Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2010., 19:38   #21
Da li je dijete inaće zdravo? Mislim da li je sklono virozama i prehladama?
Trebala li uopće biti zabrinut ako je dijete odličnog zdravlja, a nema težinu koja je potrebna za dob?
omis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 22:56   #22
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Rijetko kad žvače napolitanke, kekse i sl, jer to najčešće nakon što razmrlja po ustima izvadi i namaže negdje po namještaju.
da li dete govori, i koliko?

Mislim da je dečji psiholog bolji izbor od nutricioniste.
To što ima malo kila nije nikakav problem.
To što sa 22 meseca ne žvaće i razmazuje hranu po nameštaju - jeste problem.
reinkarnirana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 00:21   #23
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
ne bi rekla da je nužno povezano: moj ima preko 95cm a 13-13,5kg (2god + 3mj) ...na masi slabo dobiva, a u visinu raste ko blesav

!

i moj je tu negdje te visine(25mj),ali vidim neku bucmastu djecu koja su viša pa sam odmah povezala s time.






8472,što je njoj zapravo problem kod žvakanja? Jel ne želi ili ne zna?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:13   #24
moj je mjesec dana stariji i jede vrlo slično. ima 13 kila i mrvicu je debeljuškast.(nosi robicu 86, pa je valjda to i visina)
jede sve što mu stavim na stol i u vrtiću pojede što god je na meniju.
od svega me najviše čudi:
kako to da dijete te dobi ne žvače?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:15   #25
kad ga je bolilo grlo slabo je jeo tih dana i pedica je preporučila pedia sure. to je nešto kao kakao...ali visokokalorični napitak
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:19   #26
- Povraćanje smo riješili kad smo ukinuli stvari koje su joj izazivale to. Jaja i mlijeko.

-Tu i tamo se zna zbljuvat kad joj dam komadiće, a kako misli da ih može progutat bez žvakanja onda se zagrcne i zbljuje.

Prekontrolirana joj je probava, unatoč učestalom kakanju funkcionira uredu.
Svi enzimi su ok. Nema celijakiju. Bla bla, sve je uredu.

Kekse, kruh i sl hoće žvakat, kad joj dam da se zabavlja u međuobroku, ali obrok kao takav jedva ju natjeram da jede, a da ga mora žvakat ne bi ništa pojela.
Tako je bilo od početka dohrane, odbijala je u startu sve.
Jedva smo prešli na hranjenje. Ja sam tu svjesno išla linijom lakšeg otpora, jer kako nije jela i nije se debljala, bilo mi je draže da pojede bar nešto, nego da ju cijeli dan guram komnadićima, a da ne pojede ništa.
Prvi zub je dobila sa skoro godinu dana, pa nije ni mogla žvakat nešto posebno.
Sad ima 11, po jedan kutnjak i sjekutiće. Može žvakat, na meni je da ju naučim.

Priča, pomalo, znam da je povezano žvakanje i pričanje, pratimo ju i kod psih. i kod log. Za sad je u tim famoznim granicama normale.

Dosta je boležljiva bila ovu zimu.
Prošlu nije, ali je bila minijaturna.
Sad je veća, ali svaka tri tjedna je nešto. Ili neka viroza ili neka bakterija bez temp. ili temp. bez bakterije, pa se bakterija nađe, pa stalno nešto.
Vodimo ju u vrtić jer je za njen psihomotorni razvoj dobro da bude tamo. Tamo hoće jesti gnječenu hranu, paše joj uredan sustav spavanja igranja druženja i sl. Ali zato skuplja boleštine. Kad je kući, neće žvakati, ali je zdrava. Bemti mamu.

Najmanje je dobivala na težini kad je povraćala. Logično.
Kako je sitna, ne može ona sad odjednom dobivat po kilu mjesečno kao novorođenčad.
Kad se pogleda sve skupa, prosjek je loš.
Prije dok nije jela, morali smo davat laganu hranu, sačuvajbožemasnoću.
Krkali ju ugljikohidratima.
Sad se nutricionistica našla pametna pa kad sam joj rekla da od tih ugljikohidrata previše kaka, onda je obrnila.
A ja sam joj već prije mjesec dana obrnila priču sa prehranom i bolje je.
Ljuta sam malo jer u očaju probam svašta, nisam stručna, već što vidim, probam pa gledam promjene.
Onda u očaju idem doktorima koji me prvo izvrijeđaju, onda kažu da napravim ono što im prethodno kažem da već radim.

Zanimaju me vaša iskustva, evo npr. drago mi je čuti da smatrate da jede dovoljnu količinu. Jedno vrijeme me bila frka da ne jede dosta.
To smo isključili.
Sad mjenjam elemente prehrane. Nadam se boljem.

Već mjesecima tražim da je vodim endokrinologu da joj ščekiraju hormone, ali niko ne da preporuku ni uputnicu.
Ako neko zna privatnog endokrinologa koji se bavi hormonom rasta, napredovanjem djece i sl. molim da mi kaže.
Pa da i to vidimo.
Fore i fazone da je jednostavno takva, ne pušim.
Danas za puno genetičkih pizdarija postoji terapija. Zašto se vraćat u prošlo tisučljeće.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:26   #27
hmm,nisam srucna osoba ali ipak nakon dvoje djece mozda mogu biti od koristi.odma da ti kazem da ni moji nisu htjeli zvakati pa sam miksala i nemoj se previse s tim opterecivati jer ce sama s vremenom traziti krutu hranu.sto se tice kolicine koju pojede stvarno sam iznenadena,jer pojede poprilicno i da nisi napisala njenu kilazu rekla bi ti da si skrenula i da je tovis a ovako i ja kao i ti mislim da je najbolje da joj provjeris hormone.jesu joj ikad pregledali stitnjacu?
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:30   #28
Nijednu žlijezdu ni nijedne hormone.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:36   #29
pa ti se lijepo uputi pedijatru i trazi da ti da uputnice,jer uistinu moze biti dijete koje je sitnije a da nije vezano za nikakav poremecaj ili sl.to ti mogu reci iz prve ruke(znam ih par od mojih prijateljica) tako da se pripremis i na to.ali bilo bi dobro i ako je nesto drugo u pitanju odreagirati na vrijeme.kako god stvarno ti zelim srecu i jos jednom ne sekiraj se previse
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:38   #30
Žvakanje i pričanje nije povezano Moj odavno žvaće ko lud, a ne možeš mu riječ iscijedit.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 09:45   #31
8472, savjetuj se sa vise pedijatara.Mozda tvoj nema pojma .
Obavezno trazi uputnicu za dalje pretrage.

Gdje stanujes?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 10:02   #32
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
8472, savjetuj se sa vise pedijatara.Mozda tvoj nema pojma .
Obavezno trazi uputnicu za dalje pretrage.

Gdje stanujes?
Dugave.
Idem slijedeći mjesec Sabolu, pa ću se posavjetovat.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 10:05   #33
ona žvače,doduše grickalice,ali žvače.
Možda obrok doživljava ko nešto što ne mora žvakati,to mi je prvo palo na pamet.
A doktori su stvarno susretljivi,nema što. Očito nemamo dovoljno educirane ljude koji bi se zabavili s tim problemom
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 10:32   #34
ja bi na tvom mjestu prvo otisla djecjem gastroenterologu u klaicevu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:24   #35
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja bi na tvom mjestu prvo otisla djecjem gastroenterologu u klaicevu
Bila tamo. Na njih se i žalim.... Trebala sam ić na rebro...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:36   #36
ako nije tajna kod koga si bila
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 12:06   #37
Ja bih na tvom mjestu tražila uputnicu za provjeru hormona jer ako ste sve druge pretrage obavili ne znam što vam još drugo preostaje.
Moja malena koja ima 19 mjeseci jede količinski puno manje od tvoje, a ima 11 kg (i 100 g) i visoka je 83 cm. To je nekakav prosjek. Možda je tvoja stvarno samo manja rastom, ali bolje napravi sve pretrage pa da budeš mirna. Ja znam za 2 slučaja gdje su curice s 3 godine imale 10-11 kg i bile visoke max 90 cm. I nakon svih mogućih pretraga doktori su zaključili da su skroz zdrave samo jako sitne rastom.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 14:00   #38
meni se čini da jede ok količinu (i ne treba bit 500 ml mliječih proizvoda, jogurta/sira je dovoljno i manje jer imaju više kalcija od mlijeka
ja ne bih forsirala šećere, doduše (jest kalorično i prima se, al se prima na kriva mjesta)

obiđi s njom kojegod specijaliste možeš, a ako na kraju ne ispadne ništa - jbg, imaš takvo dijete.
mogu ti reć štoriju mog brata - tanak k'o prut uvijek, štrkljav k'o da je iz etiopije došao, uvijek imao posebne prohtjeve oko hrane (a kako je bio uvijek premršav uvijek mu se udovoljavalo - godinu dana ne bi jeo meso pa neko vrijeme ne bi jeo jaja pa nije htio jesti, štajaznam, meso i krumpir zajedno nego jedno po jedno, dan danas je turbo izbirljiv i koješta mu se gadi probati), napio se multivitaminskih i sirupa za povećanje apetita na hektolitre, nahodao po bolnicama i pretragama, bio isto na kojekakvim čudotvornim napicima, uvijek boležljiv

danas ima 29 godina, visok je oko 185 i nema ni 60 kila. zbog težine je bio oslobođen vojske. štrkljav je za nevjerovat. al normalno funkcionira, nije više ni boležljiv, jede k'o pero ždero (pojede sendvič od pol kruha za doručak) - u pubertetu je jednostavno počeo jesti, al je ostao jednako mršav.
tko zna što mu je, da se išlo kopati vjerojatno bi se našlo nešto, moji starci su u jednom trenutku izmučeni i on i on od silnih pretraga i bolnica, jednostavno pustili sve.

što se tiče toga da je sitna - mršava stvarno jest, al neka te ne brine to što je sitna. evo, moja je proslavila drugi rođendan nedavno, a znaš kolika je? oko 76 cm i 10 kila. kupujem joj robicu za 9-12 mjeseci, a neke stvari nosi još i 6-9 mjeseci.
al ja sam minijaturna, MM oniži za muškarca i nema dijete na kog bit veliko. mislim, rođena je sa 46 cm, jendostavno je sitna.

osim što imamo povremeno tehničkih problema - jer ne možemo naći stvari primjerene njezinoj dobi u dobroj veličini (njoj su dobre samo one rukavice za bebe, nema toliko malih skijaških hlača nego samo skafanderi, a za rođendan je poželjela bicikl, al kaj kad nema tog bicikla na kojem bi ona mogla nogicama do poda ili bar do pedala) ili ne može bit ravnopravna u igri s vršnjacima (ne može se popet na neke sprave na koje se dvogodišnjaci normalno penju jer je jednostavno premala) - niš joj ne fali. ama baš ništa.

edit: ja sam u školi krenula sa 6,5 godina i 14 kg
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 16:36   #39
znam kako ti je.... ja sam mislila da ću dobiti slom živaca sa svojim sinom koji je do svoje 4. godine povračao Nije jeo ni upola kao tvoj bebač. Super napredovao dok je bio na mlijeku ,ali kada je počlela dohrana .
Svaki dan povračanje, jednosavno mu se "dizao želudac" i na čokolino, krutu hranu nije htjeo (osim gluparija), a smiksano ako je bilo malo gušće ili ako bi se potkrao komadić odmah bi povratio.
Jedan pedijatar je rekao da je to zato jer ima malo veće krajnike i da bi oko 4 godine trebalo proći, a ako ne da će ih trebati vaditi.
Molila sam se Bogu i zahvaljivala mu nakon svakog obroka koji ne bi povratio.
Nekad sam mislila da ću prolupat... a djeca mojih prija su mi stvarala komplekse.
I oko 4-te godine desilo se čudo, počeo je povračati sve manje i na kraju nikako .
I onda sam otkrila da voli palačinke sa nutelom i pakla sam mu ih svaki dan. Na kraju smo se udebljali i on i ja .
Moj pedijatar je rekao da kada je djete premršavo da mu se treba davati ono što voli jesti.
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 17:23   #40
vidim da je tu riječ o malim bebama,ali mene zanima jedna stvar pa ako tko ima iskustva sa tim...naime,brat mi je u pubertetu,14 godina i jako,ali jako slabo jede.kao da uopće nema apetit.neda si ništa reći,jako je osjetljiv u ovim godinama na bilo kakve razgovore.sad,jel to normalno u tim godinama da su tako tvrdoglavi i da ne žele jesti,jel ima kakvih tableta koje bi se u soku mogle otopiti,a da su dobre za apetit?jer ne želi ni čuti za ove tablete da bi ih on pio.
any_222 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.