Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2008., 12:05   #681
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post


Thx
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:08   #682
Uhvatila me neka bezvoljnost, niš mi se ne da, ali sam dosta smirena baš sam "trula" mislim super se osjećam ali opet ko da mi mozak ne radi, ne opterećujem se apsolutno s ničim što me jako čudi
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:15   #683
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
dobrodošla, Moons


hvala puno
moons is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:16   #684
micamaca...
Znači smirena si, super se osjećaš i ne opterećuješ se ničime a istodobno si bezvoljna, trula i mozak ti ne radi.

Zanimljiva introspekcija, ali micamaco, shvaćaš li kako tim konstantnim proučavanjem sebe i svakog svog trepataja i negativnim prosuđivanjem svakog svog raspoloženja stvaraš sebi probleme? Nit si zadovoljna kad si vesela - tome se čudiš, nit si zadovoljna kad si smirena - jer to je trulo, a naravno niti si zadovoljna kad ti je svega dosta.

Stvarno ne želim docirati, ali kao neutralni promatrač bi htjela skrenuti pažnju da bi možda trebala pokušati usmjeriti pažnju na bilo što drugo osim same sebe i svojih raspoloženja.

Ili kada si ovako smirena i super se osjećaš kao danas, redci sebi - hvala (bilo kome) danas mi je super i sad ću uživati u tome, odoh lakirati nokte i popit kavu s prijateljicom,
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:18   #685
moram vas pitati dali vi radite i kako to podnosite na poslu
moons is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:23   #686
Quote:
gospa Noris kaže: Pogledaj post
da bi možda trebala pokušati usmjeriti pažnju na bilo što drugo osim same sebe i svojih raspoloženja.
Kao npr
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:26   #687
Quote:
moons kaže: Pogledaj post
moram vas pitati dali vi radite i kako to podnosite na poslu
radim i super mi je na poslu, nikad me nikakva panika tu nije zašorala, nije mi jasno zakaj al super, bar sam negdje mirna, tu dobivam živčane slomove al s njima se super nosim
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:29   #688
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Kao npr
uživaj i prepusti se...kad ti je dobro

to ti svi pokušavamo reči. ponekad imam osjećaj da se bojiš "dobrih dana". a cijeli život je pred tobom
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:37   #689
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
Kao npr
-primi se posla, ako si na poslu
-odi na kavu ili šetnju s prijateljicom i pričajte o nekom zgodnom tipu ili o njenim problemima (ne o tvojim)
-kreni čitat knjigu ili novine
-odi na manikuru
-nacrtaj nešto
-prošeći po dućanima
-gledaj neki dobar film, komediju po mogućnosti
-odi na aerobik ili nekaj slično
-pusti si neku omiljenu glazbu
-razmišljaj o nečemu zanimljivom, ako te nešto zanima
-neki hobi, ako ga imaš
-odi skuhaj nešto fino, odna pozovi nekog i pojedite to skupa
-odi u slastičarnu i pojedi nešto fino
-organiziraj svoj ormar
-.kreni planirat kud bi mogla na more, surfaj netom i istraži neko zanimljivo mjesto ili više njih
-odi volontirati negdje, u udrugu za terapijsko jahanje, pomoć umirovljenicima i sl.
-prošeći psa
-napravi nešto lijepo za nekog drugog
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:55   #690
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
radim i super mi je na poslu, nikad me nikakva panika tu nije zašorala, nije mi jasno zakaj al super, bar sam negdje mirna, tu dobivam živčane slomove al s njima se super nosim


to je super! meni je isto tako nikad nebi rekao covjek da mi je ista

ali zato mi je katastrofa kad me posalju na nekakav sastanak ili seminar,seminare sam do sad strucno izbjegavala samo je pitanje do kad cu to uspijevati
moons is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:34   #691
Quote:
gospa Noris kaže: Pogledaj post
-primi se posla, ako si na poslu
-odi na kavu ili šetnju s prijateljicom i pričajte o nekom zgodnom tipu ili o njenim problemima (ne o tvojim)
-kreni čitat knjigu ili novine
-odi na manikuru
-nacrtaj nešto
-prošeći po dućanima
-gledaj neki dobar film, komediju po mogućnosti
-odi na aerobik ili nekaj slično
-pusti si neku omiljenu glazbu
-razmišljaj o nečemu zanimljivom, ako te nešto zanima
-neki hobi, ako ga imaš
-odi skuhaj nešto fino, odna pozovi nekog i pojedite to skupa
-odi u slastičarnu i pojedi nešto fino
-organiziraj svoj ormar
-.kreni planirat kud bi mogla na more, surfaj netom i istraži neko zanimljivo mjesto ili više njih
-odi volontirati negdje, u udrugu za terapijsko jahanje, pomoć umirovljenicima i sl.
-prošeći psa
-napravi nešto lijepo za nekog drugog
Većinu tih stvari i radim ma da na poslu mogu uz to da radim i razmišljati o pizdarijama
Večeras idem van, jedva čekam
sam da mi ne bude loše
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:37   #692
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
uživaj i prepusti se...kad ti je dobro

to ti svi pokušavamo reči. ponekad imam osjećaj da se bojiš "dobrih dana". a cijeli život je pred tobom
Upravo tako
Ali i previše je problema u mom životu koje još nisam savladala, a i trenutno nemam mogućnosti savladati ih, stambeno, poslovno, novčano, i onda si non stop razmišljam kak dalje, kak da to sve savladam, imam osjećaj da bum jedan dan skroz šiznula od tolikog razmišljanja
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:57   #693
Quote:
mirna1979 kaže: Pogledaj post
radim i super mi je na poslu, nikad me nikakva panika tu nije zašorala, nije mi jasno zakaj al super, bar sam negdje mirna, tu dobivam živčane slomove al s njima se super nosim
Zanimljivo i ja sam u istoj situaciji. Na poslu se super nosim sa stresovima i nemam napadaje panike. Ni sama neznam zasto!
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:24   #694
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
uh, introspekcija mi je u tim trenucima nemoguća - možda u nekim drugim kad mi je dobro, a tada to opet ne želim pokvariti time.

autosugestija? nabasala sam (i) na knjigu Džozefa Marfija - Moć pozitivnog mišljenja i probala i sve super dok me ne zalovi strah, tada ne mogu pozitivno mislit ( skoro da i ne mogu mislit) pa sam ( bez (pod)smijeha, molim) uzimala bilježnicu i pisala:dobro mi je, dobro se osjećam, baš dobro se osjećam ( iako sam znala da je to što pišem najobičnija laž ) pa sam poslije čitala i čitala trudeći se povjerovati. nekad je upalilo, nekad nije. hoću reći, upalilo je, jer sam se tada (ipak) bolje osjećala, a nije upalilo jer se opet - vratilo.
A stvoris si pitanja dok si normalnom stanju i odgovore na njih, ali realne ne izmisljene, koje koristis kada te copi.

Evo ti jedan primjer koji ja koristim kada sam na nekome rubu i pomislim na AD-e, psihica i odustajanje ... znaci ono kada brijes da ces poluditi da nemres vise ovako i sl.


Hocu li uspjeti zavrsiti osnovnu bez da roknes ili slicne sheme?
Uspio sam.

Ocu li sa losim ocjenama uspjeti upisati u neku srednju ili igdje, sta bi tek bilo da ne uspijes?
Uspio sam.

Hocu li uspjeti zavrsiti srednju i opet onaj sto ako ne zavrsis?
Uspio sam.

Hocu li uspjeti upasti na faks?
Uspio sam.

(Treba li spominjati ispite, popravne i slicne sheme koje su bile usput tokom skolovanja)

Hocu li uspjeti zavrsiti faks i naci posao kada ga zavrsim?
Uspio sam ali bez zavrsetka faksa zaobilaznim putevima; ujedno to mi je i bio najveci strah da si necu moci naci posao.

Hocu li uspjeti zadrzati posao zbog neznanja?
Uspio sam.

Ima toga jos ...

Ovisno o situaciji stvoris si realnu pozitivnu sliku a ne izmisljenu; na vlastitim pozitivnim iskustvima. I malo si razmislis da te je kroz vecinu zivot necega strah, ali kada pogledas ukupnu situaciju uspio si svagdje. Pokusao sam pronaci neki dio gdje sam posustao ali nisam ga nasao. Pa si razmisljam kak sam uspio do sada prozvakt razna sranja i funkcionirat kolko tolko, a da ne prolupam ... vjera u sebe i ogromne kolicine optimizma.

Quote:
korana kaže: Pogledaj post
i još bih nešto pitala. jeste li vi svojoj (bližoj) okolini priznali o čemu je riječ ili kako ja to znam reći - u kakvom ste stanju?
Samo dva frenda jel sam znao da ce to svest na zajebanciju.
Nemam namjeru govoriti ikome vise, a kamoli starcima ili nekome drugome iz obitelji. Zadnje sto mi treba su pitanja jel ti dobro, kako se osjecas, (?) cudni pogledi i "ogovaranja" ... poznavajuci ih; rekoh ne hvala jos dodatnih problema mi ne treba.

Quote:
moons kaže: Pogledaj post
moram vas pitati dali vi radite i kako to podnosite na poslu
U pocetku je bilo katastrofa, panicni napadaji su bili ucestali, gro gresaka zbog nedostatka koncentracije i strah da ces dobiti otkaz. Al si svaki puta velis bit ce bolje, na greskama se uci a ja sam ih ucinio toliko da sam naucio vise nego dovoljno. Tak da sam danas smiren i skoncentriran na poslu kada treba; jos kada bi manje bio na forumu za vrijeme radnog vremena di bi mi bio kraj.




Bog te, samo zene nigdje muskaraca na vidiku.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:58   #695
Quote:
moons kaže: Pogledaj post
to je super! meni je isto tako nikad nebi rekao covjek da mi je ista

ali zato mi je katastrofa kad me posalju na nekakav sastanak ili seminar,seminare sam do sad strucno izbjegavala samo je pitanje do kad cu to uspijevati
E vidiš na seminare još nisam išla i ne znam kak bi fakat to izdržala, ponekad bi mi možda baš i to trebalo, drito u vatru i snađi se druže jer se s tim fucking strahovima treba suočavat, a ne bježat, ah kak sam samo pametna
mirna1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 16:02   #696
Jeli ikad strahujete da nesto na poslu jednostavno necete nikad nauciti a znate da niste glupi i da inace brzo svladavate stvari? Mene recimo taj strah cesto toliko zblokira da onda stvarno zeznem.
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 16:50   #697
Angry

Živčana sam ko pas, nemogu se smirit sve me tako nervira, čudi me kak več nisam dobila infarkt od uzrujavanja, kad me nejde onda me nejde dok fakat ne doživim živčani slom. Kvragu
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 16:52   #698
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
A stvoris si pitanja dok si normalnom stanju i odgovore na njih, ali realne ne izmisljene, koje koristis kada te copi.
netko mi je poslao na mejl prirucnik za samopomoć u napadima panike i tu sam pročitala nešto što si uvijek ponavljam - od straha se ne može umrijeti
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:03   #699
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
netko mi je poslao na mejl prirucnik za samopomoć u napadima panike i tu sam pročitala nešto što si uvijek ponavljam - od straha se ne može umrijeti


bila sam danas napisala stranicu www.anksioznost.net tamo ima
super stavri ali nitko nij odgovorio dali je tamo bio

u svakom slucaju tko nije nek pogleda
moons is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:54   #700
Quote:
korana kaže: Pogledaj post
netko mi je poslao na mejl prirucnik za samopomoć u napadima panike i tu sam pročitala nešto što si uvijek ponavljam - od straha se ne može umrijeti
Jel ga još uvijek imaš? Ako ti nije bed da mi ga pošalješ na mail
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.