Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2004., 20:15   #21
Quote:
Anorgan kaže:


Je li netko čitao Neuromancera ?
ja sam ga probao citati. pise kao "kultno djelo, vrhunska fantastika... itd.). vjerujem da je knjiga bila ludnica kad je izasla ali meni je bila totalno dosadna i sa previse strucnih izraza (koji su btw. vec sada zastarijela tehnologija, a radnja je -ako se ne varam smjestena u 22 st.)
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 21:01   #22
Dragi prijatelji, budite ponosni. Zbog vasih vrlo dobrih kritika danas sam kupio Gospodara svjetlosti od Zelaznyja. Valjda je prijevod dobar.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 22:54   #23
Quote:
Nephrite kaže:
Zelazny - "Lord of Light"

Dick - "Do Androids Dream of Electric Sheep?"

Dick - "Ubik"

Simmons - "Hyperion" & "Pad Hyperiona"
Samo bih još dodao od LeGuinove "Levu ruku tame". Čitat na ekavici kao i ja. Double the fun.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 07:43   #24
Quote:
Nephrite kaže:
Funny man. Kao da ih ima na hrvatskom, pa možemo reć da su prijevodi sranje.
Lovecrafta ima na hrvatskom za kupit, skoro čitavi serijal Dine imam u svojoj gradskoj knjižnici na srpsko-bosanskom prijevodu, a za Endera nemam pojma.
__________________
"Reaching for his saddlebag
He takes a battered book into his hand
Standing like a prophet bold
He shouts across the ocean to the shore
Till he can shout no more..."
Gordon Lightfoot, Don Quixote
Kierlan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 07:50   #25
Jer on jeste Kvizac Haderah!

Jeretici Dine i ta spika?

__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 09:52   #26
Teško pitanje. Pogotovo jer moram izbaciti cikluse, nema smisla navoditi dio veće cjeline.
Stoga odmah ispadaju Herbert i Simmons. Asimov također.

Preostaje Ursula Leguin (Svijet se kaže šuma, recimo, iako bih mogao staviti i Lijevu ruku tame), Clarke (ipak Odiseja, koju ne računam kao trilogiju budući da nije tako zamišljena, može i Sastanak s Ramom), Dickovi Androidi, Adamsov Vodič i jedna domaća stvar - Raosov Brodolom kod Thule. Tko to nije čitao, iznenadit će se kad uzme roman u ruke. Sjajan je.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 11:20   #27
Glede Neuromancera, ja ga isto krenoh čitat ali nikad ne zgotovih.
Ma kaj ja znam. Kompletni Cyberpunk mi ide lagano na onu stvar.

No možda sam baš imao peh da nabasam na nedobra cyberpunk djela?
Znam da sam zadnje čitao ono čudo, ma kak se zove, ono di je na naslovnici onaj neki kakti samuraj i tip na skejbordu?
Mislim, ona šrpeha kad mafija dostavlja pizzu okolo i ako ne stigne za pol čuke možeš od njih tražiti kaj očeš mi ja fakat malo too much

Ali u drugu ruku, cp knjiga Glasovi oluje mi je
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:08   #28
Quote:
Kierlan kaže:
Lovecrafta ima na hrvatskom za kupit, skoro čitavi serijal Dine imam u svojoj gradskoj knjižnici na srpsko-bosanskom prijevodu, a za Endera nemam pojma.
Nema Endera. Ali Dina je prevedena na hrvatski. Vidil sam da ju ima kupit na Sveznadaru.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:39   #29
Ja sam u knjižnici igrom slučaja naišao na Enderovu igru.Ne sjećam se tko je izdao,ali je poslije nisam našao nigdje.
Perpetuous dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:43   #30
Ursula je dobra u nekom knjigama. Zemljomorje (iliti Earthsea) mi se ne svidja.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:47   #31
Quote:
GnothiSeauton kaže:
Jer on jeste Kvizac Haderah!

Jeretici Dine i ta spika?

I Slobodnjaci. I Pol.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:49   #32
Quote:
Perpetuous dreamer kaže:
Ja sam u knjižnici igrom slučaja naišao na Enderovu igru.Ne sjećam se tko je izdao,ali je poslije nisam našao nigdje.
Možda srpski prijevod.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 12:56   #33
Potrazite po antikvarijatima, nikad se ne zna sta se moze naci za male pare.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:05   #34
Quote:
GaelGarciaBernal kaže: Potrazite po antikvarijatima, nikad se ne zna sta se moze naci za male pare.
U Rijeci u antikvarijatima ne mogu nać Strojarski Priručnik za male pare, a a kamoli dobar SF. Kvragu.
Nephrite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 13:07   #35
Quote:
Nephrite kaze:
U Rijeci u antikvarijatima ne mogu nać Strojarski Priručnik za male pare, a a kamoli dobar SF. Kvragu.
Damn

Dodji u Zagreb pa potrazi tu.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 18:56   #36
Misim da cu uzeti "Vrata u ljeto".
Bi li netko mogao kratkim crtama reci o cemu se radi, a da mi ne pokvari citanje?

moj no1. je :
- The time ships od Stephena Baxtera
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:02   #37
Nećeš zažaliti ako uzmeš Vrata u ljeto.To je jedna od najboljih priča o putovanju kroz vrijeme.U početku mi se doimala nejasno,ali Heinlein je to na kraju fantastično posložio i totalno me oduševio.
Perpetuous dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:17   #38
Od malo ozbiljnije fantastike bez nekog posebnog poretka:

Aldus Huxley: Vrli Novi Svjet
George Orwel: 1984
Clarke Arthur: 2001
Aldous Huxley: Majmun i bit
Robert A. Heinlein: Zvjezdani jurišnici
Zamjatin Jevgenij: Mi
Tevis Walter: Čovjek koji je pao na Zemlju
Simak Clifford: Grad
Jules Verne: 20000 millja pod morem (a i druge su mu jako dobre)


A od one lakše:

Stanislav Lem: Nepobjedivi (jako dobra priča, šteta što knjiga nije malo ambicioznija)
Asimov Isaac/Silverberg Robert: Spuštanje noći
Asimov Isaac: Zadudžbina, Zadudžbina i Carstvo, Druga Zadudžbina (knjige treba pročitati tim redom, a preostale knjige iz serijala nisu toliko dobre te je moja preporuka da se preskoće jer samo razvodnjuju dobru ideju)
Dick Philip: Sanjaju li androidi električne ovce (dobra knjiga, ali film je bolji)
Strugacki Arkadij/Strugacki Boris: Teško je biti bog


Vidim da ljudi spominju Dinu, Thomasa Kovrnanta, Vodič kroz galaksiju i sl. knjige. Iskreno iako mi je većina spomenutih knjiga dobra, ne vidim kakve veze one imaju sa naučnom fantastikom što je tema ovog topica...


@ Anorgan: "Da li je tko čitao Neuromancera?"
Neuromancer je ok knjiga, kao i opčenito velik dio gibsonovog opusa samo ne očekuj previše. Gibson ima dara za složiti pristojnu priču (političke spletke, duhovi prošlosti i sl.), ali to je njegov krajnji domet. Opisi tehnologija su mu zanimljivi, ali su iz današnje perspektive često naivni. On je jedan od pisaca koji svršavaju na svoje "maštovite slike" što ja ne cijenim, te se ne zamara previše nekom dramaturgijom i sl. Na sreću ne brije toliko opširno ko večina fantasy pisaca, več zna povući razumnu granicu. Unatoč svim mojim kritikama mislim da on može poslužiti kao dobra zabava, ali i ništa više od toga.

@ Gilad Pellaeon: "Vrata u ljeto?"
Knjiga mi je bila toliko dobra da sam zaboravio o čemu se radi. Očito me se nije dojmila. Glavni tip inženjer konstruira robota pomočnika, te ga partner prevari i obogati se na njegovom izumu. On se kroz mistična vrata vraća u prošlost i sređuje stvari. Imao je mačku.... Tako nekako je išla radnja. Knjiga je bila jako jako jako velik hit (po prodaju jedna od najvećih sf knjiga 20 st.; prekriži to, jedna od najvećih knjiga 20. st.) tako da su je široke mase volile. Probaj možda ti se svidi, nećeš ništa izgubiti.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:28   #39
Quote:
glupinickname kaže:
To su "Anubisova vrata" Tima Powersa.
Čitao sam to. Spominju se Coleridge i Byron, a ima i zanimljivih pojedinosti poput zamjene tijela drugime.

Nije isto, ali ne bi bilo loše provesti pola sata u Laetitiji Casti, ha?

Svidio mi se. Solidna četvorka, ipak ga ne bih uvrstio u best of. No, to je stvar ukusa...
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 23:33   #40
Quote:
bariole kaže:
Od malo ozbiljnije fantastike bez nekog posebnog poretka:

Aldus Huxley: Vrli Novi Svjet
George Orwel: 1984
Clarke Arthur: 2001
Aldous Huxley: Majmun i bit
Robert A. Heinlein: Zvjezdani jurišnici
Zamjatin Jevgenij: Mi
Tevis Walter: Čovjek koji je pao na Zemlju
Simak Clifford: Grad
Jules Verne: 20000 millja pod morem (a i druge su mu jako dobre)

Razmišljao sam o Zamjatinu, a i o braći Strugacki. Huxleya i Orwella i ne smatram SF-om.
Bilo kako bilo, popis ostaje nepromijenjen, ali dao si mi ideju što bih ponovno mogao uzeti u ruke.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.