Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2015., 15:04   #81
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Hladan motor i ti kontroliraš ulje? Nije valjda radio u leru dok si točio ulje?
Moguće je jer ne znaš. Ako je ulja na hladan motor 2-3mm previše onda je na vruć naanje 5mm previše. Sada pogodi zašto se ulje dolijeva dok je motor vruć i zašto u vrućem stanju mora biti na maks.
Mogao si prije pitati.
Slijedio sam ove upute u kojima piše da se dolijeva i kontrolira dok je motor hladan?? : http://www.kako.hr/clanak/kako-dolit...lima-2176.html

Ako je bilo ispod min i nakon dolijevanja 3.5-4 dcl došlo na oko 2/3 iznad min, kako da je sada u istim uvjetima mjerenja naraslo na 2 mm iznad max?

Koliko cca više ulja motor može tolerirati? Po ovome ne vjerujem da sam premašio više od 2 dcl ili?
carlitobrigante is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 15:29   #82
Koji d.....i.

Ne znam, ovisi o autu koliko si više natočio. Na vruć motor sa vrućim uljem mora biti na maks. Može biti da ti je recimo motor sa uljem vruć, ti doliješ 0,5l ulja sobne temo. na maks. i kada se odeš provozati i tih 0,5l koje si nalio se zagrije evo ti razine ulja iznad maks.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 16:54   #83
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Koji d.....i.

Ne znam, ovisi o autu koliko si više natočio. Na vruć motor sa vrućim uljem mora biti na maks. Može biti da ti je recimo motor sa uljem vruć, ti doliješ 0,5l ulja sobne temo. na maks. i kada se odeš provozati i tih 0,5l koje si nalio se zagrije evo ti razine ulja iznad maks.
Ma jasno mi je da se grijanjem povećava volumen ulja, no zašto kad se ohladi nije ista razina ulja kao kod prvog mjerenja (2-3 mm ispod max)?
Jedino da se pri dolijevanju u hladan motor treba čekati više od minute da se slegne ulje , pa onda mjeriti, a ne kako ovi sugeriraju da je dovoljno minuta
carlitobrigante is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 12:21   #84
Postovanje, pozdrav svima 😃
Trenutno sam u razmatraju da kupim audi a4 1.9tdi ito mislim b6 ili b7 linija..
S obzirom da je presao 112tkm a veliki servis je napravljen na 199tkm zanima me sto mogu ocekivat u skorije vrijeme od kvarova..? Dali je opce pametno uzeti ga do 5tis eura s obzirom da pricamo o 2002oj god? Koliko je problematično to sto je uvoz ako je iz ovlastene trgovine rabljenih automobila?
Mujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 12:42   #85
Znaci da je presao preko pola milje km, ak ti se svidja i ak je funkcionalan kupi
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 12:54   #86
Nije mi jasno, ako su skidani kilometri, nebi li zato i skuzila provjera kilometara? Inace vozio ga je djedica i nema nekakvih tragova istrosenosti po volanu ili interijeru.. Molim ako netko ima koju pametnu u ovoj situaciji, neka savjetuje
Mujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:03   #87
https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4...oglas-33313667
Ovo je konkretan link za spomenuti auto
Mujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:13   #88
Provjera kilometara gdje, dok je bio vani? Tko ti je rekao da je auto vozio djedica, vlasnik soderas, dobar neki djedica koji je s takvim autom u 19 godina napravio 200.000 km
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:13   #89
Tipke od ventilacije su izlizane i gore lijevo pored držača izgleda kao da se tipka otopila, ili kaj je to već.
Ako ima 212 000, znači da je godišnje radio 12 000km, a nije.

edit:
+5000e za auto star 19 godina, ostalo će ostatak forumaša primjetiti nedostatke.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:20   #90
Nije to original kilometraza, a tipke iz Audija tih godista su lose kvalitete same po sebi.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:41   #91
Hmm jasno da ali nisam rekao da sam provjerio kilometre nego da budem.. Za ove tipke unutra da ali izgleda vise kao da ih je netko sastrugao iz zajebancije nego istroseno od prstiju..
Znaci zakljucak je da nema sanse da je km kako pise i da za te km nemoze bit te pare?
Mujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:42   #92
Dali mogu vjerovati provjeri km po broju sasije?
Mujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 14:23   #93
Ako je servisiran u ovlaštenom možeš.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 14:25   #94
Okej hvala vam svima na odgovorima, ipak cu se jos dobro i raspitati prije takve odluke. Hvala jos jednom.
Mujo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.