Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2013., 13:42   #41
Quote:
RockstoneD kaže: Pogledaj post
Stradaju bez obzira na ulje jer nije problem u ulju, nego u konstrukcijskoj grešci (podmazivanje nije adekvatno riješeno pa neki nalaze rješenje u zamjeni gornjih ležišta bregaste osovine).
Gornjih ležaja bregaste osovine ?!

Ma o čem" ti pričaš?

To nisam u zadnjih deset godina nikom promjenio!

Potroše se vrhovi brijegova na bregastoj!

I nije problem u nikakvom podmazivanju več u kompatibilnosti materijala, sada ide novi tip hidropodizača koji je radi lakšeg raspoznavanja crne boje.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 13:48   #42
Quote:
jahac_kadulje kaže: Pogledaj post
Znam da Auidi a4 1.9tdi b7 nema bosh pumpu šta se odmah pjeniš,krivo sam napisao i izrazio se,ima injektore(brizgaljke)koje direktno raspršuju gorivo u prostor za izgaranje u cilindru,i brizgaljke se podmazuju gorivom naravno,ne uljem ,nego htio sam reći da je za njega bolje ulje 5w30 zašto!? to ću neki drugi puta odgovoriti ,i turbina joj je stvarno otišla,e sad ja turbinu nisam mijenjao niti vidio,pa ne znam točno šta se i kako dogodilo.Ali znam da joj nisu stavili novu već rabljenu iz drugog audija i uredno napisali račun na 11 000 kuna uz što ulaze ruke,turbina...da li su još nešto radili ne znam ali tako mi je ona rekla...
11 000 kuna za polovnu turbinu?

Ma koja je to naivka platila?

Reparatura turbine kreče od 2500 Kn pa do cca 5000 Kn, tausch ili tvornički reparirana turbina je oko 5500 Kn (okvirna cijena neznam kod motora i točne podatke) nova je znatno skuplja ali ne vjerujem ni da ona probija cifru od 11 000Kn

Pa odakle izvlačite te priče
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:08   #43
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Gornjih ležaja bregaste osovine ?!

Ma o čem" ti pričaš?

To nisam u zadnjih deset godina nikom promjenio!

Potroše se vrhovi brijegova na bregastoj!
Čitati s razumijevanjem, molim lijepo.

Troše se vrhovi brijegova, no to nije do korištenja krivog ulja (kako si prvotno tvrdio), nego do konstrukcijske greške (koju neki nastoje eliminirati zamjenom ležišta bregaste osovine, što bi trebalo poboljšati problem podmazivanja).

Quote:
I nije problem u nikakvom podmazivanju več u kompatibilnosti materijala, sada ide novi tip hidropodizača koji je radi lakšeg raspoznavanja crne boje.
RockstoneD is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 15:40   #44
Quote:
RockstoneD kaže: Pogledaj post
Čitati s razumijevanjem, molim lijepo.

Troše se vrhovi brijegova, no to nije do korištenja krivog ulja (kako si prvotno tvrdio), nego do konstrukcijske greške (koju neki nastoje eliminirati zamjenom ležišta bregaste osovine, što bi trebalo poboljšati problem podmazivanja).
Kako da ti pojasnim da je magistrala koja vodi ulje na čepove bregaste jedna a kontaktna ploha između bregaste i hidropodizača se podmazuje raspršivanjem ulja i nema veze s kliznim ležajevima koji se nalaze u glavi, jer kad ti ležajevi stradaju toliko da opada tlak ulja, taj motor proizvodi toliko lupanje da je to neopisivo.
Inače 505.01 norma se prvenstveno odnosi na čvrstoču uljnog filma, koja je neophodna zbog velikih tlakova na klackalicama PD elemenata, koji btw imaju valjčiće i jaaako se rijetko "potroše".

U pravu si da postoji konstrukcijska greška čim su mjenjali kataloški broj podizača (kvalitetniji dio valjda)
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 17:22   #45
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Pa odakle izvlačite te priče
Moja je iz pouzdanih izvora (rođakov auto).

Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
U pravu si da postoji konstrukcijska greška čim su mjenjali kataloški broj podizača (kvalitetniji dio valjda)
Evo stotinjak stranica teme sa fotografijama pa ako se nekome da čitati...
RockstoneD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 09:25   #46
RockstoneD po ovom ispada da niti jedan PD motor ne može proči 100 tkm a da ne mjenja bregastu, podizače i ležajeve bregaste?
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 18:45   #47
Audi A4 1.9 tdi pd 85kW iz 2000 godine, kakav je motor? Općenito ?

Hvala
zdenko.vukovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 18:52   #48
Motor nema nekih mana, ako je redovito održavan i normalno vožen, može proći i debelo preko 300 000km. Jedino za što ja znam, znaju se javljat problemi sa dvomasenim zamašnjakom i EGR-om.
Twincharged is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 12:37   #49
Samo da se pridružim s pitanjem. Radi se o Audiu A4 2004 s 210.000 km pa je moje pitanje isplati li se nabaviti taj model s km preko 210.000 ili ne. Naravno, nemam uvida o detaljima i ne poznam auto tako da bi ga morao ići s nekim pogledat.
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 13:18   #50
Quote:
cortom kaže: Pogledaj post
Samo da se pridružim s pitanjem. Radi se o Audiu A4 2004 s 210.000 km pa je moje pitanje isplati li se nabaviti taj model s km preko 210.000 ili ne. Naravno, nemam uvida o detaljima i ne poznam auto tako da bi ga morao ići s nekim pogledat.
Isplati ga se nabaviti sa bilo kojojom km ako je cijena i sve ostalo ok.

Moj prijatelj je pred 4-5 g kupio 1.9 iz 2002 sa 130 ks sa 200 tkm i sada ima nešto sitno preko 300tkm i nije bilo problema izuzev egr-a ili maf-a i ležaj u kotaču.

Ionako ti je 90% onih koji su se pred 10 g uvozili u HR i prodavali u salonima bilo u klubu 300+.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 10:02   #51
Hvala na odgovoru
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 20:41   #52
jedan čovjek mi nudi audi a4 1.9 TDI za pristojne novce, tvrdi da je sve uredno servisirano i bez greške, auto registriran, izleda tip-top

jedino me zanima, auto ima 218 000 km, koliko je to puno za njega? jer računam, naravno, uz uredne servise, da ga vozim barem 4 godine
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 21:06   #53
Koja godina? koji motor?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 21:08   #54
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Koja godina? koji motor?
http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-...oglas-14837771

evo baci oko
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 21:30   #55
Čini mi se da ima FL farove, a model je prije FL (vidi kvake i zadnja svjetla)...
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:27   #56
Quote:
Dark Dizkober kaže: Pogledaj post
jedan čovjek mi nudi audi a4 1.9 TDI za pristojne novce, tvrdi da je sve uredno servisirano i bez greške, auto registriran, izleda tip-top

jedino me zanima, auto ima 218 000 km, koliko je to puno za njega? jer računam, naravno, uz uredne servise, da ga vozim barem 4 godine
Ako je to stvarna kilometraža, i pod uvjetom da je redovito servisiran, ja bih rekao da mora ići barem još toliko.

Btw, znam jednog passata, ali 1.9TDI PD motor, trenutno je na nekih 580 000 km.
Twincharged is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:47   #57
Quote:
Twincharged kaže: Pogledaj post
Ako je to stvarna kilometraža, i pod uvjetom da je redovito servisiran, ja bih rekao da mora ići barem još toliko.

Btw, znam jednog passata, ali 1.9TDI PD motor, trenutno je na nekih 580 000 km.
pitat cu ja njega jel moze provjera kilometraze u tehničkom...ako se počne izvlačit ima taj i 320 000
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:50   #58
Ti motori i sa 500 000 km jos klapaju. Za 300-500e se nabavi drugi danas sutra i vozi dalje. Da ima i 320 000 stvarnih je dobro.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 22:58   #59
Quote:
Dark Dizkober kaže: Pogledaj post
Upravo bacio malo mi je čudno sljedeće:
- oglasivač je iz Pule
- Auto je iz Belog Manastira
- 1998-a, ima Xenone, a nema bočne jastuke

što se kilometraže tiče, ako je stvarna ne vidim zašto ne bi mogao još toliko odvoziti, naravno pod uvjetom da je redovno održavan, i da se nastavi održavati. Ima ih sa 500000 km prodaju se u njemačkoj za parsto €ura
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 23:04   #60
Taj Audi je punoljetan i gleda se stanje auta, a ne km. Jednog mog poznanika muči samo km i tražio samo one do 200 tkm. pa je na kraju kupio auto sa takvim motorom sa 240 000 km na satu i veli puno mu to km, ali je bila dobra cijena... Kad je radio prijepis reko mu izvadi si za 25 kn ispis... 2012. je imao 470 000 km na satu No i dan danas još ide i palil je na zub prošlu zimu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.