Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 11:49   #21
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post

Meni se ovaj novi mamut baš ne sviđa, premali mi se čini taj ormar
ma nesto nije praktican, ali ima par slatkih stvarcica, ala one lampice, ili one niske komode sa tri ladice. ormar je naizgled lijep, ali ovaj jednokrilni je jednostavno za moje princeze premal
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:16   #22
Kikica, ono za igracke je prva liga
Alica, divna soba. krevet sam vec vidjela na drugom topiku, i mrak mi je.
A sad vidim da je i cijela soba
Nego, dvije curicke imas - kak uspijes da je tak uredna?
Ili je to samo za fotkanje?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:13   #23
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Nego, dvije curicke imas - kak uspijes da je tak uredna?
Ili je to samo za fotkanje?
nije za fotkanje. da je bogdom.
opicena sam na urednost.
neka se one cijeli dan igraju, neka naprave haos i naprave haos, ali se navecer ne leze prije nego sto su sve stvari na svom mjestu, sve puzzle izbrojane, sve fino slozeno. princeze pomazu, ali nakon 10 minuta odustanu

ovo je slikano ujutro, znaci nakon pospremanja navecer, i prije haosa.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 11:08   #24
ikea je sasvim ok brand i stvarno imaju super stvarcica
ali, pripazite pri kupnji kreveta
ikea koristi svedske mjere za bebi krevete, sto znaci da i matras moras kupiti u ikei
i posteljinu takodjer
malo bezveze
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 12:24   #25
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
ikea je sasvim ok brand i stvarno imaju super stvarcica
ali, pripazite pri kupnji kreveta
ikea koristi svedske mjere za bebi krevete, sto znaci da i matras moras kupiti u ikei
i posteljinu takodjer
malo bezveze
da, moraju se dobro pogledati mjere, tako se moja šogorica zeznula pa je morala opet ići kupiti madrac za krevet koji je kupila.
posteljinu je nekako iskombinirala sa ovim našim mjerama
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:15   #26
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
mislim da se sobica zove mammut, za curice ima u rozoj boji
Ajme, vidjeh ovo, soba je mrak! A ima i plavo-zelena kombinacija ako se ne varam.
Ali, preporučam ti da si prvo nacrtaš sobu s vratima i prozorima i svime što želiš da vidiš kako ćeto izgledati što si si u glavi složila. Možeš downloadat program od ikee, ja sam skinula za kuhinju, imaju svoje proizvode i sve aparate, obične i ugradbene od wirpoola! Mrak! A i kombinirat sobe možeš super dok ne spojiš kako ti paše i vidiš u boji i 3d formatu!
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 05:41   #27
Al1972, koliko su ti cure stare? Spavaju zajedno u tom krevetu ili imas jos jedan? I zanima me kad si ih stavila spavat skupa(ako spavaju skupa). Ja imam slicni raspored i veliki bracni krevetu u djecjoj sobi i razmisljam sta da napravim, da li da uzmem dva kreveta (za sada mi jos manja spava u kindacu u nasoj sobi), ili da ih stavim u veliki.Ima i ogradice i sve, ma super je ali me malo frka da ju starija ne zasora po noci, spava ko boksac, ima je na sve strane. Razlika je 2 godine, starija je 3 a mladja 1. Inace soba mi se bas svidja a i jako volim stvari iz Ikee samo je na zalost nemamo u blizini pa povremeno uspijem nabavit nesto od njih.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 12:41   #28
rita, starija ce sada 6, a mladja ima 3.
spavaju jedno pola godine u zajednickom krevetu. mala je prerasla kinderbett, svaku noc je prelazila sestri u veliki krevet i onda smo odlucili da ih stavimo da spavaju skupa.
dvoumili smo se oko kreveta na sprat ( vec bila tema o tome), ali ga nismo uzeli jer me bilo me strah divljanja i padanja sa istog.

ni jedna nije bas skroz mirnog sna , ali spavaju upopreko, imaju 2 metra sirine i nijedna se do sada nije probudila sa sljivom. uzivaju da legnu i zaspu zajedno. a posto ustaju dosta rano, a mladja ne spava vise poslijepodne, navecer u roku dvije minute zaspu, tako da nema opasnosti od pretjerano dugog hihotanja ili sta ja znam sta vec u krevetu.

kad ne budu vise htjele skupa spavati ovaj se sklopi u kauc, druga dobije isti, odvojim ih, a i bude super da mogu prijateljice gdje spavati. samo razvucemo po potrebi..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 01:17   #29
Ma krevet je super, tu kod nas isto tak imaju za frendove, a i bome kad se razbole mogu mame na tom spavat. Mene malo frka jos ih stavit zajedno ali mislim si negdje za godinu dana. A mozda i neka druga kombinacija padne.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 19:03   #30
AL1972
molim te reci mi kako si slozila baldahin iznad kreveta kako si ga stavila,mi imamo sobu za dve curke imamo dva kreveta pa bih htela im sloziti baldahin
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 21:54   #31
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
AL1972
molim te reci mi kako si slozila baldahin iznad kreveta kako si ga stavila,mi imamo sobu za dve curke imamo dva kreveta pa bih htela im sloziti baldahin
ugavnom uz baldahin dobijes i kukicu. i onda izbusis rupu u plafonu, stavis tiplu (ili kako se vec zove ona plastika), i zasarafis kukicu i onda kacis sa spagom na tu kukicu.
kod nas je doduse totalna improvizacija jer nije bilo kukice. izbusili rupu, tiplu, saraf sa sto vecom glavom i onda nekako svezali oko tog sarafa , ali drzi, i to je najbitnije
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 22:19   #32
al1972 ja i muž smo u 12-om mjesecu bili u Njemačkoj kod njegove robine i spavali smo u dječjoj sobi, tj. baš u identičnom IKEA krevetu kakav imaju tvoje curice i mogu ti reći da je to bilo nešto naj najudobnije.. (doduše 3 večeri prije toga smo spavali svaku večer na drugom ležaju, gomila gostiju pa su nas seljakali, i svaki od tih ležaja je bio takav da smo s budili svakih pola sata..) onda smo se slijedeće 3 večeri odmarali na tom krevetu..

Krevet je stvarno predivan.. oni su imali i krevetac s baldahinom u istoj sobi, preslatko..

btw. super vesela soba (tvoje slikice)!
Leeloo79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 22:29   #33
prvi post, i to komentar na moju sobicu. pocascena sam
dobrodosla.
da se ne hvalim previse, ali krevet je stvarno za deset. ponekad ugrabim spavati u njemu (doduse prerijetko) i osjecam se kao u bajci. jos neka lijepa, mekana posteljina..mmm..
preporucujem svima
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:11   #34
potpisujem! i hvala na dobrodošlici!

čitam ja što-šta na forumu već dugo (nađe se dosta korisnih stvari, savjeti i sl) ali eto baš me taj krevet natjerao da se javim jer se onakav kvalitetan spavanac ne zaboravlja.. doduše i kući imamo (preskupi) Meblo krevet i također je jako udoban ali u Njemačkoj smo bili extra umorni od skitnje pa je taj njihov krevet bio kao melem..

ej šta misliš jesmo li zaslužili kakav nagradni bon od IKEA-e zbog ovog hvalospijeva?

i da imali smo predivnu mekanu flanel posteljinu: nježno žuta oslikana kao polje igre "čovječe ne ljuti se".
Leeloo79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:20   #35
Quote:
Leeloo79 kaže: Pogledaj post
potpisujem! i hvala na dobrodošlici!

ej šta misliš jesmo li zaslužili kakav nagradni bon od IKEA-e zbog ovog hvalospijeva?
obavezno.. hej koja besplatna reklama. jesmo i mi ludi
umjesto da nekako unovcimo

p.s. ta posteljina sa covjecem ne ljuti se
ali hajde dobro...djecja je soba. i ja spavam u srcima, ili princezama, ili nekakvim kukcima, bubamarama
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:29   #36
meni je IKEA poprilično daleko.. nažalost.. ali evo ovlaštavam tebe da me zastupaš u pregovorima oko tog nagradnog poklon bona!

50:50!
Leeloo79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:33   #37
Quote:
Leeloo79 kaže: Pogledaj post
meni je IKEA poprilično daleko.. nažalost.. ali evo ovlaštavam tebe da me zastupaš u pregovorima oko tog nagradnog poklon bona!

50:50!
hmm...hajde dobro, posto je tvoja ideja pristajem
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 00:32   #38
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
hmm...hajde dobro, posto je tvoja ideja pristajem
Cuj na linku od ikee za krevet pisu dimenzije 211x86. Jel to kad je sklopljen? Koliki je kad je razvucen? 211X172?
Thanks!

Ja sam vidjela Mammut seriju, ali nije mi se svidjela. Slazem se da treba kupiti nekaj kaj bude i kad bude veca mogla koristit, sam ne bi bas trebalo (po mom misljenju) klincima kupovat tamne boje. Cak i moja mama teska klasicarka kaj se namjestaja tice meni je kupila sobu svijetle boje.
Mislim da cu tak i ja. Zasad je jos s nama u sobi, a kad malo ponaraste morat cemo se selit da dobije svoju sobicu i mislim da cu kupit nekaj bijelo ili bez (kimbac joj je bukva mislim ). Ma vec bum nekaj skombinirala.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 08:30   #39
i ja volim svijetle djecje sobe. nasa ima bijeli namjestaj. djeluje mi romanticno i veselo.

dimenzije su ti slijedece:
kompletna duzina kreveta je 211 (sa onim daskama sa strane), inace povrsina za spavanje je 80x200 kad je sklopljen , odnosno 160x200 kad je rasiren. znaci trebaju ti dva madraca od 80x200 (kad se sklopi stave se jedan preko drugog)...
i dalje..kad je sklopljen kompletna sirina je 87cm (radi daske iza), a visina 86cm.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 10:25   #40
Curke to sa baldahinom......kaj ako izbushimo rupicu i onda nakon nekog vremena odluchimo premjestiti krevet (mi uvijek imamo neke inovacije, tako da chisto sumnjam da che Zufljin krevet uvijek biti na jednom mjestu).

Jel ima netko neku alternativu da se ne bushi?

BTW......mi chemo napraviti sami baldahin.....gledala uzorke i skuzila da mogu i ja napraviti tak neshto
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.