Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2012., 11:22   #3381
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Taman posla. Ako je neki čovjek varao u prvom braku nije pravilo da će varati i u drugom. Nisu svi ljudi serijske varalice, a takvi se obično nikada i ne razvode. Pa zašto onda ljudi misle tako?
Jednim dijelom vjerovatno zbog one izreke jednom varalica uvijek varalica. Vjerujem da tom vjerovanju dosta doprinose i sami muškarci koji varaju. Ja još nisam čula da je neki muškarac pričao svojoj ljubi o zakonitoj u superlativima. Gdje bi to radio? Većina ljuba se „topi“ slušajući kako oni „srozavaju“ riječima svoje zakonite. Ali ima i onih koje će se zapitati –kad je bio kadar tako ružno govoriti o njoj i varati je, hoće li i mene zadesiti to jednog dana kada mu dosadim? Kako neko ko se toliko nastoji prikazati kao dobar, može toliko ružno govoriti o drugoj osobi? Koliko u svemu tome što priča ima istine? Karakterni ljudi to ne rade.
Pametni neće uzimati u usta svoju zakonitu i iznositi intimne detalje svog braka ljubama ma koliko one insistirale.

Ne stoji...moj bivši je o svojoj zakonitoj pričao u superlativima.
I nema to veze isključivo baš sa ovom vrstom veza...
U svakoj vezi-pametan muškarac pred pametnom ženom nikad ne gadi ženu koju je nekoć volio.
Vrijedi i obrnuto.
Sve što za nekog bivšeg mogu reći je tipa-nije me volio,nije mu bilo stalo,nismo si bili kompatibilni i sl...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:27   #3382
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ali ima i onih koje će se zapitati –kad je bio kadar tako ružno govoriti o njoj i varati je, hoće li i mene zadesiti to jednog dana kada mu dosadim?
Opet klišej: ljudi se hvataju ljubavnica kad im žena dosadi.

Hoće li i o njoj govoriti tako ako i ona bude ista kao zakonita? Naravno da hoće - ali, u čemu je tu problem? Ista pobuda - ista reakcija. Bude li taj novi odnos dobar, o njemu će se pričati kao o dobrom odnosu; bude li loš, o njemu će se pričati kao o lošem odnosu.

Big deal.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:30   #3383
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
U svakoj vezi-pametan muškarac pred pametnom ženom nikad ne gadi ženu koju je nekoć volio.
Što zapravo znači "gaditi nekoga"?

Zamisli da si bila u vezi u kojoj nisi bila zadovoljna ni vezom ni partnerom u toj vezi. Što bi onda trebalo eda se ne bi "gadilo" partnera - šutjeti, lagati, što?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:49   #3384
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
I tu se i događaju nekakve sporadične prijevare, obično na poslu, nekakvo razbijanje svakodnevice, rijetko su to neke čvrste ljubavničke veze, rijetko se tu i radi o ljubavi, obično je to neka zaluđenost, vraćanje u mlade dane, adrenalin leptirići, bla, truć i za 90% toga nikad se ne sazna, niti ostavi traga niti je koga zapravo briga.
Preljubnike mogu da razumijem. Imaju djecu, brak koji funkcioniše kao preduzeće, pokoja veza sastrane koji im omogućava da dalje guraju kroz život. Kako reče harpy, ti ljudi nisu ni sretni ni nesretni, i vrlo dobro znaju kako stoje stvari.
Mogu da razumijem razvedene sa djecom ili slobodne cure/žene koje se upuštaju u veze sa oženjenima koje sem seksa i malo nježnosti i ne traže više. Takve obično su u samom startu raščistile sa sobom i nemaju namjeru ponovo ili bilo skim uopšte ulaziti u brak.
Mogu da razumijem i one slobodne mlade cure koje zbog interesa ili zaljubljenosti potrče za oženjenim i provedu izvjesno vrijeme u takvoj vezi. Ima vremena, mlade su, preguraće to nekako, naići će neko sa kojim će kasnije osnovati porodicu.
Ali ne razumijem one žene koje žele porodicu, kojima biološki sat uveliko otkucava a one “zaglavile” u vezi sa oženjenim i koji po nekoj svojoj logici ima namjeru da to i ostane. Ježim se od priča kada čujem da su se na kraju razišli a njoj je već recimo 42. On samo nastavi sa svojim životom u kom se već ostvario, a ona? Čemu sve to? Ljubav? Izem ti tu ljubav kada jedna strana ima sve, a druga na kraju izvisi.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:57   #3385
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Što zapravo znači "gaditi nekoga"?

Zamisli da si bila u vezi u kojoj nisi bila zadovoljna ni vezom ni partnerom u toj vezi. Što bi onda trebalo eda se ne bi "gadilo" partnera - šutjeti, lagati, što?
Ajd da probam objasniti...dakle,za svoje bivše ne govorim da su loše osobe,nego da mi naša veza nije odgovarala..jednostavno-nismo bili jedno za drugo.
Neka druga sa njim će biti ibersretna.
Ne znam ...ne dijelim ljude crno-bijelo.
Prva ja sam svakakva.
Dakle,gaditi bi bilo ono on/ona je sve najgore.
Izostavljanje detalja koje ja ne bi niti znala da nisam u vezi.
Ono i nakon prekida ne secirati nečiju intimu.
Ne iznositi detaljno prljavo rublje.

Naravno,pričam o normalnim ljudima.
Nikakvim extremima.
Masu ko fol ti negativnih odlika je često i u oku promatrača.
Jednom mi je muškarac(ni u kakvoj vezi nismo bili,a niti planirali biti) rekao da njegova bivša njemu i djeci nije bila dobra,jer je jednom došao u kupaonicu i košara sa rubljem je bila prepunjena...doslovce je rekao da je užasno nemarna,prljava,da zanemaruje djecu...
A ja sam ostala u čudu-čemu detalji poznanicima?
Mislim da se na lijep način može objesniti da ti netko ne odgovara bez da se spušta na rečenice tipa.ona je lažljiva,lijena glupača...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 12:33   #3386
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Opet klišej: ljudi se hvataju ljubavnica kad im žena dosadi.

Hoće li i o njoj govoriti tako ako i ona bude ista kao zakonita? Naravno da hoće - ali, u čemu je tu problem? Ista pobuda - ista reakcija. Bude li taj novi odnos dobar, o njemu će se pričati kao o dobrom odnosu; bude li loš, o njemu će se pričati kao o lošem odnosu.

Big deal.
Nema uopšte problema ako je takva postavka stvari.

Ali mi Lorde svi dobro znamo da je najveći broj ljubavnika koji svojim ljubama pričaju kako ih ništa sa ženom ne spaja sem djece, kako spavaju u odvojenim sobama, kako su one ovakve ili onakve... Svaka se ljuba vrlo lako na tu spiku navikne. Poslije kad čuju da im je ljubavnik bio 7 dana sa zakonitom u Španiji, soba sa bračnim krevetom (ne prilazi ženi naravno), kad npr. kupuju veći stan jer im je u dotadašnjem bilo nekomforno ili kad sazna da poslije recimo 6 mjeseci je zakonita u 4-tom mjesecu trudnoće, onda kukulele.
Ti nikada nisi čuo za nešto slično ovom? Naravno da jesi. Jedna je stvar šta je istina, a sasvim druga to što ljube (a i velika većina zakonitih) vole da im se govori ono što njihove uši žele da čuju.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 12:47   #3387
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Nema uopšte problema ako je takva postavka stvari.

Ali mi Lorde svi dobro znamo da je najveći broj ljubavnika koji svojim ljubama pričaju kako ih ništa sa ženom ne spaja sem djece, kako spavaju u odvojenim sobama, kako su one ovakve ili onakve... Svaka se ljuba vrlo lako na tu spiku navikne. Poslije kad čuju da im je ljubavnik bio 7 dana sa zakonitom u Španiji, soba sa bračnim krevetom (ne prilazi ženi naravno), kad npr. kupuju veći stan jer im je u dotadašnjem bilo nekomforno ili kad sazna da poslije recimo 6 mjeseci je zakonita u 4-tom mjesecu trudnoće, onda kukulele.
Ti nikada nisi čuo za nešto slično ovom? Naravno da jesi. Jedna je stvar šta je istina, a sasvim druga to što ljube (a i velika većina zakonitih) vole da im se govori ono što njihove uši žele da čuju.
Ljudi (mladi, stari, iskusni, neiskusni, ubračeni, neubračeni...) kad su zaljubljeni jezivo su glupi i slijepi, a ako se ne radi o obostranoj zaljubljenosti nego druga osoba želi iskoristiti zaljubljenu na neki način, e onda tek za neutralne promatrače sa strane nastaje prava predstava gluposti i sljepoće.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 12:49   #3388
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ti nikada nisi čuo za nešto slično ovom?
Posve je nebitno jesam li ili nisam ja čuo za takvo što. Poanta je da se taj klišej uzima kao jedini mogući opis ljubavničke veze, i onda iz njega izvode kolosalno besmislene teorije i zaključci.

Ponavljam: kao i svakoj drugoj vezi (neovisno o bračnom statusu uključenih), ljubavnica nema nikakvu garanciju da se i o njoj neće govoriti jednako kao i o zakonitoj - jednako kao što takvu garanciju nema apsolutno nitko u apsolutno nijednoj vezi.

Niti je to nešto čudno, niti je to nešto posebno loše.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:24   #3389
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Posve je nebitno jesam li ili nisam ja čuo za takvo što. Poanta je da se taj klišej uzima kao jedini mogući opis ljubavničke veze, i onda iz njega izvode kolosalno besmislene teorije i zaključci.

Ponavljam: kao i svakoj drugoj vezi (neovisno o bračnom statusu uključenih), ljubavnica nema nikakvu garanciju da se i o njoj neće govoriti jednako kao i o zakonitoj - jednako kao što takvu garanciju nema apsolutno nitko u apsolutno nijednoj vezi.

Niti je to nešto čudno, niti je to nešto posebno loše.
Kako ko. Ja ne mislim da je svaka ljubavnička veza kao ni brak kliše jer je svaka priča za sebe.
Ništa nije čudno, niti loše za puke posmatrače. Lično nikada ne bih mogla govoriti loše o osobi koja je bila moj lični izbor, koja mi je navodno tolike godine valjala a onda najednom ne valja, sa kojom sam dobila djecu, sa kojom sam dijelila mnogo lijepih i manje lijepih trenutaka-toliko elementarnog poštovanja prema toj osobi imam.
Isto tako osjećala bih se vrlo loše da nešto tako o sebi čujem. To bih vjerovatno doživjela kao moj osobni poraz, promašaj pri izboru i dokaz da nikada nismo trebali ni postojati.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:32   #3390
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ljudi (mladi, stari, iskusni, neiskusni, ubračeni, neubračeni...) kad su zaljubljeni jezivo su glupi i slijepi, a ako se ne radi o obostranoj zaljubljenosti nego druga osoba želi iskoristiti zaljubljenu na neki način, e onda tek za neutralne promatrače sa strane nastaje prava predstava gluposti i sljepoće.
Zanimljivo. Danas sam pročitala jednu interesantnu izreku. Kaže ovako:
"Žena misli jasno prije seksa, a poslije je u bunilu, dok je kod muškaraca obrnuto".
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 15:13   #3391
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
...
Isto tako osjećala bih se vrlo loše da nešto tako o sebi čujem. To bih vjerovatno doživjela kao moj osobni poraz, promašaj pri izboru i dokaz da nikada nismo trebali ni postojati.
iako čak nije poanta tko to kaže, ljudi kad se rastaju prisutan je upravo taj osjećaj poraza i neuspjeha. Nebitno tko se htio rastati ili zašto, ali je propala koncepcija koja je bila zamišljena i započeta i trebala trajati do kraja života. Zato onda se ljudi ne rastaju, odnosno ne ostaljaju partnera a kamoli zbog ljubavnika/ce.
getrennt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 19:59   #3392
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Kako ko. Ja ne mislim da je svaka ljubavnička veza kao ni brak kliše jer je svaka priča za sebe.
Ništa nije čudno, niti loše za puke posmatrače. Lično nikada ne bih mogla govoriti loše o osobi koja je bila moj lični izbor, koja mi je navodno tolike godine valjala a onda najednom ne valja, sa kojom sam dobila djecu, sa kojom sam dijelila mnogo lijepih i manje lijepih trenutaka-toliko elementarnog poštovanja prema toj osobi imam.
Isto tako osjećala bih se vrlo loše da nešto tako o sebi čujem. To bih vjerovatno doživjela kao moj osobni poraz, promašaj pri izboru i dokaz da nikada nismo trebali ni postojati.
Ljudi koji pljuju po svojim bivšim partnerima ne kuže da ustvari pljuju po samima sebi jer su ih oni izabrali, s njima proveli vrijeme, savili dom, izrodili klince, bla bla i u jednom dijelu tog vremena bili sretni i zadovoljni, pa koliko god da je trajalo.
Jbt kakva sam to onda ja ako mi je bivši glupi mamlaz bez grama mozga a ja sam s njim provela godine i godine ?
Ništa bolja.

Zato me ne bi pretjerano dotaklo ni da čujem takvo nešto od svog bivšeg jer to više govori o njemu nego o meni.
__________________
Roses are red, violets are blue, poetry sucks, I wanna fuck you
Dorianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 03:10   #3393
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
]Ali mi Lorde svi dobro znamo da je najveći broj ljubavnika koji svojim ljubama pričaju kako ih ništa sa ženom ne spaja sem djece, kako spavaju u odvojenim sobama, kako su one ovakve ili onakve... Svaka se ljuba vrlo lako na tu spiku navikne.
Kao prvo, isinski bih voljela da mi objasnis tko smo to 'mi' koji 'sve dobro znamo', posebno u kontekstu kliseja apstrhtirani, pa, i, iz tvojih postova.
Lord i ti? Ljudi posebnog moralnog kova koji bezgresno uocavaju glupost i gresnost drugih? (Lord, tu si samo retoricka figura, nista vise, ne mislim da je to tvoj stav)
Evo ja cu prva reci - apsolutno ne znam nista, mozda koju sitnicu tu i tamo, a mogucnost mi je izvodjenja general motors zakljucka na nivou blage do blago srednje retardacije.

No, ako bi se na ovom topiku uspjelo na temelju (nazalot)vecine postova, definirati tko je muz (koji vara zenu), a tko je ljubavnica, onda bi to otrpilike izgledalo ovako:

Ozenjeni muskarac koji ima ljubavnicu je prvenstveno i osnovno lazac. Muska svinja. Laze cim usta otvori. I, laze svima. Po redu, kako mu tko naleti.

Laze zeni gdje je, s kim je; laze sefu da je na poslu, a zapravo jebe ljubu u motelu Plitivice.
Laze ljubi da ga sa zakonitom ne spaja vise nista osim djece i stoga, nema izbora nego ostati u braku, jer ne zeli povrijediti svoju nejaku, nevinu celjad, a, on je, oh, tako brizan otac (zenu ko jebe tak i tak).

I onda se pojave kurtizane mekog srca (), odnosno te famozne, navine, glupave ljube vagine, koje bi radije svoj zivot zrtvovale nego povrijedile nejaku, nevinu celjad iniciranjem razvoda sa muskarcem s kojim se vec tako i tako sheve.
Posebno ako ih preljubi fura u motel Plitvice.

I, onda slijedi ona legendarna - 'pa ja nikada nisam od njega trazila da se razvede, ako to zeli, treba to sam shvatiti. Mislim WTF?
Mislim, apsolutno mi je jasno da ima zena koje izricito ne zele da se preljubi razvede, ali takve su u manjini.
Ne podnosim, ali zaista organski ne podnosim tip komunkacije, koji se nazalost cesce susrese kod zena. Nista se ne smije reci, nista se, pobogu, ne smije zahtjevati!!! Uzas, uzas uzas!!!! Muskarac sam mora znati sto njoj treba, jer nedaj boze da kokoska u pitanju preuzme dio svoje odgovornosti.

Znaci, u kratko: muskarac preljubnik je zli, bescutni manipulator, koji koristi sva sredstva da bi dobio ono sto zeli. Zli. pohlepni madjionicar opsjednut prizivanje zenske picke iz cistog zraka
A glupo zensko na to: a sto sad, uz picku iz cistog zraka, pojavila se i ja

I onda preljunik dobije ono sto stvarno zeli:
Sa ljubavnicom sex, sa zenom socijalni status obiteljskog covjeka.
(Ovu dihotomiju je netko nedavno napomenuo, mislim Pozitivax. Tu moram dodati strucni komentar da takva dihotomija ozbiljno koketira s poremecajem licnost, i.e. psihopatologijom, no nebum sada s time gnjavila)

Naravno, cijela ova konstrukcija, sve sto sam ja tu sad napisala, je totalno izfantazirana. Ne znam sto hrani takve fantazije; da li smo mozda tokom naseg skolovanja nesto u lektiri procitali sto nam je totalno pomutilo pamet
Sumnjam.
Ono sto mene najvise uznemiruje u prici koja se ovdje na ovom tredu prede, prici da je muskarac zli, amoralni manipulator, a ljuba naivna, glupa Barbika,

Quote:
Poslije kad čuju da im je ljubavnik bio 7 dana sa zakonitom u Španiji, soba sa bračnim krevetom (ne prilazi ženi naravno), kad npr. kupuju veći stan jer im je u dotadašnjem bilo nekomforno ili kad sazna da poslije recimo 6 mjeseci je zakonita u 4-tom mjesecu trudnoće, onda kukulele.
Ok. I ako ta ljuba zeli postati zakonitom, svima je u prici valjda jasno da ce prestati biti ljuba.
Koliko ja takvih zena poznam - sve su upravo to napravile.
Svaki drugi oblik ponasanja, tipa ostjanja u takvoj vezi je izuzetno problematican i ima svoje izvoriste u patologiji, te stoga treba biti razmatran posebno u svom kontekstu i nastajanju.
Quote:
Ti nikada nisi čuo za nešto slično ovom? Naravno da jesi. Jedna je stvar šta je istina, a sasvim druga to što ljube (a i velika većina zakonitih) vole da im se govori ono što njihove uši žele da čuju
Kao prvo, ne postoji samo jedna stvar koja je istinita, objektivnost sa licencom istine je, fala bogu, pojavom postmodernizma postala opsolit.
A ovo sto kazes sto ljubavnice ili zakonite vole cuti?
Jao, ne znam od kud da pocnem nego pitanjem - da li ti zaista mislis da su zene toliko glupe?
Mislim, ne bih voljela da ovo ispadne kao moj napad i kritika tvoje misljenja, no da li si imalo svjesna kao nisko misljenje imas o zenama?
Isto, ako ces se ikad naci u prilici pogledaj film japanskog reziser Akire Kurosawe, 'Rashomon'. Vjeruj mi, nakon gledanja tog filma, ozbiljno ces se zapitati sto je 'istina'
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Kako ko. Ja ne mislim da je svaka ljubavnička veza kao ni brak kliše jer je svaka priča za sebe.
Ništa nije čudno, niti loše za puke posmatrače. Lično nikada ne bih mogla govoriti loše o osobi koja je bila moj lični izbor, koja mi je navodno tolike godine valjala a onda najednom ne valja, sa kojom sam dobila djecu, sa kojom sam dijelila mnogo lijepih i manje lijepih trenutaka-toliko elementarnog poštovanja prema toj osobi imam.
Isto tako osjećala bih se vrlo loše da nešto tako o sebi čujem. To bih vjerovatno doživjela kao moj osobni poraz, promašaj pri izboru i dokaz da nikada nismo trebali ni postojati.
Hm, cak niti u situaciji da ti ta osoba nanese tesku fizicku ili emotivnu bol?
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
iako čak nije poanta tko to kaže, ljudi kad se rastaju prisutan je upravo taj osjećaj poraza i neuspjeha. Nebitno tko se htio rastati ili zašto, ali je propala koncepcija koja je bila zamišljena i započeta i trebala trajati do kraja života. Zato onda se ljudi ne rastaju, odnosno ne ostaljaju partnera a kamoli zbog ljubavnika/ce.
Jako dobro receno. Ja sam tu svoju fazu nakon razvoda nazivala 'requiem for a dream'.
Bila sam na mnogo nivoa sretna jer nisam vise dijelila postelju s tom osobom, jer mi se jako, jao bio zamjerio, i izuzetno me bio povrijedio. Onako - kad vise nema nazad.
No tuga, beskrajna tuga koja me je hvatala bila je upravo vezana uz to oplakavanje sna. Neuspijeh. Poraz. Gubitak. Sna, ocekivanja, zelje, koji su (nazalost) izgleda bili samo moji.
Quote:
Dorianna kaže: Pogledaj post
Ljudi koji pljuju po svojim bivšim partnerima ne kuže da ustvari pljuju po samima sebi jer su ih oni izabrali, s njima proveli vrijeme, savili dom, izrodili klince, bla bla i u jednom dijelu tog vremena bili sretni i zadovoljni, pa koliko god da je trajalo.
Jbt kakva sam to onda ja ako mi je bivši glupi mamlaz bez grama mozga a ja sam s njim provela godine i godine ?
Ništa bolja.

Zato me ne bi pretjerano dotaklo ni da čujem takvo nešto od svog bivšeg jer to više govori o njemu nego o meni.
Ok. Da. Nacelno se slazem, a zapravo i ne
Naime, mislim da postoji faza odvajanja od partnera, bilo prije, bilo tokom, bilo nakon razvoda kad osoba jos uvijek nije u stanju u potpunosti pogledati svoju odgovornost koju je pridonjela propasti tog braka. Jer svatko je ima.

Medjutim, ima slucajeva kad je jedna strana vece zlo od druge. I, takvih slucajeva ima.
Mislim, da to ima veze sa konceptom osobnog morala: ja, npr., tocno znam koje stvari nikako i nikad (i nadam se da me prilika nikad nece prisiiti) da se ponasam izvan granica svog moraliteta.
E, sad, granice mog moraliteta je jako sirok pojam, i te granice cesto napadaju neke moje druge,ne bas vrle vrline, tipa komoditet, linija manjeg otpora, odbijanje razgovora, u smislu - 'ko te jebe, sad bi ti pricao, jel da?"
Medjutim u tim mojim granicama moraliteta postoje djela koja bih ja jako tesko pocinila. Ako bi ih pocinila, najvise bih samu sebe ozljedila. Uzdrmala strukturu mog moraliteta.
No, ono sto se zna desiti u vezi, a jos i cesce u braku, jest da druga osoba ozbiljno prodrma temelje onoga u sto ti vjerujes da je dobro i fer i korektno ponasanje.
I ta osoba ih prodrma tako da te ufura u stanje soka, nevjerice, traume. Povreda koju ti napravi je toliko jaka, brutalna, sadisticka da ti u jednom trenu sve kognitivne, emotivne reakcije stanu zmrznute jer ti nije jasno u svijetu tvojih moralnih vrijednosti da se tebi tako nesto dogadja.

E, u tim situacijama, koje su ekstremne, ja apsolutno zastupam fazu izrazitog omolavazavanja, degradiranja, vilanizacije osobe koja mi je najela ranu koja boli duze nego sto bi trebala
Nisam to nikad napravila, ali moja fantazija bi bila da, ako nakon traumatskog rastanka sretnes zajednickog poznanika - da mu onda sve ispricas, apsolutno sva sranje koje si dobila. Ja bi cak isla tolko daleko da bi tu osobu uzela za ruku,odvela u prvu birtju i pocela svoj monolog
Neki ljudi ce nas odjebat ko totalne ludjakinje, neki ce nas (jedva) poslusat i odahnut kad ih pustis na miru, neki ce postat agresivni i pocet ti govorit - a kaj ti? Kaj si ti delala celo to vreme? I, onda ce se najednom pojavit ljudi koji ce te skuzit i koji ce te jednom jednostavnom recenicom oslobodit prokletstva stalnog prepicavanja starih rana: redi ce ti, wow, koji ti je shit napravio/naprvila, fakat te htio/htjlela ozljedit i to sto moguce jace. I ne postoji tu razlog koji bi mogao opravdati taj sadizam.
eto.
Bivse partnere treba tracat kolko god nam to treba. dokle god ne zavrsio proces, potpuno se od njih odvojimo.Ne misli da se tu trebamo izlgati riziku, no da ih opanjkavat treba, treba Po sitno. Zlobnjikao, ako smatramo da su nas povrijeili
Vjerojatno to isto oni rade i nama
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 09:08   #3394
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Kao prvo........
Hvala na čišćenju misli
Fališ tamo , nadam se da si dobro.
__________________
Everything will be ok in the end. If it's not ok, it's not the end..
rajderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:13   #3395
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Zato ako hoče taticu,onda bi valjda i sa silnom ljubavi i neviđenim entuziazmom prihvatila i potomke istog.Pa kad bi svi skupa čoporativno proveli zajedno neko vrijeme,a ljuba se prihvatila pisanja zadača,roditeljskih,peglanja i pranja gača svoga ljubljenog i njegove djece,mislim da bi ljubav jako brzo presušila.

Mislim,otkud nekome ideja da je biti ljubavnica išta više nego razbibriga za muškarce.Dok su ljubavnice spremne svoj život podrediti oženjenom,dok pristaju na par sati tjedno provesti po raznim sobicama,dok im se život sastoji od tajnih poziva,sastanaka,sms-ova.Dok god su za Božić i rođendan same,ili uspiju ukrasti koju minutu,onako na brzinu,one su samo rekreacija za muškarce.
Mislim da je ovo sve napisano suština svega.Od tuda izvire sva sebičnost takvih odnosa.
Ne ulazi se u tu vezu da bi se brinulo o njegovoj djeci i obavezama,da bi se gradilo život uključujući njegov prethodni,da bi se brinulo o obitelji dragog ako ga se toliko voli već samo o njegovom...jel
No opet postoji i druga strana priče...
Negiranje površnosti takvoga odnosa plaća se duševnom boli jednom kada iluzije isčeznu a ljubi se vrati supruzi i djeci.
Zato jer uvijek postoje u takvim odnosima neke neizrečene želje i nade.Za ljubavnice.Koje se, što me šokira, unatoč priči o divoti i čvrstini takvih ljubavničkih veza,o ljubavi i fantastičnom usklađivanju jelte.....ne usuđuje iznijeti svoje želje nego čekaju da se on sjeti da bi ona nešto više od boldanog.Boje se da ne dobe vritnjak pa radije šute i čekaju kamo će ta veza ići...čekaju da on odluči o budućnosti takve veze.
Takav manjak samopoštovanja meni stvarno nije jasan,takav manjak intimnosti i iskrenosti pa objasnite kakva je onda to ljubav i sreća kada se ne usuđuju o tome razgovarati ili izreći svoje želje.I kada je sve što se doobiva ono boldano,kada se ne usuđuje tražiti više,željeti više i ne smije .
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:39   #3396
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
takav manjak samopoštovanja meni stvarno nije jasan,takav manjak intimnosti i iskrenosti pa objasnite kakva je onda to ljubav i sreća kada se ne usuđuju o tome razgovarati ili izreći svoje želje.I kada je sve što se doobiva ono boldano,kada se ne usuđuje tražiti više,željeti više i ne smije .
A nije ti to nuzno manjak samopostovanja. To se isto moze zvati ljubav. Ili 'nada'. Znas kako je pametno rekao Nietzsche: of all human evil, the hope is the owrst
A drugo, ima to veze i s odgojem, i to i kucnim, ali i kulturoloskim. Meni se zaista ne cini da mogu pinlocirat neku nasu kulturolosku tvorevinu koja svim zenama salje poruku da je izuzetno bitno i vrijedno, na jasan, direktan i otvoren nacin izrazavati svoje potrebe, preuzimati odgovornost za svoje postupke
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 14:12   #3397
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A nije ti to nuzno manjak samopostovanja. To se isto moze zvati ljubav. Ili 'nada'. Znas kako je pametno rekao Nietzsche: of all human evil, the hope is the owrst
A drugo, ima to veze i s odgojem, i to i kucnim, ali i kulturoloskim. Meni se zaista ne cini da mogu pinlocirat neku nasu kulturolosku tvorevinu koja svim zenama salje poruku da je izuzetno bitno i vrijedno, na jasan, direktan i otvoren nacin izrazavati svoje potrebe, preuzimati odgovornost za svoje postupke
To bi se isto moglo reći i za zakonite. Ne ostaju sve u braku poslije preljuba samo zbog finansija, zbog toga što djeca trebaju oca ili naroda. Možda i njih drži nada, ljubav? Kao i ljube, ni one ne mogu samo tako uključiti i isključiti emocije po potrebi.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 14:13   #3398
Nausi, neznam odakle ti ideja da ja omalovažavam žene, ali dobro, nema veze svako ima pravo na svoje mišljenje. Kada sam rekla SVI MI, možda sam se pogrešno izrazila jer nisam isključivo mislila na pojedine ljude sa foruma, već na sve ljude, na sve nas koji smo bili svjedoci nečijeg preljuba, neko nam se pojada ili smo o njima čuli iz priča, koje kad krenu ne možeš ih zaustaviti. Ni mene ne zanima nečiji život i ne petljam se, masa stvari prođe mimo mene, ali imam uši i ponešto i čujem. Znaš kako se kaže dobre vijesti putuju brzo, a loše još brže.
Ja nisam rekla da muževi koji varaju lažu na svakom koraku i čim zinu. Lažu kad zatreba, kako zakonite, tako i svoje ljube. Većina će ćutati o nevjerstvu, ali ako ih žena ili ljuba pita, malo njih će reći istinu.
Baš sam ja ta koja je uvijek isticala da je istina negdje na sredini, barem što se tiče ljudskih emocija i razloga ostajanja/neostajanja u nekoj ljubavničkoj vezi ili braku. Što se tiče konkretnih slučajeva čisto sumnjam da neka ljuba voli čuti da njen dragi vodi ljubav i sa zakonitom. To je u većini slučajeva tabu tema među ljubavnicima, iako mnoge interesuje. To njihovi dragi znaju, zato i izbjegavaju odgovor ili lažu po potrebi. Da, ima i onih koji stvarno ne lažu i koji žive sa svojima zakonitim kao cimeri, ja ne demantujem to. Možda neki ne vode ljubav često, ali s vremena na vrijeme većina ipak da, pa makar samo zbog potrebe njihovih zakonitih. Ne tvrdim da su zbog toga ljube glupe, svaka ima pravo da vjeruje ili da ne vjeruje svom dragom (kao uostalom i zakonite). Ali ne mogu da vide kroz zidove, pa da znaju tačno šta se dešava u njihovim sobama, kao što ni zakonite nisu ptice pa da ih prate i znaju u svakom momentu gdje su i šta im rade njihovi muževi. Koji je sad procenat i razlozi zbog kojih zakonite i ljube prelaze/ne prelaze preko toga stvarno neznam a da ih ima –ima ih i jednih i drugih. Evo navešću nekoliko primjera za koje znam:
-moj poznanik na slobodan dan poslao zakonitoj na posao korpicu sa cvijećem. Za ženu on je u voćnjaku na selu. Da, išao je poslije, ali je prije toga bio kod ljube.
-drugi je vodio ženu i djecu u posjetu kod rodbine u Ameriku i divno su se proveli. Ma kakva posjeta, to je bila prava mini turneja. Prije toga bio 2,3 dana na službenom putu-kod ljube u drugom gradu.
-treći često ide na rijeku jer ima hobi –pecanje riba. Ne provodi cijelo vrijeme tamo i to mnogi znaju
-moja prijateljica umalo da izgubi bebu u poodmakloj trudnoći zbog neke bakterije (pisala sam već o tome). Tek poslije 7 godina je saznala da se radilo o polno prenosivoj i da ju je muž varao.
Ima toga još samo nema smisla da nabrajam dalje. Sve dobri i skladni brakovi, sve dobri i pažljivi muževi. Da li se radilo o ONS ili nekoj dužoj vezi nebitno. Njihove žene ne znaju ili se prave, to što zna više od pola grada totalno nevažno. Svi oni žive i dalje skupa i niko se nije razveo (iz mojih primjera), što ne znači i da neće. Sad onako statistički gledano u mom gradu rijetko se ko i razvede zbog preljuba (muškog, ženskog nebitno), čak i u slučajevima kad se zakoniti zatekne „na gomili“. Koliko su oni svi stvarno sretni/nesretni ni to neznam, ali živi su i dalje, rade, brinu o svojoj djeci i svima daju prikaz u javnosti skladnih brakova.
Dakle, svi oni i dalje hendlaju te svoje ljube ili su ih zamjenili nekim novim. Da li one nešto traže ili zahtjevaju više-neznam. Nigdje nisam napisala da ne smiju, niti da neka kod nas nije postala upravo njegova zakonita, ali su u manjini. Ne smatram ljube glupim Barbikama, niti zakonite glupim slijepicama, niti da se radi o nekoj vrsti njihove patologije što ostaju (i koliko dugo) u takvim vezama i brakovima. One znaju zašto, one imaju neku svoj interes i logiku i šta ja imam sa tim? Svako živi svoj život kako misli da treba. Na kraju krajeva ko meni garantuje da mene muž nije prevario (recimo tokom trudnoća ako ne i usput), i da neće? Možda i meni „prahne“ da ga prevarim za recimo 5 god., ako se u međuvremenu ne razvedem ili me pregazi auto? Jedno je moje mišljenje na osnovu viđenog, a drugo moj stav.
Da, imala sam i ja jedno nemilo iskustvo prije nekih 15-tak godina. Bila sam u vezi za koju sam mislila da obećava. Moja najbolja prijateljica je saznala da je on uporedo u vezi sa još jednom osobom i prenijela mi to. Eto i to se dešava da ljudi prenesu, a ne da ćute kao ribe. Ja eto nisam znala, možeš misliti glupače. Bilo mi je teško, dobro sam se isplakala, nisam spavala i na kraju raskrstila sa njim, bez razgovora, bez objašnjenja- čim smo se vidjeli. Tako sam uradila tad, a iskreno pitanje je kako bi postupila sad kad sam u braku.
Za taj film sam čula, nisam ga gledala ali ću ga pronaći. Ne zamjeram ja tebi, ne zamjeri ti meni na napisanom.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:37   #3399
Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Gle,kapa dole svim ženama koje su svoj status ljubavnice shvatile isključivo kao razbibrigu i malo sexa sa strane.Ja govorim o onim ženama koje su se emotivno uključile u sve to i čija je želja da postanu nove zakonite.A najbolje u svemu tome prolaze muškarci,priznale mi to ili ne,koji sa jedne strane imaju obitelj,status,sigurnost i udobnost a sa druge ljubavnicu koja je spremna i voljna pružiti mu sve što zakonita(možda) u sexu ne želi.
Onda se preciznije izražavaj.Napisala si doslovno ovo:

Quote:
lordy kaže: Pogledaj post
Mislim,otkud nekome ideja da je biti ljubavnica išta više nego razbibriga za muškarce.Dok su ljubavnice spremne svoj život podrediti oženjenom,dok pristaju na par sati tjedno provesti po raznim sobicama,dok im se život sastoji od tajnih poziva,sastanaka,sms-ova.Dok god su za Božić i rođendan same,ili uspiju ukrasti koju minutu,onako na brzinu,one su samo rekreacija za muškarce.
Ovo je školski primjer generalizacije.Boldano se u kontekstu ovako sročenog posta odnosi na sve ljubavnice.Ja sam na i to reagirala.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:02   #3400
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
A nije ti to nuzno manjak samopostovanja. To se isto moze zvati ljubav. Ili 'nada'. Znas kako je pametno rekao Nietzsche: of all human evil, the hope is the owrst
A drugo, ima to veze i s odgojem, i to i kucnim, ali i kulturoloskim. Meni se zaista ne cini da mogu pinlocirat neku nasu kulturolosku tvorevinu koja svim zenama salje poruku da je izuzetno bitno i vrijedno, na jasan, direktan i otvoren nacin izrazavati svoje potrebe, preuzimati odgovornost za svoje postupke

Kvotam ovaj post,jer mi zgodniji za odgovor...
Dakle,pitaš Mrvicu,vezano za lijepo govorenje o bivšima čak i u situaciji gdje ti bivši nanese emotivnu ili fizičku bol..

Zašto bi to trebalo biti drugačije tretirano?

Ako me ne voli kao ja njega i ostavi me-eto ti emotivne boli i šta sad - ajmo o njemu najgore?
Ako me prevari,eto ti emotivne boli koja se garant neće umanjitit time što će on biti lažljivo,prevaransko smeće...
Ako mi nanese fizičku bol-to bi povjerila-policiji i kontala da je kao nasilnik također bolesnik...
pa čemu da gadim bolesnika?

Dakle,bilo koji međuljudski odnos koji se bazirao na ljubavi, po meni zaslužuje nakon što završi nekakav dostojanstven tretman.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.