti.
Koljeno mi je lagano nateknuto stalno, i osjetim veliko neravno zadebljanje na podrucju ligamenta patele i tamo gdje se spaja na kost ispod koljena.

Hodam sa jednom stakom i sada me vec redovno bole ledja i i drugo( zdravo) koljeno.

Inace cijeli dan sjedim pred ekranom pa niti to ne pomaze.

Cijelo koljeno je nekako stegnuto, ne znam kako bi to bolje opisala.
Od savijanja noge isto nista.
Hodati bez stake ne mogu jer mi koljeno popusta a i sepam.

Mislim da sam dosegla novi nivo ocaja i nemocnosti.
Blizi se snijeg... Opce ne znam kako bi trebala hodati sa stakama po snijegu?

Ako ovaj ortoped ne zna/ ne moze pomoci, nasla sam jos jednoga za kojega sam cula da je operirao neke poznate sportase.
Zadnji joker.

Cula sam za nekakvu kliniku u Istri?
Ima li tko kakvu preporuku?

Ispricavam se na kukanju :/
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.