Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2009., 13:00   #41
Quote:
Blaster Sump kaže: Pogledaj post
Da. Zbog prostrijelne rane ne zna se je li metak ispalio pilot koji se obrusio na Crvenog Baruna da spasi kolegu ili mitraljezac iz rova koji je takodjer pucao na Crvenog Baruna.

No i inace smrt velikih ljudi cesto bude nerjesena.
Ma to je boks izmedju RAAF-a i RAF-a posto je barun sam poslao hrpe Engleza u vjecna lovista nekako je RAF-u draze vjerovati da su ga bas oni skinuli... Uostalom mozda i jesu... Kad smo vec kod nerijesenih smrti, navodno su i Staljinu "zacinili" caj ali to je sada off...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 20:05   #42
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
što se tiče ispaljivanja-već sam reka, ako imate lovački i vojni metak istog kalibra, punjeni istom količinom istog baruta, tada pucajte bez problema.
Lovački je lovački, a vojni - vojni! Tako su i označeni!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 20:41   #43
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Lovački je lovački, a vojni - vojni! Tako su i označeni!
pa znam to. po ženevskoj konvenciji je čak zabranjeno koristit lovački u ratu. ali neko je uspoređiva ove dvi vrse i reka da se nekad dešava da cijev pukne.
cijev more puknut zbog toga što je metak punjen nekom drugom vrstom baruta(ili malo jače punjenje)

svaki metak se prozvodi u vojnoj i lovačkoj verziji(osnovna razlika u zrnu, mada ima još nekih manjih)
ako ste iz puške pucali s lovačkim metkom, tada možete pucat i vojnom verzijom tog metka(ali baš tog metka-a ne metak koji ima drastično drukčije punjenje). normalno da je jasno naznačeno koji je vojni, a koji lovački.
znači morate znat koji tlak može podnit cijev puške. na mecima imate oznake koji je barut, koje punjenje i koji tlak razvijaju. ako su to dopuštene vrijednosti za vašu pušku, deri bez problema
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:08   #44
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
pa znam to. po ženevskoj konvenciji je čak zabranjeno koristit lovački u ratu. ali neko je uspoređiva ove dvi vrse i reka da se nekad dešava da cijev pukne.
Ovdje se radi o: citiram "7,9mm metak snajperski, sa univerzalnim zrnom M75, PPU 8301, barut: NC-05, MBL 83110"
Točno to piše na pakovanju, samo na ćirilici. Pošto je to snajperski metak s jačim punjenjem, zanima me koliko je pametno to koristiti kao lovački metak u lovačkom karabinu tipa "crvena zastava" ili nešto sl.
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:19   #45
Možeš pucati vojno streljivo sa lovačkim karabinom
Ali to je isto kao da kamion za 10 tona natovariš sa 20-30% većim teretom -pa dok izdrži
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:26   #46
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Ovdje se radi o: citiram "7,9mm metak snajperski, sa univerzalnim zrnom M75, PPU 8301, barut: NC-05, MBL 83110"
Točno to piše na pakovanju, samo na ćirilici. Pošto je to snajperski metak s jačim punjenjem, zanima me koliko je pametno to koristiti kao lovački metak u lovačkom karabinu tipa "crvena zastava" ili nešto sl.
Zapravo, snajjperski metak cak ne mora biti jace punjen, vec je samo izradjen s manjim tolerancijama, da bude precizniji.
Blaster Sump is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 23:49   #47
Quote:
ML_croman kaže: Pogledaj post
Ovdje se radi o: citiram "7,9mm metak snajperski, sa univerzalnim zrnom M75, PPU 8301, barut: NC-05, MBL 83110"
Točno to piše na pakovanju, samo na ćirilici. Pošto je to snajperski metak s jačim punjenjem, zanima me koliko je pametno to koristiti kao lovački metak u lovačkom karabinu tipa "crvena zastava" ili nešto sl.

To što je metak snajperski NE ZNAČI da je punjenje jače.
JAČE PUNJENJE imaj streljivo za M 53.

Kod snajperskih se samo vodilo malo više pažnje o tome da se stavljaju zrna sa što manjom oscilacijom u težini(zrna su obična), i da se što preciznije dozira barut.

I baš zbog toga što je streljivo ujednačeno-a opet jeftino ljudi ga vole koristiti za upucavanje oružja. Ali ako ga misliš koristiti kao metak baš za lov mislim da ne bu išlo. Zašto? Zato jer je to zrno "šiljak" tj. ne širi se niti fragmentira u mesu, ako ne pogodi kost jednostavno prođe i ne stigne ostaviti energiju na cilju.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:27   #48
Hvala na odgovorima, nisam lovac, prijatelj mi je, našao sam takve metke, pa mu ih mislio dati, ali sumnjam da mu trebaju
__________________
Chuck Norris doesn't know who I am...
ML_croman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.