Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 11:46   #1
Povlačenje hrvatskih vojnika sa Golanske visoravni

Quote:
Inicirao sam sustavno povlačenje hrvatske vojske s Golanske visoravni, a o tome sam razgovarao s predsjednikom Josipovićem. Posljednjih dana pojavili su se članci koje ne možemo demantirati koliko god ih demantirali. Misija u Afganistanu je NATO-ova misija, organizirana, riskantna, ali bez žrtava. U misiji UN-a ne možemo jamčiti sigurnost hrvatskih vojnika, a ne vidimo kakav dobitak imamo. Objavljene su informacije u New York Timesu, a on se čita u svijetu. Prekinut ćemo zbog toga sudjelovanje u toj misiji. Tamo imamo stotinu uglavnom nenaoružanih vojnika, a naša je zadaća zaštititi ih – rekao je Milanović.
http://www.vecernji.hr/vijesti/uzivo...-clanak-517046

__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:06   #2
Bilo je i vrijeme. Bar neka dobra stvar od ove famozne prodaje oružja.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:11   #3
Poruka svijetu: objavite par članaka u novinama i Hrvatska povlači svoje vojnike. Iako mi se čini da su naši samo čekali nešto da imaju razlog za povlačenje iz misije.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:14   #4
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Poruka svijetu: objavite par članaka u novinama i Hrvatska povlači svoje vojnike. Iako mi se čini da su naši samo čekali nešto da imaju razlog za povlačenje iz misije.
Pa ne bi rekao to baš tako, nisu to razmatrali niti nakon što je napadnut konvoj s našim vojnicima kod Damaska, Japanci su otišli i za puno manje. Mislim da su svjesni kako su zajebali s prodajom oružja Jordanu, jer se valjda nisu sjetili ili tako nešto jednako glupo da imamo stotinjak vojnika dole, pa sad na brzinu rade damage kontrol.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:34   #5
Ne znam, meni se čini da nisu vidjeli nikakvu korist od sudjelovanja u toj misiji, ali da nisu znali kako se iz nje izvući. Napad na konvoj je vrh podsjetio da a) imamo nekoga tamo i b) doveo do zaključka da nemaju pojma što bi uopće rekli da je netko tamo nastradao i to još u misiji za koju 99% stanovnika Hrvatske nije ni čulo. No to je samo moje neinformirano nagađanje.

Zašto su se Japanci povukli, što se dogodilo?
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:59   #6
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni se čini da nisu vidjeli nikakvu korist od sudjelovanja u toj misiji, ali da nisu znali kako se iz nje izvući. Napad na konvoj je vrh podsjetio da a) imamo nekoga tamo i b) doveo do zaključka da nemaju pojma što bi uopće rekli da je netko tamo nastradao i to još u misiji za koju 99% stanovnika Hrvatske nije ni čulo. No to je samo moje neinformirano nagađanje.

Zašto su se Japanci povukli, što se dogodilo?
Pouzdano znam da nije traženo povlačenje nakon pucnjave kod Damaska. Ovi zadnji događaji ful mjenjaju situaciju, jer nam vojnici postaju direktne mete.

Japanci su otišli nakon što se malo puškaralo u njihovom sektoru, ali ne po njima.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 13:52   #7
Ispravna odluka, ako se nevaram naše snage na golanskoj visoravni ni oružje nesmiju nositi a i da negovorimo o uštedama u vojnom proraćunu.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:04   #8
Smiju nositri oružje na Golanu, ali ga ne smiju imati pri transportu iz i u Damask
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 15:39   #9
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni se čini da nisu vidjeli nikakvu korist od sudjelovanja u toj misiji, ali da nisu znali kako se iz nje izvući. Napad na konvoj je vrh podsjetio da a) imamo nekoga tamo i b) doveo do zaključka da nemaju pojma što bi uopće rekli da je netko tamo nastradao i to još u misiji za koju 99% stanovnika Hrvatske nije ni čulo. No to je samo moje neinformirano nagađanje.

Zašto su se Japanci povukli, što se dogodilo?
Ali objašnjenje Zokija da je Sirija UN misija bez cilja, a Afgan je NATO i da smo tome predani, je izjava kojom priznajemo da smo
a) kolonija
b) do međunarodnog prava držimo manje nego do intersnih saveza
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:02   #10
u...novost
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:12   #11
Super, a do sad smo dolje na proračunu u sklopu UNDOF-a držali 95 ljudi bez ikakave koristi ( " ne vidimo kakav dobitak imamo"), no sad su najednom ugroženi (do sad isu bili) pa ih povlačimo... Koliko je koštala ta mislija, što smo time dobili?!
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:39   #12
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Super, a do sad smo dolje na proračunu u sklopu UNDOF-a držali 95 ljudi bez ikakave koristi ( " ne vidimo kakav dobitak imamo"), no sad su najednom ugroženi (do sad isu bili) pa ih povlačimo... Koliko je koštala ta mislija, što smo time dobili?!
Više od 100 milijuna kuna godišnje, a valjda smo nešto i dobili nebi valjda ulupali toliko para bezveze.
Sada nekom logikom ako se ide, te pare koje su bile na teret vojnom proraćunu su se sada oslobodile to je više od 10M€ tj 13M$ tj 3 Kfir C.10
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 18:46   #13
hehehe, da. Upravo taku da lovu koju troše na misije upucavaju u opremu, održavanje i uvježbavanje vojska bi nam bila svemirski brod... ovako ništa od toga. Inače danas nam je 10 godišnjica angažmana u Afganistanu! ... još malo i prešišali smo Ruse....
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 22:33   #14
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
hehehe, da. Upravo taku da lovu koju troše na misije upucavaju u opremu, održavanje i uvježbavanje vojska bi nam bila svemirski brod... ovako ništa od toga. Inače danas nam je 10 godišnjica angažmana u Afganistanu! ... još malo i prešišali smo Ruse....
Ma nažalost mislim da ne bi .. Nit bi bili marinci nit bi imali svemirske lađe ... Opet bi se to ulupalo u krive stvari.
A da nije tih misija kako bi si obična vojska malo popravila Kućni Budgett.
I otić negdje je izvrsna prilika za upoznat se s radom drugih armada i vidit malo svijeta...a uz malo sreće nekog drugog i naučit nešto...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 01:55   #15
Oni moraju nešto napisat u biti radi se o tome da se naša država politički opredjelila za jednu stranu u Sirijskom sukobu.Automatski naše snage više ne mogu nosit status "neutralnih" u toj UN misiji i lagano poprimaju oznaku "mete" bilo Assadovih snaga bilo "ljubomornih" pobunjeničkih frakcija. Mi smo sami "prelagani" za takav korak i to je učinjeno uz nečiji blagoslov,mig.Bili to Ameri bila to EU sad je gotovo.
Članica smo NATO-a nadamo se članstvu u EU ... sve se to plaća.Pitanje je sto će naš politički vrh sad uspjeti "isčeprkati" da nam svima bude bolje.Možda nekakav povoljan kreditić uz ugodnu kamatu...
A što se tiče HV u toj priči možda sudjelovanje u nekoj budućoj EU borbenoj misiji na nekom i nama gospodarski interesantnom području...
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:07   #16
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
Super, a do sad smo dolje na proračunu u sklopu UNDOF-a držali 95 ljudi bez ikakave koristi ( " ne vidimo kakav dobitak imamo"), no sad su najednom ugroženi (do sad isu bili) pa ih povlačimo... Koliko je koštala ta mislija, što smo time dobili?!
Strašno " ne vidimo kakav dobitak imamo" , zato što dok je UN imao misiju u Hrvatskoj Zoki u Zegrebu uživao kao i drugi članovi zlatne mladeži, njega se rat ni najmanje nije ticao. Mi smo sa sudjelovanjem u misiji u Siriji vraćali dug a nismo ganjali profit.
Sa sudjelovanjem u msiiji u Siriji pokušava se makar malo pridonijeti miru u svijetu.
NATO je u Afganistanu radi naftovoda i strateških interesa Amerike.
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 15:50   #17
Zna li se koliko nas je ta UNDOF misija na Golanu koštala godišnje i koliko ćemo povlačenjem vojnika uštedjeti novaca ove godine?
Sigurno se radi o nekoliko desetaka milijuna kuna što nije mala cifra i dala bi se lijepo rasporedit u neke važnije svrhe unutar MORH-a.
Mikojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 17:09   #18
Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Zna li se koliko nas je ta UNDOF misija na Golanu koštala godišnje i koliko ćemo povlačenjem vojnika uštedjeti novaca ove godine?
Sigurno se radi o nekoliko desetaka milijuna kuna što nije mala cifra i dala bi se lijepo rasporedit u neke važnije svrhe unutar MORH-a.
350 vojnika u Afganistanu nas košta 380 milijuna kuna, tj više od milijun kuna po vojniku izvor vrlo vjerojatno je trošak vojnika na golanskoj visoravni blizu te cifre (po vojniku)
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 20:00   #19
Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Zna li se koliko nas je ta UNDOF misija na Golanu koštala godišnje i koliko ćemo povlačenjem vojnika uštedjeti novaca ove godine?
Sigurno se radi o nekoliko desetaka milijuna kuna što nije mala cifra i dala bi se lijepo rasporedit u neke važnije svrhe unutar MORH-a.
Teško da će se išta rasporediti u važnije svrhe...
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 00:19   #20
Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Zna li se koliko nas je ta UNDOF misija na Golanu koštala godišnje i koliko ćemo povlačenjem vojnika uštedjeti novaca ove godine?
Sigurno se radi o nekoliko desetaka milijuna kuna što nije mala cifra i dala bi se lijepo rasporedit u neke važnije svrhe unutar MORH-a.
Nekako s odlukom o povačenju s Golana je koincidirala poruka o održavanju dvaju općih izbora po cijelog Hrvatskoj unutar jednog mjeseca svaki cijene cca 100 milja kuna da bine raspoređeno po članovima lokalnih ogranaka stanaka i nevladinih nezavisnih udruga za mlaćenje prazne slame. daklemnj, već je raspoređeno
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.